Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??

Autor leninka 
No jak tu někdo psal o tom posílání peněz ven, je to pěkný zážitek, loni jsme tam jeli přes nějakou místní cestovku, všechno bylo OK., ale poslat zálohu od nás byl pěkný děs. Pomáhal mi to vypisovat soused, vedoucí pobočky spořky a taky měl co dělat, ale klaplo to. Normální civil to nemůže zvládnout bez chyby.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
15. 06. 2006 22:59
Já posílám každý rok v březnu bytné zálohu 100 eur z korunového účtu u GE a je to bez problémů, krom toho že je to drahé. Ale když jsem posílala na Slovensko zpošty složenku, tak to byl zážitek thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
www.... a uz nikdy nemusis platit cestovce,jdes primo za majitelem! Riziko nemas zadny a vyjde te to o peknych par desitek eur levneji...
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
16. 10. 2006 20:06
aajjkaa:

Auto, televizi a boty si také kupuješ v továrně? Nebo v obchodě? Poslední příspěvek je mírně řečeno docela naivní. Zvlášť v kontextu předchozích příspěvků (ztracená záloha v obálce apod.). Riziko je totiž mnohem větší. Na českou CK platí český soud, ČOI atd. Se zahraničním ubytovatelem je to poněkud složitější. Navíc se může vymluvit na nedorozumění v jazyce. Také stornopodmínky jsou většinou tvrdší, záloha se nevrací. Nebo nejsou žádné stornopodmínky a pak se záloha také nevrací. A dohaduj se s ním!

A platit cestovce za zprostředkování nemusím já, ale právě ubytovatel. Vím, že jsme na chorvatském fóru, ale např.v Itálii vyjde ubytování od majitele velmi často podstatně dráže než od české CK. Že to u soukr.apartmánů v Chorvatsku neplatí, není chyba systému UBYTOVATEL - CK - ZÁKAZNÍK, ale pokřiveností chorvatského trhu s ubytováním v soukromí.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
17. 10. 2006 07:48
Domácí u kterého jsem byl ubytovaný, mi říkal, že cestovce která mu zajištuje ubytování platí 13 % z ceny a tu se ještě snažila cestovka co nejvíce snížit, s tím, že snáze naplní všechny termíny. Dále říkal, že je to pro nej jednoduší a bez starostí a až na vyjímky má plně obsazeno, což před tím neměl a ještě musel postávat u silnice a k intternetu uvedl, že o něm často slyší, ale počítač viděl jen v obchodě a vzhledem k svému věku je rád že ovládá mobilní telefon.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
02. 12. 2006 22:49
To je vetsinou problem s posilanim penez primo majiteli. Dite onemocni pred cestou, zamestnavatel neda dovolenou a Vy chcete penize zpet. Jenze, nic se nevraci.
Zni to nepopularne ale CK presto vrati vsechny penize,zalezi kdy se objedna a kdy pripadne stornuje pobyt. Je to vse o lidech a o pristupu k zakaznikovi.
aajjkaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> www.... a uz nikdy nemusis
> platit cestovce,jdes primo za majitelem! Riziko
> nemas zadny a vyjde te to o peknych par desitek
> eur levneji...


aaaaaaaaaaaaaaajkoooooooooooooo, nikdy nerikej nikdy, co kdyz bude zakon ze majitele nebudou moct bez cestovky pronajimat????
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
13. 12. 2006 15:00
Takovou totalitní prasárnu můžou udělat jen komunisti nebo socani. A ti tam zatím naštěstí nevládnou. thumbs up smiley

