Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Praha - Rovinj

Autor Sparrow 
Praha - Rovinj
15. 05. 2007 00:44
Jezdím už spoustu let vždy na Makarskou rivieru ale tenhle rok chceme jet jen na tyden na istrii už začátkem června ze zdravotních důvodú(Těhotenství) tak prosím poradte nejlepší cestu.Před deseti lety jsem jel na Lošinj přes Slovinsko a byla to dost hrúza.Preferuji dálnici tak navrhněte varianty díky všem.smiling smiley
avatar Re: Praha - Rovinj
15. 05. 2007 11:33
Není se čeho obávat cesta přes Slovinsko až myslím po Pulu je již dálnice.Za těch 10 let se toho moc a moc udělalo tak se budete jen divitconfused smiley

MirekŠi
Re: Praha - Rovinj
16. 05. 2007 10:35
Máš dvě základní možnosti.Jezdím na Istrii sedm let. Buď zvolíš rychlejší a asi o 8 euro dražší (tunelné) přes Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Udine, Terst,Koper, Istrie( s alternativou přes Ljublaň - Koper) nebo pohodovější cestu přes Znojmo, Hatě, Vídeň, Graz, Maribor, Ljublaň, Koper, Istrie - o něco levnější, asi o hodinu až hodinu a půl delší ale délka trasy v kilmetrech je téměř stejná. První alternativa je trochu stresovější díky velkýmu množství tunelů, druhá je víc v pohodě, klidnější po okraji Alp, ale zase přicházíš o pohled ve středu pohoří na vrcholy(často se sněhem). Možná zkus jednu trasu tam a druhou zpětyawning smiley, uděláš si vlastní obrázek.thumbs up
Re: Praha - Rovinj
16. 05. 2007 16:45
A co trasa přes chorvatsko Záhřeb-Rijeka?Nikdo jí nenavrhujete ale přijde mě že se jede vlastně pořád po dálnici a nový usek od hranic se Slovinskem má být otevřen na konci května.Opravdu je už ve Slovinsku dálnice hotová?A u nás jezdím vždy přes Mikulov Hatě nemusím radši jedu po dálnici až do Brna.Díky všem
Re: Praha - Rovinj
16. 05. 2007 17:00
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:13).
avatar Re: Praha - Rovinj
16. 05. 2007 23:04
Fido,že jsem se spletl v pohoří uznávám,odeslal jsem to rychleji než jsem si to uvědomil,ale že je dálnice ve Slovinsku tak to jsi zase přebral ty.Poněvadž od Rakouska-Graz A9 vede dálnice přes přechod Spiefeld-Šentilj A1 na Maribor,pak dále A1 na Ljubljanu,dálničním obchvatem stále po A1 na Postojna,Divača,Kozina,Koper a dále Istrijkým Y kolem pobřeží po nové A9 do Vodjanu a nebo až do Puly.Poplatky za jednotlivé úseky dálnice jsou na fóru chorvatsko.cz Pozor na Fida eye popping smiley,asi nejezdí tou cestou co my,tak neví,že již existují v Chorvatsku a ve Slovinsku dálnice.Jediný úsek kde dálnice není a asi ještě dlouho nebude je od Mariboru na přechod Slovinsko-Chorvatsko,přechod Macelj,ale pak už pokračuje dálnice až do Rieky a nebo až do Splitu,respektivě od července do Šestanovac na začátek Makarské.thumbs up smiley

MirekŠi
Re: Praha - Rovinj
16. 05. 2007 23:10
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:12).
avatar Re: Praha - Rovinj
16. 05. 2007 23:25
Vše v dobrém,my co máme tuhle lásku v to krásné moře se jen tak dráždíme,aby nám to rychleji uteklo do těch prázdnin,že je to tak Fido.thumbs up Jinak také dávám přednost jihu.Je tam větší exotika než na severu,ale i ta Istrie má něco do sebe,ale tu raději mimo sezónu.V sezóně ji raději přenechám Němcům a Italům.Letos směr jih-Makarská a Pelješac a možná na skok k jižním sousedům Černohorcům,když již jsou samostatní hot smiley

MirekŠi
Re: Praha - Rovinj
17. 05. 2007 09:05
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:11).
Re: Praha - Rovinj
17. 05. 2007 09:11
Docela vám závidím taky bych jel radši zase dolu jezdíme do Baška vody a nebo Podgora ale Istrie je blíž takže v manželčiném požehnaném stavu nechci riskovat cestu až na Makarskou rivieru a taky je možný že nakonec nepojedem vůbec.Ještě že pak jedu do Jížních Čech pískovny u Suchdola jsou taky super ale moře to holt neníspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Praha - Rovinj
17. 05. 2007 09:24
Mám vlastní bydlení za autem tak ještě přesně nevím.Samozřejmě u mne vzhledem k zaměstnání připadá v úvahu jen červenec-srpen.Jezdíme tak již roky na přelomu těchto dvou měsíců.Počasí nám fakt vždy vyšlo,nemá to chybu.Jen pak v tom srpnu se přihrnou Italové a je jich všude jak kobylek.Jinak v kempech jsme vždy nějaký plácek našli.Hledáme ty menší soukromé na zahradách u apartmánů /mini kempy/.Ty velké jen v nouzi.

MirekŠi
Re: Praha - Rovinj
17. 05. 2007 09:24
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:12).
Re: Praha - Rovinj
17. 05. 2007 16:33
Díky za tip máš nějaký kontakt?My jsme puvodně chteli jet k jezerům do Rakouska ale moře prostě vítězí a náš prcek ho strašně miluje tak jsme mu to nechtěli díky blížící mu se sourozenci upřít ale na to Slovinsko kouknu.
Re: Praha - Rovinj
17. 05. 2007 16:49
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:09).
Re: Praha - Rovinj
18. 05. 2007 19:29
No koukal jsem na to na netu a nabízené ubytování bylo dražší než v Rakousku.A tamní jezera jsou vetší našel jsem např.ubytování přímo u jezera Wolfgangzee cena 940Kč s polopenzí.Ale ten kontakt prosím pošli.Jo a jak je to tam s koupáním v tom rakousku to byla fantazie.Díky
Re: Praha - Rovinj
30. 06. 2007 10:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:36).
avatar Re: Praha - Rovinj
30. 06. 2007 17:43
Já jel do Rovinje přes Znojmo, Hatě, Vídeň, Graz, Maribor, Ljublaň, Koper, Istrie (Rovinj),myslím,že je to pohodová cesta po dálnici.Spousta aut v Mariboru jede stále na jih a tady se cesta dost uvolnila na Ljublaň.až když jsme přijeli za Koper tak tam ráno byla trochu fronta,ale to bylo před dvěma lety.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 160
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.