Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

aprtman vs. kemp

Autor darko 
aprtman vs. kemp
30. 01. 2011 12:32
tak sem se díval na rajče.net aby našel inspiraci kam s rodinou na dovču.Do očí mi padl Lopar na Rabu s fantastickou písečnou pláží.Zarazilo mě ale to,že podle fotek naprostá většina lidí bydlela v kempu pod stanem.O to horší že i batolaty.Stan bych snesl možná tak na víkend někde u Vranovské přehrady,ne týden u moře.Snaha ušetřit se zde zcela míjí účinkem,obzvlášt pro rodinu s dvěma školáky. Porovnejte kamp San Marino : [www.rab-camping.com] a apartman v Loparu : [] Počítejte se mnou : např. dva dospělí+dvě děti od 12 let .V kempu v sezoně 4osoby x 6,50 Euro za den = 182 Euro + parcela z elektřinou na týden = 83 Euro + ubytovací poplatek 4 osoby= 21 Euro + "trošak prijave" (přihlášení) 4 Eura + nevratná záloha rezervace parcely 30 Euro = 320 Euro
Apartmani Desanka :52 euro v sezoně x 7 dní = 364.Ubytovací poplatek obvykle v ceně.
Češi budou vždycky paštikáři....A ted do mě thumbs up smiley
Re: aprtman vs. kemp
30. 01. 2011 13:14
Ahoj Darko,ty se tak jmenuješ nebo jen přezdívka?smiling smiley mě se líbí jugoslav. jména,kdysi když se mělo nám narodit mimčo tak kdyby to byl kluk tak sem přemýšlel nad Dejanem,podle jednoho fotbalistysmiling smiley hele s autama a objížděním s tebou nesouhlasim ale co se týče kemp nebo apartmán tak máš pravdu,mě právě štve že cenově je to stejny,to je divný.mě to nepřijde taky pohodlný kdybych jel s rodinou (dvě holky 5 a 9let) a spal ve stanu,všude řev večer...v apartmánu mám klid...ale někdo v tom vidí romantiku asi,já možná kdysi když nám bylo mín a v tom stanu sem byl jen já a slečnasmiling smiley)) měj se Karel
avatar Re: aprtman vs. kemp
30. 01. 2011 13:22
Dovolenku v stane pri mori som absolvovala raz -na Sardínii.Iná možnosť ubytovania nebola z CK v ponuke a tak veeeľmi sme chceli Sardíniu navštíviť(primerane našej peňaženkeyawning smiley)-tak sme išli do stanu do kempu.
Prvú noc som doslova"obrečela" a chcela som ísť domov-čo samozrejme nebolo možné.Plný kemp hlučných Talianov,skútre,chaos!Cez deň 38°C-v stane min. 40°C,celý deň sme strávili na karimatkách v blízkom píniovom lesíku.
Aj keď príroda a more boli naozaj krásne,celú dovolenku som ticho závidela všetkým,čo mali v mestečku ubytovanie v aprtmánoch a mohli sa schovať cez obed do chládku,zatvoriť dvere,mali vlastnú kúpeľňu....
Určite veľa ľudí preferuje dovolenku pod stanom-ale asi ani nie kvôli cene-ale jednoducho sú "kempisti".
Ja teda určite medzi nich nepatrím a vždy vyhľadávam ubytovanie "murované"....smiling smiley
P.S. a samozrejme ani tá cena nie je oveľa vyššia.
Re: aprtman vs. kemp
30. 01. 2011 22:01
S Dadou za sebe souhlasím. Přestože občas chodíme vandrovat do přírody a stan nenosíme ani v zimě, ( bez ženy, ta to už vzdala - my říkáme bez bab ), do Chorvatska bych pod stan nejel. Přestože to nikomu neberu, mám tam rád svůj klid a naopak nerad ruším jiné. A taky tam rád lenivím. Večer na terase, dva metry od vody, budeme s kamarádem a našimi polovičkami tlachat o životě, kouřit doutníky Don Diego, něco popíjet a nabírat sílu na průsery, které nás následně v životě potkají.
Kempy využíváme když jezdíme splavovat vodu, ale to je jiná diskuze.
avatar Re: aprtman vs. kemp
30. 01. 2011 22:33
Ahojte. Taky jsem se stala takovou "pohodlnou" - jen apartmány hned u moře s klímou - nebo hotýlky, ale už si říkám, letos naposled....Musím se vrátit zase ke kořenům cestování...teda když nepojedu někam strašně daleko/tím letadlem/...a vzít zase stan. Byly to nejlepší dovolené, ale ne na jednom místě, ale s posouváním. Dodnes všichni vzpomínáme, jak jsem vždycky koukla za obzor, ukázala rukou, a řekla....a zítra z Hvaru na Pelješac, a zítra do hor ve Francii a pak to sjedem do Monaka, a zítra z Řecka do Turecka, a zítra projedem švýcarské náhorní plošiny, ne tam jsou mračna - jedeme na druhou stranu....Bylo to bezvadné, bylo to děsně svobodné,a chci to zase - i přes to menší pohodlí, a navíc jsem vždy bezvadně pohubla.....vůbec se nedivím, že tak mnozí stále cestují. Zdraví R.
Re: aprtman vs. kemp
30. 01. 2011 22:42
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte. Taky jsem se stala takovou "pohodlnou" -
> jen apartmány hned u moře s klímou - nebo hotýlky,
> ale už si říkám, letos naposled....Musím se vrátit
> zase ke kořenům cestování...teda když nepojedu
> někam strašně daleko/tím letadlem/...a vzít zase
> stan. Byly to nejlepší dovolené, ale ne na jednom
> místě, ale s posouváním. Dodnes všichni
> vzpomínáme, jak jsem vždycky koukla za obzor,
> ukázala rukou, a řekla....a zítra z Hvaru na
> Pelješac, a zítra do hor ve Francii a pak to
> sjedem do Monaka, a zítra z Řecka do Turecka, a
> zítra projedem švýcarské náhorní plošiny, ne tam
> jsou mračna - jedeme na druhou stranu....Bylo to
> bezvadné, bylo to děsně svobodné,a chci to zase -
> i přes to menší pohodlí, a navíc jsem vždy
> bezvadně pohubla.....vůbec se nedivím, že tak
> mnozí stále cestují. Zdraví R.


