Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Telefonní operátoři Černá Hora

Autor MíraF 
Telefonní operátoři Černá Hora
16. 05. 2013 01:52
Ahoj
máte někdo zkušenost s koupí sim-karty nabité některého operátora v monte negru na dobu dovolené - cena simky + provolané minuty v MN + minuty do cz ?????????????????
dík M
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
17. 05. 2013 03:50
To MíraF:
Já tedy používám paušál od Telenoru, ale loni kluci, co tu byli na montáži si karty kvůli volání a internetu kupovali. Operátoři jsou tu 3. Telenor, T-com a ještě jeden menší (teď nevím). Předplacené karty se dají koupit v každém obchodu a trafice. Ceník Telenoru je na [www.telenor.me]
Od t-comu jsem našel třeba toto [www.telekom.me]
Úplně nejlepší je však mít chytrý telefon s aplikací Skype, připojit se na volnou wi-fi a volat a volat a...
Tož tak
Mike
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
30. 05. 2018 12:47
Ahoj,
je něco nového v poskytování mobilních služeb v Černé Hoře?
Přesně mě zajímá koupě předplacené sim na data, na kolik přijde, kde koupit,
případně jak data fungují (kvalita operátora, pokrytí atd.)
předem děkuji info
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
30. 05. 2018 22:10
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
04. 06. 2018 08:38
Děkuji za info, snad se tím prokoušu.
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
27. 06. 2018 10:12
Ahoj,
loni jsem při odjezdu z MNE zahlédl na poslední chvíli bilboard s reklamou na jakousi turistickou SIM kartu na volání a hlavně data za cca 10 euro, máte s ní někdo zkušenosti, popřípadě jestli jí rovnou v trafice dokážou střihnout na velikot "nano" nebo je vylamovací?
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
27. 06. 2018 12:30
Těch nabídek jsem v Ulcinju viděl bezpočet. Mrkni tady, ty ceny, co si tak pamatuju, celkem odpovídají. A myslím, že v dnešní době jsou vylamovací karty běžné.
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
01. 07. 2021 21:02
Příjemná zpráva jak pro Č.Horu, tak Bosnu a dokonce i Albánii. Státy mezi sebou zrušily roaming, takže u sousedů na výletě s místní SIM voláte za stejné ceny.
[relax-portal.info]
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
01. 07. 2021 21:10
Super, zrovna nedávno jsem zde na fóru poptával zkušenosti s nějakou místní (lehce datovou) SIM v BiH, ideálně dostupnou "na každé nonstop pumpě či trafice".
Neporadíš? Řeším BiH...
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
02. 07. 2021 04:43
Bohužel. Také bych potřeboval poradit. Koupit SIM v Srbsku na pumpě a fungovat s ní v Č.Hoře...confused smiley
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
02. 07. 2021 13:12
Bessy je teď v Srbsku - možná by mohl něco zjistit.
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2021 06:43
Včera na pumpě Bačka Topola, srbská dálnice - koupena tel.karta Telenor,mám pocit asi za 400,- kč v přepočtu. Kupoval jsem mraky věcí a účtenku si nenechal... Paní na pumpě mi po tom, co jsem kartu vsunul do tel., ji přihlásila, aktivovala nějaký balíček. Musím se SIM ještě laborovat, odmítá volat do CZ, ale hlavně - 10 GB dat ! Má normálně fungovat v Č.Hoře a když Balkán zrušil mezi sebou ten roaming.. Uvidíme dnes. Včera na datech projeto celé Srbsko - navigace Waze.
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2021 13:53
To by bylo skvělé - v pohodě potvrdím v Jajcích příjezd na apartmán a s bosenskými přáteli komunikujeme jen přes Viber, tak by mi to vyhovovalo. Díky za info thumbs upsmiling smiley
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2021 23:15
Tak další, smutnější info. Po přejezdu hranice do Č.Hory se kartaodmlčela. Přesněji data. Naopak telefonem po Balkanu možno volat kamkoliv a nejak nemam pocit,že by kredit ubýval, ale internet NIC. Mladý pán černohorský domácí mi to zkoušel rozchodit ( internet), ale zatím nic. Zkusil i Customer Service, ale vikend a žádná podpora, tak prý zítra zkusí ve městě zastoupení Telenoru. Prý pro celý Balkán je lepší SIM od společnosti mTS. Jenže ty nemají na benzinkach, jen ve stáncích, ve všední dny. Ale jak jsem psal. Samotné volání jde bez problémů.
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
19. 07. 2021 10:53
Stejně dík. Hezkou dovolenou přeji smiling smiley
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
19. 07. 2021 18:42
A mate zaply roaming ?případně zkontrolovat nastaveni apn v telefonu.
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
19. 07. 2021 19:18
: Tielk
Samozřejmě. Díky za nápad. Dnes jsme byli s majitelem apartmentu přímo na Telenoru, 2x to řešili a stejně se nepodařilo. Prý kdyby za mě ještě v Srbsku někdo zaplatil dalších €7, protože nemám černohorské číslo, tak by to jít mělo. Ale nechci obtěžovat naši ubytovatelku v Srbsku, navíc když vím, že v SRB mám ještě dost dat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (19. 07. 2021 19:21).
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
19. 07. 2021 21:47
V pohodě jen jsem se ptal protoze spousta lidi o apn ani neslyšela.Tak snad vam to pojede dle potřeb.smiling smiley
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
20. 07. 2021 09:41
Tak jsme pokoukali a rozhodli - budeme potřebovat simku jen po Bosnu, takže při zastávce v Banja Luce koupíme 10 denní turistickou BH a budeme mít snad vyřešeno. BH
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
24. 07. 2021 08:40
Tak ještě k mému srbskému číslu v Č.Hoře. Volání stále v pořádku, data stále v nepořádku. Hrál jsem si chvíli s aplikací mého operátora Telenor a pochopil jsem. Prostě bych si za data musel předplatit nějaký balíček, je sice levnější než pro zbytek Evropy, ale nechtělo se mi platit cca 750 srb.dinárů (děleno 4.50 = Kč) Prostě je jednodušší a levnější si koupit kartu v místě pobytu. Tady v Č.Hoře to prodávají všude v turisticky exponovaných místech za €5 na 7 dnů, za €10 na čtrnáct nebo měsíc (teď už nevím jistě). Na koupi další SIM jsem se vybodl, 3 ks se mi do telefonu nevejdouspinning smiley sticking its tongue out

