Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stari Grad-hotel Arkada.

Autor Dada 
avatar Stari Grad-hotel Arkada.
09. 02. 2009 22:14
Chystáme sa do tohoto hotela začiatkom júna(června),ak bol niekto v ňom ubytovaný,prosím, napíšte mi svoje skúsenosti.Zaujíma ma hlavne,či funguje v mimosezóne vnútorný bazén a možnosti výletov-vraj chodí od hotela výletná loďka na Zlatni rat.Vopred ďakujem.smiling smiley
avatar Re: Stari Grad-hotel Arkada.
24. 06. 2009 12:44
Tak tu píšem vlastnú "recenziu"-hádam trochu pomôže tým,ktorí tam ešte len pôjdu.yawning smiley
Hotel má krásnu polohu,asi 100m od mora,uprostred paliem,oleandrov.Vonkajší aj vnútorný bazén(začiatkom júna bol v prevádzke).Pod hotelom sú vybetónované platá na opaľovanie,vstup po rebríkoch,alebo schodoch.Asi 50m ďalej krásny kamienkový záliv-pozvoľný vstup do mora.Za zálivom pláže skalnaté,borovice až k moru,malé kamienkové zálivy.Voda čistá,na skalách dosť ježkov.Hotel je starší,aj keď sa personál snaží udržiavať čistotu,roky sú poznať.Nábytok na izbách opotrebovaný,niekedy drží doslova na "dobré slovo".Kúpeľňa však bola čistá a matrace v posteliach znesiteľné-naše "základné" požiadavky ubytovanie teda splnilo.Mali sme rodinnú izbu s obrovským balkónom,čiastočný výhľad na more -čo bolo fajn.Strava bola formou bufetu,raňajky-výber z dvoch druhov salámu,syr,paštéta,maslo,džem, vločky,varené vajíčka,párky,jogurt,ovocie(kompót),puding.Pečivo biele aj grahamové,dva druhy džúsu.Iba káva ma sklamala-typu Melta.Na večeru vždy ryba,alebo "príšerky",cestoviny,tri druhy mäsa.Prílohy-ryža,hranolky,opekané zemiaky,kaša,zelenina,šaláty,studené predjedlá.Jeden druh polievky,zmrzlina,puding,koláčiky.Takže strava bola dobrá,ale na švédske stoly napr. v Corinthii v Baške,sme mohli len spomínať.Väčšinu klientely tvorili Maďari,Češi,Poliaci,Slováci.Pár Nemcov a Slovincov.Jednoducho, tento hotel je pre nás cenovo prístupný a za tých pár eur sme si naozaj nemali na čo sťažovať.Keď do neho niekto "vrazí" peniaze a zrekonštruuje ho-cena pôjde pekne hore.Večer hrala na terase živá hudba,príjemné posedenie,tanec.V blízkosti sa nachádza depandance(?)Lavanda.Zvonku vyzerá vynovený,má menší bazén,animačné programy.
pri precházke do mestečka sme prechádzali okolo hotela Helios+ bungalovy.Pekný park,tiché prostedie,bungalovy boli vybavené účelne a čisto.(moja malá špionáž počas upratovania jedného bungalovu).Takisto som sa "votrela" do apartmánového komplexu Trim,kúsok vyššie nad Arkadou.Krásne murované bungalovy na spôsob "dedinky",vybavené terasou a pohodlným ubytkom až pre 6 ľudí.(Veď je lepšie raz vidieť,ako stokrát počuť-nie?smiling smileyStari Grad je krásne kľudné mestečko,tržnica,samoobsluha,cukrárne,reštiky.Pekný výlet je na vyhliadku Vidikovac-kaplnka s krížom,ktorý býva v noci krásne osvetlený.Nenáročné stúpanie,cca. 20min. chôdze od hotela.Krásny výhľad na celý záliv!Výlety do Hvaru,Vrbosky,Jelsy-pár kilometrov(do Vrbosky aj cyklocesta mimo hlavnej cesty).Samozrejme sme boli aj na južnej strane pozdraviť p.Jitku-domáci "budovali",chystali sezónu.Čas na kúpanie zrovna nebol(pršalo),tak sme sa aspoň nostalgicky poprechádzali.
Aj tento rok sa mi potvrdilo,že Hvar je jeden z najkrajších kútov Chorvátska a určite sa tam ešte vrátime.
Re: Stari Grad-hotel Arkada.
23. 07. 2020 19:49
Čau přátelé, byl někdo někdy aktuálně v tomto hotelu.
Aktuálně mi stačí třeba poslední 3 roky? smiling smiley
Na všech možných portálech se inzeruje, tak mne zajímá, jestli je to (Laguna Depandance B v Gradacu, nebo o dost horší). Místo je pěkné. Ale recenze na Tripadvisoru....smiling smiley
Re: Stari Grad-hotel Arkada.
24. 07. 2020 17:38
Ahoj v hotelu jsme byli v roce 2015,2016.Hotel postaven v 70letech.Původní vybavení,strava dobra,bazen+lehatka zdarma.
Letos pokoje po GO,koukni se stranky hotelu www.valamar.com
Re: Stari Grad-hotel Arkada.
25. 07. 2020 19:44
Stranky hotelu jsme videli. Tripaavisor a google recenze mluví spíše opačně. Proto jsem se ptal.
avatar Re: Stari Grad-hotel Arkada.
12. 08. 2020 11:31
V hoteli Arkada sme boli v r.2009 a v r. 2017.Musím skonštatovať,že v r.2017 bol v ešte v horšom stave ako predtým-skrátka nič moc.
Izby síce vymaľované,ale inak nič nové-storočné sprchy,WC hučalo,ošúchaný nábytok.Strava celkom fajn,akurát malý výber.Vrcholom bolo,keď mi v hotelovom bare naliali víno do pohára na malinovku-vraj poháre na víno nemajú moody smiley
Takto to bolo pred 3 rokmi,odkedy ich kúpil Valamar,možno sa niečo k lepšiemu zmenilo.Do hotelov tejto siete chodievame pravidelne na Veľkú Noc a vždy sme boli spokojní s ubytovaním,aj stravou.smiling smiley
Re: Stari Grad-hotel Arkada.
18. 08. 2020 13:22
Třeba s tím Valamar pohne. Zatím koupil vše, kam jsme jezdili smiling smiley
Od Krku až dolů smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 134
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.