Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek

Autor josef 
foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
01. 07. 2005 13:11
Mate nekdo zkusenosti s inernetovou kavarnou v chorvatsku?Konkretne se mi jedna o prenos fotografii z digitalniho fotoaparatu do pocitace pomoci usb kabelu a nasledne vypaleni na cd.Je to v tamnich kavarnach mozne?Nechce se mi kupovat dalsi nahradni kartu do fotaku,tak to chci vyresit tim,ze po naplneni cele karty vsechny fotky necham vypalit a muzu fotit dale.Nebo znate nekdo jiny zpusob?Krome koupeni nove pametove karty,na muj fotak by 512Mb vysla na 1500,-
Chci fotit v plnem rozliseni,takze se mi na kartu vejde kolem 200 fotek,coz na 14ti denni dovolenou neni moc.Diky vsem za radywinking smiley
avatar Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
01. 07. 2005 13:21
Má zkušenost je špatná. Na počítači v hotelu Issa ve Visu byl nainstalován software umožňující pouze pohyb v Internet Exploreru a o připojení USB kabelu nebo flashové klíčenky nechtěli ani slyšet. Jednalo se o jeden počítač ve vestibulu hotelu označený jako internetová kavárna. Situace možná může být lepší jinde, kde je odborný personál. Už jsem to ale znovu nezkoušel. Ono na Visu těch možností tolik není.

Michal
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
01. 07. 2005 13:28
1) pujcit si od nekoho notebooka a sypat to z fotaku do nej
2) pujcit si od nekoho Flashdisk ( nejpele 512MB, event. 1GB ) a v internetove kavarne to oboji pripojit k PC a prehrat z fotaku do fleshky.
3) v idealnim pripade si pujcit pametovou kartu... smiling smiley 400 fotek z dovoleny by myslim mohlo stacit winking smiley

Vsechny tri body maji vsak hacek - a to mit nejakyho moc hodnyho kamarada, ktery alespon neco z toho ma...a hlavne...ktery pujci cool smiley
avatar Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
01. 07. 2005 13:58
Mám flashdisk, mám notebook, ale jak už jsem psal, minulý rok jsem se na Visu nechytal. Pro obsluhu je bohužel jednodušší nic takového nedovolit. Pokud ví někdo o internetové kavárně na Hvaru, kde je to možné, ať dá prosím vědět. Rád tuto možnost v srpnu využiji.

Michal




Upraveno 1krát. Naposledy upravil admin (07. 07. 2005 15:00).
Není problém za 20-30 HRK nechat ve fotolabu přepálit na CD. V každém většímměstě jich je dost, loni jsem to takhle dělal.
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
01. 07. 2005 14:35
Neni to trochu moc 20-30 hrk za prepaleniZa tu cenu si rovnou muzu poridit novou kartu
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
01. 07. 2005 16:42
Josefe,
pokud opravdu seženeš kartu o velikosti aspoň 128M do 150Kč, dej mi vědět, taky bych si nějakou vzal.winking smiley
taky se přidávám, za tu cenu jich beru celou bednu :-)
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
01. 07. 2005 19:48
Josefe,
volali mi lidi od IBM a Intelu. Za tuhle cenu by prý brali tak 100-300 tisíc kousků měsíčně. grinning smiley
V makarskej v internetovej kaviarni mali vedla disketovej mechaniky citacku na 4-5 druhov kariet moj Sony Memory Stick to vedelo citat take asi aj vsetko standartne.
Bol ale problem to napalit na CD, vyriesil som to tak, ze som si fotky poslal sam sebe na e-mail a kartu si zmazal.
Pripojenie bolo dost rychle, ze to problem nebol. A ani z mailovou schrankou - teraz uz je hoc kde 1GB mail. Kebyze nie, mozem poslat Gmail invation.
já mám databanku I-TEC XDRIVE a funguje i jako USB disk se 30GB a čtečka všech paměťových karet,takže všichni okolo si ke mě můžou své fotos nahrát...
ENJOY
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
02. 07. 2005 21:43
z HR jsme jeli na Italii a v Siene jsem byl šokován službou skoro v každým krámku s pohledama; kopírujeme obsah vaší karty(libovolné) na CD, cena asi 5.50Euro, na počkání, snad se to rychle rozšíří.
Na Hvare v Starigrade je fotolab (teda vlani bol), kde ponukauju napalenie CD zo vsetkych moznych pamatovych kariet. Stalo to, mam pocit, 30kuna.
Já to řeším tak, že si v příbuzenstvu a s kolegy půjčujeme na dovolené karty. Já když mám svou 256ku a ještě jednu si půjčím, tak už nemusím kopírování fotek řešit. Vejde se mi na ně 800 třímegových fotek a to mi pohodově stačí.
Docela se divím že v obchodech s digi technikou nepůjčují karty za úplatu.

