Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 09:07
To StandaM :
Mám gumák Honda do 3m a motor Honda 5HP. Loni jsem neměl žádné problémy.
Ale :
Dnes ráno pustím TV NOVA a tam přesně v 8,25 hod oznámil nějaký kapitán ze Plavební správy, že Chorvatsko zavádí od teď nutnou registraci + řidičák na loď a to od délky 0 m a motoru od 0HP !!!!!!
Můžeš prosím pro nás co mají gumák do 3m a motor do 5HP jestli je to pravda ??? To by byla rána, protože nic nestihnu, jedu 18.7. Díky za pomoc.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 09:33
Kurna ty mas stejny clun i motor co jsem mel ja...teda ja mel 2,5m
To co pises jsou pro me nove informace 0m, 0HP.
Je pravda, ze i vloni byl nutny HR ridicak typu "A" i na elektromotor, tak co se tyce ridicaku budiz.

Co dodat vem si fakturu, že je to tvoje a zajdi na kapitanat a uvidis zda ti daji vinjetu bez ridicaku atd.Pokud ne... ja jezdil take bez a vyslo to.To, ale neni navod jak to obejit.Kam jedes? treba jedes na konec sveta kde nikdo nikdy nebude.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (09. 07. 2009 09:44).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 09:48
To StandaM :
Člun mám od Hondy 2,5m. Jedu do Grebaštice, to je pod Šibenikem - za Brodaricou. A loni jsem jezdil bez řidičáku a bez vinjety. Moc se mi ale riskovat nechce.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 10:04
Ahoj kluci, já mám gumák 3,3m s laminátovým kýlem a 9,9hp motor. S vinětou proto počítám a papíry jsem si dělal před dvěma měsíci protože tam musí být opravdu i na tu el. kvedlačku. Na to že tam nikdo nekontroluje papíry od člunu a "řidičák" na loď bych nespoléhal. Je tam známý a díky tomu že je asi krize nebo vlivem špatného počasí tak je tam málo turistů a známého kontrolovali i když má člun 2,9m a 6hp motor což u nich až do teď byla hranice pro jízdu bez viněty. Ty papíry si ještě udělej není to tak těžké a za týden se to dá naučit a domluvit se aby ti průkaz vystavily do třech dní také jde.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 10:18
bohuzel papiry uz 100% nestihne udelat.Aspon bych se pokusil zaplatit vinjetu ta bude nejdulezitejsi resp. stavit se na kapitanat zda to co rikali v TV je pravda.Na strankach www.mmpi.hr nic neni muze to byt jen dalsi kec z TV.

Mam take 3,6m (lamin.kyl) 15HP, tak to mam take vsechno vyrizene.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 10:24
Jedu do HR do Tučep v sobotu tak vám potom napíšu jak to s tím je. Optám se na to na kapitanátu v Makarské jak půjdu kupovat vinětu a v neděli večer napíšu co a jak.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 10:34
Ja budu kousek od tebe, ale az od 21.7. a vyrizovat to budu take v makarske.U me to je jasny, ale pro mikin123 to bude vhodna informace.A jeste muzes pridat info (teda pokud se ti bude chtit) jaka je voda pripadne zda pojedes po stare jaka je cesta...ja ti pak dovezu pivco:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (09. 07. 2009 10:48).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 12:07
To StandaM a Luky :
Chlapi díky moc za info. Vinjetu koupím přes domácího, toho nebudou prudit jako nás turisty. A uvidím jak bez řidičáku obstojím.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 14:21
Stando jedeme přes Maďary, Letenye a pak po dálnici až do Šestanovce. To pivčo klidně vem bo tam budeme min. do 25.7. a pokud bude příznivá konstalace hvězd (žena) a nálada tak to o pár dní protáhneme. Ale i tak se můžeme někde scuknout, kam jedeš?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (09. 07. 2009 14:22).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 19:04
Budu v kempu u Blata tak 15km jizne po vode od Tucep a mam v planu omrknou skaly u Podgory.
odkaz
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2009 20:34
to mikin123:
tak to vypada, ze jsi mel pravdu a znelo to verohodne, ale stejne to platilo i drive, spis chteji aby si lide narychlo udelali kurz v HR, kdyz to u nas pres prazdniny nejde.Snad nas neprekvapi s novou cenou za vinjetu.

