Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 17:36
Ahoj Trosečníku, poslal jsem Ti na mail otázky a správné odpovědi na zkoušky VMP. Tak si je přečti a přeji úspěšné složení zkoušek. Učil jsem se podle nich taky. Taky nejsem nejmladší (53) a nacpal jsem to do hlavy.
LiborT.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 18:32
Libore moc díky. Věkově jsme na tom v podstatě stejně,tak se teda budu víc snažit eye rolling smiley. Kurnik ale jiný blbosti mi do hlavy lezou o poznání lépe.Jsem už na tom jak můj táta,co si doslova pamatoval všechny pohádky a Winnetoua,ale v ostaním měl někdy hokej.No nic...nouze naučila Dalibora housti tak uvidíme.smoking smiley

tak abycvh změnil téma a furt tu nebrečel,tak ještě dotaz. Chtěl bych na člun nastříkat nějakou blbinu jako znak nebo něco podobného pro pocit ,že bude lépe poznat a když by ho někdo ukradl tak by se lépe identifikoval. Jakou barvu na ty gumáky použít aby to vydrželo ( asi nějaká pružnost ) a aby mi to člun nesežralo ??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (02. 03. 2011 18:38).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 19:20
Tak ten odkaz na ty testy od Ttom jsou tedy super.Podle nich se to naučí snad fakt i ten největší ....... . Trosečníku stáhni si demo a zkus. Jo Ttome není potřeba do HR i otázky moře (kategorie C) ???

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (02. 03. 2011 19:42).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 19:43
hele tvsat nech si to jo angry smiley já ti dám největší ..... hot smiley
se teda kousnu do zadku a udělám to taky no drinking smiley

jo a to C je potřeba,ale testy na to mám.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (02. 03. 2011 19:44).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 19:56
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Libore moc díky. Věkově jsme na tom v podstatě
> stejně,tak se teda budu víc snažit eye rolling smiley. Kurnik ale
> jiný blbosti mi do hlavy lezou o poznání lépe.Jsem
> už na tom jak můj táta,co si doslova pamatoval
> všechny pohádky a Winnetoua,ale v ostaním měl
> někdy hokej.No nic...nouze naučila Dalibora housti
> tak uvidíme.smoking smiley
>
> tak abycvh změnil téma a furt tu nebrečel,tak
> ještě dotaz. Chtěl bych na člun nastříkat nějakou
> blbinu jako znak nebo něco podobného pro pocit ,že
> bude lépe poznat a když by ho někdo ukradl tak by
> se lépe identifikoval. Jakou barvu na ty gumáky
> použít aby to vydrželo ( asi nějaká pružnost ) a
> aby mi to člun nesežralo ??


na gumáky je speciální barva [www.segelladen.de]

kilovku bílé bych někde měl mít...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 20:53
kurna chlapy, ze bych tady se SELVOU byl nejmladsi.... vekem :-)

jinak take me to nedalo a pri pokecu s kapitanem na SPS me ujistil, ze v testech na SPS neni vic nebo min otazek
jen se to rotuje a pri trenovani na testy dojde vice ci menakrat ke stejnym otazkam
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 21:07
Zdar námořníci, nemáte někdo vyřešeno upevnění externí nádrže v gumáku, tak aby mi nelítala na hadici jako pouťový balonek? Ať nevymýšlím už vymyšlené.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (02. 03. 2011 21:07).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 21:51
přidělej to na suchej zip k zadní podlážce a máš to thumbs up smiley.Nebo se prodávaj magnetické pásky a ten když tam dáš tak ta tvoje nádrž ( jestli se nepletu tak je plechová ) tam bude držet jak přitlučená.

