Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Drašnice

Autor Drašnice 
Re: Drašnice
13. 08. 2014 22:01
Bavil se o trubce s pramene u prvniho apartmanu u přístavu. Je na beton ledový jako prase, lidi si pod nim chladi pití.
Před 14 dny jsem byl u něj smiling smiley
V úvodu je příspěvek starý 9 let!!!
13. 08. 2014 22:08
26. 07. 2005 17:54
Právě jsem se odtud vrátil. A můžu ti říci, že je to prdel světa. Už se tam nikdy nevrátím. Nic tam není, jen jeden obchod a dvě putyky. Být tam týden bylo utrpením.

-
Tento příspěvek přesně vystihuje povahu Drašnice, přesto, že je starý už tolik let. Nic se tam totiž nezměnilo, naopak. Není tam absolutně nic zajímavého a hezkého. Nachází se zde konzum s bordelem kolem vchodu. Jedna "tržnice OZ" s věčně opilými prodejci, kteří se motají a pokřikují na vás, kupte si. Dvě jakési rádoby restaurace jsou skutečně putyky. Při posezení s přáteli nám číšník donesl to, co jsme si objednali a dál už se o nás nezjímal. Možná by si ani nevšiml, kdybychom odešli bez placení.
A největší průser jsou stánky se zmrzlinou. Divím se, že se tam ještě nerozšířila salmonela. Ty nádoby totiž nikdy nebyly myté, zmrzlina v nich během dne postupně roztává, protože to ve vedru mrazák neutáhne a pak zase k večeru zmrzne, dokud ji nevykoupíte. Do Chorvatska jezdíme i kvůli zmrzlině, tady jsem tedy hodně narazili. :-( Zmrzlinové stroje vůbec nevypínají, nemyjí, tak jak to tam dali na začátku sezóny, tak to tam je. Spirály jsou omatlané a omrzlé - nánosy barevného ledu a sklo je omatlané. Přitom v Podgoře, pár kilometrů od Drašnice, mají zmrzliny jako z plakátu. Čím to asi je?
Místní pekárna je malá špeluňka, která je po deváté hodině vyprodaná.
Vy, kteří milujete Drašnici, toto nechcete slyšet, protože se vám tam prostě líbí. Ale, běžte se podívat a nebo si vzpomeňte, jak jsou tam domy před zhroucením s nepořádkem přede "dveřmi", jak tam není absolutně nic. Není kam jít na procházku, v zákoutích domů se válí bordel (píchlá lehátka, kanystry, plasty a cosi... ...Proč to místní neuklidí? Každé ráno tam jezdí popeláři, tak proč to neposbírají?? Protože jsou líní jako...) Když se v Drašnici ženy naparádí a chtějí si jít v Drašnici posedět do hezké restaurace, podívejte se, jak to vypadá - sedí načančané pod plachtou.
Nechápu, co nazýváte klidem v Drašnici.
Ne, do Drašnice už nikdy.
Upozorňuji vás, kteří se chystáte napsat jízlivou odpověď, že ji očekávám, ale až procitnete, podíváte se na můj příspěvek střízlivýma očima, pochopíte, že mám pravdu. Je to prdel světa. Škoda. ;-)Upraveno 1krát. Naposledy upravil drasnicestrasnice (13. 08. 2014 22:14).
Re: Drašnice
13. 08. 2014 22:11
Já to vím, musím ti něco prozradit, dělám si srandu. Ten ledový pramen je další z důvodů, proč už nikdy do Drašnice. Pláž, kde do ohraničeného prostoru pro koupání tečou proudem hektolitry ledové vody, to je vážně super! Proto se jezdí přece k moři.
Re: Drašnice
13. 08. 2014 22:21
ok, vedení smiling smiley
Ja byl v chorvatsku x krát, ale do Drašnice už nejdeu jen z důvodu přeplněných pláží. Známej byl asi 5x, ale co bylo letos nikdy nezažil, pravděpodobně se rozkřiklo o klidném místě něco, bejvavalo sad smiley

Jinak naprosto souhlasím s recenzí co sji napsal o Drašnici smiling smiley nikdy víceUpraveno 1krát. Naposledy upravil Radek_cz (13. 08. 2014 22:26).
Mia
Re: Drašnice
16. 08. 2014 11:36
to drasnicestrasnice:

Nepatrím k pravidelným návštevníkom Drašníc (či Drašnice), nechodím tam roky, ako niektorí na fóre - dovolenku som tam strávila raz, cca pred 4 - 5 rokmi. Dôvod, prečo len raz, je však ten, že nechodievame viackrát na to isté miesto, resp. doteraz sme nikdy neboli, vždy skúšame nové lokality.