A hlavne co je tohle za blbost!!!!!


Kdyz jsem u te vinjety je potreba sepsat seznam osob...to je me jasne, ale jak to je, kdyz budu chtit povozit nekoho dalsiho?
Podle vseho bych musel zajet na kapitanat obnovit seznam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (09. 07. 2009 21:19).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2009 00:09
Tak až tam uvidíš žlutej parník a na něm vysmátýho třicátníka s pěknou blondýnou a dvěma špuntama tak to budu já a moje rodinka, jinak jezdíme na člunu až do Igrane bo dál to s honwawe 2,5m a 5hp Yamahou nešlo bo vlny bývali odpoledne veliké a o skluzu se mi mohlo jen zdát když jsme na tom jeli čtyři, ale když jsem jel sám tak se to do skluzu přehouplo a pak to svištělo pěkně. Tak zatím ahoj a když budeš mít náladu na to pivko tak buď žlutej parník a nebo tel.731565870 ale ten kontroluji jen večer a ráno. A kté vinjetě, může se střídat na plavidle tuším pětinásobek povolených osob ale musí být zapsané v nějakém lejstru a nahlásit to musíš taky na kapitanátu a doložit to pasy nebo jinými doklady osob které se budou na lodi plavit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (10. 07. 2009 00:11).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2009 07:35
Tak to znam, take jsem mel 2,5m hondu + 5HP a skluz jsem nepoznal ani kdyz jsem jel sam a take jsem jezdil tak max. po Igrane a nebo dolu po Drvenik.Dokonce se nam stalo, ze kvuli vlnam jsem si musel udelat dvou hodinovou pauzu nez se to trochu uklidnilo, ale stim je treba pocitat.

Zapisem dalsich osob jsem tak trochu pocital...., ale myslim, ze to neni petinasobek jak pises, ale max o 50% vice nez je max povoleny pocet u parniku, v podstate je to jedno.

Jinak bili clun 3,6m 15HP yamaha pekna blondinka a dve dalsi zaby ve zlutych vestach jo a sestatricatnik :-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2009 09:31
To StandaM : Začínají mě cháčka pěkně štvát, neboť : platit se vinjeta nemusí ani průkaz vlastnit nemusíš, když si půjčíš v Chorvatsku člun v půjčovně!!! A zajímalo by mě zda místní musí mít také na ty své čluny vinjetu plus řidičák VMP. No a nevím co znamená na tom tvém fotu, že průkaz VMP má platnost na rok !!! To tedy příští rok musím zase vysolit 2.000.-Kč? Asi změním lokalitu a začnu jezdit do Řecka, tam to je snad v normálu. A to už do Ch. jezdím od roku 91.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2009 09:51
Ja bych rekl, ze se HR obava letosnich zisku a potrebuji plnit pokladnu.
Vypada to, ze za prukaz v HR zaplatis 2000,- a bude mit platnost 1 rok.S nasim VMP nebo mezinarodnim to nema nic spolecneho.Nas mezinarodni vydany SPS uznavaji.Jen mam trochu obavu s vinjetou preci nebude tak vysoka.Dnes 2000,-/rok uz je na poradny parnik.No snad to zustane pri starem.
A to, ze si muzes pujcit jejich clun bez prukazu s tim, ze budes jezdit v urcitem prostoru (vzdalenost apod.), ale pro vlastni mit prukaz musis...je pruhledne a zvyhodnuje mistni a plni pokladnu.Ono je to prejde az budou v EU.
Jinak mistni zadnou vinjetu neplati.

napsal jsem ohledne te vinjety na Chorvatské turistické sdružení, tak uvidim co napisou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (10. 07. 2009 09:59).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2009 15:05
No až dojedu, tak asi vychladnu a půjdu si udělat ten řidičák Jenom nevím co to obnáší. Asi jim budou stačit jenom ty 2.000,- a čau tady máš bumážku. Vinjetu jim taky zaplatim at se ucpou, přece jenom Chorvatsko bez člunu už pro mě nemá tu poezii. Manželka už jásala že letos pojedem bez člunu a budu s ní na břehu. Tak mi chlapi držte pěsti ať to udělám napoprvé a nebudu opakovat kurs.