Nevím jestli to je přímo ono,ale celkem by se mi to zdálo.Místo to nezabere a jestli je ta nádrž fakty plechová,tak mi to přijde jako celkem dobrý řešení. Pásek . Jinak než plechy na podlaze bych to pak spíš viděl na dvě dírky v podlážce kterýma bych ten popruh provlík.Cokoliv na podlaze o co bych si mohl zranit bosou nohu se mi nezdá.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (02. 03. 2011 22:02).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 21:55
u original od vyrobce je na podlazce prinytovany 2x kus nerez/al plechu pod, kterym je provleceny popruh s plast. spojkou
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 22:21
Nazdar kuci, tady jsou upevňovací kurtny které jdou přišroubovat do dřevěné a i hliníkové podlahy [www.marinesport.cz]
Většina šlunů ty oka jak napsal StandaM nemá a jak napsal Trosečník tak bohužel hliník není magnetický a dřevěná podlaha už vůbec ne grinning smiley
Jo a nejmladší sem tady já 32 let thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 09:00
Bohužel, Luky, musím tě zklamat s tím věkem: 24.

Ale díky za link na ty upevňovací popruhy, asi to pořídím.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 10:17
Trosečníku,jsem asi na tom ještě hůř než ty,stále móóóc chyb.Zkrátka propadák.Podle toho softu OK 100%-poněvadž správné odpovědi jsou tučně,ale pouze při učení,pak je opak pravdou.Proč jen ti Chorvati jsou tak nenažraní.Kdyby to bylo jak u nás tak není co řešit,stejně už na jiný parník nikdy nenašetřím. Díky našim chlebodárcům a jejich reformám brzy budu žít od důchodu k důchodu,já ho sice už za pár měsíců dostanu,ale ti tady mladíci už ani ten důchod mít nebudou,pokud si na něj nenašetří a nebo jim ty prachy co budou šetřit někdo nevytuneluje. Vidina to není nikterak růžová.
Sousede Luky , kdy jedeš odzkoušet ten parník ?? Ani jsi se neozval , jestli ti už chodí ta elektronika ?? Jak jsi to vyřešil ?

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 11:49
tvsat jasně že je potřeba do HR i C - moře ale to sem tam kupuje jako jednotlivý části - VMP,C,S co chceš...

Chlapi jak máte kdo označenej gumák - registrační čísla, furt nevim jak to vyřešit samolepy nejsou na pořád, barva prý při skládání člunu popraská a vyřezat písmena z materiálu jako je člun a nalepit zas nejde nikdy už sundat...

jo Luky ten se měl taky ozvat já už pomalu stavěl na kafe...smoking smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 12:01
tvsat děkuji za podporu že nejsem sám taková trubka.thumbs up smiley . Jinak dneska se sice mořím zrovna s daněma za r.2010,ale zejtra se na to zase vrhnu a to by v tom byl čert ..... hele když to udělai ti mlaďoši tady tak to musí starej pardál zvládnout taky. yawning smiley
Jo a Luky se vám kluci asi přitmelil k tý podlaze, tak ho tam skočte odtrhnout.Já to mám daleko.smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 13:42
moje zkušenost s testy: byl jsem línej si kupovat nějakou literaturu, tak jsem se to učil metodou stálýho opakování testu na stránkách SPS. taky mě vždycky vyděsilo, že se tam objevovaly stále nový a nový otázky. ale asi po dvou měsících jsem měl pocit, že jsem už vše takto probral. nicméně se mi při ostrejch testech objevily otázky, který nebyly lehký a který jsem nikdy neviděl. test jsem udělal, s několika chybama v limitu. pozdeji jsem pro známýho, kterej bydlí ve Vídni, kupoval učebnice u Imramovskýho a trochu se do nich zacetl. musím říct, že bych si ušetřil hodně času, kdybych se to byl normálně nejdřív naučil.

