Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta do HR přes Bratislavu a Graz

Autor MartinR 
Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
02. 04. 2009 11:02
Chtěl bych se prosím zeptat, jaký máte názor na cestu do HR přes Brno, Bratislavu a potom na EISENSTADT, napojení na A2 u WIENER NEUSTADT. Srovnávám tuto trasu s klasikou přes Brno, Mikulov, Vídeň. Výhodu trasy přes Bratislavu vidím v jízdě až do Bratislavy po dálnici, vyhnu se průjezdu Vídní. Jedeme 4.9., V Brně cca kolem 8h ráno.
avatar Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
02. 04. 2009 11:35
to je ale navíc slovenská dálniční známka ??
avatar Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
02. 04. 2009 11:43
já nechcu nic říkat ale přes Vídeň to je brnkačka..hlavně trasa podle Midaxethumbs up
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
02. 04. 2009 12:56
Já vím, navíc slovenská známka. Jde mi o to, jestli ta trasa přes Bratislavu má vůbec nějaký smysl, jestli o tom má smysl vůbec přemýšlet. Jinak na trasu podle Midaxe jsou tady různé názory. Hraje určitě roli i to v jaký den a v jakou denní dobu se tam jede. Když bych teoreticky Vídní projížděl někdy kolem 9h ráno nebo tak nějak v pátek 4.9. tak je lepší trasa podle Midaxe nebo klasika přes město podle silničních ukazatelů?
avatar Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
02. 04. 2009 15:30
Z Vídně bych si hlavu nedělal. Já do ní přijíždím od Hornu a Stockerau a jedu podle dálničních ukazatelů směr SLO. Nikdy nebyl s ničím problem. Ani vlastně nevím, jak vypadá trasa podle Midaxe apod.
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
02. 04. 2009 15:50
Dobrý den vespolek.
Trasu mám projetou loni v červnu tam i zpět. Jel jsem přes Blavu, protože se mi nechtělo projíždět staveništěm mezi Mikulovem a Vídní.
Cesta přes Blavu na Vídeň je super, protože to staveniště se všema omezeníma, blikáním a bincem je hlavně v noci dost otrava. Je to asi 50 km zajížďka, časově to vyjde díky stabilní dálniční rychlosti o něco lépe. Na Graz se to napojuje až v Moedlingu a na obchvatu Vídně byla rychlost omezena na 100 km/h. Největší přednost - počet světelných křižovatek Brno - Bratislava - Moedling = NULA. Na rozdíl od klasické cesty.
Po dotažení dálnice od Vídně alespoň do Mikulova nebude co řešit.
avatar Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
04. 04. 2009 09:15
Ja osobne musim rict,ze kdo jede do Chorvatska od Ostravy,ma to opravdu lepsi jet na Bratislavu,ja to jela na zkusenou ale z opacneho smeru,z Grazu do Havirova a musim rict,ze jsme byli o 2 hodiny drive doma a dalnice z Bratislavy nema chybu,jede se super,hlavne v noci!
A jeste se vyhnete ve Vidni zacpam.
Pro vsechny,co jedete dolu,tak si naplanujte cestu tak,at jste ve Vidni pred 16.00 hodinou nebo pak az kolem 20 hodiny,vyhnete se zacpam a cekanim,protoze domaci jsou uz doma z prace.
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
07. 04. 2009 22:27
Vloni jsme do Podgory jeli Olomouc-Brno-Bratislava-Vídeň a dál .... a letos opět stejná trasa. Co se km týče, je to trasa delší, ale časově kratší. Platí se sice navíc na slovenskou dáln.známku, ale dálnice je k nezaplacení /zvláště pak Bratislava-Vídeň - nádhera/. Vyjíždíme kolem 21,00 takže přes Bratislavu i Vídeň se projede parádně.
Přes Mikulov už nikdy více, tedy dokud tady nepovede pořádná cesta.
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
08. 04. 2009 08:22
Nevím s kama vyjíždíš MartinR, ale já když jsem jel na Istrii, nebo Kvarner, tak ze Vsetína vždycky po slovenské dálnici do Brat. a pak Rakousy poB50 do Eisenstadt, tam na S31 a po cca 15km doprava na S4 Wiener Neustadt supr cesta (polodálnice mimo města), všechno značené až na A2.Vídeň už nikdy.No a pak jsem si to hasil až do Klagenfurtu po dálnici a to už je kousek do Ljublaně, ale to ještě slovinci neměli dálniční známky.Pak Rijeka, nebo Porečsmiling smiley
Jinak jezdím přes Maďary ve dne v noci několik let směr Makarska riv. naprosto v pohodě smoking smiley
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
09. 04. 2009 07:40
Vyjíždíme z Prostějova a jedeme do Duče. Teď jsem každopádně rozhodnutý, že pojedeme přes Bratislavu, ale otázka je zda na Vídeň jak píše VeronikaF nebo na Wiener Neustadt jak jsem psal já v prvním příspěvku nebo jak píšeš Ty. Podle mě je to lepší na Wiener Neustadt. Potom to asi vezmeme přes Bruck an der Mur a Maribor objedeme přes Mureck a Lenart. Dakže celkem tři změny oproti klasice Brno, Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor.