Za seba môžem povedať, že týždeň v Drašniciach bol pre nás jednou z tých najkrajších dovoleniek. Zároveň však pripomínam, že dojem z miesta i samotnej dovolenky je vždy subjektívny a aj preto nerada komukoľvek odporúčam nejakú lokalitu - čo sa páči mne, nemusí sa iným. Overila som si to v Solarise pri Šibeniku, čo bola pre mňa najhoršia dovolenka (do noci hluk z tanečnej hudby, inak skapal pes - nič okrem bazénov a nejakých atrakcií pre deti tam nebolo, chýbal mi ,,duch" miesta, atmosféra chorvátskej dediny), hoci mnohí sa odtiaľ vracajú spokojní.

No a pár postrehov k Drašniciam, aby si videl, že pohľady sa naozaj môžu diametrálne líšiť. Prešli sme Chorvátsko od Istrie až po Pelješac a zistili sme, že hľadáme ticho, pokoj. Nechceme žiadne atrakcie, žiadne hlučné zábavy. V Drašniciach sme boli ubytovaní v peknom apartmáne na konci dediny, ďalej nasledovala už len prašná cesta a les. Samozrejmosťou bol krásny výhľad na more. NIKDY sme nezažili preplnenú pláž - nechodili sme totiž na mestskú, ale cca 7 min. cez spomínaný lesík sme objavili niekoľko na seba nadväzujúcich nádherných pláží s čistým morom. Od seba ich oddeľovali kamene. Bývali sme tam takmer sami a pripadali sme si ako v rozprávke. A náš pes tiež.
Večer sme si zašli do ,,centra". Na margo tvojej kritiky úrovne stravovania môžem povedať, že som si najčastejšie dávala žraloka - ryby veľmi nemusím a toto je jediná, čo znesiem. Dávam si ju na dovolenke vždy. Tu ju robia najlepšie. Už som ju v iných destináciách zažila surovú a naposledy v Trogire sme po nej obidvaja s mužom mali poriadnu hnačku.

Takisto nikde mi nedokázali pripraviť tak skvelé kapučíno a ľadovú kávu, ako v Drašniciach. neviem, čím to je, aj toto leto som v Mandre s nostalgiou spomínala nad čímsi, čo malo byť kapučínom, na to z Drašníc. Mimochodom, nespomínam si, že by sme v kaviarni sedeli pod nejakou plachtou, ale možno to pre mňa nebolo podstatné, pod čím sedím. S určitosťou však viem, že som sa nijako zvlášť na posedenie v kaviarni nechystala - vedela som, že som v dedine a aj to bolo pre mňa plus, že sa nemusím čančať ako niekde v hoteli v Egypte.

No a nakoniec - čo mi utkvelo v pamäti a čo som milovala, bola ranná prechádzka do obchodu a do pekárne po čerstvé pečivo. Drašnice sa ešte len zobúdzali, slnko už začínalo páliť, more bolo krásne, a prechádzka veľmi príjemná. Pečivo sme si v pekárni kupovali pravidelne a nestalo sa nám ani v podvečer, že by tam mali vybrakované. Pokiaľ ide o zmrzlinu, to sa naozaj neviem vyjadriť, my nie sme zmrzlinoví a nikto z nás si dovolenku nespája so zmrzlinou. ň