k barvám: číslo jsem na gumák nastříkal obyčejným akrylem a drží to a neloupe se to, je to ohebný, ale musí být malá vrstva. co se mi však stalo: stříkal jsem to den před odjezdem večer a rano to (jak se později ukázalo) nebylo úplně zaschý, tak se mi tam to číslo trochu obtisklo na protější buřt. nevíte, čím to sundat?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 13:58
to EV, tak rozhodne nalepit cisla (samolepky) , je nutne gumak poradne ocistit a to nejdulezitejsi je nalepky prejet fenem, pekne se vyrysuje struktura PVC do nalepky a pak drzi
no kdyby nahodou vzdy jde dat novou, bez toho aby jsi clun znicil
navic pri prodeji a registraci na jinou SPS nebude problem cislo zmenit, jinak ANO
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 15:47
no já jsem až tak nemyslel nějaké přidělené znaky.Člun má jen 297cm a u ´´ Československý Lloyd ´´ ho nechávám registrovat jen pro svůj klid.( Předpokládám že u nich žádný přidělený znaky nedostanu ) Myslel jsem jenom nějakou blbost...obrázek...prostě něco podle čeho by se člun dal identifikovat.To by předpokládám nevadilo ani v budoucnu při prodeji. ( stejně mi zůstane do důchodu ).Ten akryl by mohl jít. Samolepky jsou sice fajn a bylo by to asi nejjednodušší,ale dá se to dobře sundat a to právě pro můj účel není dobré.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 20:51
Trosečníku těch pár korun obětuj a kup si ty brožury, ono někdy sou ty otázky jen jinak slovně postavené a pak máš v odpovědi hokej. Je důležité vědět proč má to či ono tak být a né jen to že to tak má být. Poznáš to například při proplouvání v plavebních komorách atd. Ty brožury ti ohromně usnadní život a jak si je 2x přečteš tak ti i ty testy přijdou jednoduchší.

tvsat nějak nebylo počasí a doteď to zapojené nemám, ono kuci polský zapoměli k těm trim válcům dotáhnout kabely na napájení a zřejmě proto to nejede grinning smiley v sobotu se na to chystám ale není toho času. Teď jak sem začal prodávat lodě a motory tak souběžně se stavařinou je to na mašlu s časem. Když můžu tak o víkendu vypnu tel. a makám na doplňcích ze dřeva, o víkendu s tím doufám trošku pohnu. Jak na sviňu musím v 11 dopoledne se zákazníkem na prohlídku bytu, pak sem slíbil svému 6 letému synkovi když mě dnes viděl odjíždět na motorce na projížďku že mu zítra promažu ten jeho prckolet o obsahu 50ccm a vyjedeme spolu do polí na projížďku provětrat motorky. A pak doufám stihnu zase něco pohnout s tou podlahou, mám na to i neděli ale to už má být zase jen 1 nad nulou. Na příští víkend jsem slíbil zájemcům o loď že je vezmu na projížďku na Moravu až po Baťák, tak doufám že bude počasí. Kdo se bude chtít přidat je vítán hot smiley

Ttome na to kafe klidně postav a já se někdy stavím, dopředu dám vědět když mi necháš číslo grinning smiley

Jinak kluci, je nejlepší koupit 7-10letou fólii a v reklamce ti to za 100kč i natisknou a přilepí. Kdykoliv to sundáš a kdykoliv si můžeš nalepit novou. Neřešil bych to verzí na pořád.
Sem se trošku rozepsal :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 21:31
luky ty trubko jsem psal že testy ( knížky ) mám a to i na to C na moře,ale jen do tý hlavy mi to neleze.Knížkama to není,jsou hezky barevné a když jdu spát tak si v nich prohlížím a na obrázkách hledám 5 rozdílů thumbs up smiley .

