Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 03. 2009 13:45
to D33:
jj, to same, ale od jine firmy v praci pouzivame(fasujem)....ta to vec nema chybu.Je to neco jako nemastny technicak, ktery se "hned" odpari, ale lepidlo od samolepek nebere.Je to super na odmasteni pred silikonem, tmelenim apod.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 04. 2009 09:27
tak jsem na ten odloupnuty rozek pouzil epoxidove lepidlo a barvu v tuzce.A uplne nejlepsi gol je ten, kdyz me v obchode poradil, ze na lepidlo po samolepkach lze pouzit Toulen a i na PVC.Rekl jsem mu jestli se nezblaznil :-) Jen tak ze srandy jsem ocistil nahradni flek pro lepeni.... a podle ocekavani to naleptalo PVC.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 04. 2009 12:54
ahoj

Stando ještě že ti neporadil že je to dobra mastička na opalování...
a nebo super na čichání, že je potom krásný svět.
bohužel se člověk setkává s amatery.

Na ty fleky od lepidla používám hodně techn.benz. a na něco líh,
ale psal jsi že to nezabíra. Určitě je tam použité spec lepidlo ,
které nepujde čímkoli pryč. Tak to trochu mechanicky opatrně obrus
a nové čísla dej na stejné místo, aby se zakrylo.

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 04. 2009 13:47
to bioubi:
jeste jsem nekoupil novy lih (tim 9 let starym to slo jen trochu), ale je cejtit jak na hadru a rukach zustava lep asi to chce porad dokola a dokola smudlit lihem a menit hadry.To lepidlo neni vubec videt, je uz jen sem tam a slaboucka vrstva, ktera je videt az kdyz se na ni dostane prach a spina.Cisla se budu snazit dat na stare misto, ale po ocisteni od prachu na lepu neni nic videt tak to bude trochu pracnejsi to trefit, ale udelam si tuzkou body a bude to OK.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 04. 2009 18:32
stando

to lepidlo, když to jde trochu lihem tak to technickým benzínem pujde,
a nebo používáme lihobenzín.
vždy to zkoušíme jedním nebo druhým a nikdy nam to nezničilo podklad,
myslím že si poradíš!!! spinning smiley sticking its tongue out

držím ti pěstě

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 04. 2009 21:10
jj, uz jsem si poradil....nalepku (lep) od vinjety technickym benzinem a lep po evidencnich cislech lihem.Ten co jsem mel byl jak jsem psal 9 roku po datumu spotreby :-) novy zabral hned.
a dalsi veci jsou nalepky co jsem si objednal.Sada cisel je ze dvou druhu silnejsi a matne slabsi a leskle no hruza.
Ty slabsi prestaly lepit hned jak jsem se na ne podival.To by clovek neveril jake prkotiny dokazou cloveka zdrzet a nasr.. .:-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 05. 2009 10:22
Tak uz mam treti sadu nalepek, porad se odlepuje.... resp. pouze dve cisla, ktere jsou z jineho materialu a i dokonce jineho fontu.Prodejce me rekl, ze to bohuzel tak dostali.Napadlo me jestli by to nechtelo po nalepeni prejet fenem nebo horkovzduskou.Uz mam chut to vyrezat z PVC a pres festovni oboustranku to nalepit.Byl jsem 2× na vode a vzdy jsem prisel o zminovane cisla...., rychlosti to, ale neni :-)

Pokud nekdo schani nejake ty cistidla, tak za tyto jsou to vyhozene penize :

Odstranovac zazloutlych skvrn:


Cistic nafuk. clunu:


jedinne co zabere je toto, ale Cif a Jar udela to same a je to levnejsi:-)

Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 05. 2009 22:39
Stando ,čísla na gumáky jsem vždy stříkal sprayem.Nechal jsem si udělat šablonu a potom koupil sprey obyč na auta aceton.
Nic to nerozleptá a čísla drží do dnes.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 05. 2009 09:22
Az budu mit cas, tak to zkusim prejet horkovzduskou a uvidim, ten spray bych asi nechal az jako posledni vec :-), ted na dalesice to jeste necham.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2009 16:06
Tak když jsem si vše na mém novém starém člunu dal do cajku : motor dal do předsezónního servisu - pochválili mě, že je to skvělá koupě (připomínám, že jsem koupil deset let starý dvoutakt tohatsu 5HP), člun (připomínám, že jsem koupil starý Bombard 305 cm) zalepil (nepatrně ucházel, byla tam dirka jak od špendlíku), začal jsem koncem května řešit papíry (i když všichni prodejci nových člunů tvrdí, že člověk na tak malý člun do chorvatska papíry nepotřebuje). Říkal jsem si, že když pojedu k moři začátkem srpna, času je dost. Ale ouha, teď jsem definitivně zjistil, že papíry už nestihnu udělat, protože termíny zkoušek jsou až dokonce září obsazené (přes prázdniny totiž SPS nezkouší). Máte pro mě radu co bych mohl ještě podniknout? A jak to vypadá s pokutama v případě kontroly při řízení lodě bez papírů? A co registrace? Mám ten člun registroovat? Jsem už třetím majitelem a nikdo ho přede mnou neregistroval... Ale podle chorvatských předpisů prý snad mám být registrace na loď delší než 2,5 m.

