Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 06. 2015 19:46
Možná je to tu někde napsané ale musel by jsem to do rána pročítat.Ví někdo kolik se platí za přihlášení gumového člunu s motorem Johnson 3,5 hp na 10 dní?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 06. 2015 20:16
Platí se podle vzorce částka v kunách = 20*délka(m) + 2*výkon(kW), takže pro 3m/3kW by to vycházelo cca na 66Kn (+ 30kn poplatek za majáky + 40kn administrativní poplatek + 20 kn poplatek za informační mapku). Cena je na celý rok, žádná kratší období nejsou. Platit by měly všechny čluny od 2,5m délky nebo 5kW výkonu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 08:56
V Jelse na kapitanátě šli dva kapitáni do důchodu a nemá to kdo jiný dělat. Proto otvíračka jen v úterý dopoledne, protože tam zajíždí odjinud. A ještě jim musí člověk říkat, jak na to. Dáma na mě koukala, jako bych si chtěl koupit okolní moře, tak jsem jí vysvětlil, že si do kompu zadá číslo loňského dokladu o zaplacení a vyjedou jí všechny potřebné údaje, takže to nemusí znova vše ťukat. To bylo radosti, když se jí to povedlo. Jinak jsem platil o tři kuna více než předchozí roky, nezkoumal jsem to, prostě jedna z položek na dokladu byla o ty tři kuny vyšší. Pokud si vzpomenu, doma se podívám, která to byla. Měl by být ještě na Hvaru kapitanát v Sučuraji, SG a ve městě Hvaru. Nezkoumal jsem, počkal jsem si na úterý.
.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 09:31
A kde se to přihlašuje?Ve Starémgradu určitě žádný kapitanát není.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 11:15
Hmmm, info o tom, že by tam měl být, jsem nasosal z nějakého jachtařského webu, bylo tam i tel.číslo.
Jinak pokud k člunu nemáš žádné doklady, poplatek po tobě nechtějí, protože ho nemají na co vystavit. Důležité je mít kapitánský průkaz.
Tak jsem trochu pohledal a info ze stránek www.mppi.hr je následující:

Lučka ispostava Stari Grad
21460 Stari Grad, p/p 15
Šetnica Don Šime Ljubića 1
Radno vrijeme:
Ponedjeljak: 08.00 - 14.00
Srijeda: 08.00 - 12.00
Petak: 08.00 - 14.00

Lučka ispostava Hvar
21450 Hvar, p/p 35
Obala Fabrika 29
Radno vrijeme:
Četvrtak 08.00 - 12.00 h

Lučka ispostava Sućuraj
21469 Sućuraj
Sućuraj bb
Radno vrijeme Sućuraj:
01.06. - 31.09.
Ponedjeljak - petak: 07.00 - 14.00 / 18.00 - 20.00
Subota: 07.00 - 13.00
Nedjelja: 08.00 - 11.00

Lučka ispostava Jelsa
21465, Jelsa 246
Mala banda, p/p 25
Radno vrijeme / dostupnost ovlaštene osobe:
Utorak 08.00 - 12.00 h
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 11:30
Jedná se o Starigrad Paklenica a kapitánský průkaz na motor 3,3 Hp ?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 12:06
Lučka ispostava Starigrad Paklenica
23 224 Starigrad Paklenica
Starigrad Paklenica bb
Radno vrijeme:
Od ponedjeljka do petka 07.00 - 15.00

A kapitánský průkaz musíš mít na vše, co má na vodě vrtuli. Vím, že hodně lidí bez něj jezdí. Ale dělají zle i těm, co ho mají. Jinak pokuta je 5.000HRK, možnost zabavení věci, tj.kocábky a je tam snad i nějaký den v chládku, asi v případě recidivy. Tak popřemýšlej, jestli se to vyplatí.
S motorem 3,3HP bych na moře asi nelezl, jen v případě, že je hladina jak olej a kopírovat břeh. V případě změny počasí a zvýšení vln dokáže stát i člun s 5HP motorem a plným plynem na místě proti větru a vlnám.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 12:23
Tak nevim ale vsude se pise ze na malou lod do 5 hp prukaz byt nemusi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 12:40
To platí u nás, né v HR!!!
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 13:10
Souhlas, i s tou motorizací. Dost riskantní záměr, počasí se otočí v mžiku a mohou nastat adrenalinové chvilky.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 16:40
3,3 HP jako záložák k nějaké 15+ HP je OK grinning smiley
Jako 5- Hp je dobré tak možná někde kousek podél břehu do blízké zátoky. Za mě osobně pod 20HP se 4m gumákem na moře nejezdit... možná 15HP pokud jedeš sám nebo ve dvou nalehko...
smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 16:41
Ví někdo kolik budu platit za 410 gumový člun s motorem 20k ? Ať jsem připravenej? Díky moc.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 16:44
timberland, že by:

raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platí se podle vzorce částka v kunách =
> 20*délka(m) + 2*výkon(kW), takže pro 3m/3kW by to
> vycházelo cca na 66Kn (+ 30kn poplatek za majáky +
> 40kn administrativní poplatek + 20 kn poplatek za
> informační mapku). Cena je na celý rok, žádná
> kratší období nejsou. Platit by měly všechny čluny
> od 2,5m délky nebo 5kW výkonu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 20:44
Upřesním ještě poplatek - mapka se už neplatí (už jí nedávají), upravna pristojba (administrativní poplatek) zůstala 40KN a svetlarijna (majáky atd.) podražilo o 3KN. 410člun + 20HP motor mi pak vychází na 185KN.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2015 22:25
tys ten svůj šíf nějak přefoukl.... 410 thumbs up smiley
Tom
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 07. 2015 14:18
Neví někdo nebo nepoužívá plastový kanystr s automatickým odvzdušněním jako u nádrže?
Proč se ptám teplem mě jaksi prasknulo víčko u závitu nahoře a chcal mě benzín. nebo byl asi moc plný... nebo starý grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2015 08:50
zdar chlapi...za pár dní vyrážíme a nějak se mi z hlavy vykouřilo jak je to s těmi záchranými vestami na gumák...snažil jsem se hledat , ale nezadařilo se...připomeňte mi to prosím :-)

Jak je to s dětmi (11, 13 let) ? musí mít vestu-límec při jízdě na sobě, nebo stačí je mít ve člunu?
díky
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2015 09:18
Pokud vím, tak vesta pro každý kus v lodi. A dítě bez vesty na sobě bych do člunu nepustil. Pro dítě, hlavně ty menší, je lepší vesta, má kšandu přes rozkrok a dítko z ní nemůže vypadnout. Pro starší i dospělé stačí límec. Je skladnější a dobře se na něm v člunu sedí.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2015 09:30
no límce jsou ideální...to je fakt...děti je vždycky mají na sobě(poslední dobou však stále víc protestují), ale letos zase krapet povyrostly, takže už je nutno koupit větší model :-)
díky za osvěžení paměti
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2015 23:12
No límec.... vesty se dělí hlavně podle vztlaku asi takto:

50N - plovací pomůcka
100N - záchranná vesta, kryté vody
150N - moře a v případě použití záchranného oděvu
275N - moře, extrémní podmínky, těžký ochranný oblek pro přežití.

50N - nezajišťuje záchranu v případě bezvědomí, nejsou vhodné pro děti do 30 kg,
100N - záchrana v případě bezvědomí omezena v závislosti na oblečení, použití v klidných vodách, ve vnitrozemí.
150N - zajišťuje záchranu v případě bezvědomí, většinou automatické vesty
275N - zajišťuje záchranu v případě bezvědomí ve většině případů i s těžkým oděvem do nepříznivého počasí, použití v extrémních podmínkách