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
13. 12. 2006 15:20
ale tady se ty smejdi nato chystajangry smiley myslím nato vládnutí
Myslim si, ze v Chorvatsku se nic takoveho nestane aby majitel apartmanu mohl mit hosty jenom pres cestovku, to je blbost.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
13. 12. 2006 20:40
Jak - jdi primo za majitelem ? Budes mu volat v lednu a objednat telefonicky pobyt ?
Tak něco z mých zkušeností. Předchozí pisatel z dalnmacia tour zde vysloveně blábolí.Jednou jsem si u něj objednal pobyt na Mljetu tuším penzion Matana. Cenu jsem zaplatil, pobyt ok, nicmémě. Majitel mi dal tel.číslo , e-mail. Další roky mu pošlu e-mail, zálohu, cena o 30% menší, pohoda. Na Mljet jsem přestal jezdit po letech proto, protože přišla záplava turistů. Jezdím teď jinam, do soukromí, zálohu zaplatím převodem z účtu v březnu a těším se na dovolenou. Vše ok. S cestovkami jsem skončil.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
15. 12. 2006 17:36
A zdravim pne Ruzicka, nemusite hned tvrdit ze blabolim. Kdyz jsem Vam nabidnul cenu tak jste souhlasil s nabidkou. Tak proc mi nadavate ? Proc nenadavate na CK ktere maji az 60 % provize ? I ja musim z neceho zit. Proc se nepochlubite kdyz uz tvrdite ze jste ode mne byl na Mljetu ze jsem Vam dal zdarma prospekty, automapu Chorvatska ? Tomu domacimu poslete zalohu, k tomu 5-10 euro bankovniho prevodu a kdyz se treba stane ze nekdo z rodiny onemocni, jsem zvedavy zda tam volate aby Vam vratil penize ?

Ale clovek se uci dokavad zije. Rika se pro dobrotu na zebrotu. Klientovi nabidnu v kancelari chorvatsku orechovici,dam mu uz zminene prospekty, mapu a dokonce i kontakt na ubytovatele coz nedava zadna CK a pak se mi to vrati zpusobem ze mi doticny nadava. A pak delejte s lidmi....
Ale nestezuji si, velkavetsina lidi je slusnaa vazi si me prace stejne jako i ja se vazim kazdeho kdo poctivedela svoji praci smileys with beer
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
15. 12. 2006 17:48
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 22:26).
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
15. 12. 2006 20:30
Tak to mate dobry. To musi byt vzruso poradjezdit na jedno misto. Ale jako to byva v zivote, muze se neco stat a neodjedete z nejakeho duvodu a domaci Vam tu rezervaci drzi do posledniho dne.... ne vim jak se pak bude tvarit kdyz se za rok ozvete znovu..
A ja uz kvuli diteti bzch chtel mit neco zajistene, vedet do ceho jdu atd..
Mimochodem, kdyz to uz pisete, napiste kolik platite na den jen tak pro zajimavost ( pokud nechcete, muzete to napsat na muj e-mail )
Pro pana Tomislava Z Dalmacia tour
No to že jsem od Vás dostal zdarma mapu Chorvatska bych při Vaší provizi považoval za samozřejmé. Nicmémě od té doby jsem každý rok dostal zdarma na požádání mapu od Chorvatského turistiského sdružení. A pokud bych onemocněl, Vy byste mi peníze také nevrátil.Chápu, že musíte z něčeho žít, ale na mně už asi nevyděláte ani korunu. Nicméně není to nic osobního proti Vám, ale umím si ž poradit v HR sám.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
16. 12. 2006 17:47
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 22:25).
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
16. 12. 2006 20:29
Pro pana Ruzicku:
To si opravdu nezaslouzim, takove verejne jedovate poznamky. Proc nejste ferovy a nenapisete ze takovu cenu jakou jsem Vam nabidnul ja, zadna jina CK V CR by Vam nenabydla dovolenou v Chorvatsku ?
Tak by jste tu mapu mozna i dostal od sdruzeni ale takove informace ktere jsem Vam dal o miste pobytu a prospekty okoli by jste od zadneho sdruzeni nedostal. Ne ze by nebyli ochotni ale kdy by se s kazdym zakaznikem takto....kam by prisli ?
Ted to mozna vypada jako domluvene ze mi delate reklamu ale ne chapu proc jste se do mne poustel.
A to ze na Vas nevydelam ani korunu, s tim se nejak psychycky srovnam. Mozna ze kvuli Vam prichazim o obrovske castky a ze to poznamena me podnikani, ale risknu to. Jsem rad ze mam 90 % spokojenych klientu ktery se radi vraci a aspon zjistuji ze Vy patrite mezi tech zbyvajicich 10 %. Ja ne reklamuji zadnou CK ve svych prispevcich i kdyz se tady muze najit spousta odkazu na ruzne CK, tak ne vim proc mne takto oslovujete. Prave kvuli takovym lidem Cesi maji v Chorvatsku takovou povest jakou maji. Jestli mi budete chtit vynadat tak mi piste na muj e-mail. Mam ho verejne, nic netajim. Nejlepsi je napadat a pomlouvat a mit skryty e-mail.

