Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?

Autor Michal_V 
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
01. 03. 2007 08:15
Díky chlapi, začíná se mi to hodně zamlouvat!
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
06. 03. 2007 17:13
No, Globiku, Globiku, to je vazne obvinovani.. Prece nemuzes povazovat vsechny cestovky za podvodniky a zlodeje ?
Anebo muzes ? Ja nikoho ne branim, ale takovou zaujatost jsem dlouho nevidela. Asi mas spatnou zkusenost a pak vse vidis cerne a myslis si ze te kazdy chce okrast yawning smiley
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
06. 03. 2007 19:01
Pražando,

doufám, že jsi jediná, kdo nepochopil, že se jedná o ironii. Já si to, co jsem napsal, o CK nemyslím, ale spousta lidí, co za každou cenu pojedou bez CK, si to (i tady na fóru) bohužel myslí yawning smiley
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
22. 03. 2007 20:42
To:Alda
Byli jsme v Ražanji vloni poslední 2 týdny v srpnu - zátoka Stivašnica, tj ta strana k otevřenému moři. Voda super čistá, hned od břehu hloubka min. 2 metry, ideální pro potápění. Co se týká pláží, tak to Tě ale asi zřejmě opravdu klepne, protože na oblázky tam vážně nenarazíš... Budˇ betonové plato (ovšem to naše bylo pouze naše a jak jsem to tak sledoval, je to z této strany tak zařízené, že apartmány u moře mají každý své, takže Ti tam nikdo nevleze). Jinak je to ale samá skála až za hranici té zátoky - osobně vyzkoušeno. Tudíž trochu spartánské, ale zase o to větší klid ( tedy na konci srpna určitě).
Dej vědět jak se Vám tam líbilo, my musíme vydržet zase až do konce srpna...
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
23. 03. 2007 09:46
Díky Pitte, fakt jsem si myslel že ta Stivašnica bude trochu méně surová než naše Mezaroca. Potápění (šnorchlování) je prima, to si tam užijem, ale zdá se že tam nepůjde "vorvanit" (válet se na mělčině smiling smiley) Přesto se ale těším na ten klid a chci vyzkoušet jestli je lepší trochu pustina a skály a beton než sice fajnové pláže ale plné karosářů s igelitkami a víkendových řvoucích domorodců. Chtěl jsem se zeptat na četnost hospůdek, někde se tvrdí že je tam jedna a jeden krám, jinde zase že tam je i pizzerie apod. Není to úplně důležité, jen si chceme udělat hrubou představu. Neměl bys čirou náhodou nějakou fotku? Známe to místo jen z propagačních pohledů ale realita bývá trochu odlišná. Díky.
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
26. 03. 2007 19:25
Ahoj Aldo,
vezmu to postupně:
- místo k "vorvanění" jsem na této straně zátoky fakt neviděl, a to jsme byli i dost daleko za Ražanjí směrem k otevřenému moři,
- co se týká nějakého víkendového nájezdu domorodců, tak ten jsme také nezažili, pokud to budete mít tak, jako jsme to měli my, tak máš zkrátka k dispozici betonové plato a tam Ti nikdo nevleze. My jsme tam dokonce nechávali přes den věci typu lehátka, osušky,člun, prostě všechno to, co se nám nechtělo stále vláčet sem a tam. Fakt teda je, že jsme na to koukali asi z deset metrů vzdálené terasy,
- co se týká "hospůdek",asi nebudu dobrý rádce - my jsme zaznamenali tři zařízení, která by se takto dala nazvat. První hned při příjezdu do Ražanje po pravé straně silnice. Uvnitř jsme nebyli, dělalo to na nás dojem spíše jako cukrárna s kavárnou, nebo tak něco. Druhé hned vedle "toho jediného krámu", (kde jsme ale bez problémů sehnali všechny základní věci a šlo tam i platit kartou). Tady jsme na rozdíl od té první možnosti viděli téměř vždy uvnitř relativně dost lidí. Ovšem uvnitř jsme také nebyli. Třetí takové zařízení se nachází asi 50 metrů od toho druhého, po levé straně silnice vedoucí směrem do zátoky Stivašnica. Tady jsme byli, ale pouze jsme pili (Ožujsko pivo 11 stupňů, trochu sladké, ale šlo to). Nicméně jen zde jsme viděli ceduli s nabídkou jídel včetně specialit z všemožných mořských zvířat.
