Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ubytování 2010

Autor martasfelda 
Re: Ubytování 2010
18. 01. 2010 15:31
to Jitka2:
Prosím, nebrat to osobně. Nevadí mi to, jen jsem se zmínil. Loni jsem se o tom bavil s domácím. V podstatě mi řekl totéž.
Re: Ubytování 2010
18. 01. 2010 16:15
to Zahajskej:
nebojte neberu si to osobne, ja ani vlastni apartman nemam:-), snad jen informace pro druhe
Anonymní uživatel
Re: Ubytování 2010
18. 01. 2010 19:25
Mirus,
napsal si to hezky. Ale když tady je tolik děvčat z Čech - jedna kamarádka z Čech se také provdala do tehdejší YU a myslím někde kolem Splitu. Mám dojem, že se za svobodna jmenovala Jana Jiroutová. Nevíte o ní někdo. Dnes by jí mohlo být tak 65 let. JirkoRi - Nepamatuješ na ni. Ona byla z ulice jako sestřenice Blanka. Pane,smileys with beer to by byla darda ji objevit.
Re: Ubytování 2010
19. 01. 2010 16:00
Ahoj všichni zúčastnění, ráda bych se zeptala, jestli někdo nemá zkušenost s firmou www...., našla jsem přes ně ubytování, kde jsme už jednou byli a rádi bychom tam znova a bohužel jsme si nevzali kontakt přímo na majitelesad smiley Chtějí po nás ale zaplatit zálohu 107eur. Takže zvažuji, jestli to riskovat. Jde o to, že se záloha neplatí přímo majiteli, ale této společnostisad smiley O této zprostředkovatelské cestovní společnosti nic nevím a ani nic nemůžu zjistit. Nerada bych zaplatila a po příjezdu zjistila, že vlastně majitelé o ničem neví. Díky za příspěvky.
Re: Ubytování 2010
19. 01. 2010 17:29
Chci se zeptat jestli Vám dávají smlouvu nebo nějaké materiály k apartmánu. U mě klijenti zálohu taky platí, ale ví kem jedou a mají smlouvu o rezervaci. Můžou to tu i potvrdit moji hosté co ke mě jezdí.
Re: Ubytování 2010
20. 01. 2010 11:35
No po zaplacení zálohy mi prý pošlou voucher, ale kde vzít jistotu, že to skutečně udělají, a že ten voucher bude v červnu majitel apartmánu akceptovat?
avatar Re: Ubytování 2010
20. 01. 2010 14:21
Ale takto predsa fungujú všetky agentúry aj cestovky-pošlú voucher,ktorý oprávňuje k čerpaniu služieb na ňom uvedených.To by nikto nejazdil sez cestovky,ani agentúry-lebo nemá istotu.smiling smiley
Re: Ubytování 2010
20. 01. 2010 14:56
JO, já vím, ale většinou jde o renomované CK, teda alespoň člověk jezdí přes známé CK, aby se nenechal okrástsmiling smiley
Re: Ubytování 2010
27. 01. 2010 14:01
Velmi rada by som si zajednala ubytovanie na ostrove krk Stara Baska neviete nieco za dobru cenu asi 10 Eur na osobu
Re: Ubytování 2010
01. 02. 2010 12:51
Po zaplacení zálohy nedostáváme ani voucher, ani smlouvu. Prostě si s majitelkou věříme.
Upřímně - i kdybych dostala smlouvu o rezervaci, co s ní, když pak přijedu a majitelka mě odmítne ubytovat? ;-)
Re: Ubytování 2010
02. 02. 2010 22:18
Ak mate v Chorvatsku problem, že vam neuznaju zalohu chodte na turist biro a tam sa stažujte, pretože každy registrovany prenajimatel patri pod turistbiro /vola sa to Turistička zajednica/. Oni by vam mali už pomoct. Samozrejme majte doklad pri sebe. Ale neverim, že by niektori domaci vam nepriznal zalohu..
