Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

uzavírka od Svitav na Brno

Autor ZdeněkN 
uzavírka od Svitav na Brno
16. 06. 2018 23:11
Chtěl bych upozornit ty co pojedou o prázdninách směr Svitavy- Brno na uzavírku silnice Lipůvka-Kuřim - která je plánována od 1.7. 2018 na měsíc.Objízdné trasy směr Brno budou přes Nuzířov, Malhostovice, Čebín a Kuřim.Od Brna na Svitavy přes Česká, Lelekovice,Vranov, Šebrov Kateřina a Lipůvka.Připravte se na kolony a zdržení.
Re: uzavírka od Svitav na Brno
16. 06. 2018 23:16
Uzavírka svitavské silnice má začít 1. července, jedna větev objížďky půjde přes Kuřim
ŘSD hodlá opravit další úsek svitavské silnice u Kuřimi, tentokráte mezi křižovatkou u Prefy a Lipůvkou. Oprava by měla začít 1. července a trvat zhruba měsíc. Organizace dopravy bude následující:
- nákladní automobily a autobusy pojedou po staveništi jednou půlkou vozovky, provoz zde budou řídit semafory
- osobní automobily ve směru Svitavy - Brno pojedou po objížďkou po trase Lipůvka - Nuzířov - Malhostovice - Čebín - Kuřim - zpět na I/43 u České (na křižovatce u Čebína od Malhostovic bude dopravu řídit semafor)

- osobní automobily ve směru Brno - Svitavy pojedou po objížďkou po trase Lelekovice - Vranov - Šebrov - Lipůvka.
Starostové všech dotčených obcí dnes s takto navrženou organizací dopravy a objízdnými trasami souhlasili, a to s řadou podmínek. Ty se týkaly především přípravy silnic, po kterých objížďka povede (opravy, vodorovné značení, doplnění přechodů pro chodce atd.).
19. 06. 2018 05:24
[brno.idnes.cz]

článek týkající se objíždky .
19. 06. 2018 08:51
Pohled místního co to jezdí cca 1/3 roku (z chalupy) do práce a zpět.
1) 1,5 km povrchu za měsíc? To je fakt na žalobu, vždyť to musí být hotový za týden.
2) Líp se to objet nedá, než po těch objízdných stranách.
3) Objízdné trasy jsou úzké klikaté trojky. Zařídíte si.
4) Časové zdržení za slabého provozu z Brna 10-15 minut, do Brna 15-20
5) Co to bude dělat ve špičce těžko odhadovat, ale hlavně do Brna, kde se trasa napojuje na silnici s velkým provozem od Tišnova a pak pokračuje Kuřimí bude podle mě tragédie.
6) Zaplaťpánbůh, že jsem skoro celý červenec pryč.
avatar Re: uzavírka od Svitav na Brno
19. 06. 2018 12:20
Připojuju se k Dejff - také jsem odtud, v sezóně to bude slušná katastrofa, cesta od Tišnova přes Kuřim to je katastrofa už teď normálně. Ráno z jakékoliv vedlejší nenajedete, protože to je souvislá nekončící kolona.
19. 06. 2018 21:04
... to je nadělení ... eye rolling smiley
od kruháče Černá Hora po nájezd na dálniční přivaděč u České je to oficiálně 16,5 km / 16 minut ... tedy, pokud bych mohl jet po státní silnici E461/43 ... tak to ale od 01.07.2018 minimálně do konce července nepůjde ... ve směru Svitavy / Brno ...

1) ... pokud zvolím cestu po státní silnici od kruháče u Černé Hory na Lipůvku se zmiňovanou objížďkovou variantou ... Lipůvka - Nuzířov - Malhostovice - Čebín - Kuřim, pak mi to z kruháče u Černé Hory až po dálniční přivaděč u České dělá ...
24,4 km / 27 minut ... objížďku mi nikdo neodpáře ...

2) ... pokud pojedu po státní silnici od kruháče u Černé Hory na Lipůvku ... pak objížďka na Šebrov, Vranov, Lelekovice a dálniční přivaděč u České ... uvádí se 23,6 km / 28 minut ...

