Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stari Grad-hotel Arkada.

Autor Dada 
09. 02. 2009 22:14
Chystáme sa do tohoto hotela začiatkom júna(června),ak bol niekto v ňom ubytovaný,prosím, napíšte mi svoje skúsenosti.Zaujíma ma hlavne,či funguje v mimosezóne vnútorný bazén a možnosti výletov-vraj chodí od hotela výletná loďka na Zlatni rat.Vopred ďakujem.smiling smiley
avatar Re: Stari Grad-hotel Arkada.
24. 06. 2009 12:44
Tak tu píšem vlastnú "recenziu"-hádam trochu pomôže tým,ktorí tam ešte len pôjdu.yawning smiley
Hotel má krásnu polohu,asi 100m od mora,uprostred paliem,oleandrov.Vonkajší aj vnútorný bazén(začiatkom júna bol v prevádzke).Pod hotelom sú vybetónované platá na opaľovanie,vstup po rebríkoch,alebo schodoch.Asi 50m ďalej krásny kamienkový záliv-pozvoľný vstup do mora.Za zálivom pláže skalnaté,borovice až k moru,malé kamienkové zálivy.Voda čistá,na skalách dosť ježkov.Hotel je starší,aj keď sa personál snaží udržiavať čistotu,roky sú poznať.Nábytok na izbách opotrebovaný,niekedy drží doslova na "dobré slovo".Kúpeľňa však bola čistá a matrace v posteliach znesiteľné-naše "základné" požiadavky ubytovanie teda splnilo.Mali sme rodinnú izbu s obrovským balkónom,čiastočný výhľad na more -čo bolo fajn.Strava bola formou bufetu,raňajky-výber z dvoch druhov salámu,syr,paštéta,maslo,džem, vločky,varené vajíčka,párky,jogurt,ovocie(kompót),puding.Pečivo biele aj grahamové,dva druhy džúsu.Iba káva ma sklamala-typu Melta.Na večeru vždy ryba,alebo "príšerky",cestoviny,tri druhy mäsa.Prílohy-ryža,hranolky,opekané zemiaky,kaša,zelenina,šaláty,studené predjedlá.Jeden druh polievky,zmrzlina,puding,koláčiky.Takže strava bola dobrá,ale na švédske stoly napr. v Corinthii v Baške,sme mohli len spomínať.Väčšinu klientely tvorili Maďari,Češi,Poliaci,Slováci.Pár Nemcov a Slovincov.Jednoducho, tento hotel je pre nás cenovo prístupný a za tých pár eur sme si naozaj nemali na čo sťažovať.Keď do neho niekto "vrazí" peniaze a zrekonštruuje ho-cena pôjde pekne hore.Večer hrala na terase živá hudba,príjemné posedenie,tanec.V blízkosti sa nachádza depandance(?)Lavanda.Zvonku vyzerá vynovený,má menší bazén,animačné programy.
pri precházke do mestečka sme prechádzali okolo hotela Helios+ bungalovy.Pekný park,tiché prostedie,bungalovy boli vybavené účelne a čisto.(moja malá špionáž počas upratovania jedného bungalovu).Takisto som sa "votrela" do apartmánového komplexu Trim,kúsok vyššie nad Arkadou.Krásne murované bungalovy na spôsob "dedinky",vybavené terasou a pohodlným ubytkom až pre 6 ľudí.(Veď je lepšie raz vidieť,ako stokrát počuť-nie?smiling smileyStari Grad je krásne kľudné mestečko,tržnica,samoobsluha,cukrárne,reštiky.Pekný výlet je na vyhliadku Vidikovac-kaplnka s krížom,ktorý býva v noci krásne osvetlený.Nenáročné stúpanie,cca. 20min. chôdze od hotela.Krásny výhľad na celý záliv!Výlety do Hvaru,Vrbosky,Jelsy-pár kilometrov(do Vrbosky aj cyklocesta mimo hlavnej cesty).Samozrejme sme boli aj na južnej strane pozdraviť p.Jitku-domáci "budovali",chystali sezónu.Čas na kúpanie zrovna nebol(pršalo),tak sme sa aspoň nostalgicky poprechádzali.
Aj tento rok sa mi potvrdilo,že Hvar je jeden z najkrajších kútov Chorvátska a určite sa tam ešte vrátime.
Re: Stari Grad-hotel Arkada.
23. 07. 2020 19:49
Čau přátelé, byl někdo někdy aktuálně v tomto hotelu.
Aktuálně mi stačí třeba poslední 3 roky? smiling smiley
Na všech možných portálech se inzeruje, tak mne zajímá, jestli je to (Laguna Depandance B v Gradacu, nebo o dost horší). Místo je pěkné. Ale recenze na Tripadvisoru....smiling smiley
24. 07. 2020 17:38
Ahoj v hotelu jsme byli v roce 2015,2016.Hotel postaven v 70letech.Původní vybavení,strava dobra,bazen+lehatka zdarma.
Letos pokoje po GO,koukni se stranky hotelu www.valamar.com
25. 07. 2020 19:44
Stranky hotelu jsme videli. Tripaavisor a google recenze mluví spíše opačně. Proto jsem se ptal.
avatar Re: Stari Grad-hotel Arkada.
12. 08. 2020 11:31
V hoteli Arkada sme boli v r.2009 a v r. 2017.Musím skonštatovať,že v r.2017 bol v ešte v horšom stave ako predtým-skrátka nič moc.
Izby síce vymaľované,ale inak nič nové-storočné sprchy,WC hučalo,ošúchaný nábytok.Strava celkom fajn,akurát malý výber.Vrcholom bolo,keď mi v hotelovom bare naliali víno do pohára na malinovku-vraj poháre na víno nemajú moody smiley
Takto to bolo pred 3 rokmi,odkedy ich kúpil Valamar,možno sa niečo k lepšiemu zmenilo.Do hotelov tejto siete chodievame pravidelne na Veľkú Noc a vždy sme boli spokojní s ubytovaním,aj stravou.smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.