Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko autem...

Autor pfity 
Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 14:51
Zdravím všechny kteří čtou tento článek. Včera jsem se vrátil z dovolené na makarské riviéře. Bylo tam nádherně, ale o tom možná někdy jindy.
Nejkratší cesta na Makarskou vede přes Slovensko po dálnici, která Vás vyjde na 150svk/týden. Z Bratislavy vede cesta na Hraniční přechod Rajka. Od tud ás cesta dovede do městečka Masonmagyarovár, zde je menší problém s dálnicí které je třeba se vyhnout. Mě se to cestu tam nepovedlo takže jsem to risknul a jel kousek po ní i bez známky. Dále pak na Csornu a Szombathely a směr na Slovinskou Lendavu, kde je i nejlevnější benzín široko daleko ( 1L/1,091 EU ). Ze slovinské Lendavy vede cesta na Mursko Središťe (HR), Varaždim a na dálnici do Zagrebu, poplatek činí 23 Kun. Odtud mužete jet až do Splitu což vyjde na 157 Kun.
Nebo se můžete vydat po dálnici až do Karlovacu (dalších 16kun), kde sjedete z dálnice a vydáte se přes Plitvice až na Split. Cesta je zde velmi pěkně značena a není tu huystý provoz. Já jsem tuhle cestu jel tam i zpět a doporučuji ji pokud jedete v noci. Touhle cestou dojedete až na přípojku na magistrálu mezi Splitem a Makarskou.
Pokud se rozhodnete jet přes den a nejste nejpodstivější řidič, jeďte raději po dálnici, porotože mnohdy nejvyšší dovolená rychlost je takřka nedodržitelná.Tak se vám cesta může prodražit jako mě o dalších 300kun, které odevzdáte místní dopravní policii. Ještě pokud Vás změří, nebuďte arogantní a nehádejte se, je to zbytečné. Buďte uctiví a ochotní, tohle chování mi ušetřilo 200kun. První cena byla totiž 500kun.
Moje skušenost s cestou byla dobrá až na to, že bych vůbec nemusel potkávat české řidiče. Pokud máte auto plně naložené a zadek Vám sedí na silnici využijte prosím možnosti nastavení výšky světel, to už má dneska snad každé auto. Ve spětných zrcátkách řidiče před Vámi to není nic příjemného.
Přeji Vám šťastnou cestu.
Re: Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 15:34
Pfity:Co to plácáte,pane kolego? ""Od tud ás cesta dovede do městečka Masonmagyarovár, zde je menší problém s dálnicí které je třeba se vyhnout. Mě se to cestu tam nepovedlo takže jsem to risknul a jel kousek po ní i bez známky. Dále pak na Csornu a Szombathely ""
Ta dálnice je přece od SK hranic ke sjezdu na Csornu zdarma.
Doufám,že se toho nikdo nechytne a nebude tu zase megadebatathumbs downangry smiley
Re: Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 16:19
v madarsku odbočit hned za hranicema na první odbočce,ale uplně prvnídoprava a neplatíte vůbec nic.apak jedete po 65.mám to vyskoušeno z.
avatar Re: Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 19:47
pfity,já: thumbs down dobré bláboly
Re: Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 19:55
Pro pravidelného návstevníka tohoto fora je to opravdu usmevny prispevek. Pro nekoho noveho treba poucny. Ovsem jsou tam chyby, mistre pfity (a ted nemyslim gramaticke!) Hlavne ta dalnice v madarsku. Co tady o ni bylo popsano stránek....grinning smiley
Redin
Re: Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 20:17
já vlastně ani nepochopil smysl toho příspěvku :-(
Anonymní návštěvník
Re: Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 21:52
cituji:Nejkratší cesta na Makarskou vede přes Slovensko po dálnici
Z Aše, Chomutova,Plzně........ to asi ne, že jo!eye popping smiley
Re: Chorvatsko autem...
23. 07. 2007 22:50
Další příspěvek někoho, kdo ignoruje, že toto fórum žije již několik let, o určitých věcech se tu debatuje docela sofistikovaně a dlouho a chodí sem lidi, kteří toho již docela dost vědí.
Když už jsme u nejkratší cesty na Makarskou, z Rajky a tedy z celého Slovenska (z Košic tuplem) vede přes Bosnu a ne tedy přes Záhřeb, pane chytrý začátečníku! angry smiley
Re: Chorvatsko autem...
24. 07. 2007 07:36
Hoši, buďte tolerantní a už ho nechte! Určitě to napsal v dobré víře a nikomu tím neublížil.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Chorvatsko autem...
24. 07. 2007 07:58
Hopkirk: To ne, ale je to tak zmatene, ze muze poplest nekomu hlavu drinking smiley
Tom
Re: Chorvatsko autem...
24. 07. 2007 08:19
Já jen nepochopil, proč radíš jet po staré a platit jim kuníky za pokuty, když můžeš jet po dálnici a v klidu...navíc v noci po staré....ale už to nechám.
Re: Chorvatsko autem...
25. 07. 2007 20:28
Hele a není lepší místo toho, abych těch 300 kuní nacpal chorvatským policajtům, zaplatil mýto tam i zpět a v poho se vezl 130 km/h po dálnici? Než, abych se vlekl vnitrozemím maximálně 80 km/h a děsil se každého junáka v uniformě? Ja volím raději Dalmatinu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (29. 07. 2007 10:52).
Re: Chorvatsko autem...
25. 07. 2007 20:54
Potřebuji poradit zda musím mít do Chorvatska označení CZ ,pokud má již značku EU s vepsaným označením CZ.Děkuji za info.tongue sticking out smiley
avatar Re: Chorvatsko autem...
25. 07. 2007 21:04
Nepotřebuješ
Re: Chorvatsko autem...
25. 07. 2007 21:11
Značka s vepsaným označením CZ po vzoru EU platí jenom při cestách po nebo do zemí EU !! Chorvatsko není členem EU, takže bys ho tam měl mít. Jeho podobu a přesné rozměry řeší zákon č.56/2001 Sb. ( technické podmínky provozu na pozemních komunikacích ) ve své prováděcí vyhlášce , číslo teď z hlavy nevím, ale je to tam jasně napsaný včetně tý platnosti těch značek s logem CZ a EU.
Věř, že v případě problémů, třeba nehody ho budou ty Chorvati chtít, za těch pár korun co stojí se vyplatí ho na auto lípnout a po dovolený ho sundat pokud se ti to nelíbí.
PetrM.
Re: Chorvatsko autem...
26. 07. 2007 06:03
Mrkni sem, řešilo se to tady.