P.S. Klient ktery uz jednou aspon ode mne byl v Chorvatsku a priste onemocni, tak dostane sve penize zpet. To jen na okraj, ze si vazim svych klientu.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
16. 12. 2006 20:35
Neni spatne, neni spatne. Ale neco podobneho dokazi ku podivu i ja. Apartman pro 2 osoby v cervnu a zari ya 4.990,/Kc pro 2 osoby na tyden a v cervenci a srpnu za 5.990,/Kc na tyden pro 2 osoby. Jen si davejte pozor at Vam da ucet aby jste vedel ze jste byl ubytovan legalne.
Pro pana Tomislava Z Dalmacia tour .Je pod moji úroveň tady reagovat na ty Vaše polopravdy.Ukončím to tím, že kdo chce jezdí do HR sám a kdo na to nemá jezdí s cestovkou.Když tu už chcete inzerovat, tak se alespoň naučte kde se píše měkké i a tvrdé y. S pozdravem R.Růžička.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
17. 12. 2006 11:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 22:25).
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
17. 12. 2006 13:40
Jezdíme pravidelně v červnu,ubytování bez problémů sháníme na místě a platíme za dvě osoby za 7nocí asi 3.900,-.A souhlasím s tím,že je zbytečné živit cestovky,když si mohu apartmán nejprve prohlédnout a potom se teprve rozhodnout jestli se ubytujeme nebo se půjdem podívat o dům dál.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
18. 12. 2006 10:45
Dekuji za tak uprimna slova. Ja ale za tim co pisi i stojim a to jsou fakta.
Omlouvam se pokud Vam tak vadi me gramaticke chyby, ale kdy by jste Vy psal chorvatsky nebo jinou reci aspon z casti tak ja ja pisi cesky, bylo by to dobre.