Záchranná vesta musí být schopna plovoucí tělo v bezvědomí přetočit do polohy na záda aby se zabránilo utonutí.
Počet vest musí být minimálně tolik kolik je lidí na palubě a v Chorvatsku mají být na gumáku správně oblečené.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (08. 07. 2015 23:14).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 07. 2015 08:23
Jen reakce na nutnost registrace MP, do 3 metrů délky v Cro není nutná registrace a TK od naší SPS, nad 3 m délky je nutná registrace s platnou TK, do 8 koní výkonu motoru není v Cro potřeba VMP s C, nad 8 již ano, tak pozor, ať si někdo nenaběhne... Jinak v okolí pláží jízda ve skluzu v min. vzdálenosti 300m, mimo pláže, značené potápění a výjezdy z přístavů a dalších významných vodních staveb se toleruje i 200m, ale není dobré se na to spoléhat. Kdo pojede až kolem poloviny září, ten snad ani nepotká na vodě kontrolu. Loni se známému stalo, že při kontrole ani nikdo nic neřekl na to, že nemá sk. C, dokonce se plavili na člunu o výkonu 205 koní, a to nemá ani prakt. zkoušku, takže jak tady někdo psal, že Chorvati "sežerou" i průkazku do knihovny, v tomto případě nebyl až tak daleko od reality, ale rok rokem pojde a vše může být jinak. Tak mnoho šťastně naplutých mil,
Lukáš.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 07. 2015 08:55
Je zajímavé, že v HR zákonech a vyhláškách se píše něco jiného. Koukni na stránky mmpi.hr. Kde jsi přišel na těch 8HP? To nebylo ani dříve, když měli strop 5kW motor, tj.6,7HP (u nás jen 4kW). Kapitánský průkaz dle jejich zákonů a vyhlášek je třeba mít na vše, co je poháněno motorem.
K poplatkům za loď - Chrovaté tvrdí, že co nemá doklady, nemůže se za to platit poplatek, protože nemají dle čeho vystavit účet. Někde se toho drží, někde ne.
Na druhou stranu je i v jejich pravidlech uvedeno, že při kontrole je potřeba mít u sebe potvrzení o pojištění odpovědnosti. Podle nového již není uvedeno, že se to týká jen lodí s motorem nad 15kW. Ale oni to podle starých pravidel drží, pod tento výkon po tobě pojištění nechtějí. Ale taky jen jak kde.
Co se týče jízdy ve skluzu, není o čem mluvit. Tam je to jasné.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 07. 2015 11:33
nemám motor ani člun u nás registrovaný a při platbě viněty ( 3 různý lidi a dvě různý destinace ) nikdy nebyl problém. Jen jsem musel ukázat papír od člunu že je můj.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 07. 2015 08:04
Tak sami vidíte, že nejednotný výklad jejich vlastních zákonů funguje na 100%... Tyto informace jsem obdržel přímo na lučce v Omišalj. Jen bych rozlišoval mezi kapitánským průkazem a VMP:-) Modrou kartu jsem ani nezmiňoval, to beru jako automat, a poplatek je přímo zanedbatelný, když vezmu v potaz, že mi AQ 130 bere 10/h hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kony (22. 07. 2015 08:07).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 07. 2015 08:17
A v čem chceš rozlišovat? Jako že VMP je méněcený průkaz? S ním stejně na moře nemůžeš, když už jsme u těch výkladů. Na moře je podle našich definic Vůdce rekreačního plavidla. A přece si nebudu dělat řidičák na autobus, když s ním stejně nebudu jezdit, tak proč si dělat třeba HR průkaz (který dají stejně skoro každému), když se budu placatit mezi ostrůvky a poděl břehu?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 07. 2015 08:32
Ano, je méněcenný, já sám KP nemám, ale někdy bych uvítal, kdybych směl dále, než 0,75 nm od břehucool smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 07. 2015 09:32
Tak si VMP (VRP) vyměň za ten nový, tam se vzdálennost od břehu natáhla tuším na 1 míli, máš zrušené omezení do 100kW a jiné. Stejně si ho budeš muset jednou vyměnit, tak proč né hned?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 07. 2015 09:35
Vidíš, vidíš, díky za info, a právě z tohoto důvodu jsou fórasmileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 07. 2015 16:23
... kapitanát v Jelse funguje i v pondělí ... stihl jsem to před polednem, zanechaje rodinu ve stínu parku ...
" povolení " k plavbě mi na tamnějším uradu vybavila v 11,45 mladá sympatická kočena, která tam byla už v loni ... jen se zeptala jestli nemám povolení z roku 2014, že to bude rychlejší ...
to jsem měl, takže mrkla do dokumentace, něco naklepala a šla kopírovat ... orazítkovala oba dokumenty a jeden z nich mi s úsměvem a s tím, že to bude 360,- HRK ... podala ...
... na to jsem na ni mrkl lišácky i já, řka ... a godinu curik ja platil 160 kuna ...
ona mrkla do papírů, kde bylo jiné jméno než moje ... pak na můj průkaz VMP z Přerova ... a začala se kát, že mám pravdu a že mi omylem vytiskla papír toho, kdo tam byl přede mnou ... tak jsem ji utěšoval, že to nic a že se nic nestalo ...
... no a když jsem na stěně její kanceláře uviděl velký barevný plakát se všemi žijícími druhy velryb, počínaje myšokem a konče vorvaněm ... ještě mi napadlo odlehčit situaci a ptám se s úsměvem ... to tu žije ? ...
... ne, to tu nemamo ... odpověděla už o něco klidnější ...
ale to už za mnou významně odkašlala manželka, která se přišla podívat, jestli jim na úřadě jede klimatizace ...
tak jsem zaplatil, nechal 3 kuny tringelt a bylo ...
smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 07. 2015 07:56
Ach ty ženydrinking smiley A jak velký a výkonný máš člun?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.