Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 08. 2013 08:45
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mupet (09. 08. 2013 08:47).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 08. 2013 08:49
timberland napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny, po 6ti letech zkušeností z
> gumákem QUICKSILVER 310s a motorem YAMAHA DMH 6
> (5HP) jsem koupil letos starší YAM 380s s motorem
> YAMAHA 20 HP (i spodvalníkem). Máte někdo s
> takovou kombinací zkušenosti? Můžu to ůuvázat v
> Chorvatsku na stejný úvaz jako ten menší? Úvaz tam
> mám svůj, je to 13" pneumatika vylitá betonem s
> okem. Tam vážu předek lodi za očko a zrcadlo vážu
> na břeh, cca 10-15metrů. S tí malým nebyl nikdy
> problém... A ví někdo, kolik bude mít ta 20ka
> zhruba spotřebu a jak moc mám foukat ten YAM ??
> Někdo mi říkal, že yamy mají problém s komorama,
> že když se přefouknou tak na sluníčku se můžou
> vevnitř protrhnout. Quicksilver jsem foukal na
> slunci a venku z vody dost na tvrdo.
> Díky za odpovědi na otázky.
> PS: ten malý komplet je na prodej, cenu si
> představuji tak 30tisíc (za komplet)

ahoj,
do minulého roku jsem byl majitelem YAM 430S + YAMAHA 30GMHS...také koupeno jako starší, ale nyní zůstal jen motor...člun se postupně začal rozlepovat ve spojích tub...to je samozřejmě konečná...zalepíš jedno místo a povolí o 5 cm vedle...
jinak co se týká jízdních vlastností člunu - ty byly výborné, byl to velmi robustní a stabilní člun. tím že měl relativně velký nafuk. kýl docházelo k tomu že prázdný na vodě ležel jen malou zadní částí a při celkem rychlé jízdě v neklidném moři i třeba v 4 + 4děti nedocházelo k žádnému přílišnému stříkání vody do člunu...byl jsem spokojen...až na tu maličkost že je po něm...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2013 16:53
Díky za odpověď, a stalo se... Dnes mi praskl spoj ve přední části, zkusím to nějak zalepit (mám před sebou ještě dva týdny umoře) a budu doufat, ža to další prasknutí bude až potom.... Nebo Vám to praskalo nějak rychle po sobě? A nějaký tip na lepení těch spojů? nevím jak to zatížit, to bude asi problém největší....
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2013 17:05
No tak to je presne ono...ja přijel hodil člun na vodu a sel zaplatit vinetu..po návratu čumák vyfoukly...lepil jsem to celou dovolenou..3 týdny. .vždycky večer. ..pak zatížit. ..mel jsem to upuštěno a dal jsem na to nádrž plnou....jinak jsem tam byl cca hodku a držel to...prostě silene...přes noc to jakz takz zaschlo...a druhy den dofoukat a jelo se....po příjezdu na ostrov. ..to zase pustilo...vydrželo to v tlaku cca 2 hod....pak zase znova....a tak celou dovcu. ...nakonec to unikalo o 5 cm vedle...jinak jsem to před dovolenou nechal pro jistotu ještě zalepit odborníkem. ..ale i tak to nemělo smysl. ...tvuj pripad me mrzí. ..protoze vim presne o co jde. Pevné nervy a klid....je třeba přemýšlet o jiném. ..novem. ..
