Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ubytování v Černé hoře

Autor Radka 
Ubytování v Černé hoře
24. 02. 2006 17:28
Prosím o jakékoliv informace a zkušenosti s ubytováním v Černé hoře.Budu ráda za tip na dovolenou s dětmi...Díky cool smiley
Re: Ubytování v Černé hoře
24. 02. 2006 19:23
Radko
typ ti mohu dát ale je to dál od moře musí se dojíždět a s dětmi to nevidím jako dobrou variantu ale dovol abych ti řekl pár věcí k černé hoře
byli jsme tam loni s manželkou a asi už bych se tam nevypravil co se týče přírody a moře je to krása ale tím to asi končí. ceny stejné jako v chorvatsku jen něco o málo levněji a co nás hlavně odradilo byl všudypřítomný nepořádek- bordel. oni si té přírodní krásy vůbec ale vůbec neváží. projeli jsme ji od severu až k albánským hranicím a všude stejný obrázek .

tot vše na co jsem tě chtěl upozornit,ještě před odjezdem jsem ve zdejším foru chytal rozumy (když si dáš trochu práce tak ho naješ) a taky mě chvilku zvyklali některé příspěvky zda jet či ne a dnes vím že jsem jim měl dát za pravdu.stejně jsme nakonec skončili na námi oblíbeném HVARU ahoj
Souhlasím s Pavlem. Černá hora je překrásná, ale taky mi stačí Chorvatsko. Byli jsme v Dobré vodě nedaleko Baru, aparmán hezký hned u vody, ale hned zkraje dvoumetrová hloubka, absolutně nevhodné pro děti, na moři často velké vlny. Na pláž bylo daleko, tam jsme ani nejezdili. Co jsem slyšela, dobré pro potapěče.
Re: Ubytování v Černé hoře
25. 02. 2006 00:26
Ahoj
My jsme byli v Černé Hoře na přelomu července a srpna. Ubytování jsme si našli v
Reževiči asi 10km za Bečiči a 3km před Petrovacem, byli to asi 4 vilky na takovém ostrohu nad mořem(nádherný výhled na otevřené moře a na pravo Sveti štefan , Bečiči a Budvu)Klid a čisto.Cena za ubytování byla 30Eu/den 2+2.
Byla tam kamenitá plaž z které jsme udělali FKK, ale s docela náročným výstupem.
Jinak jsme se jezdili koupat autem asi 2km směrem na Sveti Štefan na pláž která se jmenovala Drobni Pjesak, nebyla tak přelidněná jako nař. v Bečiči,Budvě apod.
Jednou jsme byli na Velké pláži pod Ulcinem, 12Km jemného písku ale hrozný bordel
Ceny potravin av restauracích srovnatelné s našimy proti Chorvatsku podstatně levněji( pizza přímo na pláži do 5Eu pivo Nikšiško1-1,5Eu docela dobrý,zmrzlinový pohár 3-5Eu ale kopec)
Byli jsme se podívat na Skadarském jezeře a v NP Lovčen(projížďka po jezeře lodí
30Eu za 2+13 a 4). Z Lovčenu Nádherný sjezd do Kotoru.My jsme bydleli na klidném místě ale jinak je celé pobřeží jeden velký blázinec sjíždí se tam asi celé Srbsko ačím jižněji tím hroznější doprava,asi tam platí jediné pravidlo ato že žádné pravidla neplatí. Kdzž napíšete e-mail pošlu foto
Ivan
PP
Re: Ubytování v Černé hoře
25. 02. 2006 00:40
no nevím,ale jak každý píše že v Černé hoře je levněji,tak podle těch cen co uvádíš mi to až tak levné nepřipadá,spíš stejné nebo dražší
poprosil bych o nějaké to foto děkuji
taky prosím o foto. díky
Re: Ubytování v Černé hoře
25. 02. 2006 13:55
Díky za cenné radysmiling smiley.Budeme nakonec přeci jen uvažovat o jiné lokalitě.Máme zkušenosti s Chorvatskem,ale chtěli jsme jen zkusit něco jiného.Tak jdu tedy hledat a pídit se po informacích.Dík Pavle
avatar Re: Ubytování v Černé hoře
25. 02. 2006 20:21
PP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no nevím,ale jak každý píše že v Černé hoře je
> levněji,tak podle těch cen co uvádíš mi to až tak
> levné nepřipadá,spíš stejné nebo dražší