no při takových výletech bych pohubl i já.Hlady,páč by mě nezbylo ani na slanou vodu
avatar Re: aprtman vs. kemp
30. 01. 2011 22:55
Ale Darko, právě vůbec ne.....je to hlavně o investici do benzínu, a o odvaze pustit se do neznáma i za cenu případného nezdaru, a cestou řešit různé nápady, překážky, kam složím hlavu....atd. Ale moc to stojí za to. A taky jsem se tím zocelila i do zaměstnání - že všechno se dá řešit, nebála jsem se změn, překážek, nových nápadů. Všechno se mi pro život pak hodilo. I dětem. Doporučuji. Zdraví R.
avatar Re: aprtman vs. kemp
31. 01. 2011 07:58
Po vyzkoušení za ta desetiletí všeho možného jsme u Jadranu nakonec stejně zůstali i navzdory "modernosti" věrni kempu. To si každý zhodnotí sám čemu dát přednost, co oželí a za jakési pohodlí dá své peníze.. i když např. v dnešních "moderně" vybavených karavanech s klímou, TV, lednicemi grily atd. určitě nikdo nestrádá. Ale asi tou největší hodnotou bude souznění s přírodou, možnost být k ledasčemu blíže, více volnosti i soukromí a pro děti určitě do života poučné a nezapomenutelné zážitky. Dříve pro nás ani jinak možné nebylo, apartmány a hotely jsme mohli jen tiše "zápaďákům" závidět.smoking smiley
avatar Re: aprtman vs. kemp
31. 01. 2011 09:21
to Rero:
Podobným spôsobom sme s manželom trávili dovolenky ešte "bezdetní"-ale jazdili sme bicyklami po Slovensku a Čechách.Bola to naozaj absolútna voľnosť+ ubytovanie a doprava prakticky zadara!grinning smiley
A to ešte nehovorím o kondícii...sad smiley
Skrátka,počkáme kým dcérka ešte vyrastie a určite zasa vyrazíme.thumbs up
Re: aprtman vs. kemp
31. 01. 2011 09:22
milošhr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po vyzkoušení za ta desetiletí všeho možného jsme
> u Jadranu nakonec stejně zůstali i navzdory
> "modernosti" věrni kempu. To si každý zhodnotí sám
> čemu dát přednost, co oželí a za jakési pohodlí dá
> své peníze.. i když např. v dnešních "moderně"
> vybavených karavanech s klímou, TV, lednicemi
> grily atd. určitě nikdo nestrádá. Ale asi tou
> největší hodnotou bude souznění s přírodou,
> možnost být k ledasčemu blíže, více volnosti i
> soukromí a pro děti určitě do života poučné a
> nezapomenutelné zážitky. Dříve pro nás ani jinak
> možné nebylo, apartmány a hotely jsme mohli jen
> tiše "zápaďákům" závidět.smoking smiley

