Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

nafukovací člun s pádly

Autor LOVA 
avatar nafukovací člun s pádly
08. 02. 2009 16:48
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat vás zkušených, zda má cenu si pořídit nafukovací člun s pádly a brázdit s ním při pobřeží.

Např. zkušenosti z proudy, náročnost pádlování...

Však to znáte, pláže jsou přeplněné a o pár desítek metrů dál nikdo na plážičce, protože k ní není přístup po pevnině.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LOVA (08. 02. 2009 16:53).
avatar Re: nafukovací člun s pádly
08. 02. 2009 16:54
ahoj

takový člun měl asi každy, mě to moc neuspokojovalo,
malé, nikdo k tobě skoro nemuže, pluješ že skoro nepluješ,
ale to, co se mi vcelku líbilo jsou takové ty větší kajaky,
s těmi se da daleko a vcelku rychle...
mimo jine pěkný nafukovák a padla není uplně zadarmo...

bob
Re: nafukovací člun s pádly
08. 02. 2009 16:56
pokud nemyslis clun se zrcadlem (zrcadlo je na zadi clunu kam se dava spal. motor), protoze i padla maji tyto cluny.
To by vypadalo hodne blbe:-) To byl vtip.
Pokud se nebudes vzdalovat od pobrezi, tak si ho vem.V loni se jeden vzdalil a uz se nemohl dostat zpet, musel pro nej zajet motorak.
Re: nafukovací člun s pádly
08. 02. 2009 17:13
Taky jsem začínal s oválným člunkem s pádly. Je to beznadějné. Když už pádla, tak jedině kajak.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
09. 02. 2009 16:09
To Lova
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat vás zkušených, zda má cenu si pořídit nafukovací člun s pádly a brázdit s ním při pobřeží.

Např. zkušenosti z proudy, náročnost pádlování...

Však to znáte, pláže jsou přeplněné a o pár desítek metrů dál nikdo na plážičce, protože k ní není přístup po pevnině.



Ahoj jestli ten člun budeš používat jen v HR 14 dnů v roce na dovolené tak určitě NE. Každý člun který má byť malý motor 5hp tě slušně povozí a máš šanci při změně počasí dorazit ke břehu.Na pádla se v této změně počasí nedostaneš ani náhodou.Ceny těchto kompletů jsou dosti vysoké pak je jednoduší si to od Chorvatů půjčit než si něco pořizovat.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
10. 02. 2009 22:40
Děkuji Vám za info.

Jsem rozhodnutý nebudu si člun s pádly pořizovat. Možná s motorkem, ale to si vyhledám v ostatních diskuzích na fóru.
Re: nafukovací člun s pádly
11. 02. 2009 06:59
Jen bych si nekupoval nejakeho prcka.Vyber si neco kolem 3m.Clun 2,5m se bori a tim hodne straci( asi by jsi z toho byl nestastny).U 3m clunu bude lepsi stabilita a lepe ti pojede i s 5HP motorem.Uz jsme to zde na foru resilly a je tam popsano asi vse.
Re: nafukovací člun s pádly
11. 02. 2009 10:12
ja jsem vloni testoval kanoj se stabilizerem a zavesem motoru na kterej nasazuju elektromotor 55lbs a jelo to dost slusne,
je jasny ze to je jenom na takove popojizdeni u brehu ,ale uz i ta kanoj jela na mori rychleji nez ruzne gumaky co jsem mel predtim ,nevim jestli uz se za elektromotor musi platit nejaka vineta poripadne mit ridicak,byl jsem kontrolovan v 08 dvakrateye popping smiley ,ale byla to jenom zvedavost

doporucuju rodinej double kajak,gumak na vesla je utrpeni ,ale taky se to da

double kajak bych si k mori chtel vzit letos a jsem zvedavej jak pojede "opet elektromotor 55lbs" ,hlavni je to ze ho muzu pouzit na kazdej nasi prehrade a jede to velice slusne i na vesla smileys with beer
avatar Re: nafukovací člun s pádly
11. 02. 2009 10:58
já mám tohle nafukovací člun EXPLORER 200