Díky za rady...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2009 16:50
Ty vinjetu a ridicak mit musis.Dnes v podstate ridicak v HR by jsi mel mit i na kvedlacku.:-)

zaplat vinjetu ta kontrolu bude zajimat jako prvni.Meli by ti ji vystavit na jmeno.Jestli nas mezinarodni nebo jejich ridicak typu "A" budou vyzadovat pri placeni vinjety nedokazu rict, spise ne, ale zalezi to na urednikovy.Ridicak na tvuj clun musis mit take, ale stim uz nic nenadelas.Me jeste nikdo nekontroloval, ale stat se muze cokoli.
Pokuta muze byt mastna.... .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (11. 06. 2009 17:15).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2009 17:16
A mám ten člun nějak registrovat? Na fóru se o tom taky mluvilo, ale nikde jsem jasnou odpověď nenašel. Chorvati údajně požadujou registraci od 2,5m...Někdo psal, že registraci vyžadujou při koupi viněty. Vzhledem k tomu, že jsem koupil člun starší ( a bohužej jsem nesepsal ani kupní smlouvu), nemám žádněj doklad, že člun je můj.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2009 17:38
pokud nemas doklad a jeste notarsky potvrzenej podpis od prodavajiciho tak ti to na SPS nezaregistruji.
Domluv se s tim kdo ti to prodal sepiste smlouvu a tu vem na SPS, pokud prodavajici nebude pritomen na SPS musi byt jeho podpis notarsky overen, dale bych tam jeste dopsal, ze clun a motor neni nikde jeste registrovan a doklady mas za tyden.Nebo tam zavolej a oni ti reknou presne co a jak budou potrebovat, ale v podstate to bude jak pisu.
jinak chorvati nemuzou pozadovat registraci,kdyz u nas je povinna az od 4kW.
Zaregistruj si to... a budes mit castecne klid a hlavne doklad, ze je tvuj.

to co hlavne pozaduji chorvati je rocni poplatek (vinjeta) a hranice je od 5/2007 3m.
pokud mas clun 3m a vice platis, pokud mas clun pod 3m a motor 5kW a vice platis.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2009 21:41
Je to tak jak píše StandaM. Pokuty jsou mastné, vloni jsem platil. Velmi solidní důstojník na kapitanátu v Dubrovníku mi ukazoval sazebník a bohužel nejnižší pokuta za vinětu byla 3000 kn. Ač sám mi jako důchodci by tu pokutu odpustil, tak to nemohl udělat, protože vodní policie,cestní policie atd. jsou propojeny a tak již figuruji v databázi a on to nemůže nijak změnit. Tak jsem před 14 dny si udělal zkoušky na SPS Přerov a 18.6. jsem domluven na Žermanické přehradě na registraci člunu. Má to ovšem malý háček, dnes jsem byl zkontrolovat drobnosti na člunu umístěném v garáži. Při příjezdu před garáž jsem ovšem zjistil, že vrata mi už někdo ochotně otevřel i bez klíče. Při pohledu dovnitř se mi málem pdlomila kolena. Parchanti !!! A tak policie atd.. Nejhorší na tom je, že pitomci vzali člun a podlážka složená vedle zůstala. Takže celý člun mají na h.....o. Je docela možné, že někde skončí v kontejneru, protože je vlastně neprodejný. Pozn. kdyby někdo z vás slyšel o Zoomu 340 bez podlážky tak dejte vědět.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2009 22:24
To snad neni pravda....a co motor?
Denne brazdim bazary na netu, tak ti pripadne dam vedet.Mas mimo te podlazky i jiny poznavaci znak?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 07:18
Jak už jsem tu kdysi psal, tak když jsem měl 298cm gumák (taky u nás neregistrovaný), tak v Chorvatsku je jim přirozeně jedno, jaké předpisy máme u nás a registraci chtěli. Vyřešilo se to tak, že jsem musel na kapitanátu zaplatit jakousi technickou kontrolu a dostal jsem na to papír (na rok). A kapitánský průkaz po mě chtěli pokaždé při koupi viněty.
A mimochodem - není ta hranice už 2,5m?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 07:42
Asi jak kde, ale jak pises s nejvetsi pravdepodobnosti budou chtit i ridicak.
Ohledne te registrace (vinjety) si ted vzpominam, ze jsi to uz psal.Ja jsem spis myslel, ze nemuzou chtit doklad, ktery nemas, ktery u nas neni povinny, ale jak pises...dovedou se poradit.
Hranice 2,5m byla drive, nejsem si vedom, ze by ji zase zmenili.Mozna, ze kazdy znas tomu rika jinak (registrace,poplatek, povoleni k plavbe apod.)

