Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 10. 2011 21:08
takovej výtlak mám Stando i bez člunu yawning smiley ....obzvláště po večeři.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 12. 2011 21:52
CHlapy kolik mužu mít spotřebu na gumáku 4.10 poháněný Hondou 20hp. Jsem ubytovaný na Hvaru na samtě a do Jelsi je to dost daleko a nechce se mně často jezdit pro benzín tak abych se podle toho přizpusobil kanystry.Dik
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 08:46
20HP motor 4takt má vetšinou uvedenou maximální spotřebu 7 - 8L za hodinu. Záleží dle výrobce. Spotřeba je odvislá dle režimu jízdy a zátěže člunu, můžeš jezdit třeba jen za tři litry na hodinu.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 12:36
Má pravdu ten šedovlasý člověk thumbs up smiley. Vzhledem k samotě a uvedené spotřebě by bylo na gumáku vhodné využít faktu, že benzín je lehčí než voda a naplnit jednu komoru benzínem místo vzduchem.eye rolling smiley
No ale když bude nejhůř a já pro tebe se Zahájským na Hvaru zajedu...teda když se trefíš do termínu.yawning smiley Von Zahája stejně bude mít už o dovolené stejnej člun i motor...se vsadím.yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 19:21
Dík za odpověd a beru vás za slovo koncem června a týden v červenci jsem ve Sviračině a v srpnu v prostřed asi od 11.jsem ve Viraku.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 19:42
No já jsem našel jenom Svirče , ale to bude tím, že jsem neznalej poměrů yawning smiley. No ty určitě ID najdeš, tak se stav.smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 19:56
Uvala Sviračina 5km od Hvaru asi 1km Brusje.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 20:08
Tak Brusje jsem našel, ale tam bys blbě vázal člun thumbs up smiley Jsem zkoušel podojit strýčka Googla nakonec z něj vypadlo tohle
[www.q3.cz]
tam já ale na tom svým prdítku nedojedu eye rolling smiley Jedině že by fakty Zahája koupil ten větší člun a motor .... a on ho koupí jak ho znám thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 20:31
To je přesně ono tam se chystam ID mělo být Ivan Dolac
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 12. 2011 20:35
trefil napoprvé...jseš lepší jak já thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 01. 2012 11:16
Zdravím "jachtaře"... poradí mi někdo kde v okolí Makarské nejlépe spustit "parník" na vodu? Nejlépe kde mají jeřám aby se nemuselo courákem do slané vody. Jezdil jsem do Drašnice, ale tam už za náplavku chtějí zaplatit a ještě se tam blbě najíždí s delší lodí. Moc díky za info
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 01. 2012 16:59
Baška Voda má výborný sjezd ,samozřejmě za poplatek asi 80 kun. Jinak máš jeřáb v marině Krvavica nebo přímo v Makarske.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 01. 2012 19:22
Lada, a lze tam někde nechat alespoň courák za "rozumný" poplatek? Teda s tím, že tam bude až ho zase budu potřebovat :-) Sice je dost času, ale rád bych to měl vymyšlený dřív než vyrazíme :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dragon33 (02. 01. 2012 23:00).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 01. 2012 11:30
Dobrá marína s jeřábem a náplavkou je v Živogošče-Poratu. Se správcem je dost rozumná domluva, s ničím není problém. Auto se tam dá zaparkovat přímo v maríně bez problému.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 01. 2012 10:54
Díky za info, to mam kousek tak by to bylo fajn. Lze tam nechat courák za nějaký rozumný parkovný? Za 6 měsíců už se tam budu prohánět ....:-)
Ještě otázka... dá se k jeřábu zajet s 10-ti metrovým courákem bez větších problémů? Vím, že třeba do Drašnické mariny bych se s tim nevytočil. Možná kdyby měl někdo kontakt, to by bylo taky fajn se předem domluvit.
Moc díky a ať do do létá utíká...:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dragon33 (28. 01. 2012 19:57).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2012 23:38
Každá marina si za auto / vlek/ bere poplatek cca 6 eur na den ,pokud není placeno celoroční nebo sezonní stání.lodě..Nepočítej v HR stím že někde necháš něco grátis.Oni si nás všímají víc než si myslíme a na všem potřebují vydělat.thumbs up smiley Nevím jak máš velkou lod ,ale poplatek za jeřáb do 8 m délky je 60-100 eur za spuštění.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 01. 2012 06:13
Že si nechaj zaplatit za všechno, to vim...a zase tak moc se nedivím. Ona ta sezóna zase není tak dlouhá a mimo ní je to tam docela opuštěný, tak se snažej urvat co se dá :-) Loď mam nad 8 m, ale to ten poplatek nebude zas o moc větší. Původně jsem si maslel nechat courák za vesnicí, ale by se mohlo stát, že tam nebude až ho budu potřebovat případně bude ale vočesanej..:-) Ne že by to dělali Chorvati, ale jezdí tam Poláci apod.... vloni je nachytali s transitem plným lodních motorů !!!
Myslel jsem, že loď dám na vodu na náplavce, ale prý je ta voda tak agresivní, že je to schopný zničit brzdy a elektriku tak spíš využiji jeřábu. Jo poprvé s takovouhle lodí jsem z toho trochu vykulenej...s gumákem to byla prča :-) Díky moc za každou dobrou informaci...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 01. 2012 19:42
Určitě tam vozík /courák/ zaparkuješ přímo v marině Baška Voda je velké parkoviště a tam je aji sjezd do vody.Před 4 lety jsem tam vytahoval 3 t lod ,samozřejmě přes uzávěrku.Pokud se nebojíš nechat vlek někde za městem o samotě ,tak couvnout s ním do vody bych se nebál zase já.Máš tam i vodu na ostříkání od soli.Nejduležitější je ,aby brzdy nebly horký .V Bašce ,ale není dizalica /jeřáb/ takže musíš do Krvavice a tam kromě sjezdu vyřídíš aji parkování vleku.Já jsem taky vozil lod domu ,ale už mě to přestalo bavit a nechávám ji v marině za 900 eur přes zimu.
Sice moje už je za hranicí převozu s váhou 4400 kg včetně vleku, ale taky jsem ji 2x převážel přes madary.Zítra tam jedu tak snad tam nezmrznu.
confused smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 01. 2012 20:58
Tak moc díky za info a přeji dobrou cestu...nechceš mě vzít sebou že bych tam počkal do dovolený ???
Prubnu teda tu Krvavicu nebo Živigošče...asi bych fakt raději tim jeřábem na vodu.
Měj se a třeba se tam potkáme...
R.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 02. 2012 20:31
Cau, loupeznici
Clovek zde par tydnu, mesicu neni a porad to zije :-)

