Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zajištění ubytování přes BOOKING

Autor Děda 
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
20. 09. 2017 11:45
Ahojtesmiling smileyR..

Letos jsme využili cestou do Žuljany /v Žuljaně s přímým majitelem apartmán objednán už skoro rok dopředu/ a zpět celkem 4 apartmány na různých místech přes booking. Byla jsem nadmíru spokojena.

1. Dakovo - 5 osob - 50 Euro. Platba proběhla předem hned při objednávce. Na uvítanou jsme dostali džusy, dále nealko i alko pivo. Vše v apartmánu nachystáno, čisto a prostorno.

2. Mostar - 5 osob - 40 Euro, se snídani obrovskou a bohatou - 60 Euro/40 + 20 E/. Platba až na místě - při odchodu z prostorného krásného apartmánu jsme měli nechat peníze v misce. Na uvítanou každý domácí limonádu nachystanou v moc pěkných sklenicích s víčkem a k tomu domácí čerstvě upečený medovník.

3. Ston centrum - 5 osob - 98 Euro - platba předem hned při objednání. Krásný dvoupodlažní apartmán - nově se "zajížděli" na bookingu. Terasa mimo uličku do zahrady - vstup z uzoučké uličky. Zde nebyl parking u domu - ale 100 metrů - v ceně. Na uvítanou v každém patře džus, ořechovice a cukroví. Až jsem si říkala - co se děje, že všude takový super servis hned po příjezdu.

4. Vinjerac - cestou zpátky - 5 osob - 2 noci. Platba na místě - 95 Euro noc. Krásný apartmán. Ještě jsme skoro ani nedobrzdili, a už jsme měli na stole džusy, piva, kafe a výborný domácí čokoládový koláč.