[www.ihvar.cz]

PetrM.
Bariq
Re: Chorvatsko autem...
26. 07. 2007 08:20
Kolega neplácá. Jistě myslel, že se mu "nepodařilo" odbočit z dálnice M15 (tato je bez poplatku) u Hegyeshalom na Mosonmagyaróvár a najel na dálnici M1 (tato již zpoplatněná je), kterou opustil cca po 7 km. Dále už je to OK. Buďte trošku tolerantní, prosím yawning smiley
Re: Chorvatsko autem...
26. 07. 2007 10:44
ahoj napíše mě někdo prosím jak dlouho trvá cesta Praha - Makarská (Živogosce) normálně po dálnici přes Znojmo - Rakousko - Vídeň - Maribor - Záhřeb ......
díky Maru
Re: Chorvatsko autem...
26. 07. 2007 11:37
Ohledně poplatnění dálnice v Maďarsku doporučuji:
vlákno 1
vlákno 2
Re: Chorvatsko autem...
26. 07. 2007 20:27
15 až 18 hodin. Záleží ale na stylu jízdy, problémech na silnici (kolony atd.) a také na množství a délce přestávek. Není ale kam spěchat, jenom blbci se předhánějí v tom, kdo kam dojel a za jak dlouho. Frajeři jedou na spotřebu :-) Jedeš na dovču, tak si užívej i cestu a kochej se. Já vyjíždím vždy ve 12 hodin a pak mě nevadí ani nějaká kolona a tak, za tunel sv. Rok pak přizpůsobím rychlost jízdy, ale většinou to není ani třeba. Sretan put.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (27. 07. 2007 21:53).
Re: Chorvatsko autem...
26. 07. 2007 22:06
Maďarsky neumím ani číst, ani mluvit, ale na hranicích vynuluju tachometr a 15 km jedu po M15, pak sjezd na M1 a po 6 km čubrním na odbočku doprava(napřed mijím benzínovou pumpu) a hurááá na Csorna atd.Ale o tom je jiné vlákno !
Re: Chorvatsko autem...
26. 07. 2007 23:37
nechci nikam spechat je nemam predstavu v kolik odjizet abychom tam slusne dorazili
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 13:39
thumbs up smiley
www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/1890549/index.do
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 13:50
maru
podle plánovače si najdi kolik je to kilometrů, ty vyděl předpokládanou průměrnou rychlostí, přičti přestávky na čůrání a vyjde ti čas potřebný na cestu.
Já jsem při cestě tam měl průměrnou rychlost něco okolo 105 km/h, ale jel jsem na noc po dálnici a kde se dalo (a když se omezovač co seděl vedle mě nedíval), tak jsem jel 150 - 170. Tak a teď čekám kritiku na tu rychlostyawning smiley

Cloudy
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 14:11
Clou: Ale to víš,že se kritici najdou. Jen aby ten průměr nebyl stresující pro ty/např.maru/kteří se k němu nepřiblíží ani náhodou.Nebo se nechtěli rovnat.Já měl průměr necelých 60-jenže mimo dálnice.A těch přestávek co bylo-"čůrám často a čůrám rád"grinning smileygrinning smiley
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 14:21
brad
Já jsem tak jel taky z toho důvodu, že při 160 mi to bralo jen 5,1 litru, takže jsem i spořil:-)
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 14:33
...já si to myslel,můj starší "traktor" je na tom naopak,chybí mu na konci I,takže víry v nádrži se dělají od 140 nahoruconfused smileythumbs up smiley A potom-já na dálnici usínám,osahávám sousedku,no,dost legrace,ať se to zas nezvrhne...
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 14:39
brad
Tu sousedku osaháváš teď nebo jen když řídíš ? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 14:48
Na dálnici,ty ťuňťogrinning smileywinking smiley tam není co dělat,člověk volantem pořádně nezatočí.To mám raději Bosnu,gumy ječí,navigátorka taky,kolikrát se vidím i zezadu...yawning smiley
Re: Chorvatsko autem...
27. 07. 2007 18:23
Já jsem měl průměr 75 km/h a spotřebu 4,3 l na 100 km. Mám 1.9 TDI
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.