Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

navigace X papírová mapa

Autor LOVA 
avatar navigace X papírová mapa
02. 01. 2009 12:31
Moc se v tomto nevyznám, pro se chci zeptat vás zkušenějších:

je lepší podle Vás při plánování trasy použít navigaci nebo klasickou papírovou mapu? Já jsem dosud používal papírové vydání doplněné o vypsané záchytné body zvlášť na papíře , což je přehledné, ale dost často nepraktické – možná otázka zvyku. Pokud bych zvolil navigaci, mohu také předem plánovat kam pojedu? Ptám se proto, že často se zde na fóru objevují zprávičky, že s navigací se dá také zabloudit, resp. dovede na jiné místo. Pakliže bych si naplánoval v navigaci předem stanovenou trasu se záchytnými body, mohu také zabloudit???
Re: navigace X papírová mapa
02. 01. 2009 13:08
...Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 07:42).
Re: navigace X papírová mapa
02. 01. 2009 21:32
Prvně jsem se na cestu do Chorvatska připravoval dost pečlivě. Koupil jsem si podrobnou mapu Chorvatska. Vykopíroval jsem si z ní všechny důležité body (Zahřeb, Karlovač, Slunj...). Nakonec jsem to vůbec nevyndal, protože značení tam bylo na tak dobré úrovni, že jsem až do Podgory dojel podle směrovek. Mám teda velice dobrý orientační smysl a dovedu si mapu dost přesně zapamatovat.
Podruhé, potřetí, počtvrté... už jsem to neřešil, protože jsem cestu už znal a věděl jsem, že tam bez problémů dojedu i bez mapy.

Tím ale nechci nic namítat proti navigaci. I ta se ale musí používat s rozumem. Máme je ve služebních autech a občas by mne to povodilo pěknýma cestama. Vlastní zkušenost mi velí volit jinou cestu. V místech kde to neznám ale jedu slepě podle ní. Obzvlášť posledních pár kilometrů je s navigací pohoda. Do města jako takového trefím, ale hledání určité ulice je s navigací stoprocentně pohodlnější.

Obecně ti poradím. Pročti si kudy jezdíme my tady na foru. Prohlédni si to na slušné mapě a podle toho to namačkej do navigace. Pojedeš tak vyzkoušenou trasou a navigace ti pomůže, aby jsi někde blbě neodbočil a pak se tam nemotal.Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (02. 01. 2009 21:37).
avatar Re: navigace X papírová mapa
04. 01. 2009 11:21
Pánové,Lova se nezmiňoval o tom jestli potřebuje navigaci do Chorvatska,on se ptá jestli se dá s navigací zabloudit a jestli může předem naplánovat cestu.Cestu si samo naplánovat můžeš hezky doma v teple a pak ji jen zapnout a už frčíš.Podle mne je navi 100% věcička s kterou nezabloudíš.Hledání ve městech,ulice,body zájmů atd toť vše ti navi ukáže a dovede tě tam.Záleží také na tom jakou navi koupíš.Já používám TTGO920 a nestalo se mi ani jednou že by mi někam nedovedla.A co se tedy týká Chorvatska tak trochu zkušenější řidič také trefí bez navigace pokud nejede do velkého města např. Split a tam nemusí hledat adresu pak je i tam navi výborná.Pokud jsi sváteční jezdec a navi chceš použít pouze pro dovolenou 1x za rok pak je papírová také dostačující než vyhazovat 8000Kč za navi(beru cenu mé navi).
avatar Re: navigace X papírová mapa
04. 01. 2009 11:49
zdar

muj postřeh a nahled na věc. V době kdy nvigace nebyly uplně běžnou věcí jsem si doma¨
před dovolenou sedl a napsal zachytné body, sepsal jsem je a jelo se, mapu jsem ani neviděl
a tím že jsem si to psal a studoval tak jsem si vše pamatoval a nebloudil, (samozřejmě odbočka u Grazu
na poslední chvíli, ale to snad pokažde hahah).
v současné době si pamatuji cestu a nepotřebuji vubec nic
dneska mam navigaci a doporučuji koupit TT nebo Mio, a hodně jezdím a používám jí většinou až ve městě
kde mě to navede do ulice a nezdržuji se hledáním, jinak si myslím že nezabloudíš, nesmí být chyba v navigaci.
Nejde zabloudit, jen tě to občas protáhne ne uplně idealní cestou, ale necha se to vychytat.
A k dovolené jí používám hlavně na rychlost kterou skutečně jedu, nechce se mi někde dohadovat kolik jsem jel s vlekem.
a vidíš další info kolik před sebou máš a ruzné časy, příjezdu atd... taková hračka pro kluky... hahaha
Doma mužeš sednout a naplanovat bod od bodu a pak jen sednout a jedeš, jak je už napsano výše, a ani nemusí být signal k planování.
a jinak jestli jí budeš používat jednou za rok na dovču.... myslím že se nechají utratit penízky jinak ....

bob
avatar Re: navigace X papírová mapa
04. 01. 2009 17:19
Nepoužíval som ešte navigáciu (pre 2 mesiacmi som si kúpil Nokiu 95 8G, raz som ju použil pre zaujímavosť na Slovensku), preto nemôžem ani hájiť, ani odsudzovať jej používanie. Iste má opodstatnenie vo veľkých mestách a spleti ulíc. Pri ceste do HR skoro ani nie. Z východnej časti Slovenska je jediným zložitým miestom Budapešť.
Ale aj ja veľmi rád sadnem nad mapy a plánujem, hľadám nové možnosti, miesta ktoré by sme si pozreli, počítam "km"... Výhodou mapy, aj počas cesty, je nesporne to, že vidím širšie okolie, nielen ten výsek na displayi. Viem kde som, čo je okolo, kam by som mohol ísť.... Neviem či to dokážem vysvetliť. Cestou pozerám do mapy už ani nie preto, aby som vedel kam ísť ale zo záujmu. Cesta je pre mňa rovnaký zážitok ako samotný pobyt.
avatar Re: navigace X papírová mapa
05. 01. 2009 18:39
Přátelé, děkuji Vám za doporučení, nechám si teda zatím papírové mapy i přesto, že žijeme v době digitalizace.smileys with beer
avatar Re: navigace X papírová mapa
06. 01. 2009 10:09
Lova máš recht,šetři na dovču.
avatar Re: navigace X papírová mapa
07. 01. 2009 19:06
Určitě dobré rozhodnutí, pokud ji využiješ pouze příležitostně.
Sice když zabloudím tak manželce vyčtu že kdyby nám Ježíšek nadělil navigaci, tak už jsme na místě.smiling bouncing smiley
avatar Re: navigace X papírová mapa
08. 01. 2009 20:06
To Jirka 2

Ano, ano přesně toto říkám i já své přítelkyni smileys with beer
Re: navigace X papírová mapa
24. 01. 2010 10:12
navigace je super, ale párkrát už jsme s ní i zabloudili :-), takže doporučuji spíš papírovou mapu, hlavně když máš spolujezdce. Když jsem byl ale navštívil Chorvatsko, sám, tak se navigace hodně hodila
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

PH
Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.