smiling smiley

Jinak, ja tady neinzeruji, nikde nepisi jaka jsem CK. To porad tvrdite Vy a tim padem mi delate reklamu. Ale at lidi vedi ze i takovy klienti muzou byt, sedi u mne v kancelari, ja jim nalevam chorvatskou orechovici a pak, v budoucnu mne verejne pomlouvaji. Ale to je zivot. Vim ze vsicni Cesi nejsou takovy, vzdyt i ma manzelka je Ceska. Vam pan Ruzicka preji do noveho roku hodne lasky a tolerance a aby jste na lidi ve svem okoli nebyl takovy jaky jste v souvislosti semnou. Vzdyt ja jsem Vam nic neudelal. Jen jsem si dovolil zajistit Vam dovolenou kterou jste nereklamoval, tzn. jste asi byl spokojeny. Ja se zivim takovym zpusobem, Vy zase jinym.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
18. 12. 2006 11:07
No, ale uznejte ze castka 2.990,-Kc na osobu a tyden v cervenci a srpnu nebo 2.690,-Kc v cervnu a zari neni moc vysoka. ( Deti odo 12 let - 50 % ).
To ze velke CK maji vysoke provize je pravda , ale ne znamena to ze mensi CK nemaji lepsi a prijatelnejsi ceny.
A pokud pani Renca chce cast dovolene stravit tim ze bude obchazet baraky a smlouvat u dveri, tak to je pouze jeji vec a ja ten nazor take respektuji. Ja si jen dovolim tvrdit ze po 12-15 ti hodinove ceste bych si osobne radsi odpocinul a ne abych nechal deti v "zavarenem" aute a ja se vydal na pul dne na shaneni apartmanu. Jde o to do jake lokality se prijede a nic se nenajde, nic neni dostatecne levne. Tak co dal ? Popojet o 5-10 km a stejny scenar a tak do nekonecna...
Takovy zpusob traveni dovolene nikomu neberu ale bylo by dobre vedet predem kam vubec chcete jet, zda do rusnejsi nebo klidnejsi lokality, zda chcete mit pisecne nebo oblazkove plaze atd.
Jsou proste lide ktery chteji mit informace o miste ubytovani, samozrejmne dobrou cenu, informace o ceste, prospekty okoli a mapu kterou jim dam a na druhe strane jsou samozrejmne i lide kterym je to jedno a vydaji se nez jim dojde benzin.
Prisel nedavno pan ktery mi rikal ze chce poradit. Jel by kam ho auto doveze, nemel urcitou predstavu. Jedine co vedel je ze po mne chtel mapu a horu prospektu zdarma a abych mu asi hodinu vypravel o nejzajimavejsich mistech v Chorvatsku. Nejsem sice informacni kancelar a na par dotazu odpovim, ale i takovy lide se dnes najdou. Nebo prijde maminka s miminkem. Nic si neobjedna, miminko se nudi na kocarku tak mu dam balon s logem Chorvatska. Za tyden prijde maminka znovu, ale jen pro balon. Ze kdyz jsem ho jednou dal, zda bych nemohl znovu. Zkratka s klienti zazivam spoustu legrace a clovek ma moznost poznat ruzne charaktery lidi. Od tech ktery prijdou v Zari ukazat fotky a podekovat mi za spokojenost, do tech ktery si jen prijdou sednout, protoze vedi ze jsme pohostini lide a ze jim naleju nejakou dobrotu. A proto je i tento forum zajimavy, protoze je bohaty diky ruznym prispevkum lidi ktery maji casto odlisne nazory na dovolenou v Chorvatsku. A TO JE DOBRE. Dekuji administratorovi. smileys with beer



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Tomislav (18. 12. 2006 11:11).
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
18. 12. 2006 11:23
Tomislave , to je těžké.
Já osobně jsem přestal jezdit s cestovkou (jel jsem s ní po čtvrté) poté co mě totálně podvedli. Jel jsem dle jejich slov do apartmánu s výhledem přímo na moře a díval jsem se na zeď domu . V "našem" apartmánu který nám byl podle fotek nabídnut bydlel pan domácí. Dále cestovka slibovala oblázkovou pláž. Zapomněla jen dodat, že to jsou kameny z kamenolomu. U nás se tomu říká makadam (velký štěrk) . Tak to pak uznej je dost problém. Kdybych s nimi jel poprvé a neznali moje předchozí požadavky a výběr lokalit, tak to pochopím. Ale takto jsem to chápal jako podraz. Mimochodem zálohu 8 tisíc jsem už nikdy neviděl, protože to prý bylo moje rozhodnutí pobyt na to místě nerealizovat.
Od té doby jezdím jen tak, i s tím rizikem, že budu chvíli popojíždět. Respektive už si vyhlížíme kam bychom jeli příští rok.
To jen tak aby jsi pochopil, proč někteří jezdí tak jak jezdí.