Inak platenie zalohy cez sprostredkovatela a to nie je CK, je riskantne. To je kšeft na čierno. Tu sa potom nemate komu stažovat.
Re: Ubytování 2010
04. 02. 2010 15:10
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka Ivanac (04. 02. 2010 15:12).
Re: Ubytování 2010
14. 02. 2010 12:33
Nejlépe okamžitě, někteří si rezervují i rok do předu.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ubytování 2010
15. 02. 2010 08:25
dobrý den,můžete mi poradit nějakou oblast na jižní straně Hvaru, na ubytování pro dvě rodiny?Ještě jsme tam mikdy nebyli a podle,co jsem tady četla tak je krásně asi všude.Předem vám moc děkuji .
Re: Ubytování 2010
20. 02. 2010 14:55
separ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ak mate v Chorvatsku problem, že vam neuznaju
> zalohu chodte na turist biro a tam sa stažujte,
> pretože každy registrovany prenajimatel patri pod
> turistbiro /vola sa to Turistička zajednica/. Oni
> by vam mali už pomoct. Samozrejme majte doklad pri
> sebe. Ale neverim, že by niektori domaci vam
> nepriznal zalohu..
> Inak platenie zalohy cez sprostredkovatela a
> to nie je CK, je riskantne. To je kšeft na čierno.
> Tu sa potom nemate komu stažovat.

rada bych opravila vyse uvedenou informaci, kazdy registrovany pronajimatel nepatri do turisticke zajednice, patri do ni jen ti kteri se u ni dobrovolne prihlasi / coz muzou i udelat i u kterekoliv cestovky v miste/ aby pres ni prihlasovali svoje hosty, turisticka zajednice tyto hosty prihlasi dale /policejni prihlaseni atd./ a registrovany pronajimatel jim za to plati a odvadi turistickou taxu. Tzn. /muj nazor/ ze je turistike zajednici sumafuk jestli ma pronajimatel s nejakymi hosty privatni problemy ohledne slozene zalohy. Tento problem nebude zadna TZ resit.
Take neznam nikoho z okoli ktery by podobny problem mel a nepriznal zalohu, spatna reklama je slyset daleko.....
Re: Ubytování 2010
20. 02. 2010 17:38
Prosím, jeslti by jste mi někdo poradil ubytování pro tři rodiny s dětmi v okolí Primoštenu , Ragoznica,Trogiru na konec července či srpen , asi kolem 50eur na rodinu. Díky, mail je m1b1@seznam.cz.
Re: Ubytování 2010
21. 02. 2010 15:50
zkuste si napsat: na email : denis.karin@st.t-com.hr

Mají apt. na Hvaru - Sućuraj, hned u moře
Re: Ubytování 2010
22. 02. 2010 17:20
Myslim, že ma nespravne opravujete, aby domaci, mali legalne pravo na prenajom, musia mat povolenie z turistickeho uradu, dalej odvod paušalnej casti - boravišnej pristojby ide cez urad a tiež članarina. Ked niekto prenajinma na čierno tym, viacej sa boji, aby sa ludia nezastavili na utade Turističkej zajednice.
Re: Ubytování 2010
22. 02. 2010 17:44
separ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslim, že ma nespravne opravujete, aby domaci,
> mali legalne pravo na prenajom, musia mat
> povolenie z turistickeho uradu, dalej odvod
> paušalnej casti - boravišnej pristojby ide cez
> urad a tiež članarina. Ked niekto prenajinma na
> čierno tym, viacej sa boji, aby sa ludia
> nezastavili na utade Turističkej zajednice.