samozřejmě pro děti,ale člun to je i s pádly.thumbs up smileythumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (11. 02. 2009 11:00).
Re: nafukovací člun s pádly
12. 02. 2009 14:59
To je opravdu pro děti,ale měl bych je raděj uvázaný na dlouhým laně ,protože i menší větr s tím dovede po hladině pěkně uhánět.Myslím ,že i dospělý by ve větru měl co dělat ,aby se dostal na břeh.
Re: nafukovací člun s pádly
12. 02. 2009 15:51
poslední foto našeho člunu z loňské (2008) dovolené na Pelješaci. Díky "perfektnímu" kotvení páč přes noc přišly vlny se nachází někde na moři nebo v Itálii. Kdyby jste ho potkali tak mu prosím věnujte tichou vzpomínku. Sloužil 15 let. smoking smiley




a jeho ekologický provoz

[www.galerie-jadran.net]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (12. 02. 2009 16:04).
Re: nafukovací člun s pádly
18. 04. 2009 16:23
Nafukovací člun a pádla prostě nebrat.
Opravdu raději nafukovací kajak. Moře není Máchovo jezero, jednou začne trochu foukat od pevniny a ani těch blbých 100 m nedopluješ (je asi rozumnější skočit do vody, nechat člun člunem a 100 m doplavat). Jezdil jsem za mlada závodně divokou vodu, byl jsem u moře s windsurfingem (skoro začátečník, plovák sloužil jako výborný dopravní prostředek), jel jsem tam párkrát i na nafukovacím oválném člunu a 10 km severně od Puly jsem měl co dělat přepádlovat proud mezi ostrůvky snad 200 m od břehu. Takže o vodě něco vím. Teď jezdím na plachetnici a když někoho vidím na malém nafukovacím člunu s pádly, vstávají mi vlasy hrůzou. Jo, je to dobrý dopravní prostředek z jachty na břeh a zpět ... A skutečně se stává, že během 5 - 10 minut se zvedne vítr a můžeš z toho mít pořádně zamotanou hlavu. A pravděpodobnost změny počasí je daleko větší, než že na lyžích zažiješ lavinu (taky vyzkoušeno).

Pavel.
Anonymní uživatel
Re: nafukovací člun s pádly
21. 04. 2009 07:50
Jojo, tu fotku znám z loňska, to je ten prototyp pohonu člunui akuvrtačkou.... vloni jsme se tomu dost nařehtali. Rohale, dobře, žes ji vytáhl...smileys with beer
Re: nafukovací člun s pádly
21. 04. 2009 08:08
Tomm: ano "byl" to on
Anonymní uživatel
Re: nafukovací člun s pádly
21. 04. 2009 08:33
Je takový...ekologický....thumbs up smiley
avatar Re: nafukovací člun s pádly
21. 04. 2009 21:10
ahoj

a ta vrtačka s "lodním šroubem" propelerem s tím pohnula?

