Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plácovače cest

Autor Anonymní uživatel 
Anonymní uživatel
Plácovače cest
13. 04. 2011 12:34
Jaké jsou zkušenosti s plánovači cest na různých webech?
Postrádám takový, který by u u místa změny směru v údaji o tomto místě zobrazil i obec, město, kde to je.
Víte o nějakém? Kdysi toto míval plánovač na stránkách Škoda - auto, leč už také ne.
Díky.
avatar Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 13:08
zdánlivě svobodný chlape z Doxyawning smileypět zbytečně založený flákno
Anonymní uživatel
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 13:41
Mravokárče slofiku, na radu se nezmůžeš, viď.
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 14:09
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:23).
avatar Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 15:47
Tome:nebudu se s tebou přít,máš pravdu,na radu se nezmůžu ale na rozdíl od tebe umím číst a hledat
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 17:09
Tomme,nemůžeš nějak opravit ten název,chvilku mi trvalo než jsem pochopil?
Neprudim,sám jsem s pravopisem „načtýru„ a dělám překlepy.
Jinak já plánuji v navigaci iGO 8.3 a dobrý...,hlavně trasu si vezu s sebou,a při případné uzavírce navi ihned přepočte,letos budu navíc testovat RDS-TMC(u nás to běhá pěkně,v A prý také,o SLO a HR jsem se dočetl že v roce 2008 ještě ne,ale to jsou už 3roky zpět tak uvidim).Doporučuji plánovat v GPS(pro toho kdo ji má),
1)lidi se naučí pracovat se svou GPSkou,plno lidí si stále myslí,že navi je určena jen pro tvoření trasy z bodu „a„ do „b„a neumí si trasu upravit.
2)trasu mám s sebou a tak mě změna na ní nezaskočí,mohu s ní flexi.pracovat



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (13. 04. 2011 17:11).
avatar Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 17:24
ja použivam igo Primo a tiež plánujem cez neho, jedna výhoda je ako píše Mára+si možme trasu hneď uložiť, druha je aktualnosť máp, kedže ani google earth ani viamischellin a podobne stale nejaké useky nepoznaju.tretia, vypíše krásny prehľad o jednotlivych bodoch, ďalej simulácia prejdenia trasy, kde sa da preskakovat k jednotlivým bodom.
a ako poslednú vyhodu by som videl že možem planovať pohodlne aj na zachode namiesto sudoku grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (13. 04. 2011 17:25).
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 18:59
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:23).
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 19:13
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:22).
avatar Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 19:29
osobně nejlepší zkušennost s via michelin s vložením přes Maďary,Goričan....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 19:44
Téma je „Plánovače cest„(od toho jsem se ani krapet neodchýlil-sice neodpovídám na otázku,ale PÍŠI K TÉMATU) milý L.K.,a tak jsem si sem dovolil napsat svůj názor.Alespoň píšu k tématu a neprudím o zakládání nových témat(tím nemyslím tebe).Jaký je rozdíl,plánuju-li cestu na webu,mám-li nějaký soft.stažený v počítači,nebo plánuju-li v GPS?Stále jde o to,jak nejlépe ,nejpohodlněji a nejúčiněji naplánovat cestu.A hlavně aby to bylo k užitku,a ne abych ve 21.stol.si tiskl a cestou hledal v papírech kde jsi chtěl odbočit.
Jak jsem ale napsal,je to pro toho kdo má GPS.
avatar Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 20:13
Máro, myslím, že Tom opravdu nechtěl plánovat trasu pro navigaci, ale chtěl ji třeba zrovna pro ten tisk. Každý v 21. století nemá (a možná ani nechce mít) navigaci v autě.
Já doporučuji via michelin
A jestli myslíš, když klikneš do itineráře aby Ti to ukázalo místo v mapě, tak to umí ovi mapy (vlevo nahoře klikni na " Pokyny" a zadej trasu).

