Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2012 21:54
Dík za odoved.Pokusím se třeba kotvu zaházet kameny ono jich je po okolí docela dost.Takže nemusím se bát a klidně to nechat na vodě do rána bez rasoviny tahání na břeh.Ja jenom že domorodci byli přesný jak hodinky a začaly svoje lodky tahat na břeh.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2012 22:05
ono jestli máš dobrý přístup k vodě a na člunu kolečka, tak bych to klidně tahal na břeh taky.( příští rok novej člun a bez koleček ani ránu yawning smiley) Lepší než když jsem to v bouři na skalách tahal s manželkou z vody ve 23,00h v noci a s baterkou v hubě thumbs up smiley
Jinak já jsem s člunem starej bobkař a nevím jestli dřív hlídat, jestli mi člun neodnesly vlny, nebo mne někdo neodlehčil o motor drinking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2012 22:27
Mužu to tahat na takovou malou plážičku ale tam kolečka nepomužou jsou tam kaminky a boří se to.Před vytaženim jsem musel rovnat val od vlnek z kamení.Ono to docela váží myslím kolem 140kg mam taky oto strach a taky jsem jednou po pulnoci s mamčou tahal člun na břeh.Taky mam strach jestli člun už není někde o pár km dále.O motor strach nemam protože by museli sebrat celej komplet nebo vyříznout zrcadlo lodě.Takže se bojím o celej komplet tak pravé vubec nevím jak tuto zdánlivou banalitu vyřešit.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 12. 2012 09:24
Kdesi na nějakém fóru jsem četl, že někdo používá nákupní tašku, např.z Alberta, takovou tu modrou, silnou, nebo tu z Ikei, naplní jí oblázkama a šup s ní na dno. Za uši uváže lano s bójkou. Prý to vydrží tři neděle bez problému. Vím, že tyhle tašky vydržej hodně, já v tom tahal suť a ta taška se jen tak nerozpadne.
Michale, myslím, že jsi to četl na foru jachting.info.. Jeden zkušený borrec také zmiňuje pošťáckej pytel, ten by musel bejt naprosto nemrtelnej...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 12. 2012 17:29
Jo Tomme, kápnul si na to správně, píše to tam morous Tatas.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 12. 2012 19:43
Mam pytel od pšenice takže si mysim že by měl taky něco vydržet.A kdo jak vysokejch vln ho mužu nechat na vodě.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 12. 2012 20:09
teda já jsem nakloněn různým experimentům a vynálezům, ale nepouštíte se s těma taškama a pytlema pánová zbytečně na slabý led? yawning smiley Furt si myslím, že se vždycky najde nějaké "pevnější" řešení. Jinak výška vln bude podle mne jen jedno z měřítek. Další je frekvence vln,vítr a pod. Už jsem začil v Pisaku, že vlny skoro nebyly a čluny ve větru lítaly nad vodou. Teda pravdou je, že ty s větším motorem se jen převracely dnem hore. Neulít ale žádnej. yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 12. 2012 20:26
Když vynechám bouřku tak do jaký výšky tam kam jezdím tak k večeru choděj vlny od moře tak asi do 1.metru s člunem se v nich kolikrat jezdil.Stějně jsem rozhodnutej že si vezmu pytel cementu a tu desku za použití kamenu tam zhotovim.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 12. 2012 15:46
Na to abys to tam vyrobil, to bys tam musel být o týden dřív. Do něčeho to odlít je na tom to nejmenší. Jenže pak to chodit každou chvilku polejvat sladkou vodou, aby to neschlo moc rychle, protože by se to rozsypalo. Jak potom dostaneš třeba metrákovej blok do vody? Už tu někdo psal, myslím že Standa, že mu uplaval člun i s dvoumetrákovým blokem.
Je důležité, pokud najdeš něco, k čemu to půjde na dno přivázat, abys nechal průvěs. Nejlépe jako první dát 2m řetězu, na to uvázat teprv lano a bójku. Řetěz nechat ležet na dně. Ten svojí vahou bude držet lano napnutý, ale ve vlnách se bude zvedat ode dna a zase pokládat. Bez řetězu by se lano předřelo o dno Nedávat k tomu ještě na zadek kotvu, člun se musí točit s větrem.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2012 09:04
Myslel jsem si že na tom bloku bude řetěz lano a pak boj na přivázání.Hold do ty doby než to vyschne budem tahat pracně člun nahoru.Na to místo jezdím dvakrat takže druhý pobit už bude v pohodě.Takže dík za rady
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2012 09:51
máš kliku že jezdíš na to samé místo...já bych musel blokama zaflákat celej Jadran thumbs up smiley Jedině nějaký nafukovací..... tak mne napadá co nalejt beton do nafukovacího míče...mohl bys to potopit hned. Jen by to vypadalo jako potopená mina yawning smiley No ale placatej bude asi lepšejší to je fakt. Jen jsem zvědav jak psal Zahája, jak to budeš dostávat na moře. Udělej reportáž do sekce " umíme se smát" yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2012 11:29
No jak to budu dávat do moře pomužou mě k tomu tři věci ,2.pet lahve Gambrinusu pro dva domorodce s jejich velice odolným brodem ja s kolegou a syn,a manželky jako poradkyně.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 12. 2012 13:35
Tak to je úspěch zaručen, hlavně s těmi poradkyněmi grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 12. 2012 20:41
A co hledat ubytko s kotvením? Nejlépe s vytažením na pláž?