Takže záver: Nie je jednoduché vybrať dovolenku tak, aby všetko sadlo a človek bol 100% spokojný. Niekedy je super ubytovanie, ale sklame pláž, inokedy človek nedokáže objaviť čaro miesta. Za seba môžem povedať, že v Drašniciach nám sadlo úplne všetko - tichá lokalita, nádherné pláže a more, možnosti posedieť pri káve a pivu a najesť sa. Určite toto miesto patrí k tým, kam sa celkom rada vrátim.
Re: Drašnice
17. 08. 2014 10:03
Mio, naprosto s Tebou souhlasím co jsi napsala o Drašnicích, byl jsem celkem tam celkem 7x, vždy až v září na dva týdny, počasí v pohodě, lidí již nebývá tolik, ranní procházku do pekárny či Konzumu jsem brával jako denní rituál, večerní posezení na jednom, nevím, zda to bylo pod plachtou, ale barva zapadajícího slunce ladila s barvou Karlovačka a bylo mně úplně jedno jestli je nade mnou plachta, stříška z
rákosí či temnící se večerní obloha . Při cestě zpět v pekárně i večer bylo čerstvé pečivo, ne sice celý sortiment jako ráno, ale dalo se vybrat. Občas ranní kávička v Apollu a křupavé "krosánky" z pekárny neměly chybu a k tomu naprostý klid a to šumění moře... chybí mně to. Drašnice má svoje kouzlo a jsem rád, že ne pro všechny. V září tam bývá klid, a to je to, co já hledám. Letos, po mnoha pobytech zdravotní důvody nedovolí opět nasát kouzlo Jadranu, a bylo by to samozřejmě v Drašnici, snad příští rok...
Mio, myslím, že jsi měla dotaz, zda se může na pláž Rat se psem, cedule se zákazem tam byla i v minulých letech, ale chodí se na vzdálenejší konec pláže k jeskyni a nezažil jsem, že by měl někdo problém
Mia
Re: Drašnice
17. 08. 2014 16:05
lubin, áno, ráno kávička a buchta pri pláži, a večer pohľad z pláže na zapadajúce slnko - toto milujem :-). Prajem veľa zdravia, aby si sa budúci rok do Chorvátska, resp. Drašníc dostal. My sme vlani Chorvátsko vynechali a ja už som mala absťák. Tiež som rada, že každému sa páči niekde inde a som vďačná, že nie každý zakotví tam, kde sa páčilo mne - inak by tam bol nátresk :-). Nakoniec, aj preto je Chorvátsko úžasné, že je také rozmanité, a každý si tam nájde to svoje.

Ďakujem za info ohľadom pláže. Náš psík je poslušný, disciplinovaný neodbieha od nás, sadne pod slnečník a je šťastný, že je s nami. Nech už by to bolo v časti Rat, alebo opäť na tých krásnych opustených plážach.

[www.yago.estranky.sk]
Re: Drašnice
19. 08. 2014 21:33
S dovolením bych si vás dovolil upozornit, že si odporujete, cituji: " inak skapal pes - nič okrem bazénov a nejakých atrakcií pre deti tam nebolo" Takto jste odsoudila Solaris
A naproti tomu jste vynesla do nebes Drašnici, kde ten pes v tom binci, jak píše drasnicestrasnice, už možná skutečně skapal.
Milá paní, co vy vlastně chcete?
-
A toto: "No a nakoniec - čo mi utkvelo v pamäti a čo som milovala, bola ranná prechádzka do obchodu a do pekárne po čerstvé pečivo. Drašnice sa ešte len zobúdzali, slnko už začínalo páliť, more bolo krásne, a prechádzka veľmi príjemná."
K tomu vám můžu říct, že po dvou dnech dovolené, kdy jste se vy a vám podobní vydávali na ranní procházku, pod našimi okny, jsme už uměli určit, zda dotyční mají pantofle "plác, plác" nebo žabky "cap, cap". Pak tam byla ještě jedna sorta - běžci. V teniskách pěkně po asfaltu, š š š š a zase zpátky š š š š. Každý den. První dny jsme si říkali, šmarjá, už zase dupou, ale ke konci dovči už jsme rezignovali. Drašnice se po vašich prechádzkách do obchodu nezobúdzali, ale zobudili.
A ještě by mě zajímal ten "les" :-D
Mimochodem, vsadím se, že jsme se na té krásné pláži za "lesem" párkrát koupali společně. ;-) Fakt by mě zajímal ten les. Možná borový háj, ale les??
P.S. Měla jste okrové plavky a přítele, co stále "mobiloval"?
Mia
Re: Drašnice
19. 08. 2014 22:39
:-))
Aha, už viem, v čom je problém - Vy ste si vybrali zlé ubytovanie, niekde pri pláži, ,,v centre", a rušili Vás ľudia, čo Vám chodili popod oknami. Nevyspali ste sa, a potom ste sa mračili na celý svet. Nuž, nabudúce treba lepšie vyberať, aj keď je jasné, že nie vždy sa to podarí. Človek sa nakoniec učí na vlastných chybách.

A nie, neodporujem si. Na dovolenke chcem pokoj, ale v autentickej dedinke či mestečku s typickými uličkami, domami, krčmičkami či kaviarňami. Aby som večer mala kde ísť na prechádzku. Do obchodu, do pekárne... Aby miesto malo svoju atmosféru. Diskotéku nepotrebujem, ani kolotoče, bazény a trampolíny. Solaris je umelo vybudované stredisko, kde sa večer nedalo čas tráviť inak, než práve len v takýchto ,,atrakciách". Žiadne typické chorvátske uličky, promenáda, kaviarne na pláži, miestni obyvatelia, s ktorými by ste mohli posedieť. Takže v mojom ponímaní tam ,,skapal pes". Pripadala som si ako v rekreačnej oblasti 10 km od nášho mesta, akurát namiesto priehrady bolo more.
Stačí takto, či treba doplniť?