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bomiňo (13. 04. 2011 20:25).
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 20:15
může mi někdo říct proč toto vlákno není přesunuto do "navigace" ? Asi je toho maglajzu málo
Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 20:26
Asi preto, lebo plánovač cest neni navigácia. Už dávnejšie považujem toto fórum za pokec či niečo podobné, kde nudiací sa ludkovia trepú o ničom, ale strašne vela. Napr. tá neštastná cesta 86 cez madarsko už bola dávno asi 100 krát viac prediskutovaná ako Rout 66 v Americe.
Asi sem prestanem vôbec chodiť. Viem nebudem chýbať nikomu kto sa tu "prezentuje" v poslednej dobe.
avatar Re: Plácovače cest
13. 04. 2011 23:27
ono navigace ako prístroj s tým fakt nič nemá ale navigace ako schopnosť orientacie už hej smiling smiley
via mischelin sa mi nepáči lebo mi velmy pripomina planovanie trasy jak MIO.
IGO je verzia aj PC, čiže sa dá používať aj ako planovač pre niekoho kto nema navigaciu
Re: Plácovače cest
14. 04. 2011 08:00
co se planovacu cest tyce... kdyz to shrnu z meho pohledu:

Viamichelin - pouzivam na podrobnosti
+ podrobny vypis zrad i cest
+ zajimava nastaveni (napriklad vlek)
+ pocita naklady vcetne poplatku

- trochu "pres ruku" ovladani

Google maps - idealni na hledani mozne cesty a jejich variant
+ bezkonkurencni ovladani
+ rychlost

- mene nastaveni
- ignoruje Bosnu

Cloudmade - to same jako google, jen podrobnejsi
+ pouzitelny rozsah map (jediny vas donaviguje do Vietnamu :-) )

- neda se tom toho moc nastavit

Seznamacke mapy - obcas pouzivam u nas
+ podrobne u nas

- spatne venku
- malo waypointu

iDnesi mapy - pouzival jsem pred Cloudmade, protoze znaji i Balkan
+ lepsi rozsah map

-horsi ovladani
-mene podrobne mapy
Anonymní uživatel
Re: Plácovače cest
14. 04. 2011 08:17
Děkuji všem, kdož jste se mi skutečně snažili poradit. Jde mi o skutečné naplánování cesty, přestávek i odboček. Už v minulosti jsem jinde psal, že už cesta sama je pro mne součástí dovolené, že nepatřím k dálničním chrtům(v totmto nehledejte nic hanlivého, chrt je sakra ušlechtilé zvíře), ale k těm, kdo se kochají. Má stezka na jih vede přes D.Dvořiště,Linz, Salzburg, nekdy Obertauern a Katschberg, Villach, Kranjku Goru a pak přicházejí alternativy...zda přes Dolinu Trentu podél italských hranic, či ještě na Bled, Bohij a pak Ljubljana, Ruppa, Rijeka...
Věříte, že si užívám i cestu po pobřežní magistrále?
Já vím, není to podle gusta každého z nás. Nevnucuji, byť doporučuji, je to spousta krásných míst na cestě.
Takže- díky\ všem, kdo mi v dobré vůli poradili, zatím jsem zkusil jen via michelin, a budu zkoušet dál. Už i via michelin splňuje to, co jeśem chtěl.
Děkuji.
Re: Plácovače cest
14. 04. 2011 18:36
já doporučuji toto [maps.google.cz]
Re: Plácovače cest
15. 04. 2011 15:22
Přesně rozumím tomu, na co se ptá Tomm. Poslední plánovač tras (mezinárodní) o kterém vím, který vypsal trasu způsobem :
00 km Bojkovice 0 hod. 0 min + číslo silnice
03 km Záhorovice 0 hod. 5 min
08 km Nezdenice 0 hod.12 min.
13 km Šumice 0 hod. 17 min.
16 km Uherský Brod 0 hod. 23 min.
byl zmiňovaný routeplanner na stránkách Škodovky. Ale ten už je asi rok zrušený, už nebyl tak aktualizovaný ( např. délnice v HR), tak proto ho asi vyhodili.
Teď když si dám vyhledat trasu, tak se dozvím, že z Bojkovic jedu třeba rovně po silnici XY, po 15 km odbočím doprava na silnici ZW a po 1 km su v Uherském Brodě. Podle tohoto popisu bych zase já okamžitě zabloudil. Mě osobně víc vyhovovalo vypsání míst na trase než nynější způsob vyhledavačů. Chápu, že je to vzhledem k zavedeným aplikacím navigací odnož těchto systémů, ale já mám raději staré hledání v mapě. Prostě se podívám na mapu, párkrát si to zopakuju a jedu. Vím, že to takto nevyhovuje každému a taky tímto proti navigacím nebrojím ( i když si myslím, že i v tomto případě jde často především o kšeft) .
Pokud někdo ví o něčem podobném jako byl škodovácký routeplanner, tak budu vděčný za odkaz.
Jen pro informaci já teď používám viamichelin v kombinaci s mapkou a pro Českou republiku plánovač na www.dopravniinfo.cz .
Pro slofik : pro Vás zbytečné vlákno, ale pro nás postižené "kartografy" možná k něčemu dobré.
avatar Re: Plácovače cest
15. 04. 2011 15:39
ja sa len spýtam ake to má výhody? mať vypísane všetky dedinky cestou oproti hlavnym orientačným bodom tipu v hornej dolnej doprava a tahám na stratenú pri dube? či len koli uisteniu,že ideš kade máš?
Re: Plácovače cest
15. 04. 2011 16:41
pre michal306 :
Každý máme vrozený jiný způsob orientace, tak jako různá nadaní. Ano, když už jste to tak popsal, tak přesně toto mi pomáhá k tomu, abych nezabloudil. Potom mě taky třeba zajímá, kudy to vůbec jedu. Prostě taková hra. Ale není nutné, abyste to pochopil, já budu stejně spokojený i když budu jediný, který si takto hraje.
Anonymní uživatel
pro rteP
15. 04. 2011 20:46
Ano, přesně jste mne pochopil. A opakuji- já si užívám i cestu, netoužím po dálničním sprintu, chci si obočit, na dvě hodinky zastavit třeba na Bledu, nebo ještě dřív vyjet do Tauerského průsmyku. Proto jsem prosil o radu, který plánovač TO umí.
avatar Re: Plácovače cest
15. 04. 2011 21:11
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ja sa len spýtam ake to má výhody? mať vypísane
> všetky dedinky cestou oproti hlavnym orientačným
> bodom tipu v hornej dolnej doprava a tahám na
> stratenú pri dube? či len koli uisteniu,že ideš
> kade máš?


