Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
21. 05. 2011 11:06
...novinky k dalnici Ravca-Vrgorac..
[dnevnik.hr]
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 05. 2011 10:12
Existuje aktuálna mapka pokiaľ konči diaľnica v smere Dubrovník? Na www.hac.hr som nenašiel nič podobné. Končí v Ravči?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 05. 2011 10:29
Zatím končí v Ravči od 1.7.by měl být otevřen další úsek až do Vrgoracu
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
22. 05. 2011 10:44
Vďaka, snáď sa to objaví aj na oficiálnej stránke www.hac.hr
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
31. 05. 2011 19:39
Na autocesti A 1 od vijadukta Božići do sjevernog ulaza u tunel Sveti Rok vozi se dvosmjerno, a brzina je ograničena na 60 km/h.

Hak.hr:
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 09:16
...fotky Vrgorac 29.5.2011....uz se to blizi...




Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 13:19
Nepísal tu náhodou niekto, že má byť otvorená od 1.6.2011? Zatiaľ to tak nevyzerá.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 15:17
Podle podniku "Chorvatske silnice" usek Ravča-Vrgorac se dokonči do 30.6.11. Pak kolaudace...v provozu 10-15.7.2011...?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 17:25
To je tradice. Již železnice do Splitu se za císaře pána zprovoznila až v polovině sezony.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 19:18
myslím, že tehdy občanům rozvětvěné vlasti to bylo fuk...na to co je "sezóna" měli asi jiný pohled, třeba proto že opálení bylo příznakem plebsu a dámy v létě chodily se slunečníky....smoking smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 19:49
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> myslím, že tehdy občanům rozvětvěné vlasti to bylo
> fuk...na to co je "sezóna" měli asi jiný pohled,
> třeba proto že opálení bylo příznakem plebsu a
> dámy v létě chodily se slunečníky....smoking smiley
No jestli mě nebudeš chytat za slovo (a to, že se jednalo o železnici DO SPLITU, přičemž jsem pochopitelně měl na mysli dokončení kompletního a tedy smysluplného napojení Splitu na evropskou železniční síť, nikoli jen lokální železnici po Dalmácii a části Liky), tak 25.7.1925 se již cestovní ruch v Chorvatsku pěkně rozvíjel a tedy význam slova "sezona" byl stejný jako dnes.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 20:24
klid, trochu historie nikoho tady nezabijeyawning smiley, původně jsi psal o Franzi Josefovi, teď najednou o roku 1925, v tom roce tam to soustátí mělo název SHS (stát Slovinců, Hrvatů a Srbů), vládl tam Alexandr I. Karađorđević a u nás T.G.Masaryk....a máš pravdu, nestydy už tehdy začínaly nosit plavky smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 20:51
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> klid, trochu historie nikoho tady nezabijeyawning smiley,
> původně jsi psal o Franzi Josefovi, teď najednou o
> roku 1925
Ty v... to jsem se tedy sekl yawning smiley smiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 21:05
Tedy v čem jsem se sekl: Myslel jsem, že to bylo před 1.světovou válkou. Pak jsem začal pátrat po přesném datu a už jsem na to zapomněl.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
01. 06. 2011 23:33
mamutv napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepísal tu náhodou niekto, že má byť otvorená od
> 1.6.2011? Zatiaľ to tak nevyzerá.

Ministr dopravy Božidar Kalmeta je asi pěkná slibotechna, už předtím sliboval silnici resp. tunel na Stupici. Půl roku je v čudu a tunel se začal akorát bušit. Někde jsem četl, že obyvatelé Zabiokova chtějí blokovat magistrálu, jestli tunel nebude do 1. července hotov.

