Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2011 22:04
Nazdar námořníci,
tak člun i motor už je doma, jsou to obříci, ale nějak to ještě utáhnu, je to 380 a 20hp, teď už to jen přihlásit na SPS a hup na vodu, už aby bylo teplo, budu zkoušet na dalešicích.
Moc nerozumím vaší diskusi o pouzdrech a kolíkách, ale v návodu k tohatsu je závlačka, matice, podložka, vrtule a přítlačný držák vrtule.
takže předpokládám že jsem ten případ kdy budu měnit celou vrtuli.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 03. 2011 23:22
To sis ještě nevšim že ty šikovný ručičky sou ale nezaplatíš je grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 03. 2011 18:59
TO: prt já mám něco podobnýho :-)
chlapci tedˇ řešim jak takovej gumáček cca 4m dostat v HR na vodu confused smiley
Má někdo nějak nápad, tip, jak to sám dostanu na vodu...
dík.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 07:43
Ttom: já to mám vyřešené pomocí koleček. Funguje to dobře. Pokud tedy nemáš laminátový kýl. Sestavím, nafouknu, dám motor (25) a pak dotlačím na vodu a kolečka sundám.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 08:03
Kolečka sou supr zatim je nemám....Motor tedy nasadíš ještě na souši?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 08:23
jasně, je těžký jako kráva, ve vodě bych ho už vůbec nezvládl
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 08:33
Udělal jsem si na to podvozeček, tak nafouknu člun, nasadím na podvozek, nasadím motor, bafnu vpředu a jedu do vody. Podvozek používám podobný jako je na kánoe, až budu konečně zkoušet na vodě tak dám fotky.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 10:48
prt no to by chtělo fotku! za co ten podvozed drží na člunu?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 10:53
předpokládám,že to má prt jako podvalník .Jak to říkali ve fyzice ...drží to třením které je závyslé na váze člunu a na jeho náklonu. Tzn. náklon nula,váha velká,tření dostatečné thumbs up smiley
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 11:01
Je to přikurtovaný přes buřty kolem celého člunu. časem dám fotku, škoda že jsem to včera nevyfotil, protože jsem to měl nafouklý a postavený na podvozku, funkce je podobná jako toto kolečka
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 12:17
a to máš pak to zrcadlo i motorem jakoby ve vzduchu? mne jde o to jestli to to zrcadlo vydrží tu váhu toho motoru cca 50kg.
Oni ty origoš kolečka držej na zrcadle a to pak nese vaho toho motoru...
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 12:50
dám to těsně pod zrcadlo mám na těch kolečkách udělanou dřevěnou plochu a na člunu mám za zrdcadlem prodlouženou nafukovací podlahu podlahu, tak to leží v podstatě zrcadlem na dřevě, zkoušel jsem to zatížit 55 kg pověšenýma na zrcadle a bez problémů, na můj člun jsou originál kolečka zahnutá kolem vzduchových klapek za zrcadlem a bojím se, že by se prohýbala, navíc cena je cca 4tis.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 16:58
Mám taky udělanný skládací povozek, člun je na něm přikurtovaný starými pásy z auta. Šířka plochy na které sedí
člun je asi 40 cm, při namontování zadní hranu dám asi 5 cm od zrcadla. Zrcadlo je přece zapasované do podlážky.
Je to potom tak vyvážené, že stačí vepředu tahat jedním prstem. Já osobně mám problém s chůzí, tak člunu tahá
do vody moje žena (babička). Do vody sjedem i podvozkem, díky kolečkům to plave, odkurtuji a prázdný vytáhnu ven.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 19:34
neumim si to představit confused smiley hoši hoďte sem nějaký fotky...
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 21:59
vydrž, blejsknu to a dám to sem, mám dost podobnej systém jako ragu.
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 03. 2011 23:26
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 09:08
Tak to je profi výroba ! zkusim to nejak podobně spáchat takže šíře toho podpěrnýho dřeva je asi 40cm a délka 2x40=80cm ? rozchod koleček asi taky 80cm...? a výška aych tam nasadil motor 75cm?
dík Ttom

jo a to třetí kolečko je tam aby to drželo rovnováhu? Pod loď to strkáš tímhle kolečkem napřed?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ttom (22. 03. 2011 09:25).
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 09:53
profi výroba je to proto, že základ je z vozíku na rybářské vybavení a já jen oddělal rukojeť a dobastlil desky a kolečko kvůli rovnováze.
vozík stál asi 600kč a desky + pár šroubů cca do 100 kč a jedno odpoledne v dílně. Jinak je to celé rozdělávací a kolečko dávám směrem ke špici, aby nezavazelo, když nasazuji motor, jinak tam nemá žádný význam.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 14:08
no je to pěkný udělal jsi to hezky ! jakej máš průměr těch kol? Já dnes koukal v Bauhausu tak tam maj samotný kolečka za 400,- Takže já budu muset koupit kola, jackly a svařit si togrinning smiley
prt
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 18:13
kola průměr asi 25 cm, tak to udělěj jako já a kup si vozík a dodělej si ho viz vozík
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 20:49
Tak se musím pochlubit, dnes jsem složil na SPS Praha malou maturitu a je ze mě kapitán teoretik, tj.papírový. Překvapil mě nával lidí, i dost žen tam bylo. Teď ještě dohnat praxi, vercajk na to je, jen ta voda je nějaká po těch deštích a tajícím sněhu divočejší.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 20:59
Zdar namornici

to trosecnik:
nejak se me to nechce cist, ale vsimnul jsem si koliku, vrtule apod. :-)

strizny kolik jsem mel pouze u 2,3HP Hondy, kde pri mensim narazeni dojde k ustrizeni a tim padem k oddeleni vrtule
staci sundat a dat novy kolik. Tato Honda nemela pevny prevodovy spoj, ale neco jako spojku
U 5HP Hondy kolik jiz nebyl a zde ti spise motor odskoci (nahoru) pri narazu nez aby se vrtule urvala

jinak jsem panove nasel stare foto kde jsem daval kolecka a i sam ted koukam, ze jsem tam mel rizeni :-)
2,5m + 5HP, deti se vyradily
odkaz na fotky
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 20:59
jo jo, byl to těžkej diktát .Hlavně to ´´ sveřepí šakali zavile vyli ´´ mi dalo taky co proto. No co budu říkat...i jsem s tím měl co dělat thumbs up smiley Ale je to doma hot smiley


Jo a Stando ten motor uvnitř...to je teda švihák lázeňský. To jsi fotil ještě něž poprvé naskočil ne? thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (22. 03. 2011 21:03).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 21:01
prt dík to je lepší cena koupim a upravím to .thumbs up
Zahajskej gratuluji smileys with beer
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 21:01
Kuci kapitánšťí, gratuluji vám ke složení zkoušek, to by chtělo zapít smileys with beer
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 21:05
Jo zapili jsem to se zahajským hned jedním lógrem drinking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 21:07
Taky jsem si otevřel teď lahváče, teda už druhýho.....
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 21:49
My co na chlast nemame, jdeme soulozit :-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 21:55
to trosecnik:
Jo a Stando ten motor uvnitř...to je teda švihák lázeňský. To jsi fotil ještě něž poprvé naskočil ne?

ne, ne uz mel tak 25mth, vsak jsou na nem patrne uschle kapky vody, ale jinak ano byla to funglovka
ale ta Yamaha je prece jenom hezci ne?

to Luky:
my co uz jsme soulozily dame cigarko :-)
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 03. 2011 21:58
Luky, dnes je úterý a né středa....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.