Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Tankování LPG při cestě z Chorvatska

Autor jira486 
Tankování LPG při cestě z Chorvatska
13. 05. 2007 09:35
Jedu cca za měsíc do Chorvatska na Istrii - po cestě tam to zvládnu s plnou LPG + benzín, ale pak do ČR ??? Natankuji asi v Pule a pak ??? Prosím nevíte kde natankovat před hranicemi se Sloviskem ? Směr Zagrep - Krapina - Hranice SLO.
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
13. 05. 2007 21:14
já tam jedu se Š Favorit toroid nádrž max plnění 34 litrů,takže dojezd cca 360 km a tankovat budu: Znojmo dále cca 110 km pod Vídní viz zde: [www.gas-tankstellen.de]
dále potom se dá tankovat ve Slovinsku(Maribor ale na to se asi vykašlu) tady: [www.gas-tankstellen.de]
dále v Chorvatsku před Zahřebem (Švaljkovec)tady: [www.proplin.hr]
a potom ještě v Rijece tady: [www.proplin.hr]
Jedu na KRK takže kousek vedle.
S tankováním v Chorvatsku není problém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel.k77 (13. 05. 2007 22:27).
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
13. 05. 2007 22:04
ještě dodávám další mapu od společnosti Tifon která má také v Chorvatsku pumpy s LPG.Mapa je tady: [www.tifon.hr]
a tady je ještě tabulka kde najdeš další LPG čerpačky: [www.unp-udruga.hr]
doufám že ti toto bude stačit aby jsi levně dojel na dovolenou a zpět.Myslím si že by neměl bejt problém jet pouze na LPG bez použití benzínu.
ps.Ze Znojma do Švaljkovec(Hr) to je cca 420 km,takže by se nemusel brát LPG v Rakousku kde je přeci jen trochu dražší(0,78€).Jedu až 26.7 takže přeju šťastnou levnou cestu.LPG Zdar
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
13. 05. 2007 22:34
Děkuji moc... Mám Feldu - nádrž LPG na 50L, tak to by neměl být problém. Jedu, ale jen s dětma tak nechci nic riskovat - tohle mi fakt pomohlo. Ještě jednou díky.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
14. 05. 2007 06:21
jak riskovat? ja jezdivam i s do poloviny plnou benzinovou nadrzi, takze kdyz to holt nekde nevyjde (stane se, ze nema plina), tak se jede chvili na benal-nevidim problem. Ale zatim jsem to vzdy odjezdil na plyn (mimochodem je tam kvalitnejsi, nez u nas, dojezd byva lepsi
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
14. 05. 2007 16:28
Jejich plyn je super, akorát ho proti loňsku citelně podražili. Po x letech co stával 3,05 Kn teď stojí 4,5 Kn. Pořád to však jde. Teď je levnější v Černé Hoře a Bosně cca 0,5 Euro.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
15. 05. 2007 20:43
to residents: Aktualni cena lpg v HR je 3,35 kn. Info dnes na www.ina.hr.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
15. 05. 2007 23:45
2 pajas: tak to si mě potěšil. :-) Já četl o větším zdražení.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
16. 05. 2007 20:28
to residents:tu cenu lpg 4,5kn uváděli vloni i předloni ale na sezonu to vždy spadlo. Jinak lpg mají rozhodně kvalitnější to máš tutově pravdu.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
16. 05. 2007 22:11
2 pajas: Máš pravdu [www.ina.hr]
Pokud je to teď 3,35, tak si myslím, že už to moc neklesne, jestli vůbec. Pro změnu je to proti loňsku dražší jak u nás, ale jede to na něj suprově. Takový LPG V-power smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (16. 05. 2007 22:12).
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
21. 05. 2007 19:06
Tak to je SUPER thumbs up smiley LPG V-power grinning smiley , jedeme koncem srpna ....... tadaaaa
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
14. 06. 2007 23:44
Dá se platit platební kartou v Bašce Vodě ? Byl jsem tam naposledy 2002 a to jsem kartou ještě neplatil.
Prosím vás můžete mi někdo poradit zda se dá natankovat plyn na Istrii např.v Labinu. Moc děkuji za odpovědi.
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
08. 07. 2007 20:47
jasně že jo.sice jsem tam už nebyl cca 5 let ale už tenkrát nebyl problém tankovat LPG na Istrii.Tady je jedna z map LPG čerpaček v Chorvatsku.Snad ti to bude stačit.mapa LPG
Moc děkuji za odpověď, bohužel ta mapa se mi nezobrazí, ale i tak moc děkuji.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
10. 07. 2007 21:18
Pro Krista : stahni to a ulož na plochu a pak otevři. Toto zázračné kouzlo se mi povedlo po pár pokusech a když se to povedlo mě, tak by to neměl být problém. Ostatní se nesmějte. Doufám, že jsem postup popsal dobře, občas něco udělám a si to přesně nepamatuji.
Super tak už mi to šlo otevřít, no a všechny ty pumpy co jsou na té mapě mají LPG?
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
10. 07. 2007 21:40
Určite jo, protože, když se tady podíváš na všechny odkazy a porovnáš to, tak to navzájem sedí.
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
11. 07. 2007 00:22
takže tady vám přidávám tu mapu čerpaček LPG (GLP) v Chorvatsku.Dle mého mínění nejsou všechny.Mapa je i s adresama a otvírací dobou jednotlivejch pump.Doufám že vám to takto bude stačit.
PS: LPG zdar.

avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
16. 07. 2007 11:54
Někde na fórech o chorvatsku jsem četl že V Rakousku na A2 106 km pod Vídní kde je benzínová pumpa Agip která má i LPG tak prej v nočních hodinách LPG neprodává.Víte o tom někdo něco z vlastní zkušenosti?Já bych tam měl bejt kolem 22:00 hodiny.Ta pumpa má 24 hodinový provoz.Předem díky za odpovědi.
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
16. 07. 2007 22:43
Zdravím,
AGIP "Loipersdorf" 106km dálnice A2,na polovině cesty mezi Vídní a Grazem (z Mikulova 200km)
Od ca. 22h je omezená obsluha a když někdo tankuje benzín, tak to asi záleží na dobré vůli obsluhy.
Já tam tankoval naposledy 2004 kolem 23hod a když jsme zašel za obsluhou,bez problémů mi natankoval. Fakt je, že stojan byl zhaslý a říkal mi, že v noci běžně netankují. měl jsem štěstí -)

Při současných cenách Autogas v Rakousku tam tankovat je ekonomický nesmysl,kdo nemusí,tak raději natankovat až v Chorvatsku, i kdyby se mělo jet chvilku na benzín.

Tip - přímo na dálnici:
Nová NON-STOP ČS LPG při cestě z5 domů Zagreb -> Krapina ->Macelj "Jakovlje-istok" mezi EXIT Zaprešič (nájezd od Zagrebu) & Mokrice
u benz. ČS INA (INA je po obou stranách dálnice, LPG je pouze na cestě z5!)
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
17. 07. 2007 15:14
Mirek_05 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> AGIP "Loipersdorf" 106km dálnice A2,na polovině
> cesty mezi Vídní a Grazem (z Mikulova 200km)
> Od ca. 22h je omezená obsluha a když někdo tankuje
> benzín, tak to asi záleží na dobré vůli obsluhy.
> Já tam tankoval naposledy 2004 kolem 23hod a když
> jsme zašel za obsluhou,bez problémů mi natankoval.
> Fakt je, že stojan byl zhaslý a říkal mi, že v
> noci běžně netankují. měl jsem štěstí -)
>
> Při současných cenách Autogas v Rakousku tam
> tankovat je ekonomický nesmysl,kdo nemusí,tak
> raději natankovat až v Chorvatsku, i kdyby se mělo
> jet chvilku na benzín.
>
> Tip - přímo na dálnici:
> Nová NON-STOP ČS LPG při cestě z5 domů Zagreb ->
> Krapina ->Macelj "Jakovlje-istok" mezi EXIT
> Zaprešič (nájezd od Zagrebu) & Mokrice
> u benz. ČS INA (INA je po obou stranách dálnice,
> LPG je pouze na cestě z5!)