Byl jsem tam loni stejně jako Ivan na přelomu července a srpna, dva týdny. Levněji tam určitě oproti Chorvatsku je, záleží samozřejmě co. Například za ten apartmán s klimatizací bych dal v Chorvatsku mnohem více, ale i například tolik skvělých večeří v restauraci jako jsem absolvoval tam bych si v Chorvatsku nikdy nedovolil.....
Na druhou stranu musím uznat i mnohá negativa a nevím o místě pro dovolenou s malými dětmi které bych někomu v Č.Hoře s klidným svědomím doporučil. Většinou přeplněné pláže a nebo zmiňovaný nepořádek, ubytování může být často za hlavní silnicí kterou je nutno přecházet nebo prostě za koupáním jezdit autem.... Zkrátka Chorvatsko to v tomhle směru určitě není, to je pravda. A jet tam s malými dětmi, myslím že ani ta velká vzdálenost není nezanedbatelná...

Ještě pro Radku: Malé info včetně popisu cesty jsem napsal zde [www.kacha.cz]



** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (25. 02. 2006 20:25).
PP
Re: Ubytování v Černé hoře
25. 02. 2006 22:24
Byl jsem tam loni stejně jako Ivan na přelomu července a srpna, dva týdny. Levněji tam určitě oproti Chorvatsku je, záleží samozřejmě co. Například za ten apartmán s klimatizací bych dal v Chorvatsku mnohem více, ale i například tolik skvělých večeří v restauraci jako jsem absolvoval tam bych si v Chorvatsku nikdy nedovolil.....


V Černé hoře jsem nikdy nebyl,to moje rýpnutí vycházelo z těch výše uvedených cen.Komplexní porovnání ale může vypadat zcela jinak.

Pizza do 5EUR (cca 150Kč) :
škoda že nevíme od kolika,ale v HR je průměrná velká pizza za cca 30KN (cca 125Kč)
Pivo z 1-1,5EUR (30-45Kč) :
v HR za 30 není,ale za 45Kč v pohodě.
Zmrzlinový pohár 3-5EUR (90-150Kč):
(to jsem zrovna opsal z fotky na které jsem náhodou zachytil rekl.tabuli z restaurace)
Ledová káva 12KN
Zmrzl.poháry 15KN
Banana Split 20KN

Vycházím z cen,které jsou na makarské riviéře,z vlastní zkušenosti vím že v mnohých jiných lokalitách v HR jsou ceny vyšší.
avatar Re: Ubytování v Černé hoře
26. 02. 2006 07:49
PP:

No je to samozřejmě jak kde, pizzu nejím takže jsem se ani na cenu nekoukal grinning smiley , zmrzlinový pohár v Č.Hoře to je kapitola sama pro sebe protože aspoň tam kde jsem byl já tak to je bída. Velikost i vzhled těch pohárů byla OK, ale ta zmrzlina to jaksi kazila protože jsem tam dobrou zmrzlinu (jako třeba v Chorvatsku) nikde neobjevil.

Pivo Nikšičko 0,5l v plechovce stálo v marketu 0,62EUR ale točené v restauraci stálo 1,5EUR (takže přibližně jako v Chorvatsku). Jídla v restauraci kam jsme chodili byla od 4EUR výše, například klasický řízek 5EUR a pod... Ovšem porce byly 250g podle jídelního lístku (podle mne snad ještě větší, nedalo se to sníst) a cena je komplet včetně přílohy (hranolky). Černá Hora je ráj pro kuřáky, Marllbora stála 1,3EUR t.j.cca 39,-Kč takže podstatně méně než u nás... grinning smiley

Úplně na všechny ceny si ale nevzpomínám......

