Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2012 00:47
StandoM
Člun je od pana Chtchelkalina Adventure Vesta V-450 Luxury a motor BRP Evinrude E-TEC 50HP dvojtakt s přímým vstřikováním. Velmi ekologický, bezproblémový a levný provoz. První kontrola a údržba po 3 letech. Teď mám 4. rok. a výměna jen svíčky (prý jsem jezdil příliš pomalu!). Jo a v celkové výbavě je to mnohem levnější než západní konkurence (Zodiac) a s kvalitou je to srovnatelné, ne-li lepší. Za dva týdny vyrážím směr Split... Ahoj.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2012 07:40
Lesku
mas recht, me zmatla ta cervena a uplne jsem zapomel na Adventure, ktere ma spise zazite v sede
Adventure je jedna z tech lepsich voleb
Tak si to uzij, ja az konec cervence

voda
do delky, kterou chces je i Adventure na ktere jsem zapomel :-) Lesek pripomel
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 06. 2012 15:35
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> stenly.stenly... Zahája furt blbne s novým
> motorem a potažmo i člunem. Mě se do toho moc
> nechce.Samozřejmě oči by chtěly, ale rozum mi říká
> že stačí co mám. Doveze mne to kam potřebuju, ale
> to je tím, že toho moc nepotřebuju thumbs up smiley.V každém
> případě jestli podlehnu nátlaku yawning smiley, tak to bude
> gumák co se dá složit do kufru. Jen nevím, jestli
> nebudu muset nechat doma případně manželku,páč se
> tam už nevejde eye rolling smiley. Uvidíme, jak vydržím 14 dní se
> Zahájou v apartmánu o patro výše. Bude náročné to
> ustát yawning smiley. Zatím odolávám.

Tak to jsem zvědav co tam upečete.
Kdy uděláme zase nějaký sraz? Klíďo by to mohlo být už začátkem září, aby nebyla taková zima.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 06. 2012 00:02
Kuci, před měsícem a půl jsem byl u kamaráda v Polsku a vzal na vodu jednu z jeho lodí.. Člun něco přes 7m a motor Mercury 300 Verádo(turbobenzín). Ryb s Mercury 300HP Verado Fičák jak blázen, 100km v hodině a spotřeba na plnej plyn byla 113L/HOD, při slušné jízdě okolo 40-50km/HOD s lyžařem(voda studená jak blázen ale chtěl mi udělat radost tak do ní i se synem hupli a lyžovali)byla spotřeba už přijatelných 40L/HOD. O dovolené si od něj budu půjčovat do HR loď 6m s 140HP Johnsonem, ryb ale celoplastovej výroba itálie, supr řeže vlny a neskáče na vlnách jak ta moje bývalá bárka grinning smiley
Celkem jsem i hleděl když mi ukazoval novej ryb s vestavěným 300hp Dieslem, luxus provedení s platem a podlahou v Teaku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (13. 06. 2012 00:04).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 06. 2012 20:39
Nazdar námořníci,

malá ochutnávka fotek z Orlíku. Ještě nemám všechny fotky.






Upraveno 2krát. Naposledy upravil stenly.stenly (16. 06. 2012 06:49).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 06. 2012 21:44
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 18:02).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 06. 2012 06:50
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stenly, fotky máš hezký, ale jejich při vkládání
> sem do fóra po vložení adresy fotky stiskni na
> klávesnici mezerník a budou se řadit (2 - 3
> fotky) vedle sebe.

Dík za radu. Je to o mnoho lepší.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2012 20:27
Ahoj kluci,

Chtěl bych se projet po Labi v okolí Lysé a čelákovic. U Přerova je komora. Jak probíhá proplutí? Píšou že to funguje celoročně od 8 do 18. Předpokládám, že je to zadarmo.To jako kvůli mému člunu přečerpaj celou komoru? Funguje to i o víkendu a o svátcích? Máte s tím v tomto úseku nějakou zkušenost?

