Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2012 17:12
prt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro Standu*, ty jsi prodal loď? Co budeš kupovat?

Ahoj měl jsem loni obrovské zdravotní problémy.Už jsem ze všeho venku,ale nějak jsem vše přehodnotil.Loni koncem roku se naskytla příležitost a já loď prodal do Rakouska.
Před dvěma roky jsme koupili chalupu na horách na kterou dost často jezdíme a to nešlo obojí zvládnout.Nějak mne znavuje cesta do HR jet tam za léto 2x ano to je pohoda,ale tak jak se jezdilo 5-6 x za sézónu,protože tam je loď to byl maratón.
V součastnosti jsem domluvenej s kolegou co se motáme okolo lodí od samého začátku a on má obdobnou velikost lodě jak jsem měl já.Budu ji mít na 2x 13 dnů.To je pro mne akorát a jemu to finančně velice pomůže.
Jinak kupovat nebudu nic to nejde z takovéhle lodě co jsem měl vede cesta jen do větší namlsat se jde rychle zpátky do malé by to byla blbost.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2012 17:25
no hlavně Stando, že je už zdraví v cajku thumbs up
Jestli jsi loď prodal i s tou posádkou co jsi sem kdysi dával fotku, tak ti museli urvat ruce yawning smiley. Já bych si bejval jednoho tvýho plavčíka taky vzal .
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 03. 2012 19:21
Nazdar kolegové. Nedá mi to a musím se vám povhlibit. Dneska jsme ho přivezli domu. Má patnáct koní, váží 43kg, a jeho spotřeba je max do pěti litrů.



[img4chybny-odkaz-rajced0407]

[img4chybny-odkaz-rajced0407]

[img4chybny-odkaz-rajced0407]

I když se to sem moc nehodí, tak Tohatsu 5HP je na prodej. Pokud někdo má zájem, tak soukromou zprávou.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 03. 2012 21:21
teda Stando to jsi mne dostal. Já jsem víc vsázel na novej kočár než na motor. Je to ale krasavec, tak ať dobře slouží thumbs up. Takhle budu příště úplně nejpomalejší eye rolling smiley
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 03. 2012 22:25
dobře jsi udělal stenly, asi lepší než nějaká čína. budeš spokojenej
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2012 07:29
Jj, kočár taky bude, ale důležité je určit priority.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2012 19:17
to stenly: gratulujem, dobrá volba. já ten motor mám už tretí rok. síce som kupoval jazdený, ale doteraz som spokojný. spotreba na gumáku cca 3litre za hodinu, nie viac! uži si ho!
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 03. 2012 20:06
Jo musíme si občas udělat radost. Chlapy jsou pořád děti, rozdíl je jen v ceně hraček....spinning smiley sticking its tongue out
Já sice preferuji mercury, ale myslim si, že Ti poslouží ku spokojenosti.
Přeji hodně zážitků a bezpečných mil....thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 03. 2012 09:35
stenly
ja kvedlal vodu s 15HP Yamaha (ma trochu vetsi obsah o proti Suzuce a jine stoupani vrtule) nekde kolem 2litru jinak do 4litru
tak u tebe to odhaduji na 2,5litru a na plny kvedl tech 5litru
osobne jsem vzdy mel plyn max. do 3/4 vetsinou kolem 1/2 abych udrzel skluz, pak je mala spotreba pri stejne rychlosti, zalezi samozrejme na vyvazeni a celkovem zatizeni, ale i tak budes mit rozumnou spotrebu a hlavne bude kvedlat tise
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 04. 2012 10:28
Nemáte někdo praktickou zkušenost s marinou Krvavice? Teda hlavně se sjezdem do vesnice, jestli to lze s lodí. Prý tam jsou dost ostré zatáčky a s 10m přívěsem by to mohl být problém. Díky za info.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 04. 2012 21:42
Zdravim.Neví někdo náhodou jestli kapitanat ve Starým Gradu má otevřeno přes celý víkend spíše přímo se táži na neděli.Asi to bude blbej dotaz co.Nechce se mě v sobotu po cestě zajíždět pro vinjetu a v neděli bych se zase rád svezl.Nechce se mě riskovat bez ní.Díky za rady.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 05. 2012 19:16
Ahoj kluci, řeším teď takovou jobovku. Loď i s motorem jsem přihlásil na SPS a ta mi přidělila číslo. Jak kdo máte na gumáku vyřešené číslo. U Imramovského prodávají samolepky, ale prý se sloupnou u druhého balení. Jedna stojí 30kachlí a je jich potřeba dvanáct kousků. To je drahý číslování.
Co třeba nějakou barvou nastříkat? (Zahrádkáři Kersku)