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2013 17:11
Hlavně co nejlépe očistit od slane vody a odmastit...zkusit pres spoj záplatu pokud máš. ..zkusit prelepit o neco vetsi misto nez to kde to uniká.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2013 17:35
Díky, už to mám u baráku a jdu na to, nějak to odmastím, i když nevím jak (asi jarovou vodou) a laty mám taky, takže možná zkusím i to co jsi psal a lepený spoj přelepím, snad to bude držet... Už jsem se díval na BUSH čluny, ale říkal jsem si že ještě chvilku tenhle vydrží... Zlatej Quicksilver
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2013 17:48
Jj...to je fakt ono...yamy jsou super na vodě. ..velke...jedou jako pila. ..ale ty úniky. ..to je prostě masakr...klobouk dolů před lidma co je dokázali prodat ojete...neznalym jako jsme byli my...ale chybami se člověk učí. ..bush f 470 je krasny....nebo Rib?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2013 17:59
Raději bych rib, ale uvidím jak to bude finančně, manželka to nepřežije... Už tohle zamávalo rozpočtem. Sakra, fakt doufám, že tu dovolenou nějak odjezdím a ten další člun už bude aspoň na 5 let. Pěkně blbě se nanáší to lepidlo dovnitř do té díry, uvidíme jaký bude výsledek :-(
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 08. 2013 19:38
To jste mě moc nepotěšili, výhledově uvažuji o novém člunu do 3,30 a teď teda vůbec nevím jaký. Mám již sedmou sezónu tenhle, na jaře něco trochu polepím, vyzkouším v Dalešicích a hurá k moři. Vzhledem k tomu, že když byl nový, tak s ním asi Wermacht přeplaval Bug, tak jsem zatím spokojen.
[jpeg.cz]
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 08. 2013 07:18
to jirkaa: no pokud ti to drží pohromadě, tak není co řešit...jinak z vlastní zkušenosti bych YAM starší nekupoval už nikdy...měl jsem před ním bombard tropik 305 a i když se mi urval na kotvě a skončil na skále...v kempu jsem to zalepil a opět držel bez problémů, jen už byl pro nás malý a s 5kou pomalý. Asi bych...být tebou...uvažoval o ADVENTURE nebo BUSH.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 08. 2013 21:20
Zodiac Cadet 325 FR Activ ... super člun ... lehký, skladný ... vozit se dá v kufru auta ... nafouknutý za 15 minut
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 08. 2013 20:44
Tak jsem dovolenou zvládl, lepení drželo, i když jsem to přes poledne raději trochu upouštěl a taky jsem nefoukal na tvrdo, ale asi půjde z domu... Jaký by jste doporučili člun kolem 4metrů? Mám motor YAMAHA 20HP a ten bych si nechal, tak aby to spolu trošku fungovalo... Díky za rady. Jinak, přemýšlím nad BUSHem.

A ješt jednou díky MUPETovi za rady a pomoc.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 09. 2013 14:35
Tak pánové už máte zazimováno ? Podělte se jak bylo v chorvatsku se člunama ? Já byl nadšen. Byl jsem letos poprvé a naprostá paráda. Jen ty vlny dělali trochu problém. Motor parsun je dobrej dělník a makal jak zběsilej smiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 09. 2013 06:04
Ahoj , mám prosbu chystám se příští rok poprvé se člunem bush 380 15hp suzuki do chorvatska tak Vás chci požádat o nějaký kontakt nebo doporučení kam .Nějaké ubytování přímo u moře.Díky Voda
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 09. 2013 14:34
voda> celý rok nedělám nic jiného než že hledám podobný ubytování. Pokud jsi ochotný jet na ostrov (hvar) není problém najít to co hledáš ale na pevnině je to horší. Ale taky se dá najít smiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 09. 2013 05:59
kenty.tgrinning smileyíky smiling smiley bude to těžké hledání cestovky jsou drahé ale něco se najde říkal jsem si že tady to bude jednoduší.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 10. 2013 18:18
Příští rok bych měl prodlužovat bumážku ke kocábce, tj.i technickou. Chci se poptat, jak to probíhá u gumáku? Ještě jsem to nikdy nedělal, tak bych nějakou radu uvítal. Jestli to budu muset nafouknout, nebo bude stačit jen ukázat v báglu, co budou okukovat na motoru? Dík za radu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 11. 2013 12:53
Při prodloužení technické budou chtít vidět jen výrobní čísla - jak na člunu, tak na motoru, nic se vybalovat ani skládat nemusí.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 11. 2013 09:55
to Zahajskej: prodloužení technický - je možný se domluvit na Státní plav. správě a doklady tam pouze s příslušnými kolky poslat a oni pošlou zpět prodloužené papíry. Takhle jsem to dělal před rokem a nemusel jsem nikam jezdit. Ale asi záleží s jakým konkrétním člověkem se domluvíte..... ale jde to
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 11. 2013 02:25
Nekde jsem to tu psal - po domluve prijeli az ke me, kde mam ulozeny clun a vse bylo za minutu hotove. Staci jim zavolat a domluvit se. (sorry za hacky a carky, ale jsem ted ve slunne cizine a dalo by to moc prace smiling smiley)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 02. 2014 08:47
Ahoooj, mám gumák 3,8m a 15 HP. Zajímalo by mě jak je to s dočasným kotvením v Chorvatsku. Jestli máte zkušenosti.Třeba když pojedu jen na výlet do Splitu, do hospůdky, jestli mohu lod uvázat a vyhodit kotvu v přístavu, aniž by bylo nutno se někde registrovat a platit za stání. Děkuji
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 02. 2014 08:48
Kapitan > To by mě taky zajímalo tohle . Obecně jak to v HR funguje s kotvením ve městech,
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 02. 2014 08:55
Prosím kapitány foracké flotily , aby zakládali vlákna a psali v českém jazyce ....[forum.ihvar.cz] ....možná by to při trochu dobré vůli šlo třeba smazat . Děkuji za pochopení , ruší to estetiku stránky , jedná se o osm kousků materiálu na stránce .
