Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Omiš Duče

Autor Jirina 
Omiš Duče
28. 03. 2008 20:42
Ahojte poprosím info o tomto letovisku ,a prípadne mapku.Ďakujem Jirina
Re: Omiš Duče
29. 03. 2008 00:09
Letos tam jedeme po páté !! Napiš co chceš konkrétně vědět přes osobní zprávy.
avatar Re: Omiš Duče
29. 03. 2008 10:55
...Lubo ...čistota moře, ubytování...provoz po magistrále...hodně lidí na plážích...a nějaké Tvé fotečky...?smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (29. 03. 2008 10:57).
avatar Re: Omiš Duče
29. 03. 2008 19:30
Luboš se k výzvě jaksi nemá, tedy:
- čistota moře dobrá
- ubytování, jak kde. Já jsem byl spokojený
- pláže v druhé polovině srpna zaplněny tak akorát
- provoz na magistrále, to je problém. Silný ve dne, čilý provoz i v noci. Občas stojící kolona až z Omiše. Já jsem si je oblíbil z důvodu, že se dobře přecházelo.
Jinak tady je duplicitní vlákno i s nějakými fotečkami
Re: Omiš Duče
29. 03. 2008 23:35
Soráč !! Já pracuju i o víkendu !! Tudíž - Velké + !! Písečná pláž !! Přiměřené množství lidí.V červnu úplně super !! Pozvolný vstup do vody !! Moře většinou klidné jako rybník. Pro malé děti perfekt !! Provoz na magistrále se po prodloužení dálnice značně snížil !! V Duče je několik restaurací a picérek. Na pláži bary,osobně vyzkoušené -Ruža větrova a Ivan. Půjčovna lodí se závěsným motorem,skůtrů a šlapadel.Odpoledne provozuje Angelo Vojnovič jízdy na banánu a podobný blbiny. Co se týče obchodů- market Zvone- velice slušně zásobená sámoška s otvírací dobou do 22 hod. mají pečivo,ovoce zeleninu i balíčkové maso.Osobně jezdíme nakupovat do Studenacu v Omiši !! cca 2 km !!! Sámoška úrovně asi jako Albert či Billa.Platíme kartou
ČS.
Co se týče ubytování,bydlíme v soukromí přímo na pláži cca. 6 metrů od moře.
Fotky nevkládám,páč to posledně nějak zlobilo. Jsou na : www.bubenici.estranky.cz



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Luboš (30. 03. 2008 00:54).
avatar Re: Omiš Duče
30. 03. 2008 11:10
V Duče se mi moc líbilo. Byl jsem tam celkem 3x. Bydlel jsem hned naproti kempu Galeb, Poljicka cesta 55, dům byl ve druhé řadě a tak magistrála nevadila. Jen díky řece Cetině bylo o něco studenější moře než kdekoli jinde.
Re: Omiš Duče
30. 03. 2008 11:25
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Duče se mi moc líbilo. Byl jsem tam celkem 3x.
> Bydlel jsem hned naproti kempu Galeb, Poljicka
> cesta 55, dům byl ve druhé řadě a tak magistrála
> nevadila. Jen díky řece Cetině bylo o něco
> studenější moře než kdekoli jinde.


No nevím. Vzhledem k poměrně mělkému moři a písčitému dnu se nám teplota moře pohybovala mezi 24-27 ¨C
a navíc voda v Bračském kanálu proudí směrem na jih.
avatar Re: Omiš Duče
30. 03. 2008 11:41
Z hradu nad Omisí je dobře vidět, že řeka se ztáčí směrem ke Splitu a vytváří podél pobřeží vlastní proud o neco chladnější. Ale prosím, mě se voda prostě zdála chladnější oproti oblastem jižně od Omiše.
Re: Omiš Duče
06. 04. 2008 22:09
Pokud sis z hradu,ale i z pláže všimnul,tak je na levé straně břehu řeky postavené molo,které vede asi 250 m. do moře a to z důvodu,aby řeka která se stáčí doleva tj. na jih neodemýlala břeh !!
Re: Omiš Duče
06. 04. 2008 22:34
Silný morský prúd skutočne zanáša piesok z rieky Cetiny aj juhovýchodne oproti na ostrov Brač do zátoky Lovrečina (asi 6km vchodne od obce Postira ) . Dôkazom je nielen existencia jedinej pieskovej pláže v tejto časti pobrežia ostrova , ale empirický dôkaz poskytol v r. 2004 aj jeden nepozorný český turista . Zaspal v Omiši na nafukovačke a zobudil sa až na piesku v zátoke Lovrečina . Dezorientovaný, spálený len v plavkách a s nafukovačkou . Zopakovať jeho " vedecký experiment " však asi nemožno nikomu doporučovať smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 240
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.