Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 18:53
no proto thumbs up smiley
já jsem prostě neměl takovou kliku jako Zahajskej ....sice jsem nekoupil tak dobře,ale zase jsem koupil o to dráž thumbs up smiley
no ale zas tak moc si neztěžuju.Mohl jsem si myslím dopadnout i hůř.Hlavně když to pojede thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 21:04
Cenu máš celkem solidní na české poměry. Já si budu kupovat záložní 4HP Mercury za 11tis. je rok 2001 a je to dvou takt s vestavěnou nádrží. Mě zrovna ta vestavěná nádrž u záložního motoru vyhovuje víc jak externí. Jen ta cena mohla být nižší, když to srovnám s tím mým novým Mercury kterej byl prakticky za hubičku na to že je to rok 2010 a má najeto jen 10Mh.
Ty starší motory sou dost spolehlivý, hlavně 2T.
Zahajskej měl kliku. Za ty peníze bych motor nesehnal ani já pro sebe. Je to blbý ale silnější motor dokážu pořídit za dobrý peníze ale za slabší platím jako ostatní grinning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 19:38
chlapi poraďte mi ať nemusím nic vymejšlet......jak řešit nas člunu doklady,telefon a pod.....máte na to nějaký vodotěsný udělátka?confused smiley
Co vůbec vozit na člunu u sebe??
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 19:52
Sou na to vodotěsný pouzdra. Voz sebou papíry od člunu a motoru+určitě mobil ve vodotěsným pouzdru. O standardní výbavě snad mluvit nemusím že ne thumbs up smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 20:05
Ahoj

když jsem měl gumák bylo více aktuální,
měl jsem od velké "majolky" kyblíček a poklop,
vlastně ho používám do ted, je žluty a neztratí se,
ten je nepropustný a dotoho vše, když jsem plaval
ke břehu nikdy nic se nenamočilo.
třeba takový nápad...
jinak se koupí různá orig. vodotěsná pouzdra

bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 20:20
je jasný že by to nemělo být skleněný a výrazná barva je fajn.Jo Luky to jsi myslel jestli nehledám futrál třeba na vestu a vesla? thumbs up smiley
bobe asi používáš jinou majolku spinning smiley sticking its tongue out jinak jak jsi správně pochopil ( narozdíl od nejmenovaného lukyho thumbs up smiley ) že hledám alternativní řešení a ne nákup v marině yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 20:26
Zabudnite na rôzné horčičáky a podobné jednorázové obaly. Dostane sa do nich voda a máš po papieroch po foťáku po kamere atď. Bežne sa dajú kúpiť vodotesné súdky pre vodákov. Uzatvorý sa na závit s tesnením, lanko pripneš s karabínou o čln a máš istotu. Všade sa nedá šetriť. S horeuvedenými predmetmi by som určite nehazardoval. ja mám cca 5 litrový od RTM a stál cca 9-10 EURO.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 20:32
Trosečníku, ty pouzdra koupíš například pro tel. na netu s telefonama a dá se přes ně i volat aniž bys vytáhl tel z toho pouzdra+můžeš s ním fotit pod vodou. Stojí to pár kaček a já to používám i na doklady, má to šňůrku na krk a tak mám doklady pořád u sebe a bez problémů. Pokud hledáš alternativu, tak jak napsal OZZIE jsou soudky pro vodáky a už tě vidím jak se s tím hrneš třeba do restaurace grinning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 20:39
No samozrejme, v reštike to postavíš na stôl a každému je hneď jasné, že prišiel PÁN VODÁK, ale keď tam prídeš s horčičákem....
S tými plastovými obalmi opatrne, vlani som si kúpil v decathlone, ani nebol lacný a vydržal dovolenku a potom jednu sobotu. Jednoducho sa roztrhol pri suchom zipse.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 20:41
nakonec to tak nějak skončí jak píše ozzie .... ty luky myslíš takový ty pytlíky co se přejede rukou ten koncovej šev ?? Tomu bych nesvěřil ani svačinu takovýmu pytlíku.Ty konce musej bejt vysloveně slabinou.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 20:47
Ne, myslím ty puzdra co mají 3x jištění. Mám takový co má 2x zašehlovací pruh+jeden suchej zip+je to 2x přeložený. Mám ho už dva roky a pořád v pohodě. Dokonce mu věřím až tak že sem mu svěřil svoje HTCčko za 12tis. thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
06. 02. 2011 23:41
to trosecnik:
ja mam Aquapac 414
kdyz potrebuji dam do neho i Canon G7 a fotim rybky
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 02. 2011 05:42
trosečník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> chlapi poraďte mi ať nemusím nic
> vymejšlet......jak řešit nas člunu doklady,telefon
> a pod.....máte na to nějaký vodotěsný udělátka?confused smiley
>
> Co vůbec vozit na člunu u sebe??


