Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nákup nemovitosti v Chorvatsku

Autor radim 
Nákup nemovitosti v Chorvatsku
10. 03. 2008 20:12
Máte někdo zkušenosti s nákupem nemovitosti v Hr?Jaké jsou ceny a podmínky?Osobně mám zájem koupit nějaký malinky domek (chata,bungalov)nekomerčního charakteru někde u moře,s možnosti kotvení člunu v místě,nebo aspon v blízkosti ....
avatar Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
10. 03. 2008 20:36
Už se to tady jednou probíralo. Není to nic jednoduchého. Jirka z Ri to poměrně dobře popsal. Nevím jestli se od té doby něco změnilo, ale základem je to že cizozemci jako fyzické osobě nic prodat nesmí. Obchází se to přes obchodní společnosti. To znamená že začneš v HR jakoby podnikat a příslušný subjekt si tuto nemovitost koupí. Vlastní barák, ale činnost žádnou nevyvíjí. Ceny nemovitostí jsou ovšem někde jinde. Dají se sehnat apartmány za 20-30000, EUR. Není to ale nic moc. Slušné začínají někde okolo 180000,- EUR. Nutností je pak daný objekt přes zimu větrat atd.atd. Takž žádná láce a fůra starostí.
Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
21. 03. 2008 19:32
Apartmany v HR za 20-30000 EUR? Proboha to kde si videl..? Za te penize v HR nemuzes garazu koupit... smiling smiley
Myslim ted o primorske casti...V Slavonii mozno ano....
V Splite napriklad garzonka stoji 70000EUR a byt pod 100000EUR tezko najdes....
A Dubrovnik je drahsi nez Monte Carlo tusim, prej tam v centre prodavaly po 8000EUR/m2....
Za 50 000 EUR muzes koupit tak rozbourany stary kamenny domcek na ostrove, ale potom treba vrazit do toho 150000 aby bylo aspon trosku slusne....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Damir (21. 03. 2008 19:32).
avatar Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
22. 03. 2008 22:41
OK. Ty ceny byly platné možná před 5-ti lety. Když jsem se o to tenkrát zajímal, tak se za ty ceny prodávaly opravdu jen ruiny k přestavbě. Nejlíp je to popsáno zde. [www.klima.cz]. Tady jsou nějaké realitky nabízející nemovitosti z HR [deltanet.hr] [www.mediterranea.cz] [www.onereality.cz].
Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
26. 04. 2008 08:35
Damir napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Apartmany v HR za 20-30000 EUR? Proboha to kde si
> videl..? Za te penize v HR nemuzes garazu
> koupit... smiling smiley
> Myslim ted o primorske casti...V Slavonii mozno
> ano....
> V Splite napriklad garzonka stoji 70000EUR a byt
> pod 100000EUR tezko najdes....
> A Dubrovnik je drahsi nez Monte Carlo tusim, prej
> tam v centre prodavaly po 8000EUR/m2....
> Za 50 000 EUR muzes koupit tak rozbourany stary
> kamenny domcek na ostrove, ale potom treba vrazit
> do toho 150000 aby bylo aspon trosku slusne....


ahoj
mám kamaráda v malim lošinju byt 35 metrů a chce za něj 90 000 euro, a to ještě má špatný výhled na moře .
ceny jsou tam dost vysoký a material tak o 50 procent dráž než v česku a výběr nic moc ,tedy co se ostrova týče.
místní se těší až budou v EU a chtějí prodávat a usadit se na pevnině.(starší)
taky jsou tam na prodej 2 ostrovy za 150 000 000 korun ,ale jen dohromady.