To samé v bleděmodrém sliboval s uzlem Vrgorac a 31.5. asfalt nikde. :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shr3k (01. 06. 2011 23:36).
Kalmeta
02. 06. 2011 07:49
Kalmeta je politik. Navíc chorvatský. Takže slibotechnování má v popisu prácespinning smiley sticking its tongue out A ještě ke všemu je zadarský patriot, takže nějká Střední Dalmácie pro něj není stěžejní angry smiley
Re: Kalmeta
02. 06. 2011 10:08
Naši politici ani neslibují (dálnice) yawning smiley
avatar Re: Kalmeta
06. 06. 2011 11:42
Jedu tamtudy 15.7. a budu rád i za zprovoznění tohoto kratšího úseku.Snad jim nebude kolaudace trvat déle.Rád bych viděl podobnou situaci u nás třeba na D1....eye rolling smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 15:33
Ahoj, možná se ptám blbě, ale letos se poprvé chystám až na jih do dubrovníku a vrtá mi hlavou, jestli potřebuji pas, protože pas nemám a z určitých důvodu si jej ani dělat nechci, takže můžu poprosit o info zda je pas zapotřebí, popř. jestli se to dá oběd? A poté se chci taky zeptat, mám auto na LPG, jestli je po cestě dostatek stanic abych dojel, nebo je lepší si vzít naftaka? děkuji
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 15:43
Ahoj, také mám LPG a čerpačky tam jsou. nejni jich nějak moc, ale jsou. Musí se hodně plánovat. Někde je tu vlákno o LPG. Tam je odkaz na mapu s LPG v HR. Já jsem si ty čerpačky zadal do navigace a jedu podle nich.
Jinak pas mít myslím nemusíš. Bosna pouští i na občanku. Já ho raději mám. Takže osobní zkušenost s občankou nemám.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 15:46
Ano ptáš se velmi blbě. Trochu "úplně jiné téma" a někde jinde. Jeď lodí z Rijeky má dost nafty a vyhneš se BIH, kde stále potřebuješ pas.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 16:08
A ještě do toho mícháš, zda se dá cestou naobědvat smileys with beer

To Roman: Do BiH pro české občany stačí občanka, pas netřeba.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 16:26
aha, tak sorry že jsem se zeptal, a ja myslel že forum je od toho, pokud člověk potřebuje něco vědět od zkušenějších kolegů, tak at se zeptá, no asi se pletu, každopádně budu vycházet z toho, že mě pustí na občanku. děkuji
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 17:12
[www.uamk.cz]
Tady najdeš jaké potřebuješ doklady
[www.poiplaza.com]
Tady najdeš LPG v HR,otevři si to buť v mapě a nebo si to stáhni do GPS(je to ve všech formátech pro všechny GPS)
Jinak to že jsi mimo téma to neřeš,to jsou tu skoro všichni,hlavně ti staří matadoři co to tu zaplevelujou.Fórum je opravdu od toho aby si lidé poradili.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (06. 06. 2011 17:24).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 17:24
... a aby v něm byl bordel confused smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 17:29
Globíku,jakou souvislost má tvůj poslední příspěvěk s tématem dálnice A1?Nebo ,že by alespoň někomu pomohl?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 20:08
Globíku že jsi ale poradil.confused smiley
dzarda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> aha, tak sorry že jsem se zeptal, a ja myslel že
> forum je od toho, pokud člověk potřebuje něco
> vědět od zkušenějších kolegů, tak at se zeptá, no
> asi se pletu, každopádně budu vycházet z toho, že
> mě pustí na občanku. děkuji

Prosím Tebe, je to asi tak. Na základě mezinárodní dohody mezi CR a HR je umožněn vjezd čs. občanů do Chorvatska i na jejich Občanský průkaz. Pozor na to písmeno "i. Malinko to mění situaci.
Jenže potom následuje - záleží na celnících a policii HR jak se k tomu postaví.
Já osobně bych to nezkoušel. Jsou to jenom lidi a najednou zkrat a jedeš zpět.
Zde Ti to dám ofic. :
MZV ČR uvádí, že k cestě do Chorvatska potřebujete platný cestovní pas, přičemž chorvatské orgány požadují, aby platnost cestovního dokladu byla minimálně na dobu pobytu na území Chorvatska. Občané České republiky nepotřebují při turistických cestách do Chorvatska vízum, pokud doba jejich pobytu nepřekročí 90 dnů. Při cestách za výdělečným účelem či za účelem studia je nutno požádat o odpovídající vízum chorvatské velvyslanectví v Praze. Na hraničním přechodu při vstupu do Chorvatska může být vyžadováno předložení stanovených finančních prostředků ve výši 100 EUR/den, v případě zájezdu pořádaného cestovní kanceláří 50 EUR/den (mohou se předkládat i platební karty, šeky či jiná konvertibilní valuta).