Hospůdkami to nenazývám proto, že mi ve všech případech chybělo to, proč se Ti někde hned na první pohled zalíbí - atmosféra, interiér, prostě cokoli. Tady to bylo spíš o tom nejnutnějším zařízení. Na obsluhu bych si určitě nestěžoval, ale o zážitku to tady není - koneckonců zážitky tady člověk hledá asi jinde..
- fotky nic moc, samé momentky bez pořádného pozadí, ale něco z toho určitě vydoluji. Napiš mi mail, kam Ti to můžu poslat.
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
27. 03. 2007 07:44
Díky Pitte za vyčerpávající info. V podstatě jsi mi potvrdil mou představu o tomhle místě. Řekl bych že tomu člověk buď zcela propadne a nebo to navždy zavrhne. Doufám že budu první případ. Pokud bys byl od té dobroty a mohl mi poslat pár fotek, můj mail otevřeš kliknutím na nick. Ještě jednou díky!
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
27. 03. 2007 18:28
V Ražanji jsem byl 2 x a to v zátoce Stivančica, poprvé v 1. polovině září, podruhé přelom červenec-srpen. V tom září jsme tam po týdnu potkali poprvé čechy. Je to jedno z mála míst, kde je otevřené moře a z této vesnice nevypouštějí bordel do moře, protože by museli položit asi 2 km od pobřeží roury a na to Ražanj nemá peníze.Je tam opravdu čisté moře. Tak tam každý má svůj septik. Jinak co mi říkal domácí, tak je to bývalá srbská rybářská vesnice, kterou po válce obsadili chorvati. Doporučuji si udělat výšlap na kopec, kde je polorozbořená pobřežní pozorovatelna. Možná ještě dneska tam budou vidět sbské, případně potom chorvatské nápisy. Jinak z té pozorovatelny je perfektní výhled od severu až na jih . Bohužel v té době jsem ještě neměl digitál, tak fotky mohu pouze nascanovat. Myslím, že ten kdo chce strávit dovolenou v klidu, tak Ražanj je ta správná volba.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cloudyman (27. 03. 2007 18:52).
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
12. 04. 2007 11:18
Pitte, prosím, kdybys měl někdy chvilku vzpomeň si na mě s těmi fotkami z Ražanje. A pokud by měl kdokoli jiný (Cloudyman?) budu neskonale vděčen thumbs up Nemáme pořádně představu do čeho jdeme...
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
12. 04. 2007 19:31
Aldo zkouším ti poslat fota, ale jsi nedoručitelný.
Cloudy
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
13. 04. 2007 12:26
Cloudy, zkus to prosím ještě jednou na stavebniny-marek@quick.cz , musí to šlapat. Děkuji thumbs up
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
13. 04. 2007 15:17
Tak ti to snad už došlo, asi tvoje mailová schránka nebere maily větší jak 5 mega.
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
16. 04. 2007 14:29
To Alda:
dnes jsem se konečně dostal k počítači, doufám, že Ti ty fotky dorazily. Pokusím se ještě něco vyšťourat, myslím, že pár jich ještě najdu.
Pitt
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
16. 04. 2007 16:45
OK, už jsem ti posílal mail s doplňujícími dotazy, tak ještě jednou díky thumbs up
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
22. 04. 2007 21:10
Bol som v Razanji- uvala Stivancica minuly rok. Vzhladom k blizkosti apartmanu k moru- 10 m, priezracnemu moru a vybornemu domacemu to bola jedna z najlepsich dovoleniek v Chorvatsku. Idealna "psychiatricka liecebna"- terasa s vyhladom na otvorene more. S malymi detmi vsak nedoporucujem- plaz je betonova platna a skok do 3 m vody. Inak super....