Abych to uvedl na pravou miru.Povoleni k plavbe(vinjeta) je hranice 3m.Registrace clunu (pravo mit chorvatskou vlajku) je hranice nad 2,5m atd. viz. nize.Pokud to nazyvam spatne opravte me.

Z toho plyne:
pokud mam clun 2,5 m s motorem 5HP(3,7kW) vinjetu neplatim, registraci nepotrebuji.
pokud mam clun 3 m s motorem 5HP(3,7kW) vinjetu neplatim, ale registraci si musim vyridit.
pokud mam clun 3,10 m s motorem 5HP(3,7kW) vinjetu platim a registraci si take musim vyridit

registrace(pravo nosit HR vlajku) je snad povinna jen pokud budu chtit vozit HR vlajku ne?

cituji:
se říká v oficiálním překladu nařízení chorvatské vlády:
Chorvatsko - nařízení č.970 - příjezd a pobyt nám.jachet - 15.05.2007
======================================================
VLÁDA REPUBLIKY CHORVATSKÉ
970
Na základě článku 1020. odstavce 1. a odstavce 2. Námořního zákoníku (»Sbírka listin«, číslo 181/2004) Vláda Republiky Chorvatské na zasedání ze dne 5. dubna 2006. roku přináší
NAŘÍZENÍ
O PODMÍNKÁCH PRO PŘÍJEZD A POBYT CIZÍCH JACHET A MALÝCH PLAVIDEL URČENÝCH PRO SPORT A ZÁBAVU VE VNITŘNÍCH MOŘSKÝCH VODÁCH A TERITORIALNÍM MOŘI REPUBLIKY CHORVATSKÉ
.................................
II. VINĚTA
Článek 7.
Plavidlo musí být na viditelném místě označené vinětou.
Vinětu musí mít plavidlo o délce 3 metry nebo větší, stejně tak i plavidlo o délce menší než 3 metry pokud je jeho celkový výkon pohonných strojů 5 kW nebo vyšší.
Vinětu nemusí mít plavidla na pádla, bez ohledu na délku (např. kajak, lehký člun, šlapadlo a pod.).
Vinětu nemusí mít plavidlo pokud je uskladněno v přístavu nebo na jiném povoleném místě v Republice Chorvatské.
Doba platnosti viněty je jeden rok ode dne vydání a pro jedno plavidlo se ročně může vydat pouze jedna viněta.
Vinětu vydává přístavní kapitanát nebo pobočka přístavního kapitanátu.


Poplatky (2008):

Do 3 m délky a síle motoru
přes 5 KW 140 Kn
3 – 4 m délky 210 Kn
4 – 5 m délky 280 Kn
5 – 6 m délky 350 Kn
6 – 7 m délky 525 Kn
7 – 8 m délky 630 Kn
8 – 9 m délky 735 Kn
9 – 10 m délky 840 Kn
10 – 11 m délky 945 Kn
11 – 12 m délky 1050 Kn
Za jachty:
12 – 15 m délky 1225 Kn
15 – 20 m délky 1400 Kn
20 – 30 m délky 1575 Kn
nad 30 m délky 1750 Kn