Díky moc za podrobnější info o této pumpě.Já mam nádrž jen na 34 l LPG takže bych musel jet na benzín poměrně dost Km.
ps.Cena 0,66 € za litr LPG mi nepřipadá až zas tak ekonomicky nevýhodná
.
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
17. 07. 2007 21:23
Není zač. Tak ať ti to tam vyjde dle plánu. Myslel jsem, že se s cenou drží jako loni přes 0,7Eur.

Ten BP Švaljkovec máš vyzkoušený? Pokud si dobře pamatuju, je mimo dálnici, musí se sjet ven ca 200m za mýtnici.

Pozor, ta "mapka" z hr-proplin fakt jen pro orientaci, je dost nepřesná. Některé čerpačky co znám, tam chybějí a např. Nedelišče (klas.trasa přes Maďary) je na ní o 50km vedle. Nedokážu si představit, jak podle ní někdo bez popisu hledá čerpačku....
Taky mám nádrž na 34 litrů. Natankuji plyn na poslední pumpě v Čechách a když mám lehkou nohu, tak dojedu až do HR. Pravda, 20 - 50 km musím jet na benzín než potkám první čerpačku. Vloni jsem tankoval plyn v Rakousku na cestě do Itálie a vycházelo to tuším na 19 Kč.
Pokud někdo pojede na noc přes Č. Budějovice, Dolní Dvořiště tak natankujte LPG už v Budějovicích. Vloni mi v nočních hodinách LPG nikde jinde nenatankovali.
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
19. 07. 2007 10:25
tak se taky přidám, Nádrž mám na 45l plnění do 35l od té doby kdy jsem v Chorvatsku řekl že chci plnou a ten dobrý muž mi tam narval 44,9leye popping smiley to neřeším. Sice pocit to byl divnej(v autě seděla celá rodina) nicméně jsem si říkal že to kdyžtak foukne pod auto. Nic se nestalo prostě se to zastavilo. Takže když deď vyjíždím tak si načepuju 43 l a v pohodě dojedu do Chorvatska. N
icméně mám stejně na cestu půl nádrže benzínu kdyby náhodou "nemali plina"eye rolling smiley H.S.cool smiley
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
19. 07. 2007 13:31
To je na Balkáně běžná věc, prostě plní dokud se to nezastaví. Tady to zastaví po prvním cvaknutí ventilu a spíš než kvůli bezpečnosti to dělají, že si šetří čerpadlo. Nedávno mě tak nasral* na Shell v OL, kde mě dali jen 26,5 a já tak přišel o autíčko.angry smiley Jinak mám 46 l nádrž a běžně mě to plní na 36-38 litrů, ale v Chorvatsk mě tam narvali přes 44.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (19. 07. 2007 13:32).
Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
20. 07. 2007 20:30
U Loipersdorfu jsem stál předloni taky,ale na rozdíl od Mirka o5 jsem štěstí neměl. Obsluha nebyla ochotná, takže jsem nenatankoval. Jinak sjíždím na 138 km na Ilz a okreskou jedu 120 km do Varaždinu, kde natankuji na nonstop pumpě. Je to sice maličko pomalejší než přes Graz, ale neprojedu ani kapku benzinu, a to mě šetřílkovi, stačí.
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
23. 07. 2007 21:46
Asi jsem měl v tom Loipersdorfu fakt víc štěstí, než je obvyklé -)
avatar Re: Tankování LPG při cestě z Chorvatska
23. 07. 2007 22:05
Třeba to někomu pomůže:

Link_LPG Autoplin_dálnice_Zagreb_Split

LPG_Chorvatsko_mapa_INA+PROplin
(výtisk A3,pozor oficiální seznam INA není úplný)

LPG_cesta_z_Madarska_do_Chorvatska


Ať nám ti plyňáčci jezdí hot smiley
co takhle tunely a LPG??? Asi neprojedu,co?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.