Dík Standa
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2012 23:02
Ahoj

proplutí je uplně jednoduché, na Labi jsem několikrát u Kolína proplouval ,
ano propustí jakýkoli plavidlo, a v režii státu ze zákona.
Nepsané pravidlo je že hodíš obsluze pivo :-), uděláš jim radost a poradějí ti,
hlavně se nevázat, vždy jsem jen ručkoval požebříku a přidržoval lod,
Pravda je, že jsem nebyl nikdy s jinou lodí v komoře, vždy sám. A jeden - dva fendry je dobré mít.
Taky jsem si sehnal telefon na obsluhu a předem jsem jim zavolal, pak čekali na mě ze správné strany,
Jediné co nevím, jak je to s pracovní dobou, jinak je to o víkendu a jinak v pracovní dny...

bob








Upraveno 2krát. Naposledy upravil bioubi (20. 06. 2012 23:51).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 06. 2012 17:22
Ahoj tak konečně patřím mezi kapitány.

Ttom-dík za pomůcku byly super.

StandaM-zítra si jedu něco koupit.smiling bouncing smiley

stenly.stenly-můžeš odhadnout rychlost ve dvou na člunu na plnej plyn.

jinak dík všem voda
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 06. 2012 19:54
35 kmh? Mám ten istý motor + Zodiac 340 Cadet mne to ide vo dvoch na Dunaji hore 32-33, dole 36 kmh. Stúpanie skrutky 9".
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 06. 2012 21:11
Ozzie dík to by mělo stačit jen jsem se dneska dozvěděl že nemají čluny co chcieye popping smiley

Ttom někde jsem četl že máš bush skate 380 jaký máš motor a zkušenosti dík.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 06. 2012 08:24
Ahoj,

ve dvou na Rozkoši 34km/h. Měřeno gps. Ale když jsem mazal sám tak to bylo ještě o kousek víc. To už jsem neměřil. Tato rychlost bohatě stačí. Stejně to budeš dráždit tak půl až třričtrtě plynu.
Co přesně budeš kupovat. A s jakým motorem?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 06. 2012 16:14
stenly.stenly dík za ifo.
Tak jsem dnes koupil bush skate 380 a suzuki 15hp chtěl jsem bush 360 ale už nemají jsou všechny prodané a další až v srpnu tak to si nenechám ujít sezónu.Je to delší než jsem chtěl ale ještě musím vyřešit přepravu jestli na vozíku nebo koupím rovnou vozík na čluny.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 06. 2012 17:33
voda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> stenly.stenly dík za ifo.
> Tak jsem dnes koupil bush skate 380 a suzuki 15hp
> chtěl jsem bush 360 ale už nemají jsou všechny
> prodané a další až v srpnu tak to si nenechám ujít
> sezónu.Je to delší než jsem chtěl ale ještě musím
> vyřešit přepravu jestli na vozíku nebo koupím
> rovnou vozík na čluny.


To je to co teď řeším. Klasickej vozejk mám. Ale pokud bych si v budoucnu kupoval ribdno, tak ten vozej na lodě budu stejně potřebovat. Problém je v ceně. Starších moc nejni a když už, tak jsou stejně drahý jak novej. Nemáš nějakej typ na bazar nebo výrobce?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 06. 2012 18:59
stenly.stenly

Když tu nemůže být reklama tak ta firma co prodává hodně čluny bush tak prý bude mít kolem prázdnin nové vleky a levnější o cca 4-5 tisíc ale nebude to V oj ale jen rovná .Mě zrovna nabízel 490cm za cca 25 tis ale koukal jsem všude tak ty ceny jsou stejný když je to levný tak tam něco chybí.Já to vozím nafouknutý neba mě to skládat.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 06. 2012 19:46
Jj, taky to vozíme nafouknutý. Ale je to takový vratký a houpe se to. Ty spešl vozejky mají nápravu víc vzadu a je to stabilnější. Také je člun moc nahoře.

Jem tak mimochodem. Toto bych jako hračku bral i s autem a vozejkem.

hračka
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 06. 2012 20:18
stenly.stenly
Super hračka ale máme lepšísmiling bouncing smiley jen ten echolot to by bylo fajn v pátek to jedu poprvé testnout na orlík ,zítra to ještě přihlásím.
Vozík asi příští rok to už by mě doma zabili.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
24. 06. 2012 20:41
Jj, to znám. Vždycky když začnu o člunu tak manželka kouká jak Dexter v rauši.