Nemáte s tím někdo zkušenost?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 05. 2012 19:44
jó Stando měl jsi koupit raději ten kočárek thumbs up smiley
hele někde tady běhala rada na nějakou Německou barvu v kelímku, ale jestli se nepletu, tak stála asi cca 500,- , ale zase by ti zůstlo na dalčí člun yawning smiley
V Barvách Hostivař si s barvou na člun taky nevěděli rady.Už jsem slyšel, že to zkušeli i něčím takovýmhle , ale osobně bych tomu moc nevěřil.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 05. 2012 20:22
Jj, máš pravdu.
Malá brodica malé problémy, velká brodica velké problémy.
Ještě jsem zkusil poptat jednu reklamku v mém okolí, tak uvidíme. Dělají polepy na autoplachty.

Kelímek za pětibábu nechci!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 05. 2012 20:24
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj kluci, řeším teď takovou jobovku. Loď i s
> motorem jsem přihlásil na SPS a ta mi přidělila
> číslo. Jak kdo máte na gumáku vyřešené číslo. U
> Imramovského prodávají samolepky, ale prý se
> sloupnou u druhého balení. Jedna stojí 30kachlí a
> je jich potřeba dvanáct kousků. To je drahý
> číslování.
> Co třeba nějakou barvou nastříkat? (Zahrádkáři
> Kersku)
>
> Nemáte s tím někdo zkušenost?


Toto jsem řešil taky několik let ,když jsem měl gumák.Nechal jsem si vyřezat šablonu a nastříkal číslo barvou ve spreji.Nikdy se nesmyla či nesloupla.Nutné je dobře odmastit povrch.Je pravda ,že člun se nedal složit a barva by mohla při větší vrstvě prasknout ,při násilném přehnutí tubusu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lada (04. 05. 2012 20:30).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 05. 2012 20:45
Na jachting.info se to řešilo. Nechat vyříznout v reklamce z venkovní fólie, nalepit a fénem doladit, tak aby se písmana přizpůsobila tvaru buřtů. Prý to drží dobře.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 05. 2012 21:16
Prý to drží. Máš to vyskúšané, alebo máš len nutkanie na všetko odpovedať ? blá, blá blá...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 05. 2012 21:33
A ty máš nutkání rejpat? Tak proč neporaďíš něco lepšího, rejpale, nebo musíš taky na všechno reagovat? bla, bla, bla.....
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 05. 2012 07:11
Samozrejme, že musím rejpnout, keď tu píšeš kraviny. Aká venkovní folie? aké lepidlo? na aký čln? Sú to veľmi dôležité detaily. Každé lepidlo zanechá pri okrajoch nejaké stopy(väčšinou žlté) a podomácky nalepené písmenká budú vyzerať strašne. Ja som už poradil na spomínanom fóre, len to treba prečítať.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 05. 2012 07:35
Tak si laskavě pořádně přečti, co jsem napsal. Venkovní fólie, jsou ty, které reklamní společnosti používají na polepy zvenčí, jsou samolepící. Například na polepy aut, plachty náklaďáků a podobně. Aby šla fólie nalepit na zakřivený povrch, musí se ohřát. O žádném lepidle jsem nepsal.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 05. 2012 18:37
stenly

ja mel nalepky od imravovskeho, je nutne clun poradne odmastit a po nalepeni prejizdet fenem, uvidis jak se zacne zamolepka tvarovat dle PVC

