Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 02. 2011 16:44
to Jura Klásek:

Já mám taky člun 5 m a jezdíme do Gdinje do uvali Lučica

jak tam dostáváte lod do vody? Je tam sjížďák?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 02. 2011 06:38
to Sunrider:To je ta nejblbější věc na celé dovolené.Člun dáme na vodu už v Sučuraji a jedu s ním až do zátoky po moři.Takže když sjedu z trajektu,tak jedu do apartmánu i s lodí,tam všechno vyložit,vzít jinýho chlapa,a zpátky do Sučuraje dát člun na vodu a je to.A domu je to stejný.Jen s tím že člun nechám stát naproti kapitanátu a pak až když jedu na trajekt tak ho zapřahnu.Jinak jezdíme k Nadje a Mitremu do toho posledního apartmánu v zátoce.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 02. 2011 08:15
Dík za odpověď, tak nějak jsem si to představoval...Jaké je tam kotvení? Zdá se mi to tam dost otevřené, vypadá to podobně jako jižní strana Brače, tam jsem s lodí byl v Bolu, tam to odpoledne fičí taky pěkně, projeli jsme kromě jiného.. severní stranu Hvaru od uvala Stiniva po město Hvar a Pakleni otoki - Palmižana - nádhera....Jižní stranu znám jenom kolem Zavaly..



Upraveno 5krát. Naposledy upravil sunrider (23. 02. 2011 17:16).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 02. 2011 20:54
Takže ty si tam ještě nebyl??Já jsem pochopil že tam jezdíte.Ale to nevadí.Na kotvení tam není nic.Já sebou vždycky vezu takovou menší kotvu doma udělanou asi 7 kg a tam si ještě půjčím od Mitreho taky takovou hroznou ale asi 10 kg (sidro) a dávám to na 2 kotvy.Ale je tam úúúúžasnej klid,nádhera,nejlepší na výlety je dopoledne,odpoledne už trochu fouká ale úrostě paráda.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 18:48
Nazdar námořníci, je tady zase delší dobu mrtvo. Tak ať to aspoň trošku oživím......
O víkendu jsem zase pokračoval na podlaze do lodi, mám ji slepenou a vybroušenou a je nachystaná pokud bude příští víkend trošku počasí tak ji nalepím do lodi, přeleštím a natřu olejem.
Fotky z pokračování lepení a broušení tady [luky2chybny-odkaz-rajceJak_se_delala_podlaha_a_doplnky_ze_dreva_Iroko_na_nasii_lodi]

Jinak, za 14 dní chci jet vyzkoušet lodičku na Moravu do Otrokovic a až po Baťák, najde se nějakej odvážlivec na spoluplavbu grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 20:22
no podlaha je to hezká.
A na tu plavbu máš sebou neoprén s chlupem dovnitř? thumbs up smiley
Já jsem se zatím dostal jen k tomu,že jsem nafouknul svůj novej parník a teď čekám na teplo,ať to se Zahajským vyzkoušíme,jestli jsem si koupili člun,nebo ponorku thumbs up smiley Ta zima je jak nekonečná a léto pak trvá asi 14 dní.Že ten praotec Čech fakt nepopolez ještě o kus dál na jih.smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 20:36
On měl praotec asi trošku naváto, protože jinak fakt nevím proč nešel víc za teplem a to stačilo blbejch aspoň 600km. Neopren netřeba, koupat se nehodlám thumbs up smiley
Ale už to fakt nervama nedávám a tak za 14 dní pokud bude aspoň 8 stupňů tak vyrážím. Tož nechceš ject taky grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 20:43
já jsem jak hadi.Jak není pořádně teplo,tak se nemůžu hejbat yawning smiley A než bych ve sněžnicích doběhl na Moravu,tak bych se asi fakt zadejchal.hot smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 20:51
take jsem to nemohl pred dvema lety vydrzet a diky tomu, ze mam z prace vybavu na sibir :-) tak se sikla.
Cestou zpet prselo, tak Luky nezapomen na plastenku
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 20:55
StandoM Doufám že bude aspoň tak jak dnes a budu spokojenej grinning smiley

