Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 06. 2013 17:19
Možná jsem se konečně zorientoval, google maps mi prvně našel jen Stari Grad na Hvaru (a vedle něj jsem taky našel nakonec Maslenici na této mapě mapa).
Timberland je tady někde?
mapa
Vidím tam i to ústí řeky. Jak daleko se tam dá doplout klasickým člunem proti proudu?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 06. 2013 17:32
Chlapi, Zrmanja je po vode tak 2km, to usti reky a kanon jsou uzasne. Da se jet proti proudu az do mesta Obrovac a pak dal az po prvni vodopad, tam je uzasne koupani... No a pokud nekdo nevi, tak si staci vzpomenout na Rio Pekos z Vinnetoua :-) Presne to je ono...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 07. 2013 08:39
Kapitáni dotaz, jak dostat vodní kámen z nohy motoru? Zkusil jsem Cif a nic. Nějak se mi ten bílej povlak na noze nelíbí.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 07. 2013 12:39
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kapitáni dotaz, jak dostat vodní kámen z nohy
> motoru? Zkusil jsem Cif a nic. Nějak se mi ten
> bílej povlak na noze nelíbí.


Ahoj já to dostával naředěnou kyselinou chlorovodíkovou /HCL/ ale jen hodně ředěné tak 4% možná méně.Nastříkat střičkou,nechat chvilku působit a opláchnout.Při celkovém neodstranění opakovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (01. 07. 2013 12:40).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 07. 2013 13:10
Stando díky, takže i běžně dostupné přípravky na vodní kámen, většinou v nějakém množství tuto kyselinu obsahují, by si s tím měly poradit bez poškození laku. Raději napřed zkusím někde na méně viditelném místě.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 07. 2013 16:26
Nebo čstič alu disků je tam ředěná kys.fosforečná a chlorovodíková . jinak by mohla pomoc fixinela na WC ?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 07. 2013 21:28
Zahájskej
jednoduchý, kup si potravinářskou kyselinu citronovou rozdělej ji ve vodě umej s tim tu hnátu já to taky tak dělal a naprosto v pohodě smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (01. 07. 2013 21:30).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 07. 2013 12:24
Ahoj, ty máš 25 dvoutakt nebo 4takt? ptám se kvůli tomu, že mě zajímá spotřeba... Díky :-)
Nebo někdo s 20HP dvoutakt ? Jakou máte cca spotřebu, obsazení 4 lidmi ( 2 děti a 2 dospělí) ??
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2013 09:37
Zdravím .Nevíte někdo čím polepit člun (identifikační čísla) ?
Koupil jsem samolepící čísla , nalepil a druhej den mi všechny do jednoho odlítaly. Nebo není lepší třeba šablonu a nastříkat ?
Díky
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2013 09:44
Cauky vsem

mam maly dotaz , budu mit ted 14 dnu v HR 8,5 dlouhou kajutovou nestvuru :-) a predstava je ze si najdu klidnou zatoku odvracenou od volneho more a budu tam s ni pres noc , na co si mam dat bacha a jak se spravne ukotvit ( ve vybave elektricka kotva )abych se neprobudil roztriskany o skaly :-) da se toto vubec praktikovat? nebu musim byt proste v marine a basta ?

dekuji za info :-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2013 12:48
Prijed do Maslenice, je to zatoka a krasne se tam vyspite... Jinak neporadim, tak velkou lod nemam:-(
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2013 08:43
to kenty.t - mám čísla vyříznutý z fólie na autoplachty. Zatím to nějak drží, i když to má odchlíplý rohy, ale ještě to neupadlo. Předtím jsem měl z jiný fólie a nevydrželo to jedno složení člunu. Místo pro lepení odmastit, pak nalepit a fénem "dožehlit".
to Fany1000 - jsem z tvého dotazu paf. To si troufáš na takovou loď, když nevíš ani, jak to zakotvit? Podívej se např.na fórum jachting.info. Jinak se připrav na zaječí spánek, kdy budeš muset být stále ve střehu a mít možnost kdykoliv převázat.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2013 12:05
Fany1000 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cauky vsem
>
> mam maly dotaz , budu mit ted 14 dnu v HR 8,5
> dlouhou kajutovou nestvuru :-) a predstava je ze
> si najdu klidnou zatoku odvracenou od volneho more
> a budu tam s ni pres noc , na co si mam dat bacha
> a jak se spravne ukotvit ( ve vybave elektricka
> kotva )abych se neprobudil roztriskany o skaly :-)
> da se toto vubec praktikovat? nebu musim byt
> proste v marine a basta ?
>
> dekuji za info :-)