Orlík je super. Určitě zajeď až k Zvíkovu a dál. Připadlo mi to tam takové zajímavější než u hráze.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2012 06:05
stenly.stenly

My máme karavan až na úrovni Písku takže ještě o cca 10km po vodě od Zvíkova je to u nás samá zatáčka.Kde a jak vozíš motor v autě nebo ve vozíku připoutaný na dně ??
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2012 09:18
S gumáky jsem naprostý laik. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co česky znamená "bova" (chorvatsky)? Je to na ukotvení gumáku kus od pobřeží. A jak se to tedy kotví? Díky!
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2012 09:31
voda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> stenly.stenly
>
> My máme karavan až na úrovni Písku takže ještě o
> cca 10km po vodě od Zvíkova je to u nás samá
> zatáčka.Kde a jak vozíš motor v autě nebo ve
> vozíku připoutaný na dně ??

Jj, mám ho nad nápravou aby byla rozložená váha. Většinou ho zapřu ostatníma věcma. Vesty, kolečka, basa piv atd.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2012 16:34
Globíku,bova je boje či spíš bojka.Chorvati ji mají skoro u každého apartmánu,jen ti to neřeknou.Teda když nechtějí.Je to vlastně převážně velký kus betonu,v tom je zabetonovaný kus řetězu a k němu je lano.Nahoře mají třeba jen plastovou láhev.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2012 18:23
Díky! Sdělili mi, že ji člověk musí mít vlastní, tak to mi není jasné, jak se sem potáhne s tím betonemsmiling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 06. 2012 19:17
Ne ne,v naprosté většině jí domácí má.Jestli jezdíš k domácímu již po několikáté,tak se určitě domluvíte.Možná bude chtít nějaké peníze,tak průměrně asi 5 euro,ale myslím si,jestliže se s ním dobře znáš tak to budeš mít grátis.Vezmi si sebou jen svůj úvaz.smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 07. 2012 20:22
Měl bych otázku. Jak je to na Balatonu? Může se tam s gumákem a spalovacím motorem?
Jednou jsem si to už zjišťoval, ale tuším že jsem zjistil jen plachetnice.
Jen tak uvažuji a zjišťuji.

dík Standa
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 07. 2012 21:38
Plachetnice ano, spalovací motor NIE! Videl som tam motorové lode, ale tie všetky sú "záchranné"
Obyčajný smrtelník sa nesmie plaviť so spalovacím motorom.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 07. 2012 06:34
Dík jsem si to myslel.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2012 19:04
Zdravím kapitáni.
Nejsem moc skušenej ale mam jeden dotaz.Jezdím na ostrov Hvar na severní stranu do zátoky Virak.Mezi druhou a třetí hodinou odpolední začína foukat vítr od moře a zvedá vlny jezdím tam s gomákem 4m a motor 20hp.Pokaždé ho tahám projistotu ven to samá dělají i domorodci ale ty vlny nejsou tak hrozné aby to něco vyvedlo s člunem je to ale vše uvázaná na kotvě nikde na dně jsem nenašel žádný betonový kvádry s řetězem na bojku.Přítí rok si tam snad jednu zhotovím z betonu.Ptám se jestli to bude stačit.Pro info ta zátoka je mezi zátokou zarače a pobij.Poradte jestli to vydrží abych nedělal nějakou kravinu
Dík Mirek
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 12. 2012 21:13
no já jsem letos v ID na Hvaru hned po příjezdu zakotvil bojku ke dnu tak, že jsem provlékl řetěz na dně otvorem ve skále, ale nepoužili jsme ji ani jednou.Loni na Pelješaci jsem udělal nouzové kotvení z asi pěti betonovejch tvárnic s dvěma dírama co se prolévaj betonem a protáhl těma otvorama zase řetěz a drželo to jak hrom a vlny by to asi neurvaly. To už by se spíš urvalo oko na člunu. Osobně si myslím že se to vždycky dá nějak udělat bez betonování vlastního bloku.
Jinak mne ale na Hvaru v ID zaskočila pravidelnost s jakou byly vždy odpoledne vlny a to několikrát poměrně velký na cestu gumákem. Jinde jsem samozřejmě zažil vlny taky a to i podstatně větší, ale tady to bylo pravidelně každý den ( červen ).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 149
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.