Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!

Autor Míra1 
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
06. 07. 2009 21:54
To máš pravdu chceto vyčkat a on se někdo ozve.Bez motoru se ti bude těžko zhánět leda ,že bys chtěl fungl novej, ale to už záleží na ceně a typu lodě .
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
21. 08. 2009 13:53
Zdravím všechny příznivce. Koupil jsem si s kamarádem motorový člun ( SEADOO) s pevným motorem ( ROTAX 587). Ale co je nejhorší, že s ním máme docela problémy. Před 14-ti dny jsme ho jeli vyzkoušet, ale problém byl v tom, že nešel nastartovat když se motor zahřál. Museli jsme vždy hodinku počkat a pak dokud jsme motor nevypli, tak se dalo jezdit. Ale minulý víkend to bylo ještě horší, nejen že to opět nechtělo startovat ,ale začalo to zdechat i během jízdy, no a to pádlování ke břehu nic moc.
Nemáte někdo zkušenosti s tímto , nebo podobným člunem? Za 14 dní jedeme k moři a potřebovali by jsme ho doladit, abychom ho nevezli zbytečně. Zatím moc děkuji, Radek
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
22. 08. 2009 08:21
Zdravím příznivce čluný a jachet.
Již před rokem jsem se zbláznil, protože jsem si vysnil motor. člun.Letos jsem se ve svém názoru na koupi jen přesvědčil, že to nebylo momentální pomatení smyslů a proto Vás žádám o radu.
Chtěl bych koupit motor. člun typu Bayliner Ciera nebo podobně, kde člun bude mít cca 7-9 m délky, 1-2 motory, benzín, neboť diesel je zbytečně drahý a mě se nevyplatí, s malou kajutou, kde by přespali 3 lidé, kuchyňkou a WC. Kapitánské zkoušky si budu dělat někdy na podzim, podle termínů.

Prosím tedy o radu, kde, popř. jak nejlépe koupit slušně ojetý člun.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
22. 08. 2009 11:04
leiter napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím příznivce čluný a jachet.
> Již před rokem jsem se zbláznil, protože jsem si
> vysnil motor. člun.Letos jsem se ve svém názoru na
> koupi jen přesvědčil, že to nebylo momentální
> pomatení smyslů a proto Vás žádám o radu.
> Chtěl bych koupit motor. člun typu Bayliner Ciera
> nebo podobně, kde člun bude mít cca 7-9 m délky,
> 1-2 motory, benzín, neboť diesel je zbytečně drahý
> a mě se nevyplatí, s malou kajutou, kde by
> přespali 3 lidé, kuchyňkou a WC. Kapitánské
> zkoušky si budu dělat někdy na podzim, podle
> termínů.
>
> Prosím tedy o radu, kde, popř. jak nejlépe koupit
> slušně ojetý člun.