bavíme se o bydlení v kempu ve stanech,ne v karavanu.Dnešní karavany jsou mnohdy lépe zařízeny než lecjaký apartmán.Ale ta cena...
avatar Re: aprtman vs. kemp
31. 01. 2011 09:40
OK já jsem ve stanech v HR spal hodněkrát, už od r.1969 a potom i s dětmi, léta jsme jinak nejezdili a těžko bych se dopočítal. Teď už přeci jen vzhledem k věku upřednostňujeme karavan a to téměř celosezonně (jako penzionér si to totiž můžem "dovolit"winking smileydrinking smiley..joooo a kolikrát ty darko ?eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (31. 01. 2011 10:22).
avatar Re: aprtman vs. kemp
31. 01. 2011 10:25
Když jsme asi před 15 lety začali jezdit do Chorvatska, ještě s malými dětmi, vyhledávali jsme místa, kde budeme co nejblíže moři a přírodě. Netroufali jsme si tehdy s dětmi jezdit sami vlastním autem, tak jsme hledali cestovku, která se specializuje na pobyty v kempech. Na doporučení známých jsme zkusili CK, která měla na několika místech v Chorvatsku vlastní vybavené velké stany, později postavili dřevěné sruby a navíc za velice přijatelnou cenu. Nám tento typ dovolené naprosto vyhovoval, byli jsme v přírodě, děti se vyřádily, kempy byly vždy poblíž nějakého městečka, tak jsme mohli i za zábavou. Později jsme začali jezdit vlastním autem, bylo to pohodlnější a měli jsme možnost poznat i vzdálenější okolí. Pobývali jsme na ostrovech Cres, Lošinj, Pag, Brač pol. Pelješac a v Primoštenu, Pakoštane a v Kupari pod Dubrovníkem. Takto jsme projeli mimo Istrie téměř celé pobřeží Chorvatska včetně NP. Když s námi děli přestaly jezdit, zatoužili jsme ještě jednou se vrátit na ostrov Hvar, kde jsme byli v dobách našeho mládí v hotelu ve Stari Gradu. Našli jsme ubytování na robinzonádě v přírodě, bez civilizačních vymožeností jako je TV, klimatizace a pod. a vůbec nám to nechybí. Od té doby jezdíme jen tam, apartmány jsou vybavené kuchyňkou a WC, nemusíme nikam běhat jako v kempech pro vodu a s nádobím a jsme také v přírodě, navíc pláž je naprosto bez cizích turistů a máme ji téměř pro sebe. Každý má jiné požadavky na trávení dovolené, ale některé nabízené apartmány v HR mi připadají jako ve městě na betonovém sídlišti a navíc se někde musí na pláž i přes rušnou silnici. My máme za celý rok městského ruchu dostatek, tak hledáme odpočinek a klid.
avatar Re: aprtman vs. kemp
31. 01. 2011 10:54
Souhlasím waja, podobně jsme sjezdili i mi, nejdéle asi na Istrii v kempu Stupice a potom i Dalmacii do kempů Čiste - Dole a Boban, mezi bylo ještě dalších, ale sem jsme se vždy rádi vraceli. Jak jsem psal máme lecos za sebou včetně pobytů i ve vnitrozemí býv. Jugoslávie, všelijakých omylů s apartmány i hotelem a teď už jen karavan na pronajaté parcele přímo u moře bez závislosti na okolí. Je pravda, že ta výbava je tam pro přátele se vším všudy, včetně té TV u které dodnes ani nevím kde se zapíná..no pro mne jsou devizy jiné a to nádherná příroda s výhledem na moře, vyvedené počasí, možnost si před bydlíkem třeba ugrilovat ryby a víc nepotřebuji smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (08. 02. 2011 10:56).
Re: aprtman vs. kemp
08. 02. 2011 10:36
Holt se budes milej darko smirit s tim, ze kazdemu vyhovuje neco jineho :-) Ty mas osypky ze stanu, nekdo zase z apartmanu. Vyzkousel jsem oboji, ale jak pise, rozhodujici pro nas je to kvuli cemu tam jezdime, tj. priroda, klid a pocasi.

