Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa ze severu Čech poradte

Autor Millli 
Trasa ze severu Čech poradte
15. 08. 2010 10:10
Zdravím poradíte mi někdo jak jet ze severních Čech,,Chomutov nejlépe na Istrii,,Pula?Nevadí mi dálnice ale at taky moc neplatím nějaké ty tunely sice vím,že se tomu nevyhnu.Jedu s 16 měs prckem tak at nejsme v autě moc dlouho.Budeme vyjíždět na noc kdy si myslím že na dálnicích a silnicích není tak velký provoz.A ještě jeden dotaz jestli budu potřebovat Slovinskou dálniční známku.Děkuju moc vše za odpovědi a rady.Odjíždíme 21.8.Martina
Re: Trasa ze severu Čech poradte
15. 08. 2010 10:15
projed si forum, odpovězeno je tady asi 50 x.... Použij Mapy.cz a logiku.Nic jiného není pořeba
avatar Re: Trasa ze severu Čech poradte
15. 08. 2010 11:09
Buď přes Něměcko nebo přes Budějovice na Salcburk, pak dolů na Vilach, Tunely Katčberku (nevím jak se to píše) se dají objet, ale je to lepší zaplatit a projet a pak Přes průsmyk zadarmo a nebo tunelem směr Ljubljana (známku budeš potřebovat) a pak na Koper
Re: Trasa ze severu Čech poradte
15. 08. 2010 15:09
proč ho tahat po tunelech zkrz celé Rakousko,když může "pohodlně" po D1 do Brna a pak na Víden.V podstatě skoro pořád po dálnici s malými výškovými rozdíly. I když ..je to jeho problém,já sem si musel poradit sám a neumřel sm
Re: Trasa ze severu Čech poradte
15. 08. 2010 15:15
Z Chomutova bych je jednoznačně na K.Vary - do Německa na A93, dolů na Munchen, do Rakouska na A12 směr Innsbruck, dolů do Itálie na A22 na Trento, okolo Verony na A4 směr Padova, Treviso na Terst a si na Istrii. smileys with beer
avatar Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 09:42
To jde taky, ale chce to spočítat. V Itálie je kurevsky drahá dálnice. A potom promotat se přes Terst není pro někoho úplně hračkou, ale jinak je to dobrá cesta.
To Darko:
Proč neporadit, proč být na vše sám, jsi hrdina, že jsi to zvládnul, já se také občas zeptám když nevím.
Jo a jed z Chomutova na Brno je pěkný nesmysl, to Německo je daleko lepší.
Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 10:21
Děkuju za info jezdívala jsem ČB-LINZ-SALZBURG-VILACH-LJUBLJANA-KOPER-PULA ale už je to delší dobu a tak se chci optat a hlavně poradit.A ten Darko dělá opravdu ze sebe všeznalce nevím proč by se člověk nemohl zeptat.Jsem ženská která chorvatsko jezdila sama a ted pojedu taky ale mám už malýho prcka 16 měsíců tak chci poradit co je pro nás nejllepší a nechci s ním jezdit po silnici kde pojedu 50km za hodinu nevadí mi dálnice.Díky za každý další příspěvek
avatar Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 10:32
Já myslím, že ta trasa co píšeš je nejlepším řešením. Ještě se dá jet tak jako prostředkem mezi Gratz a Villach, ale není tam dálnice a jeden placený tunel, ale dá se také objet. Hlavně pohodu a klídek, zvlášť s malým prckem. A pak si to tam hezky užít a v pořádku se vrátit.
Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 12:29
Ahoj,
pokud ti nevadí zaplatit za slovinskou dálnici, tak bych jel tudy mapa 1, pokud bys nechtěla ve Slovinsku platit, tak to vezmi přes Itálii tudy mapa 2. Ta druhá cesta je o cca 70 km delší, ale ušetříš za slovinskou známku a za Karawanken tunel (6,5 Euro). V Itálii platíš za dálnici 9 Euro. V Itálii u Terstu při sjíždění z dálnice na silnici SS202 dej pozor, ať to nepřejedeš. Tady na těch mapách to vypadá, že se jinam jet nedá, ale ve skutečnosti už tam pokračuje nová dálnice. Pokud máš navigaci s novými mapami, tak tam už je vše správně značené.
avatar Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 12:33
Takhle vypadá dokonalý servis. Co si můžeš přát více.
Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 15:42
to motomoto a milli :nejsem hdina ani všeznalec,ale není mi líno otáčet kolečkem na myši a přečíst si tisíckrát zotpovězené.Podívejte se kolikrát se v celém foru vyskytuje "chci jet do chorvatska,poradte mi kudy" a přitom odpověd často leží o vlákno výše.Vloni jsem jel do Moldavska.Žádná diskuse, ani rada na tuto trasu neexistuje,tak sem se opřel do Google Earth a podle něj sem si nastavil navigaci.Ještě sem naživu.
Nezlobte se na mě ale do chorvatska musí trefit i cvičená opice a to ještě slepá na jedno oko. Tak a ted mě ukamenujte...
avatar Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 16:26
Už tamty šutry létají. Jasně dá se najít všechno a většinou si člověk poradí sám, když není zbytí, ale oč je lehčí se zeptat a oč je lehčí odpovědět když vím. Něco jiného je když by ten koho se ptáš musel vykonat stejnou námahu a činost jako já, tedy že by také nevěděl a musel to třeba hledat, ale když vím pomalu zpaměti kde odbočit tak proč nepomoct? Není jednodušší prostě stručně krátce a s úsměvem poradit, než psát dlouhé statě o tom jak je někdo neschopný si pomoc sám? K čemu sem pak lezeme?
Re: Trasa ze severu Čech poradte
16. 08. 2010 17:18
já vím,poradit není problém.Mrzí mě ale to,že kvůli pohodlnosti nově příchozích se celé forum začíná znepřehlednovat.Například průjezd přes slovinsko tu má několik samostatných vláken,řešící to samé.O to mi šlo.Trasa ze západních čech se tu taky řešila.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.