S tou AHOLD taškou bych se asi nevyspal.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 12. 2012 06:19
To je fakt že by to chtělo ubytování s možmostí vytahování člunu.Tam je možnost to tahat ale musim se vměstnat mezi barky domorodcu a ne pokaždý to jde.V prostřed sezony nemam šanci.Tak se tu pravě ptam jestli když ho necham na té bojce v klidu usnu.Je to v takové malé zátočce ale vlny tam přicházejí od moře k večeru.Zátoka je na Hvaru severní strana Virak
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 12. 2012 07:41
To Mirekb: Betonovať niečo do mora v Chorvatsku je zúfalý nápad. Ako cudzinec sa môžeš dostať aj do problémov. Myslíš si, že ten betón o rok bude čakať len na tvoju loďku? Ako dokážeš Chorvatovi či inému turistovy, že je tvôj?
Správne riešenie Ti navrhuje Stenly. Bol som tiež x krát v Chorvatsku a vždy sme bývali v 1. rade pri mori a vždy tam bola bójka na čln. Domácí to vždy zariadili. Pravda, nechodím do kempu a ani s cestovkami. Ubytovanie si rezervujeme najneskoršie do marca-brezna.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 12. 2012 09:59
Ja to chorvatum řeknu a ještě budu potřebovat s tim pomoc jako třeba zed.lžíci a par dratu z vyhozenejch vrší nebo co je to za bordel.Ty co kotvěj v zátoce tak je znam sice jsou tam jen přes sezonu dalo by se říct na chatě jinak bydlej v Gdinji.Dovolenou zamlouvam už v září poze potvrzuji reservaci u domorodcu
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 12. 2012 16:02
no vono to s tím vgytahovím člunu asi nebude zas tak jednoduchý. Jedu příští rok na Hvar do vesničky Podobuče co má ideální možnosti na vytažení člunu, ale má to háček. Domorodci se prý navzájem nesnáší a leckdy si prý dělají naschváli a to se týká i jejich rekreantů. No už to tam vypadá skoro stejně jak tady thumbs up smiley.
Jinak jestli má někdo zklušenosti s člunem v této lokalitě, byl bych za ně v SZ vděčný.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 18:26
neměls na myslí Podobuče na Pelješaci? Blbě se tahne člun opět do kopcu (parkuješ v kopcích nad vesnicí, dole jsou jen apartmány, přijezd autem je snad možný po dohodě) hezka malá mělka zátoka, malá pláž, hodně člunu a myslim že vždy ho budeš asi mít na něčím pozemku v poledné je slyšet jen hlasite cinkání talířu a příboru, je to takový maly kaňon a má i své kouzlo, osobně byl jsem tam bez člunu a jen jednou na pár hodin a po pár hodinách odjel, nic pro mě...
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 18:55
jo to je přesně ono yawning smiley
Vesnička mne podle fotky uchvátila a jsem zvědav co na tom změní letošní dovolená strávená tamtéž. Člun beru samozřejmě sebou i když s kotvením to vypadlo na levačku, ale nakonec snad na vodě nebude problém. Na břeh jen v případě špatného počasí. K autu jistě pomůže spřátelený nosič Zahája, kterému zas na oplátku s člunem nepomůžu já thumbs up smiley. Jen mne zajímalo kam se dá z této vesničky všude na malém nafukovacím prdítku dojet a co je tam k vidění. Zajímaly mne hlavně pláže. Od místa si slibuju že by tam mohl být klídek a to je pro mne to hlavní. Cinkání talířů mi neva...v poledne jsem pryč a večer to přemlaskám já drinking smiley Jen mi vadí bordel v noci a ten hrozí všude, páč lidi jsou někdy zvířata yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 19:49
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jo to je přesně ono yawning smiley
> Vesnička mne podle fotky uchvátila a jsem zvědav
> co na tom změní letošní dovolená strávená tamtéž.