Tak nevím, jestli jsem tak dobře na tom bookingu vybírala, nebo co, fakt jsem byla velmi překvapena a velmi spokojena. Chápu to, když někdo jezdí na stále jedno místo, a už se znají. Ale tady...jsem se cítila jako opravdový vítaný host - a zároveň nám ponechávali naprosté soukromí - což mám ráda. Ještě doplním, v Dakovu při odjezdu jsme dostali pití na cestu, v Mostaru toho jídla na snídani bylo tolik, že jsme se tím živili ještě celý den - včetně ostružin atd., a ve Vinjeraci jsme při odjezdu dostali krásně tvarovanou láhev domácího alkoholu. Hodnotím vše na výbornou.
Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (20. 09. 2017 12:05).
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
19. 01. 2018 18:29
Musím se také podělit o zkušenost s Booking. Při objednání na léto 2017 vše v pořádku. Zaplacena polovina sumy a při příjezdu doplatek. Musím napsat, že mé objednávání na příští sezonu se uskutečňuje už v říjnu, abych si mohl vybírat a hlavně ta nedočkavost. V říjnu 2017 objednáno a placeno kartou. Docela mi zarazilo, že byla stržena celá suma a ne polovina jako rok před tím. Po třech týdnech se zmínili známí, že by jeli s námi. Druhý apartmán byl volný, tak jsem jej objednal na jejich jméno z mého přihlášení. Po zaplacení mi několikrát upozorňovali, abych jedno ubytování zrušil - nechápu to, když to bylo na jiné jméno, než moje. Už toto mi vytáčelo.
A teď to hlavní. Cena v sezoně 40E (16m2) pro 2 osoby. Beru, že cena je velice dobrá na dnešní poměry. Koupil jsem si produkt za daných podmínek, a tím to pro mě končí. Podotýkám, že tato cena byla i vloni v sezoně.
Nyní po 3 měsících mi od Booking přišlo, že cena byla chyba v systému. Že místo 40E je cena 69E, pokud s tím souhlasím. Docela bomba, ne? Dle mého se někdo po novoroční opici probudil a řekl si "Mám plno, tak proč to nenatáhnout". Turisti v této době přibývají, tak proč se žinýrovat.
To je jako bych si něco koupil a po třech měsících mi řeknou abych to doplatil a ne zrovna zanedbatelnou částkou. Po pár dnech přišla odpověď, že ubytování zůstává po domluvě s majitelem na původní ceně.
Teď mám hrůzu z toho jak se k nám budou chovat až přijedeme. Nejet s námi známí, nechal bych si prachy vrátit, jen nevím jestli by mi také nezaúčtovali storno poplatek. Ani bych se nedivil. Známí o tom ještě neví, nechci je tím zatěžovat. Takže po této zkušenosti s Booking končím. Zůstanu u objednávání pouze přes majitele, jako dříve.
Nejlepší na tom je, že mi od Booking hned přišla zpráva, abych ohodnotil operátorku (spokojenost) "s mojí žádostí". To mě dorazilo.
Před rokem bych řekl, že jsem spokojen, což dnes už neplatí.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
10. 05. 2018 08:16
Objednávala jsem dneska na sezonu 2019 u mé paní domácí, musím to udělat včas ona mívá nabito - přes Booking proto že týden předem to můžu zrušit bez storno poplatků pak až do příjezdu strono poplatek 20%.A bylo to bez problémů.Ale je to ubytování,které mám vyzkoušené.Strhnou mi to z karty až týden před příjezdem.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
10. 05. 2018 20:12
"ubytování, které mám vyzkoušené" "u mé paní domácí" - můžu se zeptat, proč přes booking?
Jako napoprvé jasně, taky jsme to udělali. Ale na další už se domlouváme napřímo s domácími, na čestné slovo, k oboustranné spokojenosti, se slevou odpovídající zhruba provizi.. A už jsme i rušili takovou rezervaci (loňské bleskové záplavy) a s domácími (přestože jim "utekl kšeft" ) nadále v pohodě...
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
11. 05. 2018 12:34
zvláštne?????
overené a cez booking???
???
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
12. 05. 2018 09:37
Přes booking proto,že to týden předem můžu zrušit a to bez storno poplatku a pak až do příjezdu storno poplatek 20% -loni sem to zrušit musela skončila sem na kapačkách v nemocnici(alergie na léky co sem brala).Jinak bez bookingu bych to měla o 11% levnější ale bez možnosti to zrušit.Proto sem si vybrala přes booking.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janča12 (12. 05. 2018 10:06).
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
12. 05. 2018 23:42
ale neviem pochopiť to že pokiaľ mám spolahlivé ubytko a bol som tam niekolko krát tak to predsa neriešim cez platenie nejakej zálohy, proste je to na základe nejakej tlf. dohody a tak..
neplatil som nikdy zálohu či vo vodiciach alebo na Brači, proste zavolám, rezervujem a po ukončení pobytu vyplatím a to som rezervoval 2 až 4 apt. t.j. polovina domu, jazdil som s kamarátmi...
pochopím že platím zálohu ked idem prvý krát niekde ako teraz napr. idem do ID cez agenturu tak ano zaplatím zálohu...
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
14. 05. 2018 09:51
Letos se mi stalo u bookingu už 2x,ikdyž jsem měl zarezervované od září 2017,tak po novém roce přišlo,že chtějí místo 20 euro 42 euro,ale s tím,že booking doplatí rozdíl. Nespoléhal jsem se na to,že by mi něco vrátili a ubytko jsem zrušil a objednal jiné za 22 euro pro 2 lidi.Vždy objednávám bez karty a zálohy.V Chorvatsku je ale takových ubytování málo.Pokud už někde zaregistrujete kartu,tak si strhávají zálohy,storna a kdo ví co. Když tam nemám kartu registrovanou,tak ikdyž bych náhodou onemocněl a nepřijel,tak se nic nestane.Je to sice vůči ubytovateli nefér,ale v sezóně to obsadí někým jiným.Jinak zatím vždy vše klaplo až na jednu rezervaci v Maďarsku,kde jsme po zdržení v Albánii nestihly dojet.Žádný storno poplatek neměli jak strhnout,protože nemám kartu.Odepsal jsem jim v průběhu dne omluvný email a pochopili to.
Za mě je booking použitelný a využívám ho hlavně na objednání na poslední chvíli před odjezdem a na jednodenní přespání při cestování.Na delší pobyty většinou sháním na místě.Vyjde to levněji.Loni Řecko-Lefkáda (Kalamitsi),apartmán pro 4 s klimou za 40 euro.Albánie většinou 20-25euro za apartmán pro 4 s klimou.Letos naposledy Chorvatsko jen prohlídka měst,taková okružní cesta na týden se spaním hlavně v Bosně.Chorvatsko je nejdražší na balkáně.Proto už jezdívám jinde.MNE,Albánie,Řecko,Bulharsko.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
15. 05. 2018 23:24
nemůžete mi prosím poslat někdo doporučení na ubytování ve Slovinsku blízko dálnice směr maribor,Lublan od Sentilj, tak, aby se našlo lehko i bez navigace, díky
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
25. 05. 2018 18:30
pro klarku,zkuste jiršovci /-turisticnaja kmetnia lovrec/
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
25. 05. 2018 19:50
Klarko, doporučuji ubytování v Panorama Rooms u Ptuje. Perfektní ubytování mimo město - klid, zahrada, výborná snídaně. Večer prohlídka zajímavého starobylého města Ptuj. Objednat je možno přes Booking nebo rozalia_kzavináčhotmail.com. My jedeme po čtvrté. Podle mapy.cz bez navigace snadno najdete. [mapy.cz]
Šťastnou cestu.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
31. 05. 2018 09:29
Jedna rada, booking super, ale letos jsem měl tu zkušenost, že když chcete nějakou změnu např. 14dní před, nebo jen dotaz. Booking už nereaguje. Přijel jsem do destinace (rakousko), a na hotelu mi paní sdělila, že příště komunikovat s nima na přímo a ještě to bude levnější. Takže tak smiling smiley
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
10. 07. 2018 17:25
Objednával jsem před týdnem jednu noc, abych to nejel na Pelješac na jeden zátah a všechno Ok. Objednáno, zaplaceno kartou, s domácím jen dolazení času příjezdu. Takže na jedno noční rychlovku naprosto v pohodě.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
11. 07. 2018 09:14
Michale,