No a s tými opustenými plážami Vám dávam za pravdu - chodilo sa k nim cez háj či hájik, či bol borový, to neviem, skôr by som povedala, že olivový, lebo sme si v ňom odtrhli nejaké olivy :-). Okrové plavky ale nemám a mobily so sebou na pláž nenosíme, takže to Vás sklamem. Hlavne si na nikoho ufrfľaného či škaredo zazerajúceho zo svojej dovolenky nespomínam, takže sme sa tam určite nestretli.
Mia
Re: Drašnice
19. 08. 2014 23:16
to sdovolenim:

Ak by ste náhodou ešte stále nechápali rozdiel medzi Solarisom a Drašnicami, našla som ,,recenziu" človeka, ktorý to vnímal rovnako ako ja. Lepšie by som to nenapísala:

Re: Re: Solaris Údaje o příspěvku
Na Solaris si pamätám, keď sme tam strávili jeden deň po ceste domov. Nepáčilo sa nám tam. Je tam hrozná nuda. Okrem kúpania v mori alebo v bazéne tam možno posedávať pri nejakom drinku. Prechádzky pár sto metrov hore-dolu sa rýchlo zunujú. Niet tam čo ponúknuť očiam ani fotoaparátu. Je tam aj welness, ale k moru človek nejde, aby trávil čas v uzavretom dusnom priestore. Celý komplex sa tvári dosť luxusne, ale zlaté klietky nemám rada. Celému Solarisu chýba atmosféra dalmatínskeho mestečka. Na dovolenku by som tam nešla ani zadarmo. Mám rada kľud a oddych potrebujem, ale chcem aj niečo pekné a príjemné zažiť. SOLARIS NIKDY VIAC! Autor: Denisa
(neregistrovaný)
Datum: 7.3.2008 15:36
Email: -

Uzavretý, dusný priestor, zlatá klietka. S Drašnicami sa to porovnávať ani nedá.
Re: Drašnice
20. 08. 2014 06:41
Jak to tady čtu, tak jeďte do Tučep,tam je vše.
Do Drašnic jezdí mnoho mých kamarádů po mnoho let a nikdo nenadává.
Tak nevím kde te pes je zakopán.
Zdarec
smileys with beer
Ma ma Mia
20. 08. 2014 16:11
Cituji: "Na dovolenke chcem pokoj, ale v autentickej dedinke či mestečku s typickými uličkami, domami, krčmičkami či kaviarňami. Aby som večer mala kde ísť na prechádzku. Do obchodu, do pekárne... Aby miesto malo svoju atmosféru."
Tak to v Drašnici fakt nenajdete.
-
Mio, vy jste asi žila v Drašnici ve snu! Drašnice nemá absolutně co nabídnout, je to směs apartmánů a ruin. Co si na tom chcete prohlížet? Kam jste to chodili na procházky? Koukali jste druhým do kuchyně nebo jste si prohlíželi ruiny, ve kterých bydlí kočky a holubi a vyvrácená okna a dveře, která jsou zatlučené prkny. Uvnitř a kolem nich je bordel, protože jejich majitelé Drašnici prozřetelně opustili a víc se o to nezajímají, nádhera... Procitněte! Určitě máte foto s ibiškem, jedním jediným, co v Drašnici kvetl. Olivy byly v době vaší dovolené ještě nezralé, nechápu, proč jste je trhali. "V centre" píšete správně v uvozovkách, protože tam žádné centrum není. Pokud myslíte tu putyku pod kopcem, kde musíte uhýbat autům, a jejímž zlatým hřebem je ten opatlaný zmrzliňák nebo ten plac u mola, tak prosím, to potom ano.
Milá paní, vy si ve vaších poznatcích totálně odporujete, na jednu stranu popisujete Drašnici jako něco úžasného, na druhou stranu ji popisujete jako prdel světa. Ujasněte si to.

Chorvatsko máme všichni projeté křížem krážem, chorvatské pobřeží střídají města, zapadákovy, města, zapadákovy, ale Drašnice na nás z těch zapadákovů zanechala nejhorší dojem. Napište mi, prosím jediný historicky záchytný bod, který vás uchvátil.

Nakonec i domorodci nám potvrdili, že to tam stojí za... Do Chorvatske jezdíme všichni hlavně kvůli moři, ale tohle je fakt moc. Totiž, tady málo.
Takže si to užívejte a za rok se, prosím, podívejte, jak jsou na tom ti dva pejsci uvázaní na špagátě v roští.