Jsem "domaci" a pro moje povoleni k pronajimani nepotrebuji Turistickou zajednici ale ministerstvo a jeji komisi ktera mi zkolauduje apartmany a vystavi povoleni. Turisticka zajednice je neco jako soucast "Narodniho vyboru" , poplatky clenstvi a pobytovou taxu neplatim turisticke zajednici, ale protoze mam blize mistni cestovku vsechno to co popisujete se odviji pres ni. A muze pres kteroukoliv jinou v miste. Do tursticke zajednice proto nemusim vstoupit nohou abych oficielne pronajimala! Turisticka zajednice take nema vubec nic spolecneho se statni inspekci ktera kontroluje objekty! Natoz aby davala nekomu pokuty nebo se starala o to jestli nejaky domaci vybral a potom nepriznal zalohu. Zrejme jste si spletl pojmy
je to trochu komplikovane.
Re: Ubytování 2010
22. 02. 2010 21:37
Počkejte až budema v EU to v tom budeme mít teprve dobrý blázinec. Já to raděj všechno přihlašuji ať mám lehké spaní. Ale je to na každém co si v baráku dělá, to nebudem řešit před hosty.
Re: Ubytování 2010
22. 02. 2010 22:40
vuinac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Počkejte až budema v EU to v tom budeme mít teprve
> dobrý blázinec. Já to raděj všechno přihlašuji ať
> mám lehké spaní. Ale je to na každém co si v
> baráku dělá, to nebudem řešit před hosty.

chtela jsem jen trochu vyjasnit situaci aby si lidi nedelali iluzi o tom ze jim TZ pomuze v reseni jejich problemu, coz je nesmysl, samozrejme ze se na ne muzete obratit ale necekejte pomoc spis informaci.
Ani tady tak neslo o prihlasovani a neprihlasovani hostu spis o reseni nepriznane zalohy viz "separ" vyse.....
Re: Ubytování 2010
25. 02. 2010 16:54
Nabízím kontakt na ubytování u našeho domácího v Brele.Když,budete mít zájem,tak mi pošlete soukromou zprávu.
Re: Ubytování 2010
25. 02. 2010 17:15
Nabizim primy kontakt na ubytovani ("bez domaciho" viz.Jirka 75) v Brele. Apartmany jsou 2-5 ti luzkove s vyhledem na more. Kdyz budete mit zajem poslete soukromou zpravu poslu fotky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka Ivanac (31. 03. 2010 10:18).
Re: Ubytování 2010
13. 03. 2010 14:48
Ahojte všetci,
ak bol niekto v Povljane v apartmáne pána FADLJEVICA DAMIRA, prosím pošlite mi na e-mail bližšie info, výhľad na more, umiestnenie domu, apartmánu a pod. Na nete som už pár dní a okrem jedného odkazu som nič nenašla. O Povljane mám pozisťované, zaujíma ma len apartmán.
Ďakujem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil siska (13. 03. 2010 14:49).
avatar Re: Ubytování 2010
31. 03. 2010 07:18
Ahojte.Jen pár postřehů - mých osobních - k výběru ubytování.
1. Nikdy neberu v potaz počet lůžek v apartmánu, ale počet ložnic. Jsou to ke komfortu ubytování dva naprosto různé pojmy.Denní místnost je taky jedním z parametrů.
2. Dost často se stává, že ani do poslední chvilky nejsou uvedeny v nabídce ceny, pouze tečky....co si mám myslet: "Uvidím ,jak půjdou kšefty, nebo mě někdo posoudí na co mám a nemám podle hlasu v telefonu, nebo snad podle stylu napsaného e-mailu - a pak nahodí cenu?" Nevím....
3. Osobně preferuji bezprostřední blízkost moře, a samozřejmě mně vyhovující lokalitu - i od toho se odvíjejí ceny.
4. Poslední dobou chci i balkon - terasu, který-á nesousedí bezprostředně s vedlejším apartmánem. Nechce se mi nechtěně poslouchat zážitky jiné rodiny.
5. Je rozdíl mezi pojmy výhled směrem k moři a pohled na moře. V prvním případě můžete koukat do čehokoliv.
6. Často se stává, že sice apartmánů v dané lokalitě není moc, ale hlasy se natolik rozléhají, že se pak člověk cítí jak na pionýrském táboře.To už pak raději bych volila v příjemném kempu stan.