** Petr **
Re: Ubytování v Černé hoře
26. 02. 2006 17:21
No já nechci ČH propagovat jenom jsem napsal pár svých postřehů, sám jsem byl
4x v Chorvatsku (1992-Pelješac, 2000-Turanj, 2003-Hvar ID, 2004-Mljet Saplunara,
a 2005-ČH Reževiči a letos to asi bude znovu Pelješac. Ale do ČH jsem prostě chtěla docela to za to stálo.
ČH + Nádherná příroda,podstatně levněji
- je to dál( najel jsem is výlety 3500Km),
přelidníno a přeautováno na celém pobřeži blázinec(cesta z Velké pláže asi
50km nám trvala asi 3h, ve vnitrozemí je to lepší možná tam jet v
červnu nebo v září)
místy až neskutečný bordel, ale zase kde člověk uvidí na pláži krávy žrát
odpadky,osla spát za zatáčkou na silnici atp.



Re: Ubytování v Černé hoře
26. 02. 2006 17:21
No já nechci ČH propagovat jenom jsem napsal pár svých postřehů, sám jsem byl
4x v Chorvatsku (1992-Pelješac, 2000-Turanj, 2003-Hvar ID, 2004-Mljet Saplunara,
a 2005-ČH Reževiči a letos to asi bude znovu Pelješac. Ale do ČH jsem prostě chtěla docela to za to stálo.
ČH + Nádherná příroda,podstatně levněji
- je to dál( najel jsem is výlety 3500Km),
přelidníno a přeautováno na celém pobřeži blázinec(cesta z Velké pláže asi
50km nám trvala asi 3h, ve vnitrozemí je to lepší možná tam jet v
červnu nebo v září)
místy až neskutečný bordel, ale zase kde člověk uvidí na pláži krávy žrát
odpadky,osla spát za zatáčkou na silnici atp.



I my se chceme letos podívat do Černé Hory ale po přečtení této diskuse už si nejsem úplně jista zda to bude správná volba. Máme 2 děti 8 a 11 let a jsme zvyklí cestovat do chorvatska, kde se nám vždy líbilo, letos chceme změnu. Najde se někdo, kdo má dobrou zkušenost a hlavně by mě zajímalo jestli se tam dá sehnat ubytování v apartmánech jak se říká na " blint " a za kolik.
díky Petra
Re: Ubytování v Černé hoře
17. 03. 2006 19:47
My jezdíme vždy na blind i do Černé Hory jsme tak jeli i s 2 dětmi 12 a 4 roky
na přelomu července a srpna. Kdekoli jsme zastavili vždycky se někdo objevil a
nabízel ubytování. My jsme našli pěkné v Reževiči za 28Eu/den.
Re: Ubytování v Černé hoře
17. 03. 2006 23:49
Dobrý den,
zbytečně zde děsíte zájemce o návštěvu Černé Hory. Proč by se tam nedalo jet s dětmi??? Netvrdím, že je to bezproblémová a dokonalá země, ale je tam spoustu krásných, čistých míst, kde se dá prožít velice příjemná dovolená. Jestli je Černá Hora oproti Chorvatsku levnější, o to se snad nemá cenu přít. V každém případě je od Chorvatska odlišná. Lidé jsou ale stejní, jihoslovanští, apartmány seženete na každém rohu za přijatelné ceny, doporučuji Petrovac na Moru, kde je velký výběr vil, které jsou vybaveny na slušné úrovni.
Igor
Re: Ubytování v Černé hoře
29. 03. 2006 19:51
No fakt vy furt všichni koukate kde co stoji..jedu tam jednou za rok tak je jedno jestli zaplatim 125 za pizzu v chorvatsku nebo 150 v černé hoře..
nemůžu srovnávat dvě různě země neeee?
To je jak kdybychom srovnávali ceny u nás a na Slovensku..
A navíc jsou to turistické země..a oni z turistiky žíji.A pokud se mi ta pizza a ubytování zda drahé tak tam prostě druhej rok nejedu neee.
ani tady ji v restauraci o moc lacinější nedostanete..všechny pizzy jsou kolem 100 kč..takže..:-)
Černá Hora
29. 03. 2006 22:41
Ahoj všem. My jsme tam vloni odjeli z Chorvatska jen tak ze zvědavosti a na výlet.
Autem až k Albánským hranicím a Z5.
Pěkně popořadě:
Hranice-celník "zelenu kartu maš"!?!??? vrazil jsem mu dvě, jednu starou a jednu platnou ať si vybere.Pustil nás dál.
Potom jsme potkali po cca 2 km na silnici nějaký obrovský zvíře.

