Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta směr Budva Černá Hora

Autor mirgi 
Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 22:31
Zdravim, letos jedu poprve autem z Tábora do Cerne Hory (Budva). Zatim jsem nebyl ani v Chorvatsku autem. Nastupni termin mam 15.7. a chci vyrazit nekdy v patek, jakou cestu doporucite? Premyslim o trase pres Madarsko a Bosnu (Banja Luka), nebo myslite ze je to zbytecne? Popripade jakou trasu a v kolik mam vyrazit a kde prespat? Jedu ja, manzelka a 8 a 2 lete deti. Jede tam nekdo taky na 15.7.?

Diiik za odpovedi.
avatar Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 23:04
Pokud neznáš cestu a nemáš v autě navigaci jeď přes A, SLO, HR. Skoro vše až po Split po dálnici. Nic neřešíš jen jedeš. Teda pokud nechytneš kolony. Stejnak asi budeš vyjíždět v pátek ráno nebo maximálně v poledne a to bude ještě SLO a HR bez kolon.
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 23:09
Zdravim, no mam navigaci IGO 2006 takze v tom bych problem nevidel, takze myslis ze ject brzo rano v patek a potom nekde v Chorvatsku prespat?
avatar Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 23:19
No to je to nejlepší řešení. Možná, pokud teda můžeš, bych vyjel už ve čtvrtek večer. V pátek ráno se ubytoval někde u Plitvic prohlíd si je. A v sobotu brzo ráno vyrazil směr SCG.
pepe
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 23:27
Z Tábora do Budvy to máš 1250 km,nejlepší cesta pro Tebe je Tábor-Č.Budějovice-Linz-Graz-Zagreb-Split-Dubrovnik-Kamenovo-zde trajekt přes Boku Kotorskou za 3.5Eu do Lepetanye-Budva.Ušetříš tak 40km objezd Boky Kotorské.Já to jezdím už 5 roků se 2 malými dětmi a dá se to jet s přestávkami podle předpisů za cca 22hod.Co se týká odjezdu-jedím vždy také v pátek a pokud vyjedeš do poledne tak není problém.Jinak Černá Hora je krásná a levnější než Chorvatsko.Přeji hezkou dovolenou a šťastný návrat.
P.S.Co se týká ubytování v Chorvatsku na 1noc-jednou jsem to zkoušel,ale nemají zájem!!!
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 23:28
A kdy u Plitvic mas nejakou zkusenost kde konkretne? Ja bych si to hned zanes do IGO a vypravil se tam.:smiling smiley
avatar Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 23:38
Jukni sem na bungalovy v autokempu Korana [www.np-plitvicka-jezera.hr]. Nebo můžeš zkusit nějaký privát u cesty. Už se to tady na fóru několikrát probíralo např. zde [www.ihvar.cz].
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
09. 07. 2006 23:51
Ok, diiik moc za rady, po navratu napisu zkusenost:smiling smiley
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
10. 07. 2006 13:15
Chtel jsem se jeste zeptat, plati se nejake poplatky v Černe Hore, za dalnice nebo tak?
avatar Re: Cesta směr Budva Černá Hora
10. 07. 2006 15:19
Jedině za trajekt yawning smiley.
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
10. 07. 2006 16:36
hmmm no doufam ze se to nezmenilo pac mne ted prisli papiry od cestovky a pisou tam 26 EURO za pouzivani silnic:sad smiley
avatar Re: Cesta směr Budva Černá Hora
10. 07. 2006 16:44
To by tak odpovídalo polatkům za celou cestu. Ne poplatkům za užívání silnice v SCG.
Kdybys nebyl hnup tak jsi jel o týden později se mnou přes Split. miki
Jirkoš
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
10. 07. 2006 19:38
Ahoj teď jsme se z Černé Hory vrátili tam jsme jeli přes Maďary a Bosnu (Banja Luka) a zpět přes Chorvatsko.Jeď radši přes Chorvatsko-lepší cesta a od vás to máš i blíže.v Chorvatsku můžeš po dálnici až do Splitu,ale my jeli po staré cestě přes Plitvice a cesta poloprázdná.poplatek se v ČH platí jen za ten trajekt a je to 3,5 EURA.Štastnou cestu
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
10. 07. 2006 21:16
miki napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdybys nebyl hnup tak jsi jel o týden později se
> mnou přes Split. miki


To jsem nejak nepochopil!
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
10. 07. 2006 21:18
Jirkoš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj teď jsme se z Černé Hory vrátili tam jsme
> jeli přes Maďary a Bosnu (Banja Luka) a zpět přes
> Chorvatsko.Jeď radši přes Chorvatsko-lepší cesta a
> od vás to máš i blíže.v Chorvatsku můžeš po
> dálnici až do Splitu,ale my jeli po staré cestě
> přes Plitvice a cesta poloprázdná.poplatek se v ČH
> platí jen za ten trajekt a je to 3,5 EURA.Štastnou
> cestu