Kde že to žiješ Trosečníku tady u nás dnes 6 stupnňů a na sluníčku mi bylo pěkně teplo až bych řek i chvílema horko, jinak sníh už tady u nás není tak skoro měsíc thumbs up smiley by ti ty sněžnice byly na nic grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 21:05
no já jsem matička Praha a dneska jsem byl na chatě na Sázavě a tam na jezírku asi 15cm ledu tak nevím.No ale na tý Moravě je všechno lepší,tak tam je to možná už na kraťasy.yawning smiley Jo jak není teplíčko,tak se mnou nic není . Teda manželka by řekla,že ani tak ne ale naštěstí tu není thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 21:15
Známej co bydlí v Třinci mi taky včera říkal do tel. že jde lyžovat thumbs up smiley
Sem mu nevěřil ale jak to tak slyším tak jsme asi v nějakým teplejším ďolíčku řek bych smiling bouncing smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
27. 02. 2011 22:03
No já bych razil na vodu hned, člun už je taky doma, stejný dodavatel jako u Trosečníka. Jenže Labe k soutoku s Vltavou je samý led a gumák není torpédoborec. Počkám ještě chvilku na teplíčko.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 02:50
Zahajskej ti dám echo o počasí 3 dny dopředu a přijeď si zajezdit k nám, tady už ledy nejsou grinning smiley
Kurňa ale já už se tak těším že ani nevíte jak grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 08:13
Dnes ráno jsem cestou do práce koukal, že led přes víkend slezl. Že by se blýsklo na lepší časy? Jenže na horách hafo sněhu a to až bude tát, tak budou řeky zase plné sněhové vody.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 13:31
tak koukám,že tu nejsem nadrženej sám thumbs up smiley, to mne těší. Tak jedině že by Luky prorážel ledy .No ale vzhledem k tomu že bych asi při rozbalování a nafukování zmrznul,tak to vážně nechám na to teplejší klima.Vono to bude asi lepší i pro toho gumáka,aby se mi to ještě nepolámalo eye rolling smiley . Co bych si pak počal.

Pánové mám dotaz.S postupem času mi připadá že stále více aktuální yawning smiley .Jak probíhá vlastní skládání zkoušek? Běhá kolem mne celou dobu někdo? Zkouším na webu dělat zkoušky a moje maximum je zatím 6 chyb,což stále znamená že bez nějakého taháku mi vysněné vavříny nebudou přiznány.thumbs up smiley .Nějak mi to do tý starý hlavy už nechce lézt.eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (28. 02. 2011 15:20).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 16:59
Ahoj, Trosečníku
na zkouškách Ti na začátku vysvětlí, že se nesmí používat žádné pomůcky, je povolený čistý papír na poznámky, nic jiného na stole nesmí být. Monitor má na sobě polarizační folii a od souseda nevidíš nic ani soused u tebe. Během zkoušky sedí komisaři za svým stolem, v případě podezření na opisování vstane a jde se podívat. Neriskoval bych chycení při opisování. Radši bych si doma stále dokola zkoušel testy a ono to přijde. Dobré je si přečíst učební texty, třeba i několikrát a počet chyb se bude zmenšovat. Znám to z vlastní zkušenosti.
Přeji Ti hladké zvládnutí zkoušky,
Ahoj LiborT.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 17:43
no dělám testy jak blbec furt dokola,ale pořád mne tam překvapujou otázky,který jsem ve mnou zakoupených podkladech vůbec nenašel.No co nadělám,půjdu před zkouškama asi zapálit svíčku a dám si 3x zdrávas a ono to nějak dopadne thumbs up smiley . Jsem jen myslel že záchranné pomůcky jsou vyžadovány a já bych v mém případě jako záchranou pomůcku viděl třeba přítele na telefonu yawning smiley
Ještě bych tam mohl za sebe poslat nějakého lodivoda... ksicht jako ksicht spinning smiley sticking its tongue out Teda dělám si z toho zatím prču,ale nějak mne začíná brnět v zátylku tak nevím jak to dopadne.confused smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 18:56
Je to jak napsal LiborT, jo a s tím termínem sebou hoď, přes prázdniny zkoušky nejsou. Poslední jsou tuším ke konci června tak aby jsi to stihnul thumbs up smiley
Jinak opakování je matka moudrosti, dělej si ty testy pořád dokola a ono to fakt příjde, já to měl tak že když jsem udělal chybu tak sem si to 5x znovu přečet a pak už mi to v palici zůstalo grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 19:30
no ty jsi asi mladší a máš kapacitní rezervy,ale já už mám volenjch posledních pár baitů a tam mi to nejde nějak narvat.Ale poctivě trénuju,tak snad nakonec dosáhnu realizace Pavlova reflexu....ukážou mi bójku a mě začnou téct sliny na té správné straně podle barvy bójky thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 19:57
to trosecnik:
na Bajty se vyprdni, co ti nejde se nauc stylem zachytneho bodu tj. pamatuj si jen cast odpovedi.

ja jsem to trenoval tak tyden a po par testech jsem nemusel ani cist nektere odpovedi a hned jsem vedel, ktera to je.

vitr, mraky apod.

