Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

povljana

Autor ywettka 
Re: povljana
21. 07. 2010 05:37
Loď odchádza z prístavu v Pagu, ide sa popri pobreží-okolo Zrče, Časka, Kustiči, Zuboviči, Metajne, Paške vrata /tam je jaskyňa/ a naspäť do Pagu. Keď sme pristáli, tak v stánku pri odparkovanej lodi ponúkali tento výlet. Nám to vybavoval vedúci partie s ktorými sme išli, cena bola 150.-Kn dospelý a 120.-Kn deti do 12 rokov. Ale nás bolo asi 30. Cenu nemá ani na letáku, ani v stánku nebola vylepená, tak si myslím že je to čiste na dohode.
Mne osobne sa pláž Perilo nepáči, lebo som mala všade piesok. Pred 6 rokmi som bola v Povljane a pamätala som si, že piesková pláž nie je pre mňa, tento rok sme chodili automaticky na pláž Dubrovník/ do mora cca 2-3m ešte kamene, ale ďalej piesok ako koberec/. Posledný deň sme sa išli prejsť na Perilo a hneď som si spomenula, prečo nemám rada pieskové pláže, dlho sme sa tam neohriali. Je pravda, že pl.Dubrovník je v sezóne preplnená. Jedno je však isté Povljana a celkovo Pag sa mi páči, min. rok sme boli v Kustiči, tam je kľud, ani obchod tam nie je, boli sme pozrieť na Zrče/mať 20 rokov, tak ma stadiaľ nedostanú-paráda, okrem diskoték s bazénmi a tobogánom, vlek na vodné lyžovanie, bangee jumping, športoviská,.../, v Novalji na promenáde a prešli sme do kempu Straško, z kopca nad Pagom je nádherný výhľad na mesto. Keď sa ide z ostova na most, pred mostom odbočiť do prava a dostanete sa k zrúcanine.
Re: povljana
21. 07. 2010 08:34
Moc diky za info, na ten vylet urcite chceme jet a na zrce se taky podivame. jak je to na miste s obchodama? chceme jednou zajet do Zadaru do Kauflandu ale co nejake denni nakupy na miste? A co nejake atrakce v Povljane? chteli bychom si pujcit kola ale zatim jsme nezjistili jestli je to mozne.
Kdyz me neco napadne tak jeste napisu. smiling smiley
Re: povljana
22. 07. 2010 12:00
Jeste jsem se chtel zeptat jaky byl kurz z eur na kuny v povljane nebo na pagu.
premyslim jestli vymenit tady nebo az na miste. Diky
Re: povljana
22. 07. 2010 12:15
Ahoj, obchody sú asi 4-5, jeden malý je pri pláži Dubrovnik, druhý Sonik pri hl. ceste do dediny, vedľa je cukráreň/tento obchod sa mi nepáčil,ani ceny nemali vylepené na veľa druhoch potravín a zakaždým sa vypytovať ma nebavilo/, v dedine sú asi tri, my sme chodili do Kerumu. Popri ceste do dediny sú rôzne stánky s blbosťami, tety predávajúce ovocie, zeleninu, rakiju,...V Pagu je väčší obchoďák, ale tam sme neboli. V Povljane tečie z vodovodu slaná voda/stretla som sa s tým len tam, v Pagu aj v Kustiči je voda sladká/, kupovali sme v Kerume 7 l za 12.-Kn, neskôr sme zistili, že v Pagu na tržnici je tzv. studnička z pitnou vodou, neboli sme sami, ktorí si tam čapovali vodu. V Povljane sú dva retiazkové kolotoče, jeden maličký pre deti, trampolína a také ostrelovanie loptičkami/neviem ako sa to volá, ale deti tam boli v kuse/. Viac kolotočov a atrakcií nájdeš v Pagu. Bicykle neviem, kurz bol 1.-E = 7.-Kn. U nás sme menili 1.-Euro=6,92 Kn takže lepšie je tam, ale treba si sledovať kurzy. V Zagrebačkej banke bol kurz 7,15 Kn. Pri obchode Sonik je bankomat /u nás je to VÚB/
Re: povljana
25. 07. 2010 09:59
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,v Povljaně je půjčovna kol a skůtrů,ceny
> neznám.My máme k dispozici kola domácích.


Nevím,proč sháníte informace,které jsou napsané jen o stránku zpět?
Půjčovna je v komplexu ap.domů mezi hřbitovem a kempem.

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.