Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 10:01
nejlevnější novej s nádrží jsem našel za cca 39000,- Kč. Třeba Yamaha je za nějakých 43 000,- Kč a asi by se dalo i pohledat líp. Tak Stando kolik je ta dobrá cena? To zas Michal nebude spát thumbs up smiley.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 13:49
Našel jsem inzerát. Nabízel ho za 33 000 + DPH. Tak jsem tam zavolal a ono to je lodní centrum v Ostravě. Cena je tedy 39 600. Ale jestli se dá sehnat ymaha za podobný prachy, tak to na to kašlu.
Chytla nás s tátou po zimě horečka.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 14:04
No a když už čínu, tak proč ne Parsun 9,8HP? Je to novej model, je lehčí než starej 9,9HP o 11kg. Prodává se za nějakejch 36 tis.s DPH. Teď má přijít čerstvá várka do Neptun Praha a vytahují se, že chtějí být nejlevnější v Evropě. Tak tam zavolej a poptej, jestli už jim to dorazilo a za kolik. Ta Yamaha za tyhle peníze je jetá, nová 64tis.a výše.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (12. 03. 2012 14:08).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 14:07
Ok, dík za typ.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 14:09
Jo zimní horečka je sviňa..... Zahája ji má taky už od podzimu thumbs up smiley. Na nás skromný kluky se to nechytá yawning smiley.
Stando zajímavá cena bejvá takový, za kterou to normálně nekoupíš. Koukej trochu pohledat a já bych při tom minimálním cenovém rozdílu vzal raději něco značkovějšího. smoking smiley
[www.celysvet.cz]

prdlačky starej. Má to být dvouválec Yamaha 9,9S, funglovka, ale je to starší varianta co se vyrábí na stejný lince ale ofiko název je prý Design Yamaha. Nebo tady.Za skoro stejný peníze je i 15k. Nebo maj i jednoválec Selvu, která je lehčí a stojí 40 700,- Kč.
Já toho Michala asi picnu...že prej starej motor.Pche.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (12. 03. 2012 14:35).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 14:25
Jj, to taky plánujem. Ale to byl jen takový spekul. Znáš to.
Letos nejedem ani na moře. V létě čekáme dalšího potomka a tak jen na Orlík. Asi to dopadne, že to letos ještě počká a pořídíme to na příští rok.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 20:05
Ahojda, máte někdo zkušenost s touto publikací? Vyplatí se když mam navigaci garmina nebo bych jen zdvojil informace?
Prý je dost podrobná ale taky dost drahá :-)

[euromarina.cz]

Díky předem za info.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 03. 2012 09:09
Na www.jachting.info je tato kniha ceněná.
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 03. 2012 09:13
ta kniha je dobrá, ale hlavně pro jachtaře, plachtaře, hadráře, pro nás kamnáře s malým výkonem, není až tak potřebná.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 03. 2012 11:40
Prý tam jsou i kontakty na tankování, nebezpečná místa, jeřáby atd...to by se mohlo hodit. No asi napíšu velikonočnímu zajíčkovi aby mi ji koupil :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 03. 2012 08:50
Ahoj,

volal jsem do toho Neptunu. Jedná se o nový typ motoru Parsun který má výkon 9,8 oproti původním 9,9. Původní motor je 15kůň staženej na desetkoní. Nový model vychází z 6koňe a je upraven na 9,8HP. Takže menší obsah a tím pádem menší váha. Aktuální ceník ještě není. Bude v průběhu května. Ale předpoklad je, že se do 40000 vejde.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 03. 2012 11:19
To je teda cena nic moc, vytahovali se, že budou nejlevnější v Evropě. Zde www.parsunmarine.cz mají 9,8HP za 36 tis.
Tyhle nový modely už mají řazení vepředu, né z boku a jsou jaksi konstrukčně modernější oproti starším modelům.
Další možnost je koupit u zastoupení Parsunu v Polsku viz www.parsun.pl. Pošlou v pohodě do ČR.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 03. 2012 09:39
Už se tu o tom psalo, ale co ty Selvy? CZmarine jí mají v nabídce cca za 40 300,-
Jaký na ně máte názor?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 03. 2012 10:00
Selvu jsem měl 6HP a nikdy s ní nebyl problém.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 03. 2012 12:03
Selvu 15-ku má kamarád již několik roků a pořád OK a tahá i lehčí lyžaře