Ostatne oznacovat nekoho za pastikare (cti drzgresle) a pak rict, ze to stoji stejne penize je trochu logickej lapsus :-)
Re: aprtman vs. kemp
11. 02. 2011 16:03
sorry,ale ty by jsi dal 300 Euro za toto ? ( staženo z rajče.net) [kacomorachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2009]# .Já ani zadarmo
Re: aprtman vs. kemp
11. 02. 2011 18:47
Na muj vkus moc velky a placaty :-)

Ale to neni apartman vs. kemp ale dobry vs. spatny misto.
Re: aprtman vs. kemp
11. 02. 2011 20:28
jenže stejné stany jako přes kopírák najdeš ve všech kempech,v lepším případě dřevěnou chatku s výbavou stavební bunky,anebo nedejbože mobil house s cenou hodně přes 100 euro.
P.S. :...příroda,klid,počasí.. tak v kempu najdeš akorát tu přírodu ( šišky a mravence) a počasí (stan sfouknutý na stromě po noční bouřce).Klid v kempu rozhodně nečekej, viz. příspěvky výše.Na dovolené si chci odpočinout a mít zázemí jako civilizovaný člověk,ne jako poslední bezdomovec v azylovém lágru.
Takhle se dá bydlet za 50 Euro [www.infoadriatic.com]
avatar Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 12:47
ahoj Darko,
máš asi s přírodou špatné zkušenosti ? Pokud šišky a brablenci, tak ty jsou snad všude, jen kdo je nechce vidět- nevidí..holt do přírody od nepaměti patří, ale víc polemizovat nechci, natož radit kdo kam a za kolik. Ale pokud najdeš velmi slušný standard od 38 Eu pro 5 osob (bez jídla) s veškerým možným vybavením co velký moderní karavan dnes nabízí, venkovním posezením ve stínu a přímým pohedem na moře, na pláž jen pár desítek kroků, tak nezbývá než ti závidět a dát za pravdu i s tím civilizovaným člověčenstvím smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (12. 02. 2011 14:31).
Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 14:06
no tak hod odkaz...
avatar Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 14:28
..podívej se do fóra KEMPY - Doporučení kempu a www.....
Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 15:05
soráč, ale podle kalkulátoru kempu "Planik" [www.planik.hr] vychází týdenní pobyt v karavanu pro 2 dospělé s dvěma dětmi a s autem na 303 Euro a to ještě se slevou 5%.Navíc tento kamp se nachází za městem, 500 metrů od moře. Opět se musím opakovat : a kde je ta úspora,když sem našel velice slušný apartmán ve městě pro čtyři osoby za 350 euro na týden ? Kromě toho komfort apartmanu s cca 40 m2 a karavanu s 12 m2 je neporovnatelný. Pokud budem argumentovat že těch 47 Eur je dost,tuto sumu můžeš částečně ušetřit na dálniční známce Slovinska,či lze u moře utratit ,ani člověk neví jak.Stačí výlet do Zadaru a je to fuč.
Myslete si o mě co chcete,ale když na tu dovolenou prostě nemám peníze,oželím rok,dva a pak tam můžu jet jako "západní němec" a ne jako žebrák,co musí každou kunu dvakrát otočit,než ji utratí....
avatar Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 15:21
Nejet do apartmánu a co ti v tom brání ?.. "ale víc polemizovat nechci, natož radit kdo kam a za kolik"smileys with beer
Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 17:53
Darko, jak rikam, kazdemu vyhovuje neco jineho a kdo hleda najde ;-) Nejsou vsechny kempy takovy obludy, jaky tady predvadis a nejsou vsechny apartmany tak skvely. Nekde je lepsi to, jinde ono. Kazdy ma neco. A ver mi, ze tam, kde se rozhodnem zustat je klid a pekna priroda.
Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 20:06
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko, jak rikam, kazdemu vyhovuje neco jineho a
> kdo hleda najde ;-) Nejsou vsechny kempy takovy
> obludy, jaky tady predvadis a nejsou vsechny
> apartmany tak skvely. Nekde je lepsi to, jinde
> ono. Kazdy ma neco. A ver mi, ze tam, kde se
> rozhodnem zustat je klid a pekna priroda.