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
09. 04. 2009 10:45
To MartinR.
Ptám se, když jedeš do Duče, proč nejedeš přes Maďary? Je to pohoda.A jestli jedeš v pátek večer o prázdninách přes Macelj, tak bych si tipnul fest kolony.
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
10. 04. 2009 07:29
Jedeme v pátek ráno 4.9. tak si myslím, že provoz bude relativně dobrý. Maďarsko jsem taky zvažoval, možná to někdy zkusím, ale zatím jsem k tomu asi ještě nedozrál :-)
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
10. 04. 2009 09:47
Jezdím Zlín,Břeclav,Vídeň.Ve Vídni podle ukazatelů a nikdy žádný problém.Co se týká omezení na cestě Mikulov-Vídeň tak jako katastrofu bych to nebral.Nikdy tam nestojím v kolonách,pouze místy jedu 50.Ale ten kousek se to dá vydržet.
avatar Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
16. 04. 2009 09:33
v patek 10.4. jsem se vydala na cestu kolem 19.00 hodiny z Grazu do Havirova a jeli jsme na Viden a pak Bratislavu,takze v Bratislave jsme byli kolem 21,30 a musim rici,ze se timto smerem jede opravdu suprovne,jen jsme meli problem kdekoliv koupit dalnicni znamku,takze nacerno.V Bratislave jsme odbocili na Brno a 132 km jsme zvladli za neco malo pres hodinku pekne v klidecku a to vse i s pauzou na kafe a cigarko.
Pocitali jsme s tim,ze budou policiste na cestach pred svatky kvuli znamkam,ale nevideli jsme ani jednoho,at uz na rakouske strane,slovenske strane nebo ceske.Musim rici,ze by to vlastne nebyla ani spatna verze pro cestujici v lete do HR a tak se vyhnout zacpam na rakouske strane pred Vidni,i kdyz delaji rychlym tempem,vlastne se touto cestou vyhnete i zacpane Vidni a vyjedete si pekne pred Videnskym Novym mestem a to vse bez stresu a v pohodicce.
Zpatky jsme jeli v pondeli 13.4. ve 14.00 hodin z Havirova,takze na ceste relativne klidno a po policistech nikde ani para.Tentokrat jsme jeli pres Brno na Viden,takze pres staveniste pred Vidni a taky na to,ze jsme tam byli v dobry cas,tak nebyly zadne zacpy ani kolony.Takze obavana cesta pres velikonoce nebyla vubec tak hrozna,jak jsme si predstavovali,prave naopak jsem byla prekvapena,za je tak klidno!!!
avatar Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
16. 04. 2009 09:56
Fanky,už se tady o tom psalo,proč s Ostravy a okolí nejezdíte přes Slovensko?
Těch něco málo přes 100km do Povážské Bystrice mimo dálnici se dá v poho
zvládnout a pak frčíte po dálnici až do Bratislavy(mimochodem je skoro celá
po rekonstrukci a oproti naší D1 nebe a dudy) a dál do A nebo HU.A když jedeš
do HR přes SLO nemusíš přes Vídeň.Toť jen můj názor.
avatar Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
16. 04. 2009 10:14
...ja vim,ze se tady uz o tom psalo,dokonce jsem o tom psala i ja!!! Jestli sis vsiml,je to prispevek o teto ceste pres velikonoce,jen jako info!
Re: Cesta do HR přes Bratislavu a Graz
16. 04. 2009 17:03
jel jsem o velikocich tam i zpet po dalnici pres Bratislavu na Viden a opacne a to predevsim proto, ze nevim v jakem stavu je opravovana vypadovka na Mikulov z Vidne, loni to bylo priserny a letos jsem nemel naladu to zkoumat. Dalnicni obchvat se Vidni vyhne uplne. Ma to jeden podstatny hacek a to policejni predatory na useku Bratislava-Kuty. Zpravidla cihaji v krovi na odpocivadlech, u kterych byva omezeni az na 80ku. Opravdu doporucuji striktne dodrzovat. Po kazde, kdyz tam jedu tak nekoho dostihnou a u krajnice na dalnici resi. A slovaci nastoupili od 1. brezna take novy trend vysokych represi. Takze bacha. Jinak cesta je to delsi, ale asi rychlejsi.. Nebyt potroublych slovincu, tak je v zasade mozne najet v Praze na dalnici a sjet snad z ni az ve Splitu-to by mne ale asi z takove cesty j*blo. Stridam radeji dalnicni useky s normalni cestou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.