Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mýtnice

Autor Xi xao 
Xi xao
Mýtnice
02. 12. 2005 20:38
Chtěl jsem se zeptat jak to chodí na mýtnicích vim že vypadám jak debil ale jedu v létě poprvé.
Re: Mýtnice
02. 12. 2005 21:35
Neboj se ničeho. Když přijíždíš k mýtnici, tak se snižuje postupně povolená rychlost a Ty se zařadíš do pruhu, kde svítí zeleně kříž.Při vjezdu na placenou dálnici zastavíš u okénka a zmáčkneš knoflík na levé straně před závorou.Vyjede lístek a ten si vezmeš.
Při výjezdu se zařadíš do pruhu, kde svítí zelený symbol osobního auta nebo kombinace osobního auta a autobusu, dáš obsluze lístek a vlevo před Tebou se rozsvítí částka, kterou máš zaplatit. Z auta nemusíš vůbec vystupovat.
Xi xao
Re: Mýtnice
02. 12. 2005 23:20
Díky ted jsem už zase o něco chytřejší a klidnější. A když třeba chci jet po A1 až do splitu, tak platim mýtný až v dugopolje. Nebo po každym sjezdu z dálnice. Např. v gospic, pirovac atd.
avatar Re: Mýtnice
03. 12. 2005 01:46
Pokud pojedeš až do Dugopolje, tak platíš až tam. Pokud z dálnice vyjedeš někde jinde, tak platíš jidne.

Prostě u každého výjezdu z dálnice je mýtnice u které zaplatíš, než dálnici opustíš. Pokud naopak na dálnici vjíždíš, vezmeš si ten lístek. Na tom lístku který si vezmeš při vjezdu na dálnici je mimo jiné napsáno místo, ve kterém jsi na dálnici vjel. Při výjezdu ti pak obsluha dle toho spočítá, kolik máš platit.

** Petr **
Re: Mýtnice
03. 12. 2005 10:23
Ve Slovinsku je ještě jedna jiná mýtnice.Hned jak opustíš Rakousko,vjedeš do mýtnice,kde zaplatíš hned necelé euro a pak teprve pokračuješ dál... Další už jsou typy,jak popsal PetrK a zdenda
Xi xao
Re: Mýtnice
04. 12. 2005 12:38
Dobrý díky, takže by mě už nic nemělo překvapit.
prha
Re: Mýtnice
04. 12. 2005 15:02
to Xi xao
placení na mýtnicích tě navede samo, poněvádž tam skoro nikdy nejsi sám a koukej po autech před tebou, jak to řeší ostatní. Stav se do fronty u turniketu, kde svítí zelený semafor nad ním. Na červeně označené turnikety nejezdi, bývají uzavřené.
V tvém případě bych si dal spíše pozor na hraniční přechody. Mít v dokladech @#$%& Xi xao, vyvolává jistou nedůvěru, že nejsi Evropan. Nejezdi na občanku, lepší je nepropadlý pas...
Xi xao alias Lukas
Re: Mýtnice
04. 12. 2005 16:04
Takže všechno nechám na náhodě. Už je to lepší to jmeno. Cestovaní na občanku, ale to musíš mít tu novou.
prha
Re: Mýtnice
04. 12. 2005 16:21
náhodě nenechávej nic
dobré je na mýtnicích platit kartou, přijde to levněji a pohodlněji (bylo tu x keců jakou), ale jistota je embosovaná (reliefní).
Lukas
Re: Mýtnice
04. 12. 2005 16:25
Já si dělal srandu. Všechno mám dopředu nachystaný.. Já nemůžu platit kartou, páč by mi nebylo líto těch pěněz, protože je nevidim na živo a byl bych stále na nule.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 242
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.