Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska?

Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska?
21. 07. 2007 11:52
Ahoj,

v úterý v noci jedu do Ruskamenu (Omiš). Docela to řešíme, protože jsem byl v Chortvatsku naposled v roce 1984, kdy mi bylo 12 let a řídil tatík super fáro Lada 1500s (80000Kčsspinning smiley sticking its tongue out)

Ale k tématu: nejsem si jistý cestou jedu ze Zlínska, což dává možnost jízdy Maďarskem i Rakouskem.

Podle čekování známých jsem usoudil, že přes Maďarsko jezdí ti, co chtějí ušetřit za dálnici a volil bych tedy raději dálnici v Rakousku.

Problém mám u Bratislavy - jak jsem tam jel letos v zimě na hory, gpska mě navedla na nějaké okresky, cestou zpět jsem vzal podle značení z Vídně cestu po nějakém novém přivaděči na Bratislavu (gps to neznala, podle ní jsem jel po poli). Pak se před slovenskými hranicemi chytila a dovedla mě na přechod pro malý pohraniční styk Rakousko-Slovensko. Tam jsem se tvářil jako slovák a pustili mě do SK (pěkně mě ta gps povodila - spolehl jsem se na ni a bláhově nevzal mapu thumbs up smiley)

Neví někdo, kudy nejlíp po trenčínské dálnici na dálnici směrem do Rakouska?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil salamander.syndicate (23. 07. 2007 20:39).
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 13:39
Nevím, co tu řešíš - je to jednoduché: vyhoď GPS a kup si mapu. Kdyby se všichni řídili tím, co říká GPS, jsem mrtvý. Kromě toho, že často kvůli ní člověk zabloudí, občas nabádá k manévrům, které jsou jen pro kaskadéry a sebevrahy - např.skok z viaduktu.
avatar Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 14:10
to salamander.syndicate

inu, jestli memáš zvlášní důvod jet přes Vídeň, tak je dle mne cesta z Trenčína do HR přes Rakousy ptákovina...
jeď přes Maďaryyawning smiley
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 14:43
...a navigaci nevyhazuj,stačí se naučit zadávat průjezdní body.A ne jen tam nacpat Zlín-Ruskamen...
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 15:42
Jaká je výhoda Maďarska? Dálnice je lepší, ne? Nebo budou ve středu 06:00 zácpy v Rakousku?

SIce bych se stavil u Maďarů na perkelt, ale lepčí bude fičet do Ruskamenu, ne?
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 17:36
Tak podle mě je nejlepší jet přes rakousko, když jedež z úterý na středu. To bude na silnicích naprostá pohoda. Já jezdím klasiku UH-Mikulov-Vídeň-Graz...Omiš (chorvatsko komplet po dálnici). Maďarsko si myslím že je výhoda hlavně při jízdě z pátka na sobotu. Ale to hold záleží jen na tobě, kterou trasu si vybereš. Krásnou dovču



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evulina (21. 07. 2007 17:37).
avatar Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 18:56
doufám, že nechceš jet z Trenčína přes UH na Vídeň jako Evulina...

Trenčin - Bratislava - Vídeň - Záhřeb 546 km
Trenčín - Bratislava - Szombathely - Záhřeb 473 km... jenom cca 200 km Maďarskem...

routeplanner ŠkodaAuto
Na konci Přístavního mostu (v Bratislavě přes Dunaj)nepokračovat po dálnici ale odbočit na paralelní cestu s dálnicí smer Aupark. Za Inchebou odbočit vpravo na nadjezd smer Vídeň a za nadjezdem odbočit vpravo tež na Vídeň po cca 3km je celnice doporučuji odbočit po cca 2 km na kruhovém objezdu na Kittsee a v Kittsee směr Neusidler Eisenstadt od Eisenstadtu po S31 u Mattersburg po S4 na dálnici směr Graz se napojit u Weiner Neustadtu. Jinak je možné jet až do Schwechatu. Na dálnici odbočit před Fishamendom a ve Schwechatu za rafinerií OMV odbočit na dálnici smer Graz je to asi 20km dál.
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 19:29
Jelimane, ale salamander.syndicate jede ze Zlínska ne z Trenčína. Nebo jsem to špatně pochopila??? Jestli ano, tak se moc omlouvám

Jo a ze Zlínska je to ještě výhodnější jet před poštornou(pokud ji stihneš, není non-stop)tím ušetříš cca 20 km a cca 20 min. jízdy do Vídně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evulina (21. 07. 2007 19:33).
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 20:48
Jedu ze Zlína, ano. Slovenskou dálnici Trenčín - Blava sem si oblíbil, rád z B. lítám i na dovolenou kvůli dobré dostupnosti Blavy.
avatar Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 20:58
to Evulina
já to četl, že je ze Zlínska, ale myslel jsem, že má nějaký důvod jet po trenčínské dálnici, když tak nazval svůj dotaz...je to nějaké celé šejdrem...
dopručuji mu si k GPS koupit mapu stačí 1:200 000 yawning smiley
jinak trasa : Zlín - Trenčín - Blava - Vídeň - atd mi připomnělo trochu něco jako putimskou anabázi...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (21. 07. 2007 21:16).
slamander.syndicate
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
21. 07. 2007 22:36
zlin - drietoma - bratislava - wien
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
22. 07. 2007 13:06
já pojedu z Uherského Brodu, taky přes Trenčín do Bratislavy. Pak přes Maďarsko, ale kdyby byla komplet dálnice Bratislava-Vídeň, tak bych jel radši pořád po dálnici, i když je to delší. Přes Maďarsko jsem jel dvakrát, vždy v noci a přes týden, silnice byly úplně prázdné, až na pár kamionů, ale zvěře nepočítaně. Dvakrát jsem míjel jelena který stál metr od silnice, nedokážu si představit tu srážku ve 100km rychlosti. Navíc vyjeté koleje a to hodně, v dešti to bylo dost divoké, jak to házelo s autem. Proto preferuji jet co nejvíc po dálnici. Jestli má někdo info, jak to vypadá s dálnicí s BA do Vídně, ať dá prosím vědět. Pojedu s malým dítětem a potřebuji co nejrychlejší a nejbezpečnejší trasu.
salamander.syndicate.
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
22. 07. 2007 19:41
jel jsem tam na lyze letos na jare - dalnice uz JE
zpatky jsem po ni jel, akorat jsem se tam nejak motal diky gps, ktera ji neznala...
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
22. 07. 2007 20:33
takže od Schwechatu až přímo do BA? Pokud pojedu od Trenčína, na jaký hraniční přechod mám jet?
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
23. 07. 2007 00:33
Podla mojich informacii cela dialnica Bratislava - Vieden bude sprevadzkovana az niekedy v novembri (listopad). Zatial si myslim, ze so smeru od Trencina je najlepsie ist na prechod Jarovce - Kittse, kusok za prechodom sa dat dolava na Pandorf - prejde sa len cez 3 rakuske dediny a ste na dialnici, ktora ide z Budapesti do Viedne. Je to na kilometre kusok viac ako cez Berg a Heinburg, ale nie je tam tolko dedin, kym clovek pride na dialnicu.
Ist do Viedne cez Parndorf nie je moc vyhodne.
Chodievam do Viedne dost casto a je to dost otrava, najazdi sa viac kilometrov a casovo to vyjde uplne rovnako. Tych dedin na klasickej trase nie je zas tak vela (Volfstahl, Hainburg, potom dlho prazdna rovina az po Wildungsmauer, hned za nim Regelsbrunn, dalsia dhla rovina po Maria Ellend, dalsia dlha rovina a pripojka na A4). Na dlhych rovinach sa da zihat aj 110. Zatial co z Bratislavy po pripojku na A4 pri Fischamende je to 41km, po pripojku na A4 pri Parndorfe je to 37 km a este treba ist dalsich 22km po A4 po Fischamend. Dediny po dialnicu su tri: Neudorf, Gatendorf, Parndorf.
Ked sa dokonci dialnica A6, tak vtedy to uz bude kratsie, lebo A6 sa bude napajat na A4 uz v blizkosti Bruck a.d. Leitha. Aj tak to bude zachadzka, ale vzhladom na to, ze to bude komplet po dialnici, tak to bude rychlejsie.
Co sa tyka trasy Trencin - Graz, tak by som volil medzi 2 variantami:

1) o 11km kratsia trasa, hoci viacej mimo dialnice (54km):
Trencin - Bratislava - Parndorf - Neusiedl am See - S31 pred Eisenstadtom - S4 okolo Wiener Neustadt - pripojenie na A2. V tomto pripade treba ist za pristavnym mostom dalej po dialnici az na koniec D1 a potom plynule prejst na D2 (2 lave pruhy, smer Budapest, Wien). Po asi 8 km na D2 je odbocka na Wien(A6).

2) klasicka okolo Viedne (mimo dialnice 42km):
Trencin - Bratislava - hr.pr.Berg - Hainburg - A4 - S1 pri Schwechate - pripojka na A2 pri nakupnom centre SCS
v tomto pripade treba na konci pristavneho mostu zist z dialnice D1 (smer Aupark, Berg) a kuksok za Auparkom je odbocka na Berg, potom odbocit na nadjazd dialnice dolava (po hlavnej) na Viedensku cestu, a na konci nadjazdu hned zase doprava smer Wien.
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
23. 07. 2007 18:08
Nová mapa Rakouska pro IGO už dálnici zobrazuje a naviguje po ní.
Takže se nechám překvapit a uvidím, jedu až první týden v září, třeba se do té doby dálnice otevře.
Kdyby po ní někdo jel, dejet prosím info.

TO: Juraj - kdy jsi naposledy jel do Vídně? Je divné že Syndicate píše že na jaře už po ní jel.
Stav z 21.7.2007: Novy polpruh dialnice A6 zacina na hranicnom prechode Kitsee a konci po asi 3km na krizovatke s povodnou cestou B50. Na mieste povodnej cesty z hr.prechodu sa stavia druhy polpruh dialnice, ktory sa uz bude mimourovnovo krizovat s cestou B50 (kruhovy objazd nad dialnicou je uz hotovy a chodi sa po nom). Nova dialnica je betonova a ide sa po nej uplne hladko (nase asfaltove sa mozu hanbit).
Zvysne useky A6 su vo vystavbe a vyzera, ze by mohli byt v 11. mesiaci hotove.
Syndicate asi isiel cez stary hranicny prechod Kitsee-Jarovce (ked sa neodboci z cesty B50 na dialnicny prechod ale pokracuje sa cez obec Kitsee).
Re: Jak po trenčínské dálnici u Bratislavy do Rakouska? hot smiley
23. 07. 2007 21:11
díky za vyčerpávající info.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.