Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do/Z Černé Hory přes Srbsko

Autor mdr 
avatar
mdr
Do/Z Černé Hory přes Srbsko
07. 03. 2013 15:06
Navrhuji do tohoto vlákna psát všechny poznatky z cesty do/z Černé Hory přes Srbsko. Vím, že takové informace tady už jsou, ale špatně se hledají.

Chystáme se do ČH v září a cestu zpět bychom rádi absolvovali přes Srbsko, protože jedno z našich etapových měst je maďarský Szeged. Cestu mezi Ulcinjem a Szegedem bychom chtěli rozdělit na dvě etapy a momentálně přemýšlím, kde to zapíchnout na noc. Nejradši bych cestu rozdělil tak, aby se dalo co nejvíc zajímavého navštívit, do úvahy je potřeba vzít i to, že cesta po dálnici z Bělehradu bude podstatně rychlejší a méně zajímavá než přes hory.

Taky mě zajímá, jak je to s platbou kartou v Srbsku za dálnice, benzín, v supermatketech atd., zda je potřeba vybírat místní měnu, nebo se u nich dá platit případně i eurem a jestli je to (ne)výhodné.

Budu vděčný za každou dobrou radu.
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
07. 03. 2013 21:44
Ahoj
Tak platit u nich v eurech je nevýhodné,lepší platit kartou. Já jedu 20 června a počítám 22 budu na mistě tak napíšu poznatky,plánuji cestu Karlovy Vary-Praha-Brno-Bratislava-Budapest-Szeged-Novi Sad-Bělehrad-Podgorica a Ulcinj. V kempu kam jedu je Wifi tak dám report jak probíhala cesta. Jel jsem to dvakrát ale opašním směrem. Předtím přes Sarajevo,ale ted táhnu karavan tak si hraniční přechod u Města Nikšič nechám ujít.
Jinak já jsem si vyměnil eura na jejich(na poplatky a naftu) a zbytek jsem utratil za zmrzlinu pro děti.
Určitě si uděláme zastávku na noc i přesto že jsme dva řidiči,počítám někde u pumpy na dálnici asi ještě v Madarsku.
U pumpy jsem platil kartou visa(poštovní spořitelna) bez problému. Ptal jsem se na kurz eura a přidalo mi to nějakých 1,5kč na litr,tak nedoporučuji.
Dřív jsem jezdil přes chorvatsko,ale pak mi jeden Srb,žijící ve Vídni poradil tuto cestu a ušetřil jsem asi 1200 kč na poplatkách za dálnice. Jen ta cesta s Podgorice je celkem klikatá,ale to cesta s Dubrovníku také. Určitě se vyhnu Bosně a Hercegovina,minulí rok 3 krát zasteven policie a jednou jsem to neuhádal a stálo to 20 euro. Jel jsem v pátek večer a jsou si moc dobře vědomi,že pokutu kterou ti dají musíš zaplatit na poště která se otvírá až v pondělí,takže bud zaplatíš nebo se ubytuj do podělka. V zatáčce jsem lehce přejel středovou čáru a chtěl mi dát 50 eur.
Luboš
avatar
mdr
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
08. 03. 2013 08:56
Díky Luboši za poznatky, budu se těšit na čerstvé zprávy.