ZÁPIS PLAVIDEL A JACHET DO CHORVATSKÉHO
REJSTŘÍKU PLAVIDEL NEBO REGISTRU JACHET
(UŽÍVÁNÍ CHORVATSKÉ VLAJKY)
Podle chorvatského zákona se do rejstříku plavidel musí zapsat plavidlo delší než
2,5 m nebo plavidlo, jehož výkon pohonného motoru je větší než 5 kW. Zápis
plavidel a jachet je oprávněn provádět přístavní kapitanát nebo jeho pobočka.
Do chorvatského rejstříku plavidel a jachet může být zapsána loďka čili jachta,
která je úplně nebo částečně ve vlastnictví cizího státního příslušníka nebo osoby
bez státní příslušnosti, která nemá stálé bydliště v Chorvatské republice, a to na
jejich žádost, pokud loďka čili jachta není zapsána v zahraničním rejstříku plavidel
a jachet a pokud převážně pobývá na moři v Chorvatské republice.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil StandaM (12. 06. 2009 08:31).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 13:05
to zacatecnik:
jeste mas moznost udelat testy pres firmu, ktera to nabizi, treba maji volne misto, ale bude to stat o mnoho vice nez na SPS.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 14:06
Máme nafukovací člun 3,1m a 6KW,musíme mít vesty ve člunu pro všechny???
Nevíte jestli je v chorvatsku rozdíl v registraci u člunu s 6kw a 5KW?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 14:19
to stepankar:
spis mas clun 3,1m a motor 6HP tj. cca 4,4kW ty uz musis platit vinjetu bez ohledu jaky mas motor, mas pres 3m.
vesta neni povinna(snad se nepletu), ale detem ji 100% dej.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 14:34
Pro dceru vestu máme. Teď nás někdo strašil tím, že člun musíme mít registrovaný na státní platební správě v čr? že bez toho nám vinjetu nedají?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 15:36
StandoM, motor s příslušenstvím jsem měl naštěstí doma.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 16:15
to stepankar:
pokud mas motor 6HP tj. vice nez 4kW tak uz je registrace i u nas povinna a vcetne VMP.Pokud to mit nebudes a budes se plavit po CZ vodach muzes podle noveho zakona, ktery vysel letos dostat pokutu.... kdyz reknu 5 - 10 tis. nebudu daleko od pravdy.Upozornovali nas na to pri testech.A za alkohol jeste vice.
Jak psal HonzaD pravdepodobne ti udelaji kontrolu plavidla a pak dostanes vinjetu, ale obavam se.....nemas jeste ridicak.
Kdybys mel clun pod 3m tak vinjetu mit nemusis a je jedno jestli mas 6HP nebo 5HP zde je hranice 5kW.
Osobne doporucuji si registraci u nas vyridit stoji to asi 200,- a kdyz poprosis do tydne ti to poslou.

to Ragu:
jeste, ze tak.Me by asi mr..., kdyby me nekdo odvezl clun.Mam ho take v garazi, ale ta je soucasti domu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 16:47
Díky za odpověď, řidičák už máme, spíš nás dnes strašili s registrací že trvá 6 týdnů. Dnes jsem se již na státní plaveckou správu nedovolala.
My člun v Čechách ani v plánu používat nemáme, spíš nám jde o to chorvatsko
Takže pokud tomu dobře rozumím jsou dvě možnosti
1. zkusit zaregistrovat člun v čr
2. pokud ne tak člun prohlídnou v chorvatsku při vystavování vinjety. Nevíte jak to probíhá? člun máme nafukovací, složenej v tašce. Možná jim bude stačit doklad o tom, že je člun nový?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 06. 2009 16:53
Kdyz budete mit nasi registraci videt ho chtit nebudou, ale jak to bude bez nasich dokladu s tim ma spis zkusenost HonzaD.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (15. 06. 2009 08:07).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 06. 2009 07:56
Měl jsem člun Allroundmarine 298 cm a Před pár lety to proběhlo tak, že bez naší registrace to nejde. Pak prý že tedy udělá chorvatskou technickou prohlídku člunu. Stálo to nějaké peníze - už si nepamatuji kolik (200Kn?). Ale má platnost jen na rok.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 06. 2009 14:37
Já mám 2.9m a motor 5HP
Zaregistroval jsem to u [www.czechregister.cz] ,abych měl v Chorvatsku klid,bylo to do týdne asi 300 Kč
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 06. 2009 16:37
Nakonec nám tuhle registraci poradili i na státní platební správě a zítra si tam pro registraci jedeme. Tak snad bude chorvatům stačit. Ještě to počasí aby vyšlo
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 06. 2009 18:20
to stepankar:
pocasi musi vyjit :-) vloni koncem cervence jsem zazil na Krku i svetr.Do dnes lituji, ze jsem prejel na posledni tyden z makarske na istrii.Jinak priroda a svezeni bylo super.
Jen jeste doporucim mimo standartni vybavu brat sebou i v tech nejvetsich vedrech do kabele sustak bundu nebo neco podobneho treba i tenkou plastenku.
Pri vetsim vetru a jizde proti vlnam ti bude do clunu cakat voda a nedokazes si predstavit jaka dokaze byt zima.
Stalo se me to parkrat pri navratu a neni to nic prijemneho.Cim mensi clun tim vice vody :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (19. 06. 2009 20:34).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 06. 2009 21:19
Prosím nedal by jste sem někdo návod pro začátečníky jak vyvazovat loď? děkujuu
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.