To StandaM : Jsem zvědav co ti to Chorvatské byznyscentrum odpoví.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2009 19:30
tak zde je odpoved :

Dobrý den,
Informace, kterou zveřejnila TV NOVA, není pravdivá, poplatek se liší podle délky člunu:

Do 3 m . 150 kn
3 – 4 m – 210 kn
4 – 5 m – 280 kn
5 – 6 m – 350 kn
6 – 7 m – 525 kn
7 - 8 m - 630 kn
8 – 9 m – 735 kn………………………

S pozdravem

Karin Golubić

_______________________

Chorvatské turistické sdružení
Krakovská 25
110 00 Praha 1
Tel: +420 222 211 812
Tel./Fax:+420 222 210 793
www.chorvatsko.hr
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2009 21:32
Ahoj poplatky se lišily vždy podle délky lodi každý další rok -10% z ceny.Jinak na vinětu napíší 122% plavících se účastníků / mám 10 tak do 22 osob/ nepočítají se děti do 10 let.
Jinak s tím chorvatským průkazem nevěřím že za 2000 kč a jen tak lehce to půjde získat.Buď to bude omezeno výkonem motoru třeba do 10HP nebo sezónou určitě v tom něco bude.
Chorvatský průkaz bez omezení mám pro rekreační plavbu a nebylo ho vůbec lehké získat.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2009 20:38
Kde se je možné oficiálně dočíst o těchto novinkách v placení za čluny atd. Nikde jinde se o tom snad ani nemluvilo jen zase na té slavné Nově a informace tam jsou pro mne něco jak články v Blesku a podobných denících.

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2009 16:19
Tak zde je info od Lukyho, ktery byl dneska na kapitanate na makarske a napsal SMS.
Platil za povoleni k plavbe (vinjetu) 3,3m 330,- kn + plus seznamu osob asi je tam jeste najaky poplatek, protoze za vinjetu by mel platit 210,- kn.
Co se tyka ridicaku dela se kazde pondeli ve Splitu a narovinu urednik rekl, ze to nema cenu, protoze nebudeme rozumet vyuce a testum.

to tvsat:
asi jedine na www.mmpi.hr a www.htz.cz
jinde to bude z druhe ruky
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2009 17:00
StandaM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak zde je info od Lukyho, ktery byl dneska na
> kapitanate na makarske a napsal SMS.
> Platil za povoleni k plavbe (vinjetu) 3,3m 330,-
> kn + plus seznamu osob asi je tam jeste najaky
> poplatek, protoze za vinjetu by mel platit 210,-
> kn.
> Co se tyka ridicaku dela se kazde pondeli ve
> Splitu a narovinu urednik rekl, ze to nema cenu,
> protoze nebudeme rozumet vyuce a testum.
>
> to tvsat:
> asi jedine na www.mmpi.hr a www.htz.cz
> jinde to bude z druhe ruky