Jo a nevím jak mi v reklamce přilepí tu fólii.... jim tam mám gumáka nafouknout u pultu? thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (03. 03. 2011 21:33).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 21:41
Tak pokud nejsi lama tak si to doma nalepíš sám, jinak já se k nim stavuji i s lodí grinning smiley
A to s tím neleze do hlavy sem to trošku přehlíd, no já su trubka a ty si dutohlav thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 22:00
Luky číslo snad ještě máš ne? U těch samolepek - na laminátu s tim nebude sebemenší problém na gumáku je to průser protože se skládá a to je blbý v reklamce sem byl nabízel mi 7 letou folii ale sám říkal že to nebude držet pak mi nabízel banerovou folii ta je na ohebný matroše jako autoplachty ale to prý taky nevydrží prý se jako skrabatí jo a cena je 100,- ale za jednu číslici !
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
03. 03. 2011 22:54
Ttome číslo sem asi někde zatratil, nejspíš když sem kupoval Iphone tak mi do něj nepřesunuly všechny kontakty angry smiley
Já měl jak na gumácích tak na laminátce vždy 7 letou fólii a i s nalepením mě to stálo vždy 100kč, možná je to tím že mi dělají i potisky na auta a tak mi na to dávají lepší ceny. S tou 7letou sem problém neměl, a ani se neloupala a ani nekrabatila, já ale skladoval gumák nafouklý a laminát má stálý tvar. I tak ale investovat 100kč do sady číslic není zas taková hrůza i kdyby jednou ročně. Jo a za 100kč číslice, to si může vzít jen zloděj z Prahy grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 03. 2011 00:51
Studenti ještě si můžete zpestřit to studium tady :
[www.vmp.ic.cz]
a pak zkusit testít tady:
[alena36.xf.cz]

Luky za 100,- to je dobrá cena já asi skončim u nalepení vyřezanejch čísel ..sad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (04. 03. 2011 00:53).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 03. 2011 18:26
Ttome a to jsou tam všechny otázky ?? Tak jak jsou potřeba na ostré na SPS ?

MirekŠi
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
04. 03. 2011 18:53
tak tvsat už se zlepšuju.Dneska jsem si dal kompletní testy asi 6x a prošel jsem vždycky.Jednou to bylo jen s jednou chybou v každý části,tak snad to nakonec vyjde. Jestli to v mém případě dopadne,tak jdem se zahajským 22.3. na testy tak pojď taky .
Jo a vypadá to,že ten odkaz Ttoma je komplet to co je v učebnicích co jsem dostal na SPS.Jen v těch jejich testech na netu jsou podle mne i otázky,který v těch knížkách vůbec nejsou.Ale nebude jich moc.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 03. 2011 18:54
Nazdar kluci, tak se mi konečně podařilo nalepit podlahu do lodě a už ji jen přebrousím 240 smirkem a pak natřu olejem a mám jednu část hotovou grinning smiley [luky2chybny-odkaz-rajceJak_se_delala_podlaha_a_doplnky_ze_dreva_Iroko_na_nasi_lodi]
Přes týden ještě nalepím ten díl do kajuty a pustím se do nejhoršího a to je podlaha na přídi. Nejhorší je proto protože je do záhybu a to celkem dost. Nedělal někdo z vás něco podobného? Nebo popřípadě neví někdo jak prohnout laťky do boku?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (07. 03. 2011 09:03).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 03. 2011 19:22
tvsat v tom prvním odkazu by měly být všechny v tom druhém (testu) myslím ne ale můžeš se tím vyzkoušet..

Luky pěkně jsi to vytvořil kdy mě svezeš? smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (06. 03. 2011 19:23).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 03. 2011 19:38
Díky, že by v sobotu? Spěchám s tím protože jsem na sobotu slíbil zákazníkům předváděcí plavbu a to dřevo se tak nešpiní jak ten bílej laminát :-) Pošleš mi to číslo na sebe ?!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 03. 2011 22:19
Luky, pokud chceš dřevo ohybat, tak ho musíš napařit a pak ohnout a ohnuté nechat alespoň vychladnout, lépe uschnout.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 03. 2011 22:28
Nad tím napařováním sem taky přemýšlel ale jak na to. Nikdy sem to nedělal ale nebráním se tomu když budu vědět jaký je postup. Dokonce už i přemýšlím že zavolám do Tonu v Bystřici pod Hostýnem a zkusím je ukecat jestli by to neudělali.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.