Následoval průjezd 1. větším městem Novy Hercegov a i přes to, že jezdím denně a jsem docela otrkanej šofér ze zkušenostmi např. z Paříže, tak v New Hercegov jsem se docela zapotil mezi šíleně čoudícími archaickými autobusy a nákladáky.

Jídlo bylo docela levný, cca 5-7E v restauraci, zmrzliny naprosto super, levná, chutná a velký porce.
Všude se něco griluje a dokonce před skoro každým řeznictvím je grill a prodavač vám tam hodí to co si u něho necháte nakrájet.cca tuším 4E/Kg vepřový.
Potom jsme projeli Boku Kotorsku dokola autem abychom si užili tu přírodu.
Potom jsem toho já Blbec litoval, až jsem si na 2 roky starém autě rozdrbal přední nápravu, na ostře frézované vozovce.
Následovalo hledání koupání.Ty obrovské několikakilometrové pláže nám naháněli noční můru, protože jsme zvyklí z Chorvatska zalézt někam na soukr. plážičku nabo na skály.Tam to moc nešlo, protože mezi dědinami byli jen strmé skály a obrovská hloubka.
Dalo se tam ovšem dobře do pěkných a levných romantických kempů, takže kdo má stan nebo caravan tak dobrá dovča.

Doprava přehuštěná asi o 300 % oproti HR, na každém rohu policajt ale i tak to nestačí, bacha na to, lidi tam jezdí jako hovada,hlavně ve městech vynucují si přednost z vedlejší ulice takovým způsobem, že jsou schopni vás natlačit třeba až do protisměru.
Dojeli jsme večer až na Adu Bojanu, tam big Mega bordel, přeplňěné hořící pytle z odpadky, všude něco u silnice hořelo, smrad z čoudu hořících kontejnerů.
Moře taky nic moc šedý písek jak prosívka a celkově fakt bordel.
Neříkám, že tam nejsou pěkný místa, ale je to tam spíš než pro rodinu s děckama na klidnou dovču dobrý pro mlaďochy co žijí nočním životem, diskotéky, motorkáři, pařby a ták.
Takže do Montenegra už asi nepojedem, i když Petrovac a blízké okolí byl moc pěkný, jinak nic moc.
Jo a ještě ceny nafty taky o něco nižší než u nás, tuším, že tak o 10%.Beneli myslím, že o lepanec dražší.
Tak zdarec, Radek