Jinak všem pěkné vánoce a příjemný a klidný nový rok.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
18. 12. 2006 17:20
To ja jako fyzicka osoba nemohu takto jednat . Prave proto by se nemele vsechne CK hazet do stejneho pytle. U mne klient vzdy mel to co si objednal
Celkem zajimave, nic mene Tomislav ma me sympatie, neda se a neni lehke delat s lidmi a jak vidim on je v pozici cizince v cizi zemi a to vim az moc dobre co to je, at delate co delate, vzdy budete jen cizinec. Ale je potrebne se nedat, stejne jako jako ja v hr a byt porad svym jelikoz ti co se meni jak vitr fouka to daleko nedotahnou.
Ja osobne jsem neco jako cestovka, ale jsem na miste, kde jsem hostum na dosah ruky 14-15 hodin denne. Jenom to zkuste nesplnit neco z dohodnuteho a prave proto jsem odmitla veskerou spolupraci s cestovkami. Neco jineho je byt x kilometru dal a domlouvat ubytovani, nez byt na miste a znat kazdy metr. A kdyz chcete byt fer nemuzete se vyhnout problemu, ze pres domaciho je to levnejsi a kazdy se ho zepta na jeho ceny a kazde euro k dobru se hodi. Tudiz cestovka hosta k domacimu sice dovede, ale pak ho v dosti pripadech ztrati. To je rizik.
Nastesti mam jinsi metodu a ceny mam stejne jako domaci a ten mi da provizi a je bez problemu. Asi mam stesti, ale hosty neztracim, jsem ve vyhode , ze jeste porad cesi a slovaci veri me jak domacim. Ale zasada je byt korektni a klidne spat v tom je cela moudrost.
Tomislave vase cestina je perfektni a myslim, ze jste velice potrebny pro toto forum, kde je hlavni podstata se dovedet co nejvice informaci o zemi, ktera je pro cechy destimnaci cislo 1. Provokace vzdycky budou, ale to je asi vsude.
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
19. 12. 2006 11:24
Ja vim, jenze prave kvuli lidem jako jsou nektery co obchazi dum od domu, ukazuji poloprazny penezenky domacimu aby vzbudili slitovani a dostali slevu, se nekdy v Chorvatsku divame na Cechy jako na takove na pul chudaky. Ale ten obraz se diky vetsine lidi meni, asi 25 % klientu si u mne uz treba objednava polopenzi.Smlouvacu ale bude vzdy, stejne jako i tech ktery maji za cil jen provokovat a vybijet zlost...
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
19. 12. 2006 19:11
Někdo jezdí s cestovkou a jiný zase sám za sebe.Proč ale zatracovat jeden nebo druhý zpusob?Je dobře,že pan Tomislav je na foru at je z cestovky nebo není!A pokud se mu někdo vysmívá,že sem tam napíše chybu,tak pak je tento člověk k politováníhodný.Jinak všem přeji bohatého Ježíška a štastný NOVÝ ROK.smileys with beer
Re: Zkušenosti s internetovým chorvatským zprostředkovatelem ubytovnání ??
19. 12. 2006 20:13
Do Chorvatska jezdím už pěknou řádku let a tak si troufám tvrdit, že ho celkem dobře znám.Naše první dovolené jsme absolvovali přes cestovky,ale za tu dobu jsme získali tolik kontaktů,že si před sezonou řekneme kam letos vyrazíme a potom přemýšlím koho nechám vydělat a k tomu dotyčnému se vypravíme.Nic neobjednávám dopředu,protože jezdíme pravidelně začátkem června a v tuto dobu jsou skoro všechny apartmány prázdné,takže ubytování máme vždy zhruba za 15 minut bez problému sehnané.Pan Tomislav rozesmál celou moji rodinu,protože než bych absolvovala to co popsal ve svém příspěvku, budu raději sedět doma na zahradě.Při vybírání apartmánu nehraje v mém případě roli cena,ale pouze blízkost moře a celkové vybavení.
A nevím jak v Chorvatsku,ale u nás na Moravě,když někoho pohostíme domácí slivovičkou nemáme potřebu se tím chlubit na internetu.Co jednou dám, od srdce dám.
Ale jinak VŠEM do Nového roku hodně zdraví a v létě se sejdeme v Chorvatsku, ať už pojedeme po vlastní ose nebo využijete služeb pana Tomislava.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 152
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.