Diiik moc. Takze se v C.H. neplati, hmm tak nevim co to ta cestovka placa. Jo zkusim to pres Chorvatsko kolem PLitvic kde prespim. Jak dlouho trvala cesta pres Chrvatsko kolem PLitvic?
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
11. 07. 2006 07:59
Vloni jsem byl ČH a za používání silnic jsem nic neplatil a dálnici tam snad ani žádnou nemají,vím jedině o placeným tunelu ze Sutomore na Podgoricu a trajekt přes Boku Kotorskou. Cestovka si asi lehce přividělává.
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
11. 07. 2006 14:31
Ona to po mne nechce, ja to jenom vycet s jejich informacniho letaku kde pisou ze se v C.H. plati za pouzivani silnic 26,-EUR osobni auto.
M.Janda,Opava
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
11. 07. 2006 15:25
To "mirgi"
Ve věci přespání cestou po "staré cestě" přes HR se podívej na můj starší příspěvek na tomto fóru:

[www.ihvar.cz]

Loni jsem tam taky nocoval.Cena za dospělou osobu byla 11EUR/noc. Vše fungovalo jak to popisuji. Pokud budeš mít sebou potraviny,tak si je tam uložíš do mrazničky,ledničky....Na Plitvice je to pak cca 25 min.jízdy! Pak bych pokračoval na Gračac,Knin a přes Trilj dolů k Makarské rivieře.....Až k vodě je to nyní naprosto pohodová cesta. Při cestě je řada míst, kde můžeš zastavit u bistra, osvěžit se,odpočinout a pokračovat dál...Sretan put!
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
11. 07. 2006 21:51
Diiik, zkusim to tam.
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
11. 07. 2006 21:59
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
11. 07. 2006 22:31
Jeste bych se chtel zeptat, da se ve Slovinsku, Chorvatsku a C.H. platit kartou VISA Electron (karta je mezinarodni)?
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
12. 07. 2006 09:16
Dá já tam s ní platím taky.
Katka 1.
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
12. 07. 2006 15:31
Jeli jsme letos přes Chorvatsko, jak popisuje Pepe. Přes internet jsme si rezervovala 2 noci v apartmánu ve vesničce na Makarské. V minulých letech jsme si apartmán i na 1 noc našli až na místě, chce to jen víc hledat a nebrat 1. - jsou rozdíly v cenách, chtějí příplatek 30 procent k ceně. V klidu jsme si odpočinuli, vykoupali se a další den pokračovali na Černou Horu. Šťastnou cestu.
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
12. 07. 2006 17:37
Dekuji vsem za rady, zitra vyrazim a az se vratim reknu dojmy:smiling smiley Jenom me mrzi ze pojedu bez klimatizace, odesel my vysousec na klimacke a novy uz nestihnu sehnat:sad smiley
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
13. 07. 2006 13:41
Ahoj,my jedeme v sobotu nějak kolem poledne, až přijedeme tak písnu jak se jelo.Všem co jedou příjemnou cestu,krásné počasí a hlavně relaxhot smileythumbs up smiley
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
27. 07. 2006 19:00
Ahoj, dneska jsme se vrátili z Budvy v 8:00, vyjížděli jsme od tamtud včera v 11:00, cesta byla uplně super,nikde jme nečekali ani na hranicích prostě paráda. Tam jsme jeli v sobotu 15.7. v 15:00 a cesta byla taky fajn,před žádným tunelem fronta jen na Č.H. hranicích jsme čekali asi hoďku. Jinak pokud máte někdo chut si užít dovolenou stylem přes den u vody a večer zábava tak můžu jen DOPORuČIT a pokud by měl někdo strach tam jet na blind tak se nebojte stačí zajet na benzinku nebo někde přibrzdit a hned u vás někdo bude a něco nabídne
Irena
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
28. 07. 2006 12:25
My tam vyrážíme zítra ráno směr Budva, jak je to stím trajektem ? ťěch 3,5 EUR je na osobu nebo za auto ??? Díky
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
28. 07. 2006 14:47
Ten trajekt je 3,5 eura za auto, hezky si to užijte
Re: Cesta směr Budva Černá Hora
05. 08. 2006 11:32
Ahojky. Ja jsem se včera 3.8.06 vrátil z Černé hory. Byl jsem ubytovany 1 km za Svatým Stefanem,vesnice Bilikuče, apratmán s tv a klimou za 15 Eu na osobu a noc. Ubytování jsem měl myslím dobré, podle toho co jsem vyslechl na pláži kde jsme chodili na drobný pijesok.Jel jsem na blind a s ubytováním tam nebyl problém. Jezdili tam k nam na plaž lidi z Budvy a říkali, že tu máme ráj na zemi. V Budvě hlava na hlavě. Byl jsem se tam i podívat a ubytovat bych se tam rozhodně nechtěl. Jal řikali ti lidi hlava na hlavě. Jinač cesta tam, jel jsem z Ovy přes Slovensko, Maďarsko a v Chorvatsku na dalnici až do Splitu. Nejhorší úsek cesty od Splitu k Cernohorským hranicím. Zdal se mi nekonečný.Cesta zpět, za Splitem na dálnici nás zastihl takový déšť, který jsem ještě nezažil. Nejdéle jsme čekali tam i zpět na hranicích Cerna hora Chorvatsko, cca 1 hodnu, Jinač průjezd ostatními hranicemi bez problému. U nás jsem si koupil 2 x slovenskou dálniční známku za 130 kč.V Chorvatsku jsem za dálnici zaplatil 193 Kun,v Cerné hoře jsem platil jen 3,5 Eu za trajekt přes Kotorský záliv, což se oplatilo.Cesta tam 1400km, zpět to samé. Ujel jsem to za 20 hodin čistého času. Jinač všem přeji dobrou cestu a šťastný návrat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 242
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.