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
25. 06. 2007 07:48
Takže Ražanj-Mezaroca: První dojem trochu děsivý, sjezd k apartmánům připomíná Kitzbuhel, asi 200m na jedničku a přibržďovat ručkou. Pláže beton a skály, my makarští rozmazlenci jsme to trochu rozdejchávali, ale rychle jsme si na křišťálovou vodu a báječné skoky do vody zvykli, jen haranti pofňukávali trochu délesmiling smiley Právě ony skály dělily plata betonu od sebe a vytvářely trochu soukromí. Jediná hospoda u pláže (7-24h) patří k jedinému hotýlku a my tam celý týden byli přes den úplně a večer téměř sami. Hned pod ní krámek se základními potravinami a zmrzlinou. Pokud pomineme nerudné domácí penzijního věku, pokládáme dovolenou co se volby místa týče za zdařilou.
kik
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
28. 06. 2007 17:16
To Janka: posli prosim kontakt na apartman, kde jste byli muj mail tomas.kovarik@post.cz. Predem diky.
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
30. 06. 2007 19:11
Ahojte, dlouho jsem tady nebyl a tak koukám, že už zde máme i navrátilce...
MÁM NA VÁS PROSBU a to,...kde mám sjet při cestě do Rogoznice,...jestli je lepší jet až do Vrpolje a vrátit se před Šibenik, nebo sjet přímo u Šibeniku,...vím z vlastní zkušenosti že nejkratší cesta není ta nejlepší, tak jen jestli mi někdo písnete, kudy to bude OK, tak bych byl moc rád.
U nás to pomalu začíná vřít a tak už jako každoročně ty poslední dny před dovčou bývají ty nej v roce,...začínáme odpočítávat dny a mě se pomalu z podvědomí vrací ten nádherný zvuk z podmořské hladiny a všechny ty krásné scenérie,...tolik se už všichni těšíme k tomu krásnýmu moři...
Děkuji Vám a přeju i těm co už se vrátili krásný zbytek léta...pa K...grinning smiley
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
01. 07. 2007 09:04
Ahojky, sjeď ve Vrpolje. Šibenik je zbytečně brzo. Do Rogoznice se dostaneš i přes Prgomet, ale musíš se vracet a není tam od dálnice do Trogiru moc dobrá cesta a vracíš se zbytečně zpátky. Takže jednoznačně Vrpolje.
Jinak jsou tam krásná místa, jezdili jsme tam asi 6 let.
Hezkou dovču smiling smiley
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
01. 07. 2007 14:45
Inko děkuji moc za radu, i u nás už totiž nemůžu počítat s těmi zkratkami, které jsem dříve využíval, nějak je to zkrátka přeplněný a tak je lepší se optat a to platí dvojnásob tam kde to prostě neznám...třeba na Pelješac bych už asi dojel poslepu, ale myslím, že to bude OK...díky pa Karel..grinning smiley
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
09. 07. 2007 09:05
smiling smileyAhoj, my tam teď byli a určitě je lepší sjet v Šibeniku, pak je to jen kousek při moři a nádherná voda v Grebaštici, Dolce,Primošten a už jsi tam.Hezký pobyt. D.
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
09. 07. 2007 14:59
Nemáte někdo kontakt na apartmány OLEA? My bysme tam rádi jeli, ale nemůžem nikde sehnat kontakt¨, protože oni už nikde neinzerují...
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
11. 07. 2007 11:19
Můžu ti dát kontakt na majitele apartmanu v Ražanji v zátoce Stivačnica, byl jsem tam 2x a spokojen.

Cloudy
Mia
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
05. 08. 2009 09:45
Dobrý deň, spomínajú sa tu zátoky Stivašnica a Mezaroca.

My ideme do zátoky Dražica, malo by to byť niekde pri centre - prosím, nepoznáte to niekto? Ide mi o to, aká je to pláž.
Re: Ražanj - byli jste tam ? Spokojenost ?
05. 08. 2009 19:27
Ja som bol len raz a som zišiel ako píše dandule:v Šibeniku
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.