Zkusmo jsem si pár srb.dinarů zaplatil on-line kartou, asi 45 Kč v přepočtu, jen na zkoušku. Zafungovalo a nabité peníze jsem proMMSkoval grinning smiley
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
24. 07. 2021 11:14
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
27. 07. 2021 09:52
Předávám informační obrázek od ircavoj a děkuji za nás všechny smiling smileythumbs up


Operátor



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (27. 07. 2021 09:54).
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2023 14:55
Upřesnění po dvou letech. €5 na 7 dnů a údajně 500 GB dat. Ale OPRAVDU dat. Telefon nefunguje, musíte si dobít min.kredit, čímž aktivujete datový balíček. Jinak jste vyhodili peníze. Za €15 to samé, ale na 15 dnů. Jak už jsme byli zoufalí, koupili jsme za patnáct a neuvědomili si, že 2 x 7 je čtrnáct a vyšlo by to jen na € 10. Ale zas 2x povinné dobití na min.€3. (dobíjí se přes jejich web platební kartou) Moc jsme nepřemýšleli, měl jsem problém s mým "navigačním telefonem a museli jsme jednat rychle. A v neděli.

Data tam ale asi opravdu jsou, manželka vysílá data ze své nové m:tel SIM jako Hot Spot celé rodině a už cucáme třetí den bez přestávky. Nakonec super řešení, i když ne úplně levné.