prirucku jsem si v rychlosti precetl a pak porad trenoval pres WEB

dnes bych to uz neudelal, ale mezinarodni me prisly lehci
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 20:10
Stando máš recht. Právě jsem prvně testy udělal s verdiktem ´´ uspěl ´´ a v mezinárodní části to byly ´´jen ´´ dvě chyby,tak se už pomalu zlepšuju yawning smiley . Škoda jen,že většina těch věcí nemá pro mé chápání logiku.
No ale těžko na cvičišti,.... thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 20:22
jo, to zvladnes.
Me jen vadi, ze me doktor musel napsat do posudku , ze musim mit bryle :-(
na auto nepotrebuji na clun ano, ale ze mam tam napsano jen "bryle" , takze staci slunecni :-)
hm, to bych asi nuhadal
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 02. 2011 20:32
s brejlema je to asi dneska složitý.Já mám do teď v řidičáku napsaný brýle nutný,ale jsem už asi 14 let po operaci očí a brejle nenosím.Nikdy je po mě nikdo při kontrole nechtěl.Kdysi dávno se dokonce nosil průkaz nositele očních čoček,abys mohl prokázat,že nemáš brejle ale čočky.Dneska to mám dojem nikdo neřeší.Když řekneš že máš čočky,tak asi nikdo nemůže chtít,aby sis je na místě vyndal a ukázal je. Předpokládám,že díky tomu že musím ohledně průkazu vůdce znova k doktoru lékaři,že bych mohl být obrácený případ než ty a u lodě je už neměl napsaný.Zrušit je ale v řidičáku je neskonalý problém jak mi bylo řečeno,tak to takhle válčím dál a když dá Bůh tak i doválčím ,než mi řidičák seberou pro nesvéprávnost thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 15:08
Trosečníku kup si tohle:
[www.gollner.cz]
Já to koupil a dobrý ale nevim kam sem to zašantročil..angry smiley
ono na těch stránkach SPS si myslim nejsou všechny otázky !!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (02. 03. 2011 15:12).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 16:31
Ttome to mi ani neříkej že nejsou všechny eye popping smiley Už takhle jich je asi tisíc. Na druhou stranu vzhledem k tomu, že to děláš na stránkách SPS a zkoušky se podle mne budou dělat na úplně stejným programu kde to teď človek zkouší,tak by to ( v případě že těch otázek je někde ještě víc ) mělo být spíš lepšejší.yawning smiley Jen abych do léta ještě stihl alespoň dva opravný termíny smoking smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 17:06
Ttom: nestraš tu. Nemůžu samozřejmě stoprocentně věrohodně prokázat své tvrzení, ale jsem si jistý, že ta aplikace, ve které se to dá dělat nanečisto obsahuje všechny otázky. Dělal jsem zkoušky na SPS Praha teď v lednu a ta aplikace, ve které jsme to dělali byla naprosto shodná s tím, co je dostupné veřejně online. Pochybuju, že by schválně měli omezený okruh otázek pro veřejnost pro jinak stejnou aplikaci.

Dal jsem jednu chybu v I a jednu v C. Myslím, že drcením testů pořád dokola se to snad musí naučit každý..
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 17:11
Hele nevím aspoň mně to připadalo tak že na tom webu nejsou všechny ono je to taky "ukázková verze" a jevilo se mi to tak že se mi opakují furt ty samý dokola...řekněme třeba 200 otázek, tak sem koupil ten soft a za 14 dní sem to uměl jako když bičem práská grinning smiley přišel sem na SPS sednul si a test sem měl nejrychlejc s jednou chybou ale to nechápu kde sem jí udělal asi sem se uklikl protože všechny otázky sem uměl prakticky zpaměti stačilo mi přečíst si začátek otázky a už sem věděl odpověď !thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 17:15
TO: gabriel, Ne nechci strašit to v žádném případě jde o to to udělat ,ani nechci někomu honit kšeft ale s tím softem jsem šel prakticky na JISTOTU grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
02. 03. 2011 17:30
teda vy mi ale dáváte....prej na jistotu...tu mám jedině v tom,že to určitě nebude bez chyb.Když jsem kdysi dělal řidičák,tak to byla jiná...tam jsem byl vždycky za plnej a byla to brnkačka...jo to byly doby.smoking smiley No ale to byla ještě doba když v řidičáku byla složka na procvakávání trestných bodů a možná byl i hadrovej yawning smiley. Potřeboval bych nastrčit na zkoušky bílýho koně...kdo se hlásí dobrovolně? thumbs up smiley
No ale jelikož neočekávám velký zájem pro toto personální obsazení,tak jdu teda zase šrotit no.Ale konstatuji že velmi nerad,neboť mi to připadá jak Sysyfoská práce.hot smiley


Tak jsem taky konečně doplakal schody na gumák z matroše co dům dal a jak jsem zahajskýmu radil že měl udělat uzle uvnitř trubky,tak uznávám že to byla blbost.eye rolling smiley Sice by to bylo hezčí,ale jelikož jsem doma našel pouze lanko o síle asi 7mm,tak vecpat do tý trubky uzel bylo nad lidské možnosti.Jinak schody paráda.Už abych se na nich drápal do člunu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (05. 03. 2011 18:58).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.