> Člun beru samozřejmě sebou i když s kotvením to
> vypadlo na levačku, ale nakonec snad na vodě
> nebude problém. Na břeh jen v případě špatného
> počasí. K autu jistě pomůže spřátelený nosič
> Zahája, kterému zas na oplátku s člunem nepomůžu
> já thumbs up smiley. Jen mne zajímalo kam se dá z této vesničky
> všude na malém nafukovacím prdítku dojet a co je
> tam k vidění. Zajímaly mne hlavně pláže. Od místa
> si slibuju že by tam mohl být klídek a to je pro
> mne to hlavní. Cinkání talířů mi neva...v poledne
> jsem pryč a večer to přemlaskám já drinking smiley Jen mi
> vadí bordel v noci a ten hrozí všude, páč lidi
> jsou někdy zvířata yawning smiley

Ahoj, když chci zjistim maximum info o destinaci, tak mám nainstalovanej googlearth. Můžeš tam najít přeně střechu svého apartmánu a pláže v okolí. Je tam halda fotek.
Alet už asi znáte.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 20:01
Stando, právě že k týhle destinaci toho nikde moc není, pár fotek a videí, které už znám skoro z paměti. GoogleEarth toho taky moc neukázal, pár fotek a satelitní snímky jsou v malým rozlišení a jsou rozmazaný, takže ve skalách nejsou pláže k rozlišení. Asi je to vesnička ještě mnoho nepolíbená turistikou, což je jedině dobře.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 20:44
Jj, mrknul jsem na to. Je to jižní strana Pelješace. Dle mého názoru to bude podobné jako Hvar na jihu. Těch míst na koupání je tam asi hodně. Tady se zase vracíme k tomu čím silnější motor, tím vetší dostupnost a rezerva.
Kluci, hned bych s váma jel dolů. Ale s dvouma malejma dětma to vypadá zase na Orlík.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 21:22
Trosečniku, je to hezké místo, ale hodně záleží na tom kdy tam jedeš i když máš člun a vypadneš na celý den na moře pak ti nic cinkat nebude, s kotvenim problem nebude, je tam betonové molo i když ne moc prostorné, ale když máš rád klid asi stejně jako i já tak spíš doporučují Dubu (DubaPelješka několík km na západ od Trpanje) když už tedy budeš na Pelješaci, kolem je dostatek nedostupných míst.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 21:53
jo byl jsem s člunem na Pelješaci kousek od Drače a bylo pro mne nedostupné všechno thumbs up smiley Všude břehy samá skála a plážičky žádný. S člunem se na břeh nedalo dostat. U ostrůvků se dalo kotvit jen na vodě a lehnout nebylo skoro kam. Je ale fakt, že tam byly Bohem a lidmi opuštěná místa, ale o plážičkách jsem si mohl nechat jen zdát. Člun jsem skládal tejden před odjezdem domů, páč jsem to už vzdal.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 12. 2012 22:05
jukní na google maps, rozklikej oblast na západ od Trpanje a až po Loviště je nespočet zátok a opuštěných pláží, osobně znám jen 3 směrem na západ od Duby, dál jsem se nedostal (pěšky smiling smiley) člun by byl, ale není k němu motor smiling smiley z Podobuče to máš dost daleko k ostruvkům u Korčuly, ale ty si přece můžeš kotvit sám v klidu někde na mělčině daleko od davu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 12. 2012 07:27
Trosečníku, nechci ti kazit radost, ale s plážičkama je to tam špatný. Přesněji řečeno, žádnou jsem nenašel, a to jsem v okolí jezdil několik let.
Když budeš mít dost trpělivosti, tak dojedeš do Potočine. Nic tam není. Nebo ještě jednou tak daleko a dojedeš do Boraku. Tam je hospoda a stánek se zmrzlinou. Když budeš hodně trpělivý a nebudou vlny, dalo by se dojet do Trsteniku. Mezi Trstenikem a Žuljanou jsou pěkné pláže. Sice je tam značka zákazu kotvení, ale všichni na ni prdí. Nebo na druhou stranu k Orebiči? Třeba mezi šutry pod Borje. Tam jsem to nikdy nezkoušel
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 12. 2012 07:44
Honzo to jsi mne moc nepotěšil. No snad něco někde vyčuchám. Jinak trpělivost nevím jestli je jedna z mejch vlastností thumbs up smiley a člun mám jen 350, tak na moc daleko to zase nebude.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 12. 2012 08:21
Já mám jen o 30 cm většího smiling smiley
25HP dělá svoje, tak pokud nejsou moc vlny, docela to jede.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 192
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.