!!! Oprava!!! Nevím, jestli jsem byl slepý, ale na 7 dnů je prý za €10... Takže jsme neprohloupili.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ircavoj (18. 07. 2023 20:26).
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2023 15:30
Můžeš dát prosím odkaz, co to je přesně za kartu, za 5€, 500GB na týden?
Telekom (T-mobile), One (Telenor) nebo m:tel? To je regular pro místní a pak dobít?
To je ta, co pak funguje i v Albánii, BiH, Kosovu, S. Makedonii a Srbsku?
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2023 17:28
já tam vidím m:tel
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2023 20:38
dj Paul umí číst.grinning smiley

[mtel.me]

Ale bojím se ohledně regionu "Zapadnog Balkana" že tam budou nějaké vyfikundace podobné aktivaci této SIM povinným prvním doplněním kreditu nebo šílenými Pripejd Dodacima "Rouming Zapadnog Balkana" mé srbské SIM. Zkusím si pročíst odkaz, moc mě nezajímal, protože na svém telefonu (s poškozenou GPS) mám Z.Balkán pořešen.

Ještě bych doplnil, alespoň za Crnu Goru nehledejte variantu ohledně operátora. Jestli u nás jsou kartelové dohody, zde tuplem. Létal jsem v neděli po novinových stáncích a všichni operátoři stejné podmínky, stejné ceny. Pozor, ke koupi SIM zde na rozdíl od SRB požadují nějaký doklad totožnosti.

Jinak přečíst si mou opravu v minulém příspěvku. Ne 5, ale €10. Pět bylo před dvěma lety.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (18. 07. 2023 20:42).
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
18. 07. 2023 21:35
Původně jsem to považoval za šifru mistra Leonarda. Až Slavkov nastínil, že to je něco skutečnýho
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
19. 07. 2023 00:26
Díky, tím se to trochu vyjasnilo, za těch 10€ na týden, mají "turistické" karty v nabídce všichni velcí operátoři v MNE....

ircavoj, trochu se v tom ztrácím eye popping smiley

ircavoj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... mé srbské SIM.

ircavoj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [mtel.me]

Nyní máte SRB datovou SIM-kartu v MNE nebo již jinou od m:tel MNE?
Můj dotaz primárně směřuje k praktické a ověřené funkčnosti toho "balkánského roamingu" (i datového) v MNE, Albánii, BiH, Kosovu, S. Makedonii a Srbsku...
smileys with beer
Re: Telefonní operátoři Černá Hora
19. 07. 2023 01:04
Obojí je správně spinning smiley sticking its tongue out Jak srbskou SIM na mém poškozeném mobilu (nefunkční GPS), tak na manželčině m:tel, koupenou v Žabljaku(MNE). U srbské karty mohu napsat, jak zapnout (čti: zaplatit) roaming v Západním Balkánu, u té z MNE zatím nevíme, neb jsme to nezkoušeli a já si jejich web stránku nepročetl pořádně. Ale nemyslím si, že se jen koupí SIM kartica a vše bude chodit rovnou. Mýlit se samozřejmě mohu.
avatar Re: Telefonní operátoři Černá Hora
19. 07. 2023 09:59
Super thumbs up
Díky za sdílení praktických zkušeností s balkánskými SIM
smileys with beer


Tak jsem koukal na MTEL TURIST PREPAID PACKAGE a v sekci Additional info mj. píšou:

" The data resources you get by activating the card are also valid in the WB zone (Albania, Bosnia and Herzegovina, North Macedonia, Serbia and Kosovo).
...
Data resources that users get by activating the card are not valid in roaming, except in the WB zone, where fair use policy is applied – 7.35 GB for initial resources and 7.35 GB for resources from the first top-up."


Ještě jsem rychle nahlédnul do nabídky v Bosně na BH Telecom - Turist paketi a u všech nabízí také nějaká data v roamingu:

- u 15+5GB/10 dnů je 3.8 GB za korištenje u Zemljama Zapadnog Balkana
- u 30+5GB/30 dnů je 7.7 GB za korištenje u Zemljama Zapadnog Balkana
- u 200+5GB/30 dnů je 19.4 GB za korištenje u Zemljama Zapadnog Balkana

Docela legrace, že při přepnutí stránek do angličtiny BH Telecom - Tourist packages to tam nepíšou grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.