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 03. 2012 12:58
Taky jsem po tý desítce pošilhával, už jenom proto, že jí přepíšou na 5HP. Má jen jeden válec, bude mít menší kroutící moment a asi bude při tom obsahu kostrbatej motor. Je to komplet italská výroba, kdežto desítka dvouválec je licenční Yamaha. Na webu najdeš i videjko tohoto motoru v chodu.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 03. 2012 15:13
Jj, ten motor se mi opravdu zamlouvá. Kdo ty Selvy prodává někde blíž k Praze? Našel jsem akorát ty Budějovice.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 03. 2012 19:56
stejně koupíš pendrek když jsi neudržel chtíč na uzdě thumbs up smiley
[www.smajlici163.wz.cz]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2012 10:31
Tak pánové je skoro rozhodnuto. Jdu do Selvy. Volal jsem do těch Budějic a za cca čtrnáct dní jim přijde zboží. Na začátku června budu brázdit Orlík. Pokud se někdo bude chtít přidat klidně se můžem domluvit.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2012 13:17
pchééé ... na začátku června budu brázdit Jadran thumbs up smiley .... teda na začátku ne, ale 14. už jóóó hot smiley
Dej vědět, jak to jezdí yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2012 20:17
Orlík bych tak ybrázdil, jen nevim jak se tam dostat na vodu. Včera jsem byl na dvou místech, je asi 4 m pod stav. Někdo mi říkal, že se dá zajet ne Vystrkově, ale tam bych to teda s 3t lodí nerisknul. Má někdo tip kde je dobrá náplavka nebo jeřáb? Určitě se tam pak taky vypravíme....
thumbs up
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2012 23:16
Ahoj dragon33 ta kniha 888 zátok je velice užitečná v HR kde to neznáš tak si počteš o každé zátoce a mělčině za tu cenu určitě kauf.Navigace v pohodě,ale ne na všechno v 888 máš u kterého ostrova jsou nebezpečné větry atd.Jinak u nás s lodí tvojí velikosti nic moc.Po zimě je ve vodě spousta bordelu těsně pod hladinou co není ani vidět.Jak na to najedeš tak oprava šílené prachy.Je to o něčem jiném než gumák ahoj Standa.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2012 05:46
Stando díky za názor... už jsem volal distrib. Prý bude 888 v prodeji na "Lodě na vodě", tak mam o důvod víc se tam zajet podívat.
S ježděním u nás je mi to jasné, ale přece nenechám loď na suchu :-) Binčus na vodě jsem potkal i v létě, ale asi ho je méně... je to hlavně o štěstí. Malou loď jsem teť prodal, už brázdí Orlík, tak mi nezbývá než jezdit s velkou nebo gumákem.
Taky jsem zjišťoval jeřáby v HR okolo Makarské a prý většinou do 3 tun :-( To jsem tedy zvědav jak to dostanu na vodu! Sice prý "nema problema" ale s rosekanou lodí bych "ma problema" já a ne oni ....
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2012 07:13
Ahoj Dragone,
na ten Orlík zkus Yacht Klub Barandov. Zaslechl jsem že chtějí 300kč za použití sjezdu. Ale je to prý nejlepší v širokém okolí.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2012 10:00
V tom Czech Marine prodávají ještě mototry Desing by Yamaha. Nevíto co je to za kulišárnu. To je čína? Nebo je to opravdu Yamaha?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2012 18:26
Zdravím.Neměl by někdo z vás typ na nějaké přenocování po cestě někde tak v okoli Gračac pod Plitvicema dík moc za tip.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2012 22:02
dragon33 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando díky za názor... už jsem volal distrib. Prý
> bude 888 v prodeji na "Lodě na vodě", tak mam o
> důvod víc se tam zajet podívat.
> S ježděním u nás je mi to jasné, ale přece
> nenechám loď na suchu :-) Binčus na vodě jsem
> potkal i v létě, ale asi ho je méně... je to
> hlavně o štěstí. Malou loď jsem teť prodal, už
> brázdí Orlík, tak mi nezbývá než jezdit s velkou
> nebo gumákem.
> Taky jsem zjišťoval jeřáby v HR okolo Makarské a
> prý většinou do 3 tun :-( To jsem tedy zvědav jak
> to dostanu na vodu! Sice prý "nema problema" ale
> s rosekanou lodí bych "ma problema" já a ne oni
> ....

V každé maríně jeřáb mají je pravda chtějí okolo 60 euro podle délky lodě,ale zase máš jistotu,že nezajíždíš do slané vody a že se ti nerozpadne vlek až pojedeš zpět.Já už jsem mojí loď dal pryč,ale s plnou nádrží což bylo vždy při prvním spuštěním na vodu vážila 3,2t a nikdy nebyl problém.Do moře jsem nikdy nezajížděl.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2012 04:22
mirek b napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím.Neměl by někdo z vás typ na nějaké
> přenocování po cestě někde tak v okoli Gračac pod
> Plitvicema dík moc za tip.


Vážený Mirku,
buď tak laskav a zvažuj, do jakého vlákna dáváš svůj dotaz a najdi si to pravé. Mám pocit, že jsi ho dal snad do většiny vláken na tomto fóru a to zejména tam, kam vůbec nepatří.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2012 05:41
Stando díky, budu na tom váhově tak nějak podobně + - 100kg, snad tedy problém nebude...
Stenly taky díky, pokusim se to najít a zjistit jak to tam vypadá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dragon33 (21. 03. 2012 05:41).
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2012 08:20
Pro Standu*, ty jsi prodal loď? Co budeš kupovat?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.