Ahoj při kotvení /nočním v zátokách/ nastudovat předpověď podle toho volit zátoku.Kotvit na hlavní kotvu s co nejvíce vytaženého řetězu.Záď lodě vyvázat na břeh.Někdo dělá že má hlavní kotvu a dá ještě pomocnou,když by se hlavní trhla.Záď lodě vyvázat určitě.Při změně větru se loď netočí a nehrozí vytržení hlavní kotvy.Jinak má li loď navigaci tak nastavit alarm kotvy.Vše je sázka do loterie a risk.Nejbezpečnější je najít zátoku kde jsou boje zaplatíš oproti maríně pár fufníků,ale máš jistotu,že ráno nebudete na břehu Standa.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 07. 2013 13:30
Pokud chceš klidně spát, jeď do zátoky, kde jsou vyvazovací bóje. Stojí to 150-300 Kn na noc podle místa a délky lodě, ale je to na jistotu. V některých zátokách patří bóje restauraci a pak se neplatí, ale vyžaduje, abys přišel na večeři.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 08. 2013 13:02
Dotaz, uvažuji nad nějakou tahací hračkou. Otázka je, zda s 15HP něco utáhnu, ale snad jo. Jak hračku ke člunu na tahání uvázat? Nějaká zkušennost, čeho se vyvarovat atd. Chtěl bych gumák na dovče využít i trochu více, než se s ním doplácat někam na pláž, nebo jet jenom někam na čumendu.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 08. 2013 14:17
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 08. 2013 12:21
Andreji, tohle je ale opravdu jen hračka, která by se rozpadla na prvních pár metrech. Měl jsem na mysli něco takového TAHADLO
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 08. 2013 08:45
Jednoduše, s 15 hp to utáhneš, ale je to na hraně. pripevníš jednoduše na dvě oka na zrcadle, lano na dvě karabiny na oka, na tomto laně kladka s okem na oko provaz na jehož konCI JE TAHADLO. doporučuju tahaldo jen pro jednu osobu do max 80 kg.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 08. 2013 11:51
Dve oka na zarcadle mam, minuly majitel za ne vesel clun ke stropu garaze, jen jsem je vymenil za nerez. Taky jsem koukal, ze i lano se da koupit v tomto provedeni, tak snad to vyjde. Jen jestli je treba si davat pozor aby se lano nezamotalo do vrtule, nebo to nehrozi?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 08. 2013 11:55
Právě kvůli tomu zamotání se tam dává to krátké lano mezi oka a až na něj to dlouhé k tahadlu... Je potřeba dávat pozor. Kde jsi koupil ty nerezové oka? I můj předchozí majitel tam měl oka a ty jsou už rezavé, tak bych je vyměnil... Díky za info.B.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 08. 2013 12:04
Veskery nerez kupuji v www.akros.cz
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 08. 2013 13:23
Ahoj Zahájo,

vlečné lano je nejlepší plavací, většinou je,
tedy ty co jsem měl, plavaly na hladině všechny,
a nikdy se nestalo, aby se zamotaly

pozdravuj doma
bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 08. 2013 08:15
Roberte díky a taky pozdravuj.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2013 11:09
Ahoj pánové. Za 14 dní odjíždím směr chorvatsko se člunem 3.6 15hp. Mám dotaz na vás co už jste absolvovali. Berete si sebou do HR vždy plovací vesty ? Nemám je zatím koupené. Mám tak učinit podle vás ? Má to cenu kvůli případným kontrolám ? A jak se díváte na riziko jezdit bez vest ? Díky za vaše názory
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2013 13:02
Ahoj

kontrolovali mě téměř každý rok na moři, vesty nikdy nechtěli ani vidět
ani o nich nemluvili. Ale je to o tvém přístupu k životu a k dětem.
Mám pro celou posádku vesty vždy. Nikdy nevíš co se stane.

bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2013 13:14
Děti nemám. Jen já a přítelkyně.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2013 13:34
tak to ti stačí jedna..... thumbs up smiley
Já mám raději sebou vesty pro celou rodinu. Manželka s klukem ji už měli i několikrát na sobě a já zatím jen pod sebou, ale můžou přijít chvíle, kdy se do ní nasoukám taky....... a že se to k tomu už asi 2x blížilo yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 08. 2013 15:43
Mám je stočený pod sedačkou. Zabíraj sice nějaké místo ale jistota je jistota. Dceři jsou tři a bez vesty do lodi vůbec nesmí.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 08. 2013 09:01
no já se rozhoduju jestli je koupit nebo ne,ale asi je teda koupím..
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 08. 2013 09:55
Stačí koupit jen záchraný límec. Dá se na nich sedět a zaberou málo místa. Nejsou drahé, cca 350 korun, podle nosnosti. Jen je třeba kouknout, zda mají certifikaci jako záchraný prostředek.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.