neříkám že všechny apartmany jsou super,ale jak to vypadá v kempech si můžem udělat obrázek sami.Stačí se podívat třeba jenom na rajce.net.když sem vybíral místo na letošní dovču,procházel sem fotky z různých letovisek aby měl jakýs taký obrázek jak to tam vypadá.Ale při pohledu na "vybavení" některých kempů se mi občas fakt otvíral kufr.Proto jsem založil i toto vlákno,aby ti co neznají nic jiného než tvrdou podlahu a chladné noci,že za podobnou cenu se dá najít i důstojné bydlení.Pod stan sem dřív chodil taky.Ted když mám malé děti,si myslím že není nutno je trápit.Opravdu nechápu rodiče,kteří jsou schopni stanovat s půlročním dítětem.
Re: aprtman vs. kemp
12. 02. 2011 21:43
Dovolenka v kempe ma svoje caro, ale len pre niektorych. Myslim, ze je dost vela ludi, ktori sa este tak nevedia orientovat na internete, nevedia si sami najst ubytovanie priamo a spoliehaju sa na cestovky. Tie maju ceny apartmanov zvacsa vyssie, takze niektori ludia volia potom radsej kemp. Ja mam k ubytovaniu v kempe blizko, s rodicmi sme chodili na kratke dovolenky do kempu v Madarsku a stale na to nostalgicky spominam.

V Chorvatsku sme boli v kempe 3x. Prvy krat v kempe Zaton, ubytovani sme boli v chatkach. Kemp bol uplne super vybaveny, socialky nove, udrziavane, byvali sme v tichej casti kempu pod borovicami.. Vyhodou tohto kempu boli sportoviska v kempe a moznost pozicania bicyklov, co manzel a syn velmi ocenili, ked nebolo prave najlepsie pocasie. Druhy krat sme boli v sukromnom kempe v Omisi - tam sme neboli az tak spokojni kvoli jeho umiestneniu, ale cena za vybaveny stan bola uplne nizka. Tretikrat sme boli v kempe Boban koncom sezony a boli sme velmi spokojni, hlavne kvoli blizkosti mora a krasnej prirode. Super boli aj stromy na plazi.
Pred dvomi rokmi sme sa rozhodli skusit apartman,Po dlhom hladani som nasla apartman v Stanici hned pri mori, za dobru cenu, jednoducho zariadeny, kde sa mi najviac pacilo, ze bol pod stromami a k moru takych 25 schodikov. Tento rok sa do Stanici vraciame, teraz sme si vybrali iny apartman, ale tiez blizko mora, tiez pod stromami, navyse s moznostou grilovania.
Jasne, ze ubytovanie v apartmane je komfortnejsie, ale mne osobne vadi, ked su apartmany velmi nahustene, ked tam nie je zelen. V niektorych letoviskach su naozaj nahusto nastavane a ledva tam rastie nejaky strom. Ked si pozeram, kolko v niektorych domoch je apartmanov, tiez nemam pocit, ze tam bude uplny klud a sukromie. Ja sa pri hladani apartmanu sustredujem aj na to, kolko je v dome apartmanov. Teraz ideme do domu, kde su len dva apartmany, predtym sme boli v dome sami.