hahaha

bob
Re: nafukovací člun s pádly
22. 04. 2009 07:02
to bioubi: no jasně spinning smiley sticking its tongue out
ještě poznámka: nejenže není člun není ani aku vrtačka (spálené vinutí) a ani Yamaha (ve šrotu).
avatar Re: nafukovací člun s pádly
02. 03. 2013 16:54
Nemoc nafukovaciho člunu...........[www.email.cz]
avatar Re: nafukovací člun s pádly
02. 01. 2014 20:39
Začínám blbnůt. Dnes celý podvečer gůglím o kajacích. Ježíšek u nás nechal jakůsi obálku s obrázkama, tak přemýšlám o kajaku, třeba přímo takovém.. Máte s ním někdo zkušenosti? Jen tak kolem břehu...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: nafukovací člun s pádly
02. 01. 2014 21:06
My máme
beru ho na každou dovolenou do Chorvatska dá se za dobrého počasí pár metrů od břehu dojet i 7km daleko a zpět ale musíš mít dobrou kondičku a ne přecenit své síly většinou jezdím tam proti větru abych zpět jel po větru
Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 08:37
Bomiňo, přidej si pár těch obrázků a jdi do člunu s motorem.
avatar Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 09:47
To nehrozí, ani doma v tom nemám podporu - prej že bychom si nejprve měli něco půjčit a pak kupovat, takže do toho nechci nějak moc investovat. Navíc v zátoce jsme celkem spokojeni, ale přece jen bych se svezl někam bokem.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 10:01
Nafukovací kajak, či čln na pádlo má iba jednu výhodu: Dá sa zložiť a potom sa ľahšie skladuje a preváža. Pozor ale! Tieto plavidlá sú vymyslené na rekreačné plavby na stojatých vodách a na rekreačné splavy riek dole prúdom. Hlavná nevýhoda nafukovacích kajakov je v tom, že sa sedí hlboko a vzduchové hadice značne prekážajú pri pádlovaní. Ďalšia nevýhoda je veľmi malý ponor a mohutné vzduchové telesá nad vodou. Keď sa rozfúka vietor môžeš veslovať koľko chceš, budeš unášaný vetrom ktorý sa na rozdiel od teba neunavý. Keď predsa chcete na more s nafukovacím kajakom, tak treba si zaobstarať taký, ktorý má riadné, vyššie uložené sedenie. Nezabudnúť ale na bezpečnosť. Celá posádka povinne musí mať záchranné vesty (riadné s límcom)a nevzďalovať sa od pobrežie na viac ako 50 m. Je o tom tuším aj zákon.

Osobne čo viem doporučiť sú morské "sit on top" kajaky. Mám jednomiestný Rotomod Mambo, ale existujú aj dvoj až štvorsedadlové. Rotomod ocen duo a ocean quatro. Podotýkam, nie som predajca týchto člnov!!! Tento príspevok píšem preto, lebo stýmto výrobcom mám skúsenosti. Je obrovský výber. Majú kajaky na pohodovú a bezpečnú jazdu, majú rýchlejšie, ale aj viacmiestné lode a majú aj špičkové morské kajaky.
Rotomod je renomovaná firma s vývojovým oddelením a jeho výrobky ozaj fungujú. Sú stabilné, pevné a čo je hlavné sú konštruované na more! Krásne vybehnú na vlnu a ani vlna prichádzajúca zo zadu Vás nepotopí. Krásne sme si užili na vodách Bračskeho kanála, kde boli aj metrové vlny keď fúkalo. Na streche auta sa prevážajú pomerne jednoducho. Ja s mojím kajakom "Mambo" jazdím v pohode aj dialničným tempom.
Video:


avatar Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 10:46
Oziie, díky za fundovaný příspěvek. Cením si ho. Ten RTM kajak je bomba, ale 20 litrů do toho nedám. Vyloženě to má být jen na popojetí podél břehů těchto konkrétních zátok.

Bezpečnost je opravdu důležitá, ale tady ani nejsou vlny, když jsou třeba kousek dál na jižní straně. Je to dost kryté. Dalo by se namítat, že co když budu jinde v HR, ale nějak začít se musí a třeba to i tak skončí.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 12:39
Kde je to miesto? Ináč rešpektujem Tvoju predstavu, ale treba vedieť, že akonáhle budeš na vode, otvorí sa Ti nová dimenzia a každý rok budeš chcieť niečo lepšie, rýchlejšie.yawning smiley Keď budeš brať ten Gomotex, neber "maskáč". Pri mori to je "masaker"smiling smiley
avatar Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 13:48
Jsou to zátoky 4km SZ od města Hvar.
Kdyby to byl Gumotex, tak by byl červený nebo žlutý, aby byl dostatečně viditelný. Ještě by mohl být tento pro začátek.
Toto je ale asi ještě lepší:



____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (03. 01. 2014 13:55).
Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 13:56
Ten plochý je nanič, zabiják na kríže. Bral by som Sevylor Pacific, ale stojí vela.
Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 16:20
Já jsem loni pořídil tohle. Kajaky už beru jen abych nevyšel ze cviku drinking smiley
Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 19:48
Hezká sestava, 4,5m délka a s 30HP motorem to asi slušně peláší.
Re: nafukovací člun s pádly
03. 01. 2014 20:14
Gratulujem k sestave, ale myslím si, že sem nepatrí! Toto vlákno je o pádlovaní.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.