7. Naopak varná konvice není pro mě známkou další hvězdičky, tu si vždycky stejně vozím sebou.
8. Pokud se jezdí v horkou sezónu, je dost důležitá i klimatizace na jemné přichlazení, pokud dům není přirozenou formou ochlazován/stavebně atd./.
9. Nepopisuji zde příjemnost hostitelů/ pronajímatelů/, protože buď jsou již osobně známí - jezdím stále na jedno místo a těším se na setkání s něma, nebo se musím nechat překvapit.
10. Lokalitu volím i podle složení osazenstva - /malé děti, dospělé děti, samotní manželé...atd./. Pokud není znakem robinsonády to, že se majitel celoročně o dům nestará, a je tam cítit plíseň atd. , je to velmi příjemný způsob prožití dovolené pro lidi vyhledávající klid a pohodu.
11. Nikdy nelze srovnávat apartmány jen tak, že se řekne, já to mám za 35, já to mám za 50 - myšleno Euro. Vstupuje tam totiž do hry strašně moc kritérií včetně sezóny, lokality atd., atd.,určitě ale všem přeji vybírat tak, aby dovolená byla potěšením, a ne utrpením.

Ráda uslyším Vaše zkušenosti a další postřehy, jinak přeji všem krásné těšení se na vybranou nebo stále ještě vybíranou dovolenou. R.
Re: Ubytování 2010
31. 03. 2010 09:11
to Rero:
dokonalý návod jak postupovat při výběru dovolené (jasný a stručný) thumbs up
avatar Re: Ubytování 2010
31. 03. 2010 16:42
Rohale......ale v září můžeme klidně několik
bodů tohoto seznamu vynechat..........thumbs up smiley
Re: Ubytování 2010
31. 03. 2010 17:15
to Vojta62:
v září všechny - to se vymyká všemu
tam se totiž nejede užít ale přežít smoking smiley
avatar Re: Ubytování 2010
31. 03. 2010 20:05
To je jasné, na to září se ani neodvažuji nějaké body psát, vždyť fórum navštěvují taky děti, a někdy zase od dospělých dětí jejich rodiče.....atd.
Jen zmíním 2 body - Jituščinu trpělivost a chápavost v ID, a moje - vaše - skoro poslední a skoro tajná plážička....byla by úplně tajná, kdybychom neměli ovšem Bessíka, který všechno nafotí a nafilmuje....ale jednou ho máme, a máme ho rádi... ještě že to nedává - zatím - do televize. Ale myslím, že už to nebude tak dlouho trvat, a uvidíme Bessíka spolu s režisérem Menzelem na nějakém filmovém festivalu v Dubrovníku jako rovný s rovným..... Zdraví R.
Re: Ubytování 2010
31. 03. 2010 23:39
to Rero.
Z výše uvedených důvodů jezdíme poslední dobou pouze na blind.Nerad bych trávil týden někde,kde se mi nelíbí,anebo v apartmánu který mi nevihovuje.Ono vždy z fotek nelze odhadnout o jaké ubytování se jedná,popř.jaký je výhled apod.Pouze poprvé a podruhé jsme jeli se zajištěným ubytováním(od kamaráda-perfektní),ale chtěli jsme poznávat i jiné lokality.Takže od té doby jezdíme pouze na blind(letos už po dvanácté).
Většinou zajdeme do infocentra a máme ubytování do pár minut.Je pravda,že jezdíme většinou koncem června,kdy ještě nejsou tak plné apartmány.Jednou(tuším před třemi roky)jsme jeli v půlce července stím,že pojedeme někam pod Makarskou,a skončili jsme až v Gradaci.
Holt to je riziko,které to sebou nese.Ne že by nebylo ubytko,ale nějak nám to nevyhovovalo.Člověk na to musí být připraven. Fery
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 238
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.