Este mam v chorvatsku vyhliadnute kempy, kde by som sa chcela niekedy pozriet - kemp Stupice, kemp Cikat a kemp Simuni.
Re: aprtman vs. kemp
13. 02. 2011 10:59
darko, tvuj problem je v tom, ze kdyz tobe nevyhovuje stan a videl jsi fotky par strasnych kempu, tak to musi byt strasne pro vsechny a vsude.

Ja jsem ve stanu spal od mala anikdy jsem to jako nejakou ujmu nebral, byo to prima dobrodruzstvi, v apartmanu/pensionu jsem spal az jako dospely a nikdy mi to nevadilo a rad se do kempu vracim. Do tech, ktere se libi me. Ale rozhodne netvrdim, ze bydleni v pevnem je spatne a na nic. Je to tak tezky pochopit?
avatar Re: aprtman vs. kemp
13. 02. 2011 12:17
My někdy před 10lety jeli na blind na Istrii,našli jsme ubytování v kempu v karavanu,prý si to můžeme nejdřív okouknout atd.Když jsme našli náš karavan a před ním chcíplé krysy,sociálky jsme radši ani nezkoumali protože bylo nasráno i před dveřmi,chtěli za ubytování 5000Kč na týden,moře vzdálené tak 300m,prostě supr,urychleně jsme to zabalili a hledali ubytování v apartmánu.Od té doby už ani kempy nehledáme,jezdíme do apartmánu do Mimic a za 22eur na den pro 2 osoby je to luxus,moře 20m,čistota,klid,nikomu kempy nerozmlouváme ale my už nikdy do kempu.
avatar Re: aprtman vs. kemp
13. 02. 2011 13:58
Myslím si, že vybrat ze stovek kempů různých kvalit rozsetém po celém pobřeží i ostrovech není žádný problém. Vyzkoušet jich i více než tu něco "zobecním" by bylo pro ty kteří tu čtou a třeba jedou vůbec poprvé, bych považoval za jakýsi základ a normu. Nevím kolikrát si se takhle slofiku s kempem ve svém životě spálil, ale tipoval bych, asi jen v tvé popsané příhodě ?
Zakládat vlákno "apartman vs. kemp" je jistou podobou jestli jít do obyčejné útulné hospůdky nebo třeba restaurantu vyšší třídy, kde se budu nebo ne, cítit ve své kůži a co od toho očekávám. To už, ale může být pro leckoho s konfekčně-konzumním pohledem a srovnáváním i o něčem jiném, ale ne pro ty, co do kempů- přírody už jezdí rádi několik desetiletí a za nic by neměnili. Myslím, že pro ty bude tohle srovnávání jen pouhé pousmání..vědí o tom své smileys with beer

,



Upraveno 2krát. Naposledy upravil milošhr (13. 02. 2011 14:33).
avatar Re: aprtman vs. kemp
13. 02. 2011 14:37
milošhr:jen jednou jsem to zkusil a jak říkám,už nikdy víc.Loni jsem se byl podívat v tvém kempu v Bobanu a to je nebe a nudy,nebudu ti tady dělat reklamu ale Boban vypadal moc hezky,nicméně za ty peníze co Boban nabízí já mám ubytování v apartmánu.Líbilo se nám i místo vašeho karavanu,pokud bych nesehnal ubytování v našem apartmánu určitě bych Bobana volil,toť můj názor.
avatar Re: aprtman vs. kemp
13. 02. 2011 14:50
Díky za názor, myslím že i objektivnísmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.