mihale 306, zkus to napsat ještě jednou, ale tak aby to bylo alespoň trochu srozumitelné. Vůbec nerozumím, co si tím chtěl říci ?
Tomm, rteP thumbs up
Re: Plácovače cest
15. 04. 2011 21:34
Ač nejsem učitelka ani učitel, taky se přimlouvám, aby šel Mihal trochu do sebe, Jeho výplody jsou typu "Dalmácie - decimálka". Nebo že by byl Mihal blbý Východňár z Čiernej pri čope?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hanah (15. 04. 2011 21:35).
avatar Re: Plácovače cest
15. 04. 2011 23:09
zaujímavé je ,že Tomm to pochopil.
proste som sa len spýtal, že aké to má výhody.. čisto len zo zaujimavosti.
myslel som tým, mať vypísané komplet všetky dediny ,ktoré cestou sú, namiesto toho mať vypísané len tie body(dediny)
kde mám zabočiť,a veľké mestá na ktoré mám smerovať(ťahať), lebo napríklad mne to stačí.
je to už zrozumitelnejšie? alebo mam začať písať po česky?
teraz vysvetlite niečo vy mne:
učitelka : čo je rteP ?
hanah: Dalmácie - decimálka -nechápem tvojmu prirovnaniu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mihal306 (16. 04. 2011 00:22).
Re: Plácovače cest
15. 04. 2011 23:58
To Mihal306: Měl bys vysvětlit, co znamená "a tahám na stratenú pri dube". Asi to má být název dědin, něco jaho "Horní - Dolní", že? Česky psát nemusíš, ale předpokládám, že i slovenština píše názvy s velkými počátečními písmeny. Aspoň toto kdybys používal, když už Ti interpunkce nic neříká. Tvoje příspěvky jsou opravdu horší, než luštit křížovku.
"Dalmácie- decimálka" a podobně "Ind - indián" se používá pro označení toho, kdo píše (nebo mluví) zcela zmatečně a plete si pojmy.
"rteP" je přezdívka uživatele - viz. asi 5 příspěvků výše.
avatar Re: Plácovače cest
16. 04. 2011 00:15
toto je fakt debata od témy ak nabúce nepochopíš moj príspevok koli tomu že začínal malým písmenom alebo tam chýbala čiarka/makčeň/dĺžeň, kľudne napíš SS, rád to vysvetlím. toto je téma o plácovačoch smiling smiley
Re: Plácovače cest
16. 04. 2011 09:02
Hanah rád prudí.
Re: Plácovače cest
16. 04. 2011 14:54
Škodovácký routeplanner existuje.
[www.skoda-auto.cz]
Anonymní uživatel
Re: Plácovače cest
17. 04. 2011 10:31
Celvine, on samozřejmě existuje, to potvrzuji. Jen není takový, jako býval dřívě před upgeadem, tehdy ještě uměl pojmenovat průjezdní body vlastními jmény vísek,m vsí, městeček, měst.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.