Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pag přes Mnichov-Salzburg-Ljublana

Autor miru 
Pag přes Mnichov-Salzburg-Ljublana
10. 06. 2007 19:34
Zdravím ,
za dva týdny jedem na Pag.Dlouho jsme tam nebyli.Zná někdo cestu přes Cheb-Mnichov -Salzburg.Loni tchán jel přes Znojmo a Vídeň strašně dlouho(konec června) stál už na D1,pak v Mikulově atd.. Dle lidí z Karl.Varů by tato cesta měla být relativně pohodlnější a rychlejší-o náklady ani tak moc nejde.
Díky za vaše info.
Nazdar všichni,
také jedeme na Pag do Mandre na přelomu prázdnin (do HR již po sedmé v řadě). Já osobně bych to nekomplikoval přes D. Jsme z okr. Beroun a pojedeme na ČB, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburk a dále přes Karawanken-tunel do SL Hrušice, pak na Postojna a dolů na Rijeku a po přímořské silnici dolů. Na Pag se dostanu trajektem.
Je možno jet i klasicky alpskou dálnicí Linz - Graz - Spielfeld - Maribor a v Mariboru se rozhodnout zda pojedete na Ljubljanu nebo přes Macelj (Krapina)(HR) na Karlovac - dálnicí na Rijeku a pak kousek dolů.
Chcete li co nejrychleji, pak bych jel po hlavní dálnici až k Zadaru pod Maslenický most a přes Zadar na most na Pag.
Re: Pag přes Mnichov-Salzburg-Ljublana
11. 06. 2007 09:11
Jestli říkáte, že to nejde o náklady, tak bych doporučoval spíš trasu Cheb - Regensburg - Passau - Wels - Graz - Zagreb - Maribor - dál po dálnice směr Split (před Zadarem sjet rovnou na Pag). Je to možná o nějaký kilometřík delší než přes Ljubljan, ale kromě krátkého úseku ve Slovinsku celé po dálnici. Když pojedete přes Ljubljanu, tak z Rijeky až na Pag pojedete po přímořské magistrále, což je sice hezké na pohled, ale hrůza pro řidiče (samá zatáčka, rychlost max. 60 - 80 km/h.) Taky bych doporučoval jet přes noc a pokud to je jen trochu možné, tak se vyhněte noci z pátka na sobotu (cestou tam) a ze soboty na neděli (cestou zpět). Jinak pozdravujte na Pagu, byli jsme tam 3x (Pag, Šimuni, Novalja) a vždy se nám tam moc líbilo.
Re: Pag přes Mnichov-Salzburg-Ljublana
11. 06. 2007 12:50
Když pojedeš z Chebu na dálnici na Mnichov, Vilach, Lublaň, je to cobydup a furt po dálnici, než dojedeš z Chebu na Budějovice / z K.Varů je to 220 km po okreskách / a do Salzbugu ještě pěkných pár km na dálnici, tak na Mnichov máš půl cesty za sebou. Mám projeté z K.Varů oba směry a na Mnichov je pohodlnější a rychlejší. Vyjíždím už tento pátek 15.6. v cca 20.00 směr Split-Duče.
MIMIozo
Re: Pag přes Mnichov-Salzburg-Ljublana
12. 06. 2007 13:51
Včera jsem se vrátil cesta tam klasika Brno-Vídeň-Maribor-Zagreb-Maslenica - cca 777km. Vyrazili jsme večer ve 20-30 a na místě jsme byli v 02-00. Cesta super. Zpět jsme vyzkoušeli z Pagu trajektem - Celj - Rijeka - Ljublana - Maribor-Vídeň-Brno. Vyjeli jsme v 9-30 a doma jsem byl 20-30 a 790km. Cesta, ač skoro bez provozu, tak velký smutek. Zlatá nová HR dálnice. Jinak na pagu jsem byl již asi po dvanácte. Super počasí, život se probouzí. Za tři týdny jedu znova.
Re: Pag přes Mnichov-Salzburg-Ljublana
17. 06. 2007 19:54
Jezdíme Cheb-Split vždy přes Mnichov,Salzburk,Vilach,Lubljana,Nove Mesto,Metlika,Karlovac - dálnice až do Splitu a níž. Jedeme z Aše a přejíždět na jih Ceské republiky do CB, tak to jsme po německé dálnici za stejnou dobu a bez nervů z českých silnic v Bad Reichenhalu na hranicích s Rakouskem. A navíc mám manžela,který se každý rok těší ,jak si zajezdí,tak jedeme v Rakousku mimo tunely přes hory a kocháme se krásou.Trasa mimo tunely-Eben výjezd z dálnice po 99 zpět Rennweg na dálnici na Vilach.Potom Vilach West výjezd na Warme Bad - Wurzzenpass-Krajinska Gora/SL/ a na Ljubljanu.Takový průjezd Tauernskými Alpami je skvostný začátek dovolené
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 271
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.