Howgh
Re: Drašnice
20. 08. 2014 16:13
To řikám...
Mia
Re: Drašnice
20. 08. 2014 17:50
Áno, áno, všetci snívame, aj tí, čo tam chodia každý rok, len Vy bdiete.

Tak prosím, bdite ďalej, a hlavne čo najďalej od Drašníc :-).

Alebo, ešte lepšie, čo najďalej od Chorvátska, lebo stretnúť na dovolenke niekoho, komu vadia dovolenkári prechádzajúci sa po uliciach, by bolo za trest. To by sa mi zdala byť škaredá akákoľvek destinácia.
Re: Drašnice
20. 08. 2014 21:12
Sdovolením.... začína tu vášnivá debata.
Neviem ako Vy, ale ja pri výbere dovolenky si zisťujem kam idem aby som predišla sklamaniu.
Chcem si predovšetkým oddýchnuť, nepotrebujem dlhé a preplnené pláže, hlučnú hudbu do rána, veľa obchodov, všade kopec ľudí.......

Tento rok som bola v Drašniciach, bolo to presne to "čo som si vybrala". Bola som veľmi spokojná, bývali sme na konci Drašníc čo mi veľmi vyhovovalo. Zopár posledných domov, nikým nerušené posedenie na balkóne, krásny výhľad na more, malé až súkromné pláže...(ani ja som nemala okrové plavky smiling smiley )

Jednoducho chcem "dokonalú" dovolenku s rodinou.
Re: Drašnice
21. 08. 2014 06:59
To Vlavi
thumbs upthumbs upthumbs up
Re: Drašnice
21. 08. 2014 09:11
Vlavi, myslím, že jsi to napsala za nás za všechny co máme Drašnici rádismiling smiley)Ranní káva v Apollu nemá chybu. Už se těším na příští rok.
Re: Drašnice
21. 08. 2014 11:05
Ono je těžké s někým komunikovat, když se zaregistruje na tohle fórum jen za účelem, vylít si zlost za to, že se mu v Drašnici nelíbilo.
Každý si udělá svůj názor.I záporná recenze je k něčemu dobrá.
Jinak my do Drašnice jedeme příští týden a není to poprvé, už se těšíme.

maléma radekUpraveno 1krát. Naposledy upravil radek (21. 08. 2014 11:26).
Re: Drašnice
21. 08. 2014 12:43
Radku Maruško přeju krásnou dovolenousmiling smiley)
Re: Drašnice
21. 08. 2014 15:52
Radku, stavili jsme se v Drašnici tak dva dny zpět - nevypadá to tam vůbec špatně.
Re: Drašnice
21. 08. 2014 21:06
Radek - príjemnú dovolenku a ja len ticho závidím smiling smiley
Re: Drašnice
28. 08. 2014 09:01
Odmyslete si teplé počasí, válení se na pláži. Co potom tam? Je to zapadákov.
Radku, vylévání zlosti? Trošku mimo, ne?
Re: Drašnice
28. 08. 2014 09:43
spinning smiley sticking its tongue outJá vím,ale nepovím!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Drašnice
28. 08. 2014 20:21
Taky bych hned vědělasmiling smiley)Ale musím si do června počkat.
Re: Drašnice
29. 08. 2014 14:18
Přátelé,vzhledem k tomu, že málo píšete, jaké jsou novinky v Drašnici,tak se tam jedeme podívat dneska, asi za hodinu vyrážíme.
Díky za přání na cestu,

maléma radek
Re: Drašnice
31. 08. 2014 13:46
Krásny deň všetkým.
Nebol niekto z Vás v jaskyni v blízkosti Drašníc ? Nenachádza sa náhodou na začiatku Drašníc v časti Rat ? Potápanie v nej môže byť celkom zaujímavé.
Re: Drašnice
31. 08. 2014 21:15
Vlavi,ono jeskyně to až tak nejsou.....řekl bych,kapsy [www.youtube.com]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Drašnice
01. 09. 2014 16:50
Asi som to zle opísala, myslela som....video: [www.youtube.com]
Re: Drašnice
30. 10. 2014 10:09
dobrý den,tak se rozkoukávám po dovolené na příští rok,žena by chtěla se podívat do Drašnic ,nevíte o nějakém ubytování za rozumnou cenu pro 3-4 osoby.děkuji
Re: Drašnice
16. 11. 2014 10:20
Ahoj.muzes nam poslat odkazkontskt nebo fotky.schanime ubytovani.dva dospeli tri deti.dekuji
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 145
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.