Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko

Autor jo 
jo
Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
24. 05. 2009 12:15
K exitu Jarovce je na Rakouské straně připojena dálnice A6. Potřebuji se ale dostat v rakousku na silnici B50 - směr Eisenstadt.

Dotaz:
je možné sjet z A6 na nejbližším exitu za Kitsee, tj. tolerují rakouští policisté projet ten kousek po A6 bez poplatku? Nebo pro jistotu sjet ještě na slovenské straně z dálnice, projet obcí Jarovce a potom na Kitsee a vrátit se na požadovanou B50?

Díky
Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
24. 05. 2009 12:37
Radsej by som volil tu druhu moznost, aj ked je to menej pohodlne. Rakuski policajti Ta mozu pokutovat (ak nemas znamku) hned po vjazde na dialnicu - a co som pocul-cital tak to tak aj zoparkrat spravili. Volil by som istotu.
avatar Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
24. 05. 2009 12:52
Souhlasím s Laurin,když jsem tudy minule projížděl(samozřejmně se známkou),
viděl jsem asi dvě hlídky policajtů,já bych to neriskoval......smoking smiley
Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
24. 05. 2009 15:22
pre JO: to už možeš ísť radsej cec hraničný priechod Berg, cez dedinu Berg potom na Kitsse po Gattendorf pozdlž dialnice A6 po starej ceste od Gattendorfu na Neudorf, Pandorf, na Purbach am Neusidler see až po Eisenstadt, táto cesta je dokonca o 5 km kratšia ako ísť cez jarovce, mám to odskušané.

Ale nechápem prečo vynehať dialnicu na Jarovciach, predpokladám, že ideš dole na juh a od Eisenstadu sa napojíš tak či onak na dilanicu smerom Graz a potom ďalej ? Takže aj tak potrebuješ známku či sa mýlim ?
Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
24. 05. 2009 16:51
pokiaľ viem, tak tento úsek bol spoplatnený a rakúski policajti aj s prichystaným papierom po slovensky inkasovali nič netušiacich vodičov z SK.

radšej by som volil istotu Berg, tak ako uviedol 2rik2
jo
Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
24. 05. 2009 17:36
Děkuji všem za vyčerpávající odpovědi!
Podle zásady že "Všechny cesty vedou na Jadran" jsem postupně vyzkoušel různé kombinace. Cílem mých "pokusů" je najít klidnou trasu bez kamiónů a bez hrozící zácpy na dálnici. Odstrašující případem byla 15km fronta na Donji Macelj po svátcích Božího těla, kdy rakušáci při návratu z dlouhého víkendu ucpali všechny cesty až do Vídně.

Vyjíždím ze severní Moravy a zkoušel jsem na př.:
Brno, Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor...
nebo Bratislava, Eisenstadt, Graz...,
nebo Bratislava, Rajka, Csorna, Kőrmend, Redics...,
také Rajka, Csorna, Vásvár, Zalaegerszeg, Letenye...

Každá ze jmenovaných tras má své výhody a nevýhody. Vždy převažují jiné a to podle dne v týdnu, ročního období, státních svátků atd. atd.
A nyní chci zkusit ještě jednu neprobádanou cestu, vedoucí částečně po vedlejších cestách:
Bratislava, Gattendorf, Frauenkirchen, Fertőszentmiklos, Lővo, Sárvár, Vásvár, Zalaegerszeg, Borsfa, Letenye...

Proto mě zajímá situace na cestách na rakouské straně za Bratislavou. Situace se tam od roku 2006 změnila (viz dálnice do Jarovců). Hraniční přechod Berg mám v záloze, zdá se že tamtudy to bude jednodušší než kličkovat na Jarovcích.
Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
26. 05. 2009 14:50
jfk30: s tou buzeraciou zacali slovenski policajti, ked kasirovali rakusakov smerujucich z rakuskej dialnice do centra bratislavy (tych 200m potrebuju tiez slovensku znamku).
Rakuske kontroly pred vyjazdom Kittsee boli odvetna akcia.

jo: cez Berg je to urcite jednoduchsie a kratsie, ako cez Jarovce
Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
26. 05. 2009 15:37
určite to bolo kvôli tomu, to plne súhlasím.
musím priznať, že je to buzerácia aj zo strany našich ak potrebuješ na cca 5km úsek dialničnú známku (alebo na tých 200m), aby si sa dostal do mesta.
neviem ako je to presne teraz, dlho som tade nešiel, keďže Berg mi je bližšie, ale pokiaľ viem tak za hraničným prechodom (dialničným) z AUT na SK sa dalo zísť na starú cestu na Jarovce a nemusíš ísť po dialnici, ale ako píšeš tak už aj tých 200m spoplatnili, no proste "úžasné".
na rakúskej strane sa dalo zísť na prvej križovatke s Kitsee.

detto je aj úsek dialnice BA(petržalka) - Rajka, pár km a potrebuješ známku, nemá to logiku, ak ideš len do mesta.
vnímam to skôr ako obchvat predmestí Bratislavy (Jarovce, Rusovce) a časti Bratislava-Petržalka.

dík za nové info
avatar Re: Bratislava D1, exit Jarovce - směr Rakousko
29. 05. 2009 16:37
To jo:

Zmyslas uplne rovnako ako ja, tou trasou z Bratislavy cez Frauenkirchen, Lovo, Sarvar, Borsfa som siel minuly rok prvykrat, ale nadseny som nebol, najme s kvalitou ciest, niekde to bolo v hroznom stave, najme za AUT/HU hranicou a potom medzi Sarvarom a Vasvarom, cesty ako po vojne - uzke, plne jam, nerovnosti, tlmice dostali riadne zabrat!!

Okrem toho, to povestne dobre madarske znacenie tu bolo na vidieku dost zle a asi 3-krat som sa musel otacat spet a hladat spravnu cestu, a to som mal zapnutu navigaciu. Mam Mio C720, tam bol pre mna vtedy novacika problem zadat presne prejazdne body, a tak ma to vlacilo sem a tam. Mal som to Mio sice vtedy nove len dva tyzdne, takze na to sa nechcem moc vyhovarat, ale aj tak ma trochu sklamalo. Poucil som sa - ako prejazdny bod zadat radsej malu dedinku hned za velkym tranzitnym mestom!

Celkovo tu trasu hodnotim zle, aj napriek tomu, ze cesty I.tr. 84 a 74 boli kvalitou vyborne, ale plne aut a kamionov. Vobec najhorsie to bolo, co sa tyka kamionov, najme medzi Gattendorfom a Fertodom/HU/, tam je navyse len uzka cesta, same krizovatky a neprehladne kruhaky. V noci okolo 02.00 za dazda to bolo sialene, jak som sa im musel vyhybat / a to nie som sviatocny sofer/.
Spusta kamionov bola aj na ceste 74 dolu pri hranici smerom na Lenti, mal som dojem po cely cas, ze klasicka trasa Csorna- Szombathelyi-Redics bola predsa len bezpecnejsia a najme rychlejsia, oproti beznym 3 hodinam mi to trvalo cca vyse 4 hod. !
Takze, kto chce experimentovat, moze, ale len za okolnosti, ze hlavne trasy su precpate...inak su to len nervy a strateny cas. Snad jedina vyhoda, nevidel som tam nad ranom jedineho policajta...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 118
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.