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 03. 2014 09:02
Ahoj Kapitan a kenty.t
S kotvením jsem nikdy neměl problém. Je to jako s parkováním auta. Vždy je možné kotvit s placením a bez. Jezdím s lodí z Živogošče Blato po okolí do ostatních středisek, taky do Makarské a na Korčulu a vždy kotvím bez placení. Kotvím tak několik hodin a bez problémů. Někdy se může jednat o placenou marinu, ale to Vás na placení upozorní obsluha a případně Vám řekne, kde se kotví bez placení. V menším přístavu u rekreačních středisek bývá kotvení na dobu kratší, jak jeden den, také bez placení.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 06. 2014 20:48
Včera jsem vytáhl po zimě motor z garáže, kam jsem ho loni v září odložil. Vymetl pavouky, setřel prach, promazal, připojil nádrž a na druhý zatáhnutí frčel jak švýcary. Teď už jen za jedenáct dní ho šoupnout do auta i s člunem a pořádně ho protáhnout ve slané vodě.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 06. 2014 20:53
druhý zatahnutí...to známe........ to se pak doleje ...noste vodu ........páč je prasklej chladič thumbs up smiley
Ještě na příď člunu přidělat železný pláty na rozrážení ledu thumbs up smiley. Šibenik 17 st....Split 19 st..... brrrrrr hot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 06. 2014 09:50
Tak po dlouhé době musím aktualizovat info....jak jsem psal výše...můj YAM 430S se dlouho tvářil, že už to má za sebou a já mu věřil...jenže...našel jsem člověka, který se zabývá kompletní resuscitací nafukovacích člunů...a světe div se...po pár těžkých operacích je YAM opět připraven lámat jadranské vlny. Proběhla kompletní renovace člunu za cenu která je více než přijatelná a nyní po pár zkouškách na vodě jsem nadšen...Motor také po nějaké době stání chytl na pár "škubů" ...doplněny nové "nezbytnosti" jako například bimini, druhá nádrž apod....a už jen stříhám metr :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 06. 2014 18:33
... tak jsem dnes nahodil držáky na kolečka ke člunu ... asi je to ten nejjednodušší způsob, jak kolečka nainstalovat, či vyjmout, pokud je nechci vézt s sebou ... Michale ... myslels to takto ... ?
... je to Tvůj nápad, tak jestli bude problém ...
... tak jestli bude problém yawning smiley ... bude můj ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 06. 2014 18:42
tý brďo ty máš krásný kolečka Péťo thumbs up smiley Jen bacha při spouštění...teda nemyslím tebe...to si už s tebou Eva vyřídí, ale člunu na vodu yawning smiley Když jsem u prvních koleček dával člun na vodu, tak jsem zapadl do díry v nájezdu a kolečko bylo zloměné natotata....teda jekl kolečka.
Ten tvůj motor mne ale sejří....není ho pro tebe škoda? yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 06. 2014 19:08
... Pavle ... není ... yawning smiley
a přečti si na dopravě, jak jsme nakupovali ...
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.