jen tak pro zajímavost: v jaké oblasti jsi zvolil přespání?
Jedu na Pelješac začátkem srpna, přespání budu teprve řešit. Uvažoval jsem, že bych dojel až do Ploče a ráno jen přejel trajektem.
Booking využívám pravidelně, vždy bez problémů, teď už přes ně řeším i vícedenní pobyty.
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
13. 07. 2018 07:41
To už mi přijde jako blbost. Dojet do Ploče, odkud je to na Pelješac 1,5 h jízdy autem okolo a tam spát.
Pokud jedeme na Pelješac a nechce se nám jet na zátah, tak na spíme na cca 1/2 cesty a to je u Záhřebu. Když sjedeš z A2 na exitu Zapreščič, tak tam vždy něco najdeš. Na blindt i přes booking. A ne,mají problém se spaním na 1 noc.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
13. 07. 2018 10:30
Na první pohled to Radku může vypadat jako blbost, ale když zadám trasu do vyhledávače, tak mi to ukáže dálniční trasu za cca 12 hodin. Jelikož nejsem polykač dálničních kilometrů, střídám to, určitě objedu Slovinsko a pravděpodobně úsek Karlovac - Split pojedu po staré, pokud poprvně nezkusím cestu přes Bosnu, bude to v mém případě podstatně víc. Abych nepřijel do AP o půlnoci, musel bych vyjet někdy v sobotu v noci (nástup mám úmyslně v neděli), což nechci. Zato ale můžu klidně o půlnoci přijet do hotelu s postelí, sprchou a snídaní, ráno se postavit do fronty na trajekt, nebo to i objet, a nepřijedu na místo zmlácený z cesty.
Ploče je krajní varianta, zřejmě to bude někde dřív (i podle nabídky), ale zase už bych byl u moře.
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
13. 07. 2018 13:19
Ok a dík za vysvětlení. Logiku to má. Tak hezkou cestu.
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
13. 07. 2018 13:32
Petr B. Jezdíme také na Pelješac a přespáváme v Rastoke.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
29. 07. 2018 15:34
Petr B., při cestě na Pelješac v roce 2014 jsme přespali v Neumu, zajištěno přes booking, bez zálohy. Vše v pohodě, za super cenu, odpoledne jsme se v zálivu vykoupali, večer si došli na večeři a ráno jsme to dojeli.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
30. 07. 2018 08:40
Tak nakonec zvítězilo ubytování na úrovni Šibeniku, v Drniši. Holiday Home GOGA, 25,- E za dva. No neber to.
Do Ploče zbývá 160 km, uvidím podle situace, jestli trajekt, nebo okolo.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
30. 07. 2018 09:06
Ja vyuzivam rezervaciu ubytka cez booking ako na sukromne, tak aj pracovne ucely uz par rokov a nikdy ziadny problem. Zalohy sa strhli / nestrhli podla toho ako bolo v podmienkach ubytka, takze za mna ma booking 10 bodov z 10...
avatar
mdr
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
30. 07. 2018 13:32
Tiež som nezaznamenal žiadny problém, dokonca často využívam možnosť bezplatného storna. Na booking.com totiž nemajú pri jednotlivých ubytovaniach uvedený poplatok za psa (čo je mínus) a keď mi z rezervovaného ubytovania napíšu, že chcú 10 € za každého psa a noc, tak hneď hľadám niečo iné ;-)
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
18. 08. 2018 14:51
Dá se nějak zjistit na bookingu kontakt přímo na majitele? Když najdu vhodné ubytování tak se raději domluvit přímo s majitelem.
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
19. 08. 2018 08:45
Tam asi ne. Ale znas jmeno apartmanu, pripadne jmeno domaciho? Pridej mesto a vygoogli si to. Treba dal inzerci i jinam nez na booking
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
06. 06. 2021 12:22
Tak mi zrušili od ledna zajištěné ubytování v Černé Hoře,v ústí Bojany.17.6. jsme měli odjíždět, několikrát jsem se různým způsobem pokusil kontaktovat ubytovatele, marně.Booking nereagoval na dva maily,tak jsem je kontaktoval telefonicky.Tvrdili, že rezervace je platná, že ho kontaktují oni,aby se mi ozval.4 dny nic.Opět volám na Booking,ta samá pohádka.Byl jsem už trochu ostřejší,tak hned volali ubytovatele, marně.Takže to prý nějak vyřeší a ozvou se.Druhý den přišel mail, že Booking ruší rezervaci.Místo nějaké omluvy či náhradního řešení připojili větu, že zrušení je zdarma a neúčtují mi žádné poplatky.Využil jsem tento způsob několikrát,ale už nikdy! Kdybych to udělal jako vždy předtím,bez pokusu kontaktovat pronajímatele,tak bych měl zkaženou dovolenou.

Karel
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
07. 06. 2021 11:32
Karel: A to ubytování pořád na Bookingu je?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 26
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.