nebo muzes pouzit to to CISLO

ale i kdyz firma pise, ze dokaze bez poruseni polep sundat... nevim moc tomu neverim
zde muze byt problem pri prodeji, pokud clun bude prodany a bude spadat pod jinou SPS
mel jsem je take, ale nepouzil jsem je, dal jsem ty nalepky, kde jsem si objednal cisla do zasoby a vydrzela 2 sezony
pak sel clun pryc
upozornuji, ze jsem mel clun porad nafouknuty (lamin. kyl)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 05. 2012 17:36
Já jsem to na gumáku vyřešil tak, že jsem si vyříznul šablonu a stříknul to modrou barvou. Mam to 3 sezony beze změny.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 05. 2012 19:49
Kluci dík za rady. Nechám si to projít hlavou. Táta taky něco sonduje. Tak pak sem dáme echo.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 05. 2012 14:21
řešil jsem to loni zašel do reklamní agentury a tam mně nabídnul tuhle bannerovou folii (jak říkáte venkovní) chtěl jsem tu nejlepší nejodolnější takže ty dvě 6-ti ciferné čísla by mně vyšly na 800,- žádnou lepší neměl dělaj se s tím i polepy autoplachet, sám mi pán ale řekl že pokud to nalepím na gumák a přefénuju tak ano bude to vypadat dobře ale při skládání a rozbalování člunu to nevydrží věčně !!! narovinu mi řekl že se mi to zkrabatí a že by byl nerad abych mu to za 2 roky reklamoval :-) takže jsem se na to vykašlal a nechal si ty čísla vyříznout z PVC jako je člun a nalepil je tam, je to na věky, jedna nevýhoda nedostanete to dolů amaterskym způsobem bez poškození člunu. Ta firma co to dělá to umí i sundat.
pokud by někdo chtěl tak tady: [www.cmp-shop.eu]
pokud tam dovezeš i člun tak ti to nalepí a máš po starostech mohu jen doporučit !!

P.S. tedˇ jsem koukal že ten odkaz ti dal o pár příspěvků výš i StandaM tak se omlouvám ale má myslim pravdu na nafouknutým člunu žádný problém, ale když to máš sbalit do auta a to co nejvíc aby se ti tam vešlo tak myslim že to půjde do kopru... po pár složení, průser je s tím sundáním v případě převodu na jinou SPS ale StandaM měl RIBa takže ten svou hodnotu má ale ty moje necky který stály 30-tis nový po 3 letech budou mít hodnotu malou takže buď si to nový majitel sundá nebo ne :-) a nějak přelepí... pro jistotu jsem to řešil ještě tak že jsem si ty čísla nechal nalepit na PVC podložku a celý nalepil na buřt tak v případě sundání se budou sundavat jen čísla podložka zůstane na buřtu... tak jak to maj na tom odkazu..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (09. 05. 2012 14:56).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 05. 2012 22:46
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kluci dík za rady. Nechám si to projít hlavou.
> Táta taky něco sonduje. Tak pak sem dáme echo.ipev


No, ještě je další alternativní řešení ,že to dáš na cedulky a připevníš je bokem k lodi.Má

to tak hodně člunu.
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 05. 2012 08:30
mám vyzkoušeno nalepení folie z reklamky na potisk autoplachet, samozřejmě se to při balení a nafukování odlepuje, ale čitelné to bylo, teď jsem zkusil jinou metodu a to sprej s barvou, nějaký univerzál co by měl držet na všem, pokud se toho stříkne malá vrstva tak to drží, ale běda jak tam příjde víc barvy tak se to loupe při skládání. je velmo těžko radit, jediná osvědčená metoda je vystřihnout to z PVC a nalepit na člun origo lepidlem, potom to ale těžko sundáš.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 05. 2012 10:45
lada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> stenly.stenly napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Kluci dík za rady. Nechám si to projít hlavou.
> > Táta taky něco sonduje. Tak pak sem dáme
> echo.ipev
>
>
> No, ještě je další alternativní řešení ,že to dáš
> na cedulky a připevníš je bokem k lodi.Má
>
> to tak hodně člunu.

Myslíš třeba vrutama z nerezu A4? grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 05. 2012 22:18
Dotaz jak uvázat tuhle bárku ??smiling bouncing smiley Bárka
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 05. 2012 15:31
Martas74, na ti v pohodě stačí prádelní šňůra a dvoukilový kámenthumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 05. 2012 20:29
Ahoj,
nějak to tu vázne. Včera jsme byli poprvé na vodě s novou Suzuki. Pánové to je paráda! Byli jsme na Rozkoši. A to doslova.
Počásko bezkonkurenční a ještě jsme viděli závody plachetnic. Hned jak udělám galerii , tak sem mrsknu ňákou fotku.

Ale mám jeden dotaz. Dal jsem do seznamu, kde plout a našel jsem mapu, kde je Velké Dářko povolené pro plavbu spalovacích motorů. Je to pravda a platí to? Přemýšlíme a plánujem další plavbu a Dářko je pro nás blízko. Jak to je?

Standa
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.