Mirek
avatar
mdr
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
12. 03. 2013 17:02
Jak jsem se tak díval na mapu, kudy by jsme to vzali, tak jsem našel v Srbsku Národní park Tara: [www.taramountain.com] Byl tam někdo z vás? Doporučili by jste se tam podívat?
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
04. 06. 2013 09:49
hezký den všem.letos se poprvé chystáme do černé hory do města bar.autem mám za sebou 3krat italii a loni bulharsko.nejvíc se mi zatím zamlouva trasa přes srbsko.pojedem s orlové(okres karvina) 2.7.děkuji za jakekolív info,tipy a zkušenosti ohledně trasy a cesty.budu rád i za podrobný itinerář trasy.muj email je:jv.sanipa@seznam.cz.
avatar
mdr
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
17. 08. 2013 18:32
Luboši, kde jsou tvoje slíbené poznatky? tongue sticking out smiley
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
23. 08. 2013 15:12
Jeden poznatek ode mne.
Fakta. MNE Tunel na Podgoricu 2,5 E, Srbsko dálnice od Bělěhradu do HU první část 2,5 E, druhá 3 E.
V MNE zhruba po úroveň Žabljaku pěkná příroda a pomalá jízda ani nepřijde. Ovšem Srbsko je úmorné a nezáživné. Navíc hromada radarů. Já jsem osobně po Bělehrad potkal 4. A pěkně zašité. Např. odstavená stará Zastava a na sedadle spolujezdce se na mne za oknem šklebil radar. Naštěstí bez ztráty desítky. Po Bělehrad jízdní průměr 52 km/hod. Potom lepší, ale slovo dálnice bych bral s rezervou. Několikrát jen jeden pruh a kvalita na úrovni D1. Shrnute: Jednou jsem to projel a už se vracet nebudu. Pochopil jsem, proč jezdí autobusy do MNE přes HR. Tak jedou 20 hodin, přes Srbsko odhaduji na 30 hod.
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
08. 10. 2017 15:30
Zdravím pacesol !  Moje zkušenosti jsou z posledních let (po hledání trasy) poněkud jiné . Popravdě trasu přes  
Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko - Černá Hora  jsem nikdy nejel . Nevím proč ale Chorvaty nemám v lásce . Cestu přes Slovensko - Maďarsko - Chorvatsko  (Slavonski Brod ) -   Bosna a Hercegovina  - Černá Hora jsem jel  jen jedenkráte ! Musím konstatovat že tato trasa jezdím do Ulcinj není nic moc , špatné silnice  v HR a BiH dražší benzin , BiH je taková (z mého pohledu) smutná a hodně chudá země ! Jezdím a to dvakrát ročně ( přelom květen/červen a druhá polovina září) Praha - Bratislava -  Horgoš -  okruh Bělehrad (Meljak) - (dolů přes Čačak - přechod Bodarevo SRB . / MN. _- Podgorica - Ulcinj ! První polovina Praha - okruh Bělehrad  900 km je komplet dálnice ! Nejhorší část je naše dálnice ! Od Bělehradu dolů  až do Ulcinj 500 km velmi dobrá obousměrná silnice přes hory dle mého velmi zajímavá a neokoukatelná ! Celé to jezdím se sedmi  30 minutovými přestávkami  za 20 hodin  (Přesně dodržuji dopravní předpisy ) !!  Stále se této cesty nemohu nabažit
těším se na další hned po příjezdu domů !  Zdraví Josef .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil josef45 (08. 10. 2017 15:34).
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
09. 10. 2017 22:32
Slavonski Brod-možná bych doporučil vedle Šamac,zatím jsem se tam nesetkal s nějakých zdržením,což o Brodu říci nemohu.Obě trasy shodně pokračují na Doboj.
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
10. 10. 2017 11:02
letos v Brodu v polovině září zdržení tam v neděli večer (cca 19:00) asi 20 minut, zpátky v pátek večer (taky asi v 19:00) něco pod 30 minut. Ne, že by to zdržovali, u okénka náhled do pasů, scan..., ale prostě provoz.
Jinak cesta dále na jih po trase Doboj - Zenica - Sarajevo - Foča - Nikšič - Podgorica - Ulcinj sice pomaleji (průměr 60), ale všechny cesty pěkné (trasa Foča - Ščepan Polje viz jiné vlákno), žádné díry či výmoly.

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
10. 10. 2017 13:14
BiH dražší benzín? Právě v BiH je benzín nafta i LPG nejlevnější. Oproti Srbsku i o 10,-kč/l Také doporučuji Šamac.Provoz minimální a pěkná cesta po rovině na Doboj.
Re: Do/Z Černé Hory přes Srbsko
11. 10. 2017 08:39
Nevím sice jak benzín,ale 16.8. při výjezdu z Brodu natankována plná nádrž nafty a z výpisu ČNB je vidno za sumu 24.90.-Kč.Jo a za úvahu stojí
suhe meso ze Sarajeva(jehněčí pršut) ještě je stále co krájet.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.