To StandaM : No to je dobrý, už v tom mám hokej. Tak pro Čechy udělaj školení v chorvatštině za 2.000.- ale nikdo to neudělá, protože jim nebude rozumět !! Tak takhle se dělá byznys, ne jak my že řidičák pro Němce v němčině apod. Už teď tam všichni brečej, že mají o 20% - 40% menší obchody. Prostě je vidět ten Balkán, snaží se vytřískat z nás prachy za každou cenu. Nejdřív nám zakázali dovoz masa, pak dětí, teď na gumák vinjetu a nakonec nám budou na hranicích holit hlavy. Dobře pokusím se jim zaplatit vinjetu - 150 hlodavců jim bez problému dám. No a řidičák u nás ale až příští rok. Až se vrátím budu referovat. Odjíždím v sobotu 18.7.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2009 21:20
To mikin 123.Do Grebaštice jezdím 6 let ale hlídku jsem tam neviděl. Loni si to tam slováci na vodě rozdávali na malych člunech a zničeho neměli strach ,řikali že po ostrovy je to vpoho. To se ví že si to nemůžeš namířit až do Sibeniku tam by Tě určitě lapili.Jinak pěknou dovču a za měsíc jsem tam taky.yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2009 21:57
Tak tento rok by si to rozdávali jen párkrátprotože tento rok sice u Makarské ale přece krouží cajti na tom jejich poloválečným plavidle už od včerejška,zatím směrem ke Splitu a už byli i v Tučepech. A TV Nova nevěřit ani slovo protože říkali že se tady nesmí rybařit a já nechal prut doma ale ouha ono se tady rybařit může ale jen s prutem a zadara bo je to u nich sportovní rybaření a zákaz ja na chytání do sítě alespoň tak mi to bylo řečeno na kapitanátu v Makarské a ta vinjeta je vážně 330kn pro člun délky 3,3m a výkon 10Hp do kolika je jen těch 330kn nevím protože jsem platil za svůj člun a na větší jsem se na cenu neptal,každopádně pokud někdo z vás má vinjetu z loňska tak si vemte účet měla by na to být sleva za každý rok tuším 10% nejvíce však 50% a s tím holením na hranicích to bylo dobrý thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 09:23
Tak tady je ten můj žlutej parník podle kterýho mě poznáš
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 09:24
Chci se zeptat, budu si kupovat menší nafukovací člun (Campingaz Colossus 2+1), jakým způsobem to přivazovat resp. jak si udělat bojku nebo jinak, aby sem ráno našel člun. Budu na Pelješaci a tam žádná oko u mol nejsou a stále se mi to také nechce vytahovat. Bohužel loni to ještě vypadalo na lepší člun, ale krize zaútočila tak to musíme překlenout tímtospinning smiley sticking its tongue out a snad příští rok už bude Zodiac s tím motoremdrinking smiley Díky za rady
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 09:42
To titino,

to je škoda, že jsme se tam neviděli. Chodim tam na pláž u přístavu, blízko maďara s nejlepším domem a 2 Ferrari. Nechodím na tu městskou, je tam hlava na hlavě. To místo se mi moc líbí, skvělý domácí, klid a ne žádný maso. Do Šibeniku určitě to nenamířím, chtěl jsem zkusit Primošten ale asi to vzdám.
Tak i tobě pěknou dovču a snad se někdy uvidíme v G.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 10:55
to Luky:
OK, ted to neprehlednu.

to Ctirad:
prozkoumej dno zda tam neni poradky kvadr s okem, pokud ano mas vyhrano zde to uvaz a oznac bojkou.
Pokud jsi nic nenasel porid si kolik a kotvu.Kolik poradne zatluc na brehu a uvaz parnik(kolik oznac at o nej nekdo nezakopne), kotvu soupni do vody aby ti clun necestoval.Hlavne nedej na reci, ze staci kabela s oblazkama nebo cihla na dne!!!!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 13:17
StandoM díky pls jak velkou kotvu myslíš nebo spíše jak těžkou ??

a ještě k tomu kolíku-tím myslíš co?? vím, že se ptám hloupě, ale já znám jen kolík u stanuspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 13:43
Tady nejde ani o vahu kotvy, ale o velikosti.Ja jsem si koupil 0,7kg kotvu a ta je velka jak mobil:-), ale me bude stacit na drzeni smeru budu ji pouzivat spolecne s kolikem jen pri zastavkach.
Ten kolik je na stejnem principu jak kolik od stanu.Ja pouzil cca 20 - 25 cm nerez kulatiny o prumeru 14mm.Na soustruhu jsem na jedne strane udelal spici a na druhou jsem navaril nerez oko kam pres karabinu chytnu lano.
Kotva bude stacit tak kolem 1,5kg max vsak 2,5kg, 3,2kg je uz moc a zabere hodne mista.Nejdulezitejsi je ten kolik ten nesmi pustit clun.

Vecer ti sem dam foto koliku.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2009 13:50
StandaM - díky moc
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.