na telefon, po špatné zkušenost, když jsem se s ním nedobrovolně vykoupal, jak mi poklouzla noha, tak používám vodotěsné pouzdro
[aquapac.cz]

nafukovací, dá se s ním telefonovat, plave, i kdyby šla lod ke dnu, on určitě vyplave a pokud rychle najdu vestu -- i já.. spinning smiley sticking its tongue out, ale vážně používám ho již třetí sezonu a dobrý..
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 02. 2011 10:25
Ahoj

pánové, tenkrat jsem to vzal jako nouzovku a slouží mi více jako 5 let,
dam do toho vše co nechci umokřit, telefony, fotáky, papíry , peněženku,
je to cca 5litrový žlutý kyblík se super víkem, nikdy ani kapka.
Takže se mi nesmějte, a byla to jen moje zkušenost.a námět pro dalšího. :-)
spinning smiley sticking its tongue out
bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 02. 2011 11:58
to znám...nouzovka co funguje je pak už na věčné časy......yawning smiley
jinak musím říct že bych skoro víc věřil kyblíku než těm sáčkům.Ale když tu na to pějete takovou chválu,tak to snad funguje.Já pod vodou fotím jen foťákem k tomu určeným a když mám říct pravdu,tak v posledních letech toho v Chotvatsku pod vodou zas tolik k focení není.( asi mám trochu vyšší nároky ). Posledně jsem třeba u Grebaštici viděl 3x rejnoka a chobotnici,ale z fotky by stejně nebylo nic.
Pro mne jediná výhoda je,že ten kyblík si blbě budu dávat na krk thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 20:00
Tak tohle je půlhodina práce a investice 24,- Kč do šňůry. Trubku jsem doma našel. Pak taky radost z výsledku, nikoliv z ušetřených peněz.

Na žebřík jsem zkusil zavěsit svých těsně nad dva pytle brambor (102kg) a pohoda. Trubka je klasika vodovodní plast 20x3,8, šňůra 4mm nosnost 250kg.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 20:29
jseš šikula thumbs up
takhle si to nějak představuju,jenže jsem se k tomu ještě nedostal.Při téhle síle šňůry bych jen možná udělal uzlíky uvnitř trubky,ale to asi jen vymejšlím blbosti.
Jinak pořád říkám,že má člověk tak nějak teplo u srdce když se mu takle něco povede - že není úplně levej a umí si něco udělat.Kdepak...jsem stará generace co je hrdá na to,že má ruce co nejsou obě levý thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 20:44
Uzlík dovnitř jsem zkoušel, ale asi nemám ty správný gynekologický prstíky grinning smiley. A peán nebo pinzetu jsem při ruce neměl.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 20:48
uzlíky neřeš,ale když jsi v tom uzlíkování tak si udrhej třeba futrál na motor . thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 20:53
Už jdu na to........
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 20:57
to zahajskej:
no vidis :-) jen pozor na ostre hrany, to je PE nebo AL trubka? pokud PE doporucuji hrany jeste ojet horkovzduskou, pekne se pak zatahne a nedojde k poskrabani PVC na clunu
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 21:02
Trubka je PE, štřihnul jsem ji nůžkama a hrany zabrousil do kulata.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
09. 02. 2011 21:07
OK s tim jsem pocital

jinak to lanko jsem mel take, ale na vytahovani zasekle kotvy uz ani nevim 4-6mm
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 02. 2011 09:03
Ptám se vás zkušených kapitánů, kteří jste byli na Hvaru v ID, kde se mám poohlídnout na dně po nějakém úvazu. Asi se mi nebude chtít pokaždé člun tahat ven z vody, hlavně když budu chtít třeba zase za hoďku dvě někam razit. Loni, když jsem tam byl, tak člun byl ve velice vzdálených úvahách a na takové věci jsem nekoukal. Asi vemu brejle a půjdu se na hoďku zanořit a zkoumat dno.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 02. 2011 10:21
to Zahajskej: vždy vozím s sebou dlouhej řetěz, kterej provleču na dně buďto dírou v nějakém podmořském kamenu, nebo i případnou zátěží, kterých je v okolí pláže pod vodou v ID celkem dost. Na tento řetěz až potom nacvakávám velkou karabinu od který mi vede kotvící lano k bojce na hladině. Určitě bych používal vždy svou takto udělanou bojku, než nějakou místní. Doporučuju na dně použít vždy řetěz - ten se rozhodně nepředře o případný ostrý kamen nebo skálu - při vlnách, o který nebývá v ID nouze. Rozhodně nepodceňovat kvalitu lana i takto udělané bojky. Každoročně několik člunů, kde jejich majitelé podcenili kotvení - nepřežije. Případný foto mojeho „místa kotvení“ pošlu e-mailem. Zdravím ....
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 02. 2011 13:03
Ahoj všem,

vzhledem ke skutečnosti, že jsem se zde dozvěděl mnoho užitečných rad, ale nenašel jsem nějaké povídání o tzv. rollbary - rámech, chci se zeptat, zda má někdo nějakou zkušenost s tímto