S kopírováním mám poměrně dobré zkušenosti ještě z dob, kdy jsem měl digitální foťák široko daleko sám. Vždy jsem vlezl do nějakého počítačového obchodu, a obsluha mi za nějakou drobnou pozornost fotky vypálila na mé CDRW.
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
04. 07. 2005 20:23
Omlovam se vsem za muj blabol ohledne ceny za prepaleni,trochu jsem se prepocital,misto nejakych 4.5Kc za kunu jsem pocital 45,
i to se v dnesnim uspechanem svete stava:-) ,jinak diky za rady a preji peknou dovolenou
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
04. 07. 2005 21:36
No ja si teda beru s sebou jeste notebook s DVD-RW mechanikou. To by mi snad melo stacit. grinning smiley
avatar Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
05. 07. 2005 05:44
To Martel:
Snad jo, jestli tam máš dostatečně velký HD grinning smiley

** Petr **
Ahoj!

Jedeme poprvé na dovolenou na ostrov Pag -kemp Šimuni.Je možnost někde v šimuni nřenos fotek pomocí pc na cd.Akolik to asi tak stojí.

Díky za odpověd.Přeji pěkný den.
pro ANDREU
Na Pagu v Novalje je fotolab (v uličce za poštou) kde ti to vypálí, vrátil jsem se odtud včera.
Přeji hezkou dovolenou.
Ahoj LIBORRE!

Díky moc.Jěšte se chci zeptat jestli nevíš zda v Šimuni je nejaký stánek se zmrzlinou a kolik asi stojí místní autobusová doprava mezi Šimuni a Novaljou. A kolik asi stojí ten přenos fotek.

DÍKY.Přeji pěkný den.
Ahoj!

Prosím neví nekdo kolik stoji v Novalji převod fotek z d.fotáku na cd?
Díky.
Začátkem září jsem na Pelješaci, vozím sebou kompletní notebook, klidně vypálím ne bo nahraji komukoliv kdo bude chtít.
Na Hvaru a v Makarské stejná cena za přenost digifoto na CD za 30 Kun.Zdar
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
13. 07. 2005 22:55
nevite nekdo,jestli je nejaky fotolab kde pali fotky z karty na cd nekde primo v brele nebo baska vode?
Chorvatsko v tomto uz nie je ziadna divocina a obava, ze by niekto nenasiel tuto sluzbu v okoli svojho letoviska je podla mna uplne zbytocna.

Len co som si ja tento rok vsimol, tak Pagu (Novalija, mesto Pag), v Zadare, Sibeniku, Vire sa da v pohode najst fotolab, kde palia z kariet na CD.
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
12. 09. 2006 14:22
Pro ty,kdo jedou do Basky vody-Primo v Basce vode,je nekolik fotolabu,v nejvyhodnejsim,co jsem nasel,si uctuji za vypaleni na cd i dvd 20 kuna.Dal jsem jim najednou svoje dve 512Mb karty a jednu 1Gb,at mi je vypali na moje dvd a uctovali si celkem 20kuna,takze super.Jinak jejich cd 5 kuna,dvd 7kuna,mejte se fajn a foceni zdar,Josefspinning smiley sticking its tongue out
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
17. 05. 2007 01:27
martel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Josefe,
> pokud opravdu seženeš kartu o velikosti aspoň
> 128M do 150Kč, dej mi vědět, taky bych si nějakou
> vzal.winking smiley

Kdepak ty dnešní ceny jsou.smoking smiley
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
27. 05. 2007 16:07
vdaak za napady, ani by ma nenapadlo si to napalit vo fotolabe grinning smiley a pritom u nas chodim kazdy den okolo desiatky takych grinning smiley
dik
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
02. 06. 2007 20:33
Přitom, kolik dneska stojí karty do foťáku, už je tohle téma skoro nepodstatné. Stačí nefotit na max kvalitu a na běžnou kartu se toho vejde tolik, že by člověk na té dovolené nedělal nic jiného než fotil.
Re: foceni dig.fotakem v chorvatsku-prenos fotek
03. 06. 2007 01:15
no
za prve, tie karty stale niesu lacne, teda nie vsetky, SDcky su lacne ale ine nie
nebudem sa o tom bavit

za druhe mas ciastocne pravdu, netreba fotit plnimi 6 megapixelmi, je to zbytocne,

ja mam 6mpx fotak a fotim 3mpx fotky, je to este trosku vela, stacili by mi 2mpx ale potom uz sa da len 1mpx nastavit a to je malo,
ale aj pri tych 3mpx sa mi zmesti len cosi 310 fotiem a to je veeelmi malo za 2 tyzdnovu dovolenku by som mal rad na pamiatku takych 700

myslim ze to je este podstatne sa tymto zaoberat

aj ked naozaj treba povedat, ludia nefote to naplno, je to uplne zbytocne, leda ze by ste z tych fotiek chceli tlacit billboardy
vsak kolko % z vas to napali len na cd a potom pozera na pc/tv a tam staci fotka do 2megapixlov ;-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 267
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.