Vzhledem k tomu, že Chorvatsko umožňuje vstup na své území i na základě předložení občanského průkazu občana ČR, lze jako cestovní doklad k cestování do Chorvatska fakticky použít i občanský průkaz ČR (vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou). Ministerstvo zahraničních věcí ČR však nadále doporučuje při cestách do Chorvatska použít platný cestovní pas ČR.


Toto je jediná varianta a jiná prostě není. Bohužel. MZV skutečně dá v negativním případě ruce pryč.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník
06. 06. 2011 21:24
Tomu ukazování občanky na BiH hranicích bych taky moc nedával.
Samotný chorvaty žijící s bosňákem"" tak pustí bez pasu a zpátky chtěli 300Euro pokutu... atp.
Mě loni šacovali jak malího kluka. Jel jsem z pelješacu. Velmi velmi nepříjemné....
Občanky
06. 06. 2011 21:52
Sorry, že prudím, ale tohle se tu řeší již několik let v příslušném vlákně. Pokud se to bude řešit v mnoha vláknech, bude to nepřehledné (a časem se nepřehledné stane celé forum).

Ale abych jen neprudil yawning smiley :
Budu tedy opakovat to, co jsem sám nebo spousta jiných lidí napsalo jinde. Chorvatsko jednostranně povolilo vstup občanů určitých zemí na občanku. V našem případě to není na základě žádné mezistátní dohody, ale jedná se o jednostranné vyhlášení. Na webu Ministerstva vnitra RH je jasně uvedeno, že Češi mohou vstupovat na občanku: "Crossing the state border – documents needed
The nationals of the European Union member countries, Schengen Agreement signatory countries, the Principality of Andorra, the Principality of Liechtenstein, the Principality of Monaco, the Republic of San Marino, the Swiss Confederation and the Vatican City State, may, in addition to a valid travel document, enter into the Republic of Croatia on the basis of a valid identity card or appropriate identification document containing a photograph, issued by their country."
[www.mup.hr]

V té jednostrannosti jsou určité háčky. Např.
1) Kdyby to zrušili, ČR nemůže protestovat. V případě turistické země ale není důvod, aby to rušili. Takoví blázni nejsou.
2) MZV ČR musí občanům ČR doporučit, aby cestovali na pasy z důvodu č.1. V praxi to ale nic nemění.
3) V případě letecké dopravy se může na pasovce na českém letišti najít debil, který bude dělat problémy. Je to vělmi málo pravděpodobné, ale teoreticky možné.

V případě BiH naše MZV jasně píše, že občané mohou vstupovat atd.na občanku, žádné doporučení o pasu tu není:
"Občané EU mohou vstupovat na území Bosny a Hercegoviny, projíždět jím a opouštět toto území na základě předložení platného občanského průkazu, který je uznáván jako cestovní doklad. Proto lze jako cestovní doklad k cestování do Bosny a Hercegoviny použít i občanský průkaz ČR. "
[www.mzv.cz]

Písmeno "i" považuju z hlediska debat o jeho významu za slovíkaření.

Závěr: kdo má platný pas a nebojí se, že se mu cestou ztratí (nemá tam např.důležitá víza apod.) a chce mít klid, ať si ho vezme s sebou a má ho v rezervě. Na hranicích je lepší ukazovat občanku, odbavení jde rychleji. Kdo platný pas nemá, je zbytečné si ho pořizovat.
Toto vše samozřejmě platí pro osoby nad 15 let, v případě dětí je jiná situace.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.