Ahoj když kolega hledal loď objeli jsme bazary lodí v Německu prohlédl internet a zadařilo se chce to ale po sezóně.Sledovat výstavy lodí, dost se toho prodávalo v Tullnu v Rakousku a v Duselldorfu v Německu.Jinak bych se trochu uskromnil ?? 2 motory je to hezké ale jsou to 2x Z noha údržba 2 motorů 2x náklad a pak něco přes polovinu větší náklad na benzín oproti 1 motoru.Jinak loď 2 motory je tak 9m a to je určitě minimálně 4t a to neodvezeš sám.Pro 3 lidi tě bohatě postačí loď 6,5-7,5m s jedním motorem a jseš cenově a na provoz úplně jinde ovšem v uvozovkách.To co jsi popsal jseš s nákupem lodi /starší/ tak okolo 2,1- 2,4 mil. a roční provoz tak 190-250tis.Slušnou 7,5m seženeš okolo 900tis. ale provoz tě vyjde také okolo 90-200tis za rok záleží kde budeš jezdit.Provozuji něco podobného v HR letos jsem jí tam ze zdravotních důvodů nedal mám jí u nás v ČR v Píšťanech je to skoro zadarmo cca 25tis.kotvení / rok ale ve srovnání s HR je to o ničem.Zde je odkaz na fota mého mazlíka Standa
[album.volny.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (22. 08. 2009 11:07).
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
22. 08. 2009 16:45
Jo, Stando, máš pravdu, jsem trochu blázen do síly a rychlosti, tak mě sekly ty dva motory. Nejlépe spíš jeden hlavní a jeden pro případ poruchy. Dále jsem přemýšlel nad náklady za kotvení.Jezdím pravidelně do Igrane a mluvil jsem tam s chlapem, co tam bylí, říkal , že kotvení po dobu sezony je v přístavu zdarma, a mimo sezonu svoji lod dává na špalky za 600 Euro na Makarskou. To se mi zdá trochu málo, ale bylo by to super.Tvůj člun je bezva, jen má na můj vkus trochu mále prostoru na palubě.Představuji sio trochu větší prostor. Dále mi říkal, že lod o cca 7 m je na moři super, ale při větších vlnách se mu osvědčila lod o cca 9 m, ta už prý nemá problémy ani při vlnách 1-1,5m. Při bouřce stejně zajedu do přístavu, popř. do kryté zátoky.Dostal jsem kontakt na nějakého klučinu z Brna, který dělá i servis v Chorvatsku, možná jej budeš znát ( jméno mám někde zahrabáno, sdělím později) Každopádně mi říkal, že nejlepší je loď koupit od Čecha, co moc nejezdí, nebude mít najeto moc MH.
Chci ji koupit na začátku příštího roku, před sezonou zase půjdou dost nahoru. Nemáš nějaké tip na webovky v zahraničí, či u nás, kde se dají lodě tipovat?

Dík
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
23. 08. 2009 10:48
Ahoj prodej lodí jsem Ti poslal pár odkazů do SZ jinak nejlepší je loď koupit od Němce jsou v nejlepším stavu a některé neznají vůbec moře což je na lodi dost znát.S tou délkou lodě je to pravda moje byla 7,57m předělal jsem jí na 8m platem ale 9m by bylo ok.Ovšem je to to co jsem říkal taková loď má přes 4t.
Pořád platí velká loď velký problém malá menší nikdy ne žádný.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
23. 08. 2009 11:10
leiter napsal(a):
-------------------------------------------------------
Jezdím
> pravidelně do Igrane a mluvil jsem tam s chlapem,
> co tam bylí, říkal , že kotvení po dobu sezony je
> v přístavu zdarma, a mimo sezonu svoji lod dává na
> špalky za 600 Euro na Makarskou.

Ahoj musím ještě jednou zareagovat do toho Chorvatska co jezdím já není nic zadarmo možná pro místní chorvaty městské molo,ale nevěř ,že to bude i pro tebe.
Budeš kotvit v jednom městě platíš přejedeš do druhého platíš ukotvíš se na bojce platíš a právě čím větší loď tím více.Jen pro orientaci ceník maríny Punat je to tam celkem drahé ale denní kotvení je takovéhle skoro všude.
[www.marina-punat.hr]
Ivo
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
25. 08. 2009 15:51
Nejsem jachtař a tak na toto vlákno nechodím. Dnes jaksi výjímečně.
Asi už jste doma a snad všechno dobře dopadlo.
Nekamenujte mne, ale stejné problémy jsem měl s traktůrkem Vari. Vím, že je zde řeč o něčem jiném, ale: naprosto stejné problémy a nakonec zádrhel byl v indukční cívce. Třeba. Ivo
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
27. 09. 2009 19:13
Ahoj zdravím uživatele leiter. Četl jsem na chatu, že sháníš nějakou loď 7-9 m, 2 motory, dobrou do vln ..... Dovezl jsem z USA loď COBIA 270 Walkaround r.v 2006, délka 8.4m, šířka 2.59m, váha cca 2400 kg, 2krát yamaha 225 ps, kajuta, toaleta. K lodi je úplně nový přívěs Venture, nosnost 4500 kg. Loď byla poškozena při bouři a potřebuje ještě nějaké opravy. V provozu byla pouze 6 měsíců, najeto 115 motohodin. Loď je certifikovaná jako plnomořská bez omezení oblasti plavby. Dojezd přes 1000 km . Cena s dvěma motory a přívěsem je 800 000 kč, s jedním motorem 600 000 kč. Cena nové je přes 2 500 000 kč. Pokud bys měl zájem pošlu ti foto a více informací. Můj e-mail boatfrom@seznam.cz
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
29. 09. 2009 21:37
ahoj ,příští rok bych chtěl jet s lam. lodí 440/50 k do Bristu .ptřeboval bych infomaci od někoho kdo tam jezdí jak je to s nájezdem do moře a jestli si tam můžu dát svoji bojku /kolik by měla vážit zátěž na dně/Začínám! nebo jestli někoho neznáte kdo mluví česky v Bristu abych se domluvil,díky Honza.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
29. 09. 2009 21:46
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:41).
prt
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 12. 2009 11:00
CHystám se sezóně 2010 na pelješac do perny u orebiče a protože určitě pojede s námi i náš zoom s 5HP, prosím o zkušenosti s těchto míst. Díky
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 12. 2009 11:57
Co vim ja tak je tam hodne provozovan windsurfing, to znamena hodne nebo casto vetrno.
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 01. 2010 16:45
"Hodně" je slabé slovo,je to jedna z nejpreferovanějších lokalit v HR pro serfaře.Ale jezdí tam všechno možné ,včetně Jadrolinie.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
18. 01. 2010 22:08
Tato oblast je nádherná a surfařů je tam jako máku.Není se ale čeho obávat,moře se krásně vlní a vane příjemný mistrál.Také jsme tam již vlastně minulý rok trávili několik dní s našim gumákem.