lepší je tam si něco jen pronajmout nemusíte se starat. vlastnit to je tam dost drahé když nejste místaznalí.
nemaodvahu
Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
26. 04. 2008 14:49
V Dubrovniku na hradbách m2 za 22.000,- Euro!!! Mám před sebou Slobodnou Dalmacii z 1.10. 2007 , kterou tam kupuju a doma pak v zimních měsících znovu a znovu pročítám.V rubrice reality jsou opravdu domky od 40 tis éček, ale fakt jsou to ruiny na přestavbu a většinou na Hvaru nebo u planinama - na kopcích , třeba i 2 km nad hlavní silnicí. My jsme koupili domek na Pašmanu za 85 tisíc eur v roce 2002.Spoustu materiálu ( umyvadla, obklady, rozmontovanou linku atd.) jsme si dovezli z Čech.Ale absolvovat znovu to martyrium na hospodářské komoře a vození právníka sem a tam už bych nechtěl zažít...Jsme v HR registrovaná spol. s r.o., ale jak se píše výše - činnost skoro nevyvíjíme.Firmu de facto vede kámoš, který mimo sezonu nebo když tam prostě nejsme.
Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
06. 07. 2011 09:33
Dobrý den,
nevíte někdo,jestli nedošlo k nějakým změnám ohledně nákupu nemovitosti v Chorvatsku?Všiml jsem si,že se rozšířila nabídka apartmánu a různých domku na netu.Taky jsem se dočetl,že se Chorvatsko chystá ke vstupu do EU....
Osobně mě zajímá např.ostrov Vir,je zde celkem slušná nabídka domků,.....uvažoval jsem i o koupi pozemku a následné stavbě....
Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
22. 07. 2011 00:39
Ano, prišlo k zmene na horši... Totiž prozatim se dalo nakupovat jen jako firma, ne fizicka osoba a proto všetci s pomoci domacich agentu otevirali "falošne s.r.o." kde museli raz ročne zaplatit učetni...Štatny uradnici ale na to prišli a tak dali podminku že se pres bankovni učet uvedene s.r.o musela udelat aspon jedna transakcia ročne...Od tohoto roku je to podle mojych informacii ješte hur: ta falešna s.r.o. musi mit min. 3 zamestnance a to musi byt Chorvate... Je to v podstate blbost ale tak vlastne chcu odradit kupu nemovitosti od strany cizincu - fizyckych osob...
Co se tyka kupe pozemku a nasledne stavby je to vyhodnejši rešeni ale administrace v HR je katastrofalni a za každou blbost treba povoleni od mistniho uradu ktery s tym zdržuje v lepšim pripadu nekolik mesicu v horšim i nekolik roku (teda je to system ktery obyčejneho človeka, pokud an to ma, donuti aby daval uplatek aby se to vybavilo za normalni dobu a to je to co ty nenažranci v statne administrative vlastne chcu)...
Takže s kupou nemovitosti bych radši na Vaši miste počkal do vstupu do EU...


radim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> nevíte někdo,jestli nedošlo k nějakým změnám
> ohledně nákupu nemovitosti v Chorvatsku?Všiml jsem
> si,že se rozšířila nabídka apartmánu a různých
> domku na netu.Taky jsem se dočetl,že se Chorvatsko
> chystá ke vstupu do EU....
> Osobně mě zajímá např.ostrov Vir,je zde celkem
> slušná nabídka domků,.....uvažoval jsem i o koupi
> pozemku a následné stavbě....
Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
23. 07. 2011 17:06
Taky chceme kupovat app s parkovacim mistem v Drasnicich.Znamy ktery je developer nam rikal ze nam jej proda 55m2 za 100tis.EUR i s parkovacim mistem,rovnez rikal ze az budou v EU tak s koupi nebude problem a tak ty app.bude stavet tak aby byly k prodeji za tri roky. Uz nam jen zbyva zajistit kotveni v mistnim pristavu za rozumnou cenu a ne cenu pro turistu 100kn/den
avatar Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
24. 07. 2011 07:17
LUKY,jako soused se hlásím jako první a udělej tu parkovací plochu dostatečně velkou i pro můj obytňák grinning smiley

MirekŠi
Re: Nákup nemovitosti v Chorvatsku
25. 07. 2011 17:25
Prodejem nemovitostí v HR se zabýváme dva roky a nezaznamenali jsme žádný problém při nákupu nemovitosti soukromou osobou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 220
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.