Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mafie

Autor MildeSorte4 
Mafie
11. 06. 2007 13:37
Nedavno mi kamarat co bol v Baske na Krku povedal, ze miestni majitelia apartmanov odovzdavaju ''desiatok'' miestnym vyholenym. Keby niekto ubytoval niekoho bez odvedenia ''desiatku'', mohol by skoncit so zlomenou nohou...
Nic viac o tom neviem - priznal sa Vam domaci s niecim podobnym ?
Chorvatsko mam rad, len by som nerad prispieval na pijavice...
Re: Mafie
11. 06. 2007 13:59
Vzhledem k množství přičmoudlých ozlacených v luxusních kárách tomu věřím. U nás to není jinak.
Re: Mafie
11. 06. 2007 14:50
jasne , ze to funguje aj tam, ako vsade inde, keby nie tak by som sa velmi cudoval pri takom biznise aky tam prebieha od maja do oktobra cool smiley
avatar Re: Mafie
11. 06. 2007 15:07
Nestrašte tady lidi,proboha. angry smiley Přijedu zaplatím a komu co kdo odvádí,mě nezajímá,ne?smoking smiley
Re: Mafie
11. 06. 2007 15:18
presne tak thumbs upthumbs up smiley
Re: Mafie
11. 06. 2007 15:58
Přesně tak a nic s tím stejně neuděláte.
Re: Mafie
11. 06. 2007 16:54
No tak už mám nové informácie : z ceny napr. 10,- EUR os/noc berú 6,- Eur - t.j. domáci má 4,- Riešením je vraj platiť dane štátu (rozumej neubytovávať čiernych nocľažníkova byť normálne "registrovaný"winking smiley.
Takže asi je jedno eestli ich oholí štát lebo vyholení...

Či je to pravda, neviem a čo znamená "registrovaný" tiež nie. Skúsim sa tento rok opýtať, ak mi niekto nerozbije hubu... smiling bouncing smiley
Re: Mafie
11. 06. 2007 18:34
No a stát si pak ještě vezme něco za černé ubytování.smiling bouncing smiley
Re: Mafie
11. 06. 2007 21:39
Loni v září našemu domácímu přišla kontrola ,jestli jsme všichni ubytování přihlášení . Prej se místní navzájem hlídají , aby neměl někdo někoho načerno.
Anonymní návštěvník
Re: Mafie
11. 06. 2007 23:24
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil podgoranin (18. 02. 2008 16:51).
carl
Re: Mafie
08. 07. 2007 22:00
za 14 dní budu v Orebiči na Pelješaci tak se zeptám domácí thumbs up
Re: Mafie
08. 07. 2007 23:09
Měl jsem pocit, že Milde Sorte je značka cigaret, ne trávy, co jí asi nějak moc hulíš. Nebo čteš nějaké brakové pohádky. Kup si barák, 3 měsíce v něm ubytovávej lidi a měj z toho 4 eura na den. To se radši pojistíš a barák zapálíš. Nevěř každému blbému kecu!

Btw.už jste někdo slyšeli o tom, že by někdo dojel na to, že neplatí výpalné mafii? Tedy myslím v Bašce, ne na Korsice.
Re: Mafie
09. 07. 2007 06:25
Globík, keď nevieš napísať nič rozumné, tak nepíš radšej nič a neurážaj.
Re: Mafie
09. 07. 2007 21:34
Nezdalo sa mi, žeby v Baške organizovala turistický ruch mafia.

Bol som tam 10 dní, návrat 7.7., ubytko zohnané na blint v agentúre priamo v Baške + pravidelné navštevovanie tamojších reštaurácií.
Re: Mafie
10. 07. 2007 00:18
"Kup si barák, 3 měsíce v něm ubytovávej lidi a měj z toho 4 eura na den. To se radši pojistíš a barák zapálíš." - to není rozumné? Počítej:
Apartmán pro 5 PAX včetně nábytku a podílu na pozemku vyjde na nějakých 100.000 € hrubý odhad. Když z něj budeš mít 4 € za os./noc a budeš úspěšný, tedy budeš ho mít obsazený 100 dní, máš z něj 2000 € za rok. Z toho si odečti náklady na úklid, praní lůžkovin, opravy a údržbu. Poplatky obci za odpad, daně atd. I kdyby jsi si nic z tohoto uvedeného neodečítal, jsou to 2% ročně. To dostaneš v bance a nemusíš hnout prstem. Je to méně rozumné než Tvoje báchorky?
avatar Re: Mafie
10. 07. 2007 10:16
To Globík :
Jak jsi dospěl k těm 4 EURO za osobu ? To platí tak vysoké daně ?
Re: Mafie
10. 07. 2007 20:32
Docela bych s Globíkem souhlasil. Ta Jadran Nostra by musela ovládat celé pobřeží.
1. Soukromý apartmán není hospoda na Václaváku,většina těch lidí má kontakty na přímo, ne jen přes agentury. Mafie by měla docela práci to evidovat a vybírat kdy tam koho má. Paušál je problém, protože žádná mafie nechce majitele ožebračit, jinak by jim nic nevydělal.
2.Taky tam nejsou v nájmu, ale je to jejich barák. Takže pořád by to mohli prodat a vyprdnout se na to.
3. Nějaká forma organizovaného zločinu tam jistě je nebo se tvoří. Možná někdo kontroluje možnost otevření hospod na pláži a pod., a třeba se ta možnost draze platí, nevím, ale přál bych jim, aby tam takové hajzloviny nebyly.
Re: Mafie
12. 07. 2007 21:52
Chorvatsko je plné organizovaného zločinu. Ale souvisí to s korupcí, rozkrádáním ve velkém při privatizaci, drogami, pašováním cigaret atd. Ne s vydíráním a výpalným u ubytovatelů a chorvatských hospodských na běžných místech (nemluvím o některých etnicky albánských podnicích).

A jestli někdo myslel to, že když si domácí najde sám hosty, musí z toho odvádět nějakých průměrně 10 procent agentuře, se kterou má smlouvu, tak to je jen jeho vůle, že tu smlouvu podepsal a uvázal se k agentuře. To není žádné vydírání, to je volba cesty podnikání toho domácího. Může si všechny hosty hledat sám a pak nemusí z nikoho nic odvádět. Zní to sice nelogicky, že musí odvídět i ze svého hosta, ale agentura se tak jistí, že když si domácí vše obsadí sami, má z toho alespoň něco na pokrytí nákladů na agenturu, kde vysvětluje lidem, že je vše obsazeno. Myslím tím místní agenturu, ne zahraniční.

Ještě jsem minule zapomněl odečíst proud a vodu.

Luďku, přečti si předchozí příspěvky.
Re: Mafie
12. 07. 2007 22:30
Neviem ako inde, ale Baška na Krku mi pripadala, že 80% - 90% apartmánových domov sa prenajíma cez agentúry - ktorých je v takom pomerne menšom stredisku vyše 10. Sami sme boli v apartmánovom dome, ktorý vlastnila rodina zo Záhrebu, a prenajímali to cez miestnu agentúru. S majiteľmi som skrátka neprišiel do styku ani korešpondečne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 257
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.