Re: Černá Hora
30. 03. 2006 09:15
ta doprava je tam opravdu boží, vloni jsem v Budvě jel za maníkem na skůtru kterej pravou rukou řídil, levou telefonoval, blikal do leva a odbočil doprava.
Krávy, kozy na silnici, spící osel za zatáčkou celkem běžná věc .
I já jsem byl loni v Černé Hoře s rodinou. Byli jsme ubytovaní v komplexu Slovenska plaža v Budvě.Pokud chcete prožít klidnou dovolenou, tak nedoporučuji se tam ubytovat, neboť je tam čilý noční život a pláže přecpané.My jsme se jezdili koupat do Bečiči nebo ještě kousek dál na pláž Kamenovo.Byli jsme i v Ulcinju na Velike Plaži, ale tam se nám nelíbilo- jemný šedý písek, nepořádek.Jinak příroda krásná,byli jsme autem na Lovčenu, nádherný pohled na Boku Kotorskou i sjezd serpentinami dolů.Krásný je i pohled na Sv. Štefan.Ceny jsou nižší než v Chorvatsku.
Chystáme se tam jet i letos, ale ne přes cestovku jako loni, chceme se ubytovat také na klidnějším místě. Může mi někdo napsat, kde nejlépe sehnat ubytování?Zaujala mě možnost sehnat ubytování v Reževiči, nebo v Petrovacu, jak píše např. Smejkali.Může mi někdo dát tip?
Děkuji.Karel
Re: Ubytování v Černé hoře
18. 06. 2006 13:40
no já už jsem o Černé Hoře psal ale nedá mi to. Užbych tam asi nejel. Jediné co mě tam upoutalo byla překrásná příroda ta je tam fakt super ale ti černohorci si jí ale vůbec neváží protože jí přikrášlují velkým a to myslím doopravdy velkým množstvím odpadků který vysypavají kam je napadne.to mě doopravdy štve. neváží si té přírodní krásy. jinak co se cen týče nevidím nějaké podstatně levnější ceny oproti chorvatsku a navíc se ze všeho snaží vytahnout peníze formou poplatku za park.vstup na pláž,vstup na ostrov sv. stefan je opravdu dost velký tuší 6 eur. tak nevím ale já už tam nepojedu zlaté Chorvatsko-Zlatý HVAR papa
Loni jsme jeli s manželkou do ČH. Předtím jsme od r. 1992 (poprvé na Istrii - to byla ještě válka) byli několikrát v Chorvatsku na různých místech. Jeli jsme autem a dojeli jsme až do Ulcinju - nějakých 1500 km, tam jsme přespali a druhý den jsme si prohlédli staré město a mazali jsme zpátky do Chorvatska. Cestou tam jsme si projeli Boku Kotorskou a cestou zpátky jsme si prohlédli Sv. Stefan (je to trochu jako když se ocitnete v jiné zemi). Byli jsme HROZNě zklamaní z všudypřítomného nepořádku, který v podstatě není proti Chorvatsku ničím podstatným vyvážen. Takže vzhledem k tomu, že v Chorvatsku včetně ostrovů je mnoho hezkých míst, tak bych jel tam. Černou Horu nedoporučuji !!!
Právě jsme se vrátili z dovolené v Černé Hoře. Byli jsme ubytováni v Budvě ve vile Drago - ubytování dobré, pouze tam jsou celkem hluční majitelé (bydleli jsme bohužel v přízemí).

Černá Hora má nádhernou přírodu (projeli jsme celé pobřeží a malou část vnitrozemí), ale bohužel lidé jsou extrémně nepořádní (odpadky skoro na každém kroku). Někde jsem četla, že se bez problému domluvíte česky a o tom bych velmi polemizovala ...... v Chorvatsku se domluvíte naprosto bez problémů, ale v Černé Hoře se používá srbština a s námi mají minimum stejných výrazů. Dá se domluvit anglicky a rusky.

Tuto zemi doporučím každému kdo chce vidět opravdu nádhernou a zatím nezničenou přírodu, ale kdo tam vyrazí musí počítat s velkým nepořádkem, přeplněnými plážemi (není zde milimetr volného prostoru), žebráky a střevními problémy (tím si prošel na dovolené skoro každý). Rozhodně se tam v nejbližších letech na dovolenou nevydáme.
Re: Ubytování v Černé hoře
08. 08. 2006 20:53
Pokud vyrazíte spíše do nějaké vesničky, než do centra Budvy na malou městkou pláž, tak si rozhodně parádně užijete.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.