Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 07. 2015 16:43
... Bush 3,5 m ... Honda 15 Hp ...
smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 07. 2015 10:56
Ahááá, já si říkal, že je to nějak málo... Já platím citelně víc za 6,3m a 85 kW, a ještě mi napaří poplatek za dvě lůžka...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 08. 2015 23:15
Ahoj,
přijel jsem do Sucuraje asi v 9 hod a hned po vypětí z trajektu je kapitánt. Mam clun 4m a motor 20 HP, zaplatil jsem 190 kn. Celou dovolenou me nikdo nekontroloval. Jel jsem z Pokriveniku na Makarskou cca 30 min. jízdy 10 NM, mezi ostrovy to nikdo neřeší, na kapitána tu jsem se ptal zda mohu z ostrova na pevninu - říkal ze ano. Jen se musí vychytal počasí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martasik (04. 08. 2015 20:03).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 08. 2015 10:32
jen dobře pro nássmiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2016 21:00
V Lidle ted maji lano 9,5mm v delce 30m, nosnost 110kg tusim za 170Kc. Velmi dobra cena. Na bezne vyvazani gumaku dobre.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 02. 2016 10:58
... v Lídlu mají 2 druhy lan
... silnější s nosností kolem 100 kg a slabší s nosností 2 x větší, cena každého kolem 130,- Kč ... krom toho mají karabinky ad.
smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2016 18:34
Deklarovaná nosnost je 220 kg, vzal jsem si jej minulý týden, jako rezervu. Karabinky jsou k ničemu, pouze malá provedení, neviděl jsem jejich uplatnění
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 03. 2016 10:09
... vloni jsem pořídil bimini ...
... hliníkový rám stříšky měl sedět v nalepených držácích [www.boat007.cz] přičemž se jednalo o 2ramenný typ boat 007 ... bohužel už při instalaci rám vyjížděl z držáků a ty byly lepeny odborně ... no a při nějakých 20 km v hod to udělalo fííí a bimini osdtartovalo ...
nebýt toho že bylo vepředu i vzadu ukotvené šňůrami, bývalo by skončilo na dně Jadranu ... provedl jsem ještě několik pokusů, ale skončily stejně ...
... no a protože popelnice u apartmánu byla malá, tak mám námět do vlákna ...
... co vozíme domů z dovolené ...
smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 01. 2017 11:39
Od čtvrtka mají opět v Lídlu lana, 30m za 129,- tvrdé české měny. Modré, průměr 9,5, nosnost 110kg, červené je tenčí, ale 220kg nosnost. Na běžné vázání ke kocábce stačí. Posledně jsem si koupil modré. Jo a taky budou nějaké pozink karabiny a šekly, sada za 7 pětek. I kdyby to měl po sezóně člověk vyhodit, protože to zrezne, tak cena dobrá.
Karabiny
5 mm, nosnost: až cca 50 kg – 12 kusů
6 mm, nosnost: až cca 80 kg – 10 kusů
8 mm, nosnost: až cca 150 kg – 5 kusů
10 mm, nosnost: až cca 250 kg – 4 kusy
Šekl
10 mm, nosnost: až cca 200 kg – 4 kusy
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
31. 01. 2017 11:53
Ty lana z Lidlu jsou katastrofa, nedá se to slušně smotávat. Koupil jsem minulý rok modré a už bych to neudělal... Letos budu kupovat nějaké lepší - normální :-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 02. 2017 22:50
timberland lano koupíš tady karabiny je lepší koupit nerez A4 tady
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 04. 2017 17:47
... už je to nějaký pátek od testů ...
jeden dlouhý tón ... ( zopakovala ho ta motorová jachta ) ... co se hodlal kapitán udělat ?
[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 05. 2017 13:45
Co se týče lan, z Lanexu mám kotevní lano, je pružné, takže kotva dobře drží. Na úvazy Zephyr, neklouže a je příjemný do ruky, takže jím uvazuji člun proti kotvě, ale mám ho i na úvazy posádky, když by vlny zlobily. S objednávámím a doručením jsem problémy neměl, 2x jsem je pral po sezóně v pračce na syntetiku, pak mi to žena zarazila a mám je 4 rok.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 05. 2017 09:44
V sobotu jsem byl smočit člun na Labi, spojeno se křtem čerstvého kapitána. Na soutoku pod Mělníkem motor najednou nechtěl jít do otáček, jakmile jsem chtěl přidat, chcípnul. Hodně to kouřilo, takže podezření na svíčky. Žádný problém, vím, že jsem náhradní svíčky před cestou kontroloval. Jenže klíč na svíčky při kontrole zůstal tam, kde jsem ho z tašky vyndal. Takže jsem se na brblačku s občasným chcípnutím došoural cca 4km k autu, naštěstí to bylo po proudu, proti by mě to asi neuvezlo. Klíčem na svíčky mě zachránila druhá posádka. Svíčky vyměněny a motor je již v plné kondici. To, že jsem nebyl do slunečného počasí namazán (myšleno krémem na opalování) a že jsem si chtěl cestou k vodě koupit u benzínky pití a nakonec kolem žádné nejel, pominu. Ale ten klíč na svíčky, chyba jako hrom. Na moři by to bylo asi horší.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 05. 2017 19:15
... klíč na svíčky i dvě nové svíčky ... vozím s sebou ...
impeler a termostat už nemusím ( oboje vyměněno )
smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 07. 2017 11:54
Takovej dotázek - vozíte někdo složený gumák jen na příčnících na střeše? Do boxu se mi vejde, mám 130 na 90 box. Ale box je zase nejakých 12kg navíc. Minulý týden jsem viděl pelášit auto na D10, na příčníkách podlážky a na nich tašku s gumákem. Nebylo to vzhledově vůbec špatný, jen se bojím, že díky neaerodinamice takového řešení to bude dělat strašnej kravál. Doposud jsem vozil vše v autě, dvě zadní sedačky jsem nechal doma a vešlo se. Jenže mladej nějak roste a chtěl bych mu dopřát na cestu v autě více prostoru. Taky ani nevím, kolik moje kocábka váží a kolik můžu na střechu dát, jdu to někde zjistit.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 07. 2017 20:54
... co je to za box ... ? ... a údaj o výšce ...
určitě je to řešení, Tvůj gumák bez podlážek a všeho dalšího má kolik ? ... 40 kg nemá ...

smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2017 09:08
Box jsem si vyzkoušel nanečisto, je to NEUMANN Whale 130, kocábka se do něj vejde. Samozřejmě, že jen holá, bez podlážek a příslušenství. Komplet kocábka váží 65, holá bude mít těsně pod 50, což je do nosnosti škatule v pohodě. Jde mi o to, netahat těch 12kg zbytečně navíc. Když né nic jiného, tak jsem se s boxem shledal po pár letech a alespoň z něj smetl tlustou vrstvu prachu.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2017 10:38
... tak to jsi mě teda se značkou Neumann navnadil ... yawning smiley
možná, že pořídíme tento Neumann Adventure 205 ... a do něj vejde nejen člun, nádrže, vesla, kolečka, všechno příslušenství, vesty atd.
... kromě podlážek, ty by byly s motorem v kufru, ve kterým by se objevilo spoustu místa ... Bush 350 Scate pro 6 osob má bez podlážek kolem 30 kg, s podlážkami 68 kg ...
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2017 17:51
...pánové závidím vám vaše starosti které se mě letos netýkají.
Jen dvě poznámky. Doporučuji se kouknout na testy boxů co to s nimi dělá když se plně zatíží a člověk musí rychle zabrzdit. Varianta jak píše Zahája člun bez boxu je podle mne jakž takž schůdná, ale určitě ne s tím, že by člun byl položen na podlážkách. Tam se to podle mne nedá pořádně uchytit a podlážky budou fungovat jako super sáňky.
Varianta co píše Petr vypadá zajímavě, ale při zvážení váhy boxu, nosnosti jeho střechy která bude cca 75kg velikost boxu podle mne nevyužije. Jakmile tam nacpe podlážky i člun, bude podle mne na hranici únosnosti.
Jinak ale přejí pohodovou cestu a protočte vrtuli i jednou za mě smiling smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2017 19:19
... Pavle, že se taky ozveš ... yawning smiley

mě se letos tento problém netýká, podobně jako Tebe ... ale já bych do boxu na střechu nikdy podlážky nedal ... je to tak, jak píšeš Ty mé podlážky mají kolem 40 kg a chraň Bůh, aby se rozjely ... na druhou stranu 2 prázdné kanystry, výbava do člunu, vesty atd. s spolu s člunem ( bez podlážek ) zaplní Neumann Adventure 205 na 100 % a zatíží na nějakých 85 % ...


smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 07. 2017 19:34).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2017 19:49
Já jsem předpokládal jen jednu podlážku, aby byl člun podepřen mezi příčníky a neprovesil se. Samozřejmě žádný pavouky, pořádný řemeny s ráčnou.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2017 20:19
to už bych pod to raději dal fošnu co bude mít zářezy v místě nosníků aby to do ní zapadlo smiling smiley Nebo prošroubuj podlážky do nosníků, díry pak zaděláš...jseš už zvyklej ze člunu smiling smiley

Hele a teď vážně Zahájo...když tak poslouchám TV je to vůbec možné takhle vozit na střeše bez boxu? Rakušáci jsou jak břitva a začínaj prej i Chorvati. Neblbni a vez to jako jindy. Necháš doma svačinu a je to vyřízený jak místem, tak váhou smiling smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2017 08:41
... no, už jsem v Chorvatsku viděl ... vézt nafouknutý člun ( bez motoru ) na střeše osobního auta ...

smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2017 09:49
I tady kdosi psal, že vozil člun, dokonce bez tašky, na střeše vedle boxu. To už je úlet, myšleno váhově.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2017 10:15
Já používám box Thule má tuším 18 kg. nosiče. 2 kg. takže mi zbyde cca. 55 kg. na náklad. Do boxu dám gumové tělo člunu, páchnoucí nádrž-ta mi pak nesmrdí v kufru a je docela rozměrná, pak. vesty, slunečník, brýle, šnorchly, případně další lehké a objemné věci. Je možné koupit elektronickou váhu na zavazadla a vše si převážit. Kupujte box s co největším objemem, já jsem koupil ten největší co byl k mání, skoro jsem jej vracel, zdál se mi obrovský, než šel na auto a začal nakládat. Také existují verze aerodynamičtější, ale ty jsou nízké a bude problém do nich dát i ten člun. Co se týče podlážky na nosičích, vždy při montáži člunu se na podlážce říznu o nějakou ostrou hranu, byť. jsou díly hliníkové, takže představa, že ji přivážu popruhem a dám na ní člun na nosiče mne neláká. Pojedou hezky v kufru pod motorem. Ještě dolní hranu víka zevnitř oblepuji těsněním na okna, aby se mi do boxu za jízdy netlačila voda při průtržích ( léta kdy cestou nepršelo jsou dávno pryč). Pak tempomat 130 -135 na 140 km nastavuji upozornění na rychlost. V testech právě Thule vyšel tehdy nejlépe, je dobré na ně kouknout. jsou velmi poučné, co se může stát i při prudkém brždění.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2017 17:04
... Marabu ... naprostý souhlas ve všem ... thumbs up
ještě prosím ten Tvůj typ Thule ... ? ... mrkni prosím na reklamu, na ten Neumann Adventure 205, viz. můj příspěvek 08.07. 2017/ 10:38 ...
co na něj říkáš ... ?

smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2017 12:37
Osobně stále používám (již letitý a léty ověřený) Kamei Diamant 450 Člun v něm vozím naprosto běžně. Třeba, když se mi ho na Baťáku nechce moc čistit a sušit na místě, tak ho jenom "zamotám" a šup do boxu. Uchycení samozřejmě vnitřními popruhy, které jsou připevněny v místě třmenů, které drží na příčnících. Dokonce otestováno i velmi razantní brždění (lehký střet se srnkou) a OK thumbs up
S ohledem na rozložení hmotnosti vozu (4(5) + plný kufr) se snažím to nejtěžší v boxu mít nad předním příčníkem
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2017 12:39
Mám Thule Motion 800 - 470 l, rozměrově je stejný váha 19 - 18 kg. Takže Neuman je lehčí, ale bude křehčí, podlaha - zpevnění je řešena prolisy,
tedy vnitřní prostor bude menší. Thule má podlahy rovné. Taky má Neuman takové aeorynamicky estetické prolisy na bocích střechy, ale střed je nižší - na člun se asi už nebude moc nic dát. Thule je nejvyšší uprostřed. Dám dolů molitanová .lehátka nebo vestu mezi příčníky. Člun má 37 kg -Honda 350, na něj vesty, po bocích pádla. slunečník, vidličku, do předu nádrž, brýle, šnorchly, za člun vesty, člun mám více méně ve středu, abych rovnoměrně zatížil střechu v případě brždění nebo ťukance. Na autě je Thule pevný. nijak nevibruje, novější jsou jak koukám ještě bytelnější. Na současné testy jsem podívat nestihl.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2017 12:46
... děkuji za všechny informace ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.