Ale proc pisu, letos nebudu mit parnik a zajima me co se da pujcit v Pagu na Pagu (uz me to chytlo tak mam rezervaci) :-)

Nejaka barka s 5HP urcite, ale co gumak/laminat s poradnym motorem - znate to tam nekdo?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 02. 2012 13:19
Sorry za zpoždění - s 10 m vlekem by také neměl být problém, k maríně se sjíždí úzkou betonovou cestou s ostrou zatáčkou, 10 m vlek by se měl vejít. V okolí maríny je místa dost.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 02. 2012 10:18
Homer261, díky za info. Jednak se těším, jednak mam z toho obavu jak a kde se vykroutím..... Nejraději bych už byl na vodě a měl tu cestu za sebou ..... už jen 22 tejdnů :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 02. 2012 15:57
Ahoj

to Dragon33 copak máš za lod? nechceš se pochlubit , a třeba i fotku?

bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
15. 02. 2012 16:03
hele on žije yawning smiley . A co ty hochu, stará už je prodaná ( myslím teda loď eye rolling smiley ) a nová koupená? Ses taky nepochlubil .
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
18. 02. 2012 13:08
to bioubi - Drago 29, ale ještě se na ní něco upravuje takže ji nemam nafocenou. Pro info odkaz níže, ale myslím, že jde o docela známou lodičku. Zatím jsem tahal jen 5-ti metrovku s courákem celkem 6,5m (1300 kg) takže z toho nového (10m / 3500kg ) mam trochu bobky ....
[www2.best-boats24.net]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2012 13:36
Ahoj ¨

jojo žiji ale znáš to Pavle, co tvoje chatička-barák tady u nás?
Drago jo tak to je trochu jiná kategorie,:-) , kamoš má něco podobného,
taky kolem těch parametru a říká , že je to "paráda" tahat, má RR Vogue,
sice si s tím porádí , ale je to už skoro TIR. :-) a do vody jedině jeřábem.

bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2012 14:50
No já jsem teť koupil mitsubishi pajero tak doufám, že si s tim poradí. Rád bych do vody na náplavce. V Chorvatsku jeřábem...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
26. 02. 2012 12:00
dragon 33, poslal jsem ti SZ. Tomáš
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 08:00
Ahoj Kluci,

koukám, že je tady dost mrtvo. Dostal jsem nabídku na lodní motor Sail 9,9HP. Je za dobrý peníze. Víte něco o těchto motorech? Je to asi určitě čína. Dá se to u nás někde servisovat?

Dík Standa
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 03. 2012 09:49
Motor je čínštější než Parsun. Tady je dělá např. firma Mpracing z Kamýka n./Vltavou nebo Lodnícentrum. Můžu vědět, co to je dobrá cena?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 91
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.