Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ostrov Krk - letovisko baska

Autor Tehu 
ostrov Krk - letovisko baska
18. 07. 2010 18:55
Ahoj doporucte nejaky apartaman v soukromi na krku v Basce. Na netu nemuzu nic rozumneho najit sama cestovka :-( a neskutecne palky. Asi tri roky jsem byl v Bristu v Bolu a ty ceny byli jinde. Nekde neco blize k mori pro dva max tri lidi. Dekuji a snad to neni nejake duplicitni tema
Re: ostrov Krk - letovisko baska
18. 07. 2010 20:06
Ahoj, v Bašce jsem byl loni mimo sezonu. (kontakt soukromá zpráva). Ceny za ubytování šly opravdu dost nahoru,
minulý rok jsem platil 42 Euro + Tax + závěrečný úklid (to je taková zvláštnost, v Dalmácii jsem se s tím nesetkal).
Letos jsem chtěl znovu do stejného a cena už byla 62 Euro + poplatky.
Mluvil jsem s kolegou, který tam jel letos v červnu na blind a každý koho se zeptal na ubytování jej posílal do agentury.
Nakonec bydlel v Juradvoru (3Km od pláže) a k moři jezdil autem, ale nakonec byl spokojený.
Re: ostrov Krk - letovisko baska
26. 07. 2010 11:25
ale zas agentura ma prehled o kazdem volnem ne ? Takze neni problem tam neco sehnat ne ??? Do 30eur na os/noc jsem ochoten jit ale uz ta cena me prijde totalne premrstena :-(
Re: ostrov Krk - letovisko baska
26. 07. 2010 13:51
Baška je opravdu krásná, ale ne za každou cenu.
Poprvé jsem tam byl v roce 1997 a to bylo super, od té doby
se staví jeden hotel za druhým a zvětšují se ubytovací kapacity.
Jen pláž je pořád stejně velká a to je problém.
Osobně pojedu raději do Dalmácie za 15 Eur os./ noc, než do Bašky za 30.
Re: ostrov Krk - letovisko baska
28. 07. 2010 09:28
potvrzuji vyse napsanou odpoved, Baska na ostrove Krk je skutecne nadherna, je tam takrka vse co si jen clovek muze prat. Jen ty ceny za ubytovani jsou kapanek jinde. Kazdy rok jezdim na "blind" a v Basce jsem se skutecne nevesel do predpokladaneho rozpoctu, ktery je i s rezervou max. 15 EUR za os / noc. Apartmany v Basce se pohybuji apartmany od 20 EUR - /os /noc a to je opravdu spodni hranice samozrejme zavisla na vzdalenosti od more. Ja jsem s tezi nasel v terminu 26.8. 2009 apartman za 17,5/EUR/os/noc (asi 500m od plaze) a to jsem hoodne ukecaval. Nutno rici, ze byl skutecne nadherny vyhled na more.
Re: ostrov Krk - letovisko baska
30. 07. 2010 19:24
Ok no ja vyrazim zitra vecer a uvidim jak dopadnu :-D Kazdopadne jakou cestu doporucujete na KRK zatim jsem koukal klasiku Wien-GraZ-Maribor-Ljubljana- a za Postoja sjet na hlavni 6 a 404 nebo jet dal na Kozinu a valit dolu po 7 ... ??? Jaka je tam cesta ... ???
Re: ostrov Krk - letovisko baska
01. 08. 2010 18:28
Vcera som sa vratil z Basky. skusim aspon par postrehov aj ked asi mnohe veci su uz davno zname a budem opakovat uz napisane.
Cesta tam - klasika cez Rakusko, Slovinsko, Rijeka a Krk. Na hraniciach sa dost caka, naspat sme vybrali menej znamy prechod cez chorvatsky Pasjak, tak tam to bolo cakanie tak pol hodiny, ostatne prechody su na ovela dlhsie zdrzanie.
Apartman som objednaval cez internet, rozhodovali sme sa na poslednu chvilu, bolo to dost predrazene (okolo 100 Eur za ap. s dvoma spalnami) ale uz som to neriesil. Kludne prostredie vyssie nad starym mestom, bola to dobra volba (az na tu cenu, urcite zozeniete aj nieco lacnejsie).

Baska ma kolosalnu polohu a aj v inak fotogenickom Chorvatsku nie je takych miest az tak vela. To vam vynahradi stiesnene pocity z tych mrakov ludi co tam su. Plus voda - tyrkysova modra aku vidiet inak skor v Grecku nez na Jadrane.

Podla mna ma najviac kuzla horny koniec, smerom k pristavu. Najdete tam niekolko takych tych pravych ostrovnych putyk (napr. Maretta)kde ponukaju len ryby a 2-3 ine jedla, neda sa platit kartou, otvaraju ako kedy a ignoruju vsetky tie viedenske rizky a podobne veci co ma inak v menu uz skoro kazda konoba v Chorvatsku. Ani tam nie je uplne ticho - pocujete neuspesne pokusy nastartovat motorovy cln, vravu domacich na mole a tak, ale tak to ma byt. Nadherne miesto. Kontakt s morom, panorama zatoky pred ocami, farebne clnky...Parada.

Stare mesto je tiez pekne, najma tie oslahane fasady v mieste, kde sa molo staca smerom k stredu zatoky. Nie su take honosne ako v Rovinji, Pirane alebo na Mykonose ale maju taku svojsku poetiku. Odpustite tomuto miestu aj niektore barbarske betonove "vyspravky" povodnych kamennych struktur. Hore nad tymito domami su predrazene restauracie s vyhladom (Ragusa, Bag), ktore mozete pokojne vynechat.

Smerom dalej na juh zacina promenada. Dost odpudiva, stanok za stankom, kukurica, zmrzlina, zmyvatelne tetovanie pre deti, rozne zbytocnosti - ako v mnohych inych mesteckach pri mori. Nasleduje giganticky kamp, a uplne vzadu su dalsie apartmany, ale lokalita uz nema taku kvalitu ako opacny koniec zatoky. Za plazou je milion stankov, hluk, rozne sutaze pre deti, klasicky down-market turizmus s roznymi sprievodnymi akciami typu kupte si 6 zbytocnosti a siedmu dostanete zadarmo. Chapem, ze miestna ponuka je orientovana najma na rodiny s vacsimi detmi, ale biliard takmer priamo na plazi som este doteraz nevidel, priznam sa...

Suma sumarum Baska je mimoriadne miesto, ktore smelo moze konkurovat tym najlepsim v Chorvatsku a mohla by byt takym sofistikovanym, cistym a podmanivym miestom ako je napr. Losinj alebo Hvar. Mam vsak pocit ze chce vyhoviet vsetkym za kazdu cenu a tymto ten potencial trochu straca. Aj ked v polke septembra to tak asi nepocitite.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 87
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.