MirekŠi
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
04. 02. 2010 10:53
to PRT: nějaké foto z okolí Perny na Pelješacu - konkrétně z Viganje (cca 3 km od Perny) na mých stránkách:

[www.arimarseapioneer430.cz]

je tam krásně.....
prt
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
05. 02. 2010 10:30
to lukas vlk: tvoje stránky jsem projížděl jako jedny z prvních. Já sám jsem v orebiči byl, ale je to už 8 let a tehdy to bylo bez člunu. Letos jedu jen s manželkou tak to chci pořádně prozkoumat. Někde jsem našel na webu, že v oblasti před orebičem je potopený kousek od břehu nějaký vrak, tak to chci prozkoumat se šnorchlem. dal bych odkaz, ale nějak to nemůžu zpětně najít. Samozřejmě máme v plánu i pár přejzdů na korčulu snad to s 5 hp zvládneme, podle mapy to je něco přes 1,5 km.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
05. 02. 2010 14:11
to prt: fotka ze šnorchlovačky u potopenýho vraku je na mých stránkách, nad hladinu vyčnívá kus zrezavělý lodi, pod vodou je velká část, úž je to ale rozřezaný autogenem, ale potápění je tam docela pěkný. Na korčulu přejedeš i s 5HP motorem v pohodě, je to kousek.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
27. 03. 2010 23:20
l



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SELVA (27. 03. 2010 23:24).
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
27. 03. 2010 23:40
Ahoj tak včera poprvé na vodě s novou lodí bylo to super po zimě.spinning smiley sticking its tongue outNáklo 2010
Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
28. 03. 2010 09:31
Ahoj SELVA,
nebyl jsi v pondělí 22.3 s lodí na SPS Praha, když jsem si tam byl pro správné osvědčení někdo přihlašoval stejnou lodičku - moc pěkná.
Mimochodem, kdo pojedete s lodí na SPS Praha k prohlídce, velmi špatně budete hledat místo na zaparkování. Parkoviště před SPS plné, přilehlé ulice také. Pravděpodobně tam parkují obyvatelé nové zástavby. SPS by se měla zamyslet a zajistit prostor na technické prohlídky.
avatar Re: Závislost na člunu aneb dovolená bez lodi - nepředstavitelné!
28. 03. 2010 12:00
Ahoj LiboreT ne na SPS Praha jsem nebyl já mám SPS Přerov ,ale byl jsem tam také minulí týden pro papíry .Tak jsem to musel jet hned skusit na vodu .cool smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.