... ale mohu i jinama a to se nikde nepíše ...
3) ... na uvedeném kruháči u Černé Hory sjet na Rájec Jestřebí ... pěkná nová silnice včetně nově otevřeného viaduktu přes železnici ... až do Blanska ... po té průjezd rovně Blanskem stále po hlavní .... směr Brno ... do Šebrova, Lelekovic a výjezd na dálniční přivaděč u České ... dělá to 26,8 km / 34 minut .... zdánlivě časově nejdelší trasa ... podle mě však nejrychlejší a bez sukování ...

.... nikde totiž nenapsali, že u varianty 1 a 2 se nejede po státní kolem Černé Hory (abych se vůbec dostal na Lipůvku) ale kvůli mostu u Černé Hory musíte přes tohle městečko popojíždět 30 km / hod ... což může v sezóně dělat až 10 minut ... to samé, už dnes děsný průjezd Kuřimí cit.: santy ( v sezóně dalších 10 minut) ... vůbec nezmiňuji denní zmatky na křižovatce Lipůvka / Blansko / Černá Hora ...

... za sebe bych volil variantu č. 3 ...

smileys with beer

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (19. 06. 2018 21:08).
20. 06. 2018 00:35
Ve špičce bude jakákoliv varianta mimo Kuřim lepší.
K variantě 2) Moje řešení, otázka jak se pojede "proti srsti" objížďky.
Varianta 3) Ve špičce asi ano, ale zdržení bude pořád velké. Průjezd Blanskem bude trvat. Je tam plno přechodů, odboček a kruhac. A pak dále viz var. 2
20. 06. 2018 19:14
... Blansko, které se při var. č. 3 projede celé, po hlavní silnici ... má na uvedené trase 2 kruháče ... první, ve směru od Ráječka na Brno býval plnější kvůli železničnímu přejezdu "Blansko zastávka" ... auta, která hrnula na Brno přes Olešnou někdy tento kruháč blokovala ... to skončilo uzavřením komunikace Blansko / Olešná ... na druhém kruháči u "Blansko nádraží" Vás zdrží max. 2/3 auta ...
odbočky v Blansku se Vás netýkají, ty jsou pravda problém pro ty, kdo se chtějí dostat na hlavní silnici, po které projíždíte Vy ...
... pro toho, kdo Blanskem jen projíždí je průjezd otázkou 5 ... 6 minut ... (celkem 3,5 km)
... problém vidím V Černé Hoře, Lipůvce, o Kuřimi nemluvě ...
ale tak, jako u všech tras je to na každém z nás, kudy se pustíme ...

smileys with beer
20. 06. 2018 19:33
Pro majitele bazénů může mít varianta 3 ještě jedno pozitivum, a to chemičku VIA-REK v Rájci Jestřebí (chlorman sodný - ideálně za VO ceny na živnost atd.). Samozřejmě mají i MO prodejnu s bazénovou chemií za ruzumnou cenu. smoking smiley

Jinak je to fakt masakr hot smiley Do České Třebové jezdím raději přes Olomouc...
21. 06. 2018 07:12
Bessy: Aby nedošlo k omylu. Já s tvou variantou číslo tři souhlasím, jen v té špičce se neprojede Blanskem jak nůž máslem. a jak píšu, každá jiná varianta mimo Kuřim bude lepší.
21. 06. 2018 07:40
... Dejff ... je to tak ... kdyby člověk věděl, kde ho co čeká ... lepší ani nevědět ... smiling smiley

... Slavkov, Via Rek se před 40 lety jmenovala Chema ... tam jsem se na letní brigádě z vagónu nastahoval kyselin do barelů a skleněných demižónů ... když uletěl z hadice ventil, tak mi za chvilku všehofšudy zůstaly gumáky, gumová zástěra, rukavice a plexi ...

smileys with beer
21. 06. 2018 08:30
Slavkov: ....Do České Třebové jezdím raději přes Olomouc.... a je vás víc. Letos je po pár letech směr Vyškov, Olomouc průjezdný a na 43 je to poznat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.