Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Občanský průkaz nebo cestovní pas?

Autor Henry 
Občanský průkaz nebo cestovní pas?
26. 06. 2006 21:52
.... nemáte někdo zkušenosti, jak se tváří chorvati na předložený občanský průkaz při pasové kontrole???
avatar Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
26. 06. 2006 21:56
Můj tip že asi takhle

Čti zde [www.ihvar.cz] anebo použí funkci hledat.
pytlák
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
26. 06. 2006 21:58
Mnohokrát zde bylo napsáno, že naše občanské průkazy tolerují (samozřejmě ty novější). Pravidelně je předkládám již tři roky dozadu a nikdy jsem problém neměl ani u starých typů, kde jsme neměly zapsané děti.
Barlow
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
27. 06. 2006 09:03
Ja jezdim jenom na OP...manzelka se me furt smeje, ze me jednou nepusti, ale vsichni vime ze sami prohlasili, ze uznavaji OP jako cestovni doklad...ukazuju v A, SLO i HR a no problema...pas ale s sebou vozim kvuli BiH a prihlaseni...
Zuzča
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
28. 07. 2006 16:48
No a jak vypada ten novejsi obcansky prukaz?? mam propadly pas tak doufam ze me vezmou na jakoukoliv obcanku....co si myslite?? frcim do chorvatska zitra smiling smiley napiste co nejdriv at vim
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
28. 07. 2006 17:23
na tvým místě bych to radši už nezkoumal. Stejně na tom nic nezměníš, jen se budeš zbytečně nervovat. Prostě na očanku to jde. Neslyšel jsem o nikom, koho by vrátili. Tak tam pozdravuj. smileys with beer
Úplně v pohodě na OP. Dělám v této problematice a pro jistotu jsem si to zjišťoval na ZÚ Corvatska v Praze. Postačí OP. Do Zemí EU postačí i to, když máte dítě zapsané v OP. Musí to být tem nový OP se strojově čitelnou zónou, která je na první straně úplně dole.
Zuzča
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
29. 07. 2006 08:42
Hej diky moc..tak ja se teda nervovat nebudu, no... no asi tu novou mam taky takze v pohode...tak se mejte..ja si to naramne uzijucool smiley
boli sme v aute styria a preukazovali sme sa dvaja obcianskymi a dvaja pasmi. ziadny problem. sli sme na sluzobnom aute a nechceli ani ten doklad o povoleni jazdy, ale pre istotu som ho mal koli nehode. stastnu cestu.
diiiky, uffff oddech sem si pac mam podobnej problem jako autor dotazu
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
04. 07. 2007 22:09
Tak to jste mě celkem uklidnili, protože zítra jedem do HR a já včera zjistil, že mám rok propadlý pas eye popping smiley Ještě že jsem manželku vloni uháněl ať si vyřídí nový pas a nechá zapsat drobotinu, tak snad to bude v klidu eye rolling smiley
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
04. 07. 2007 22:34
Ahoj nevim nevim mam bratra u policie ten me rikal ze OP je tam pletny jak listek na metro jinak vim z vlastni skusenosti ze jel jsem z kamosema ja jedinej mel pas a kdyz jsem to podaval celnikovy tak me to rychle vratil a delal ze rad si nic nevidi a rychle na pustil ??? a kdo jedete az dolu jako ja tak kousek jedete prez bosnu a tam nase OP je totalne na nic???Ahoj
Re: Občanský průkaz nebo cestovní pas?
04. 07. 2007 23:30
Takto,pokiaľ nejdete cez Bosnu alebo Srbsko ale len cez Chorvátsko žiaden problém ísť na OP. Jazdím tak už 4 roky a robím pri štátobčianskych veciach.Ide o platný záväzok Chorvátska.OP má výhodu v tom, že niet v čom listovať na hranici. Problém nie je ani pri registrácii ubytovania ani vo vzťahu k liečebnej starostlivosti, ani v styku s políciou. Jediným obmedzením je, ak by ste chceli kupovať nehnuteľnosť v Chorvátsku,ale to bez znalostí neradím ani s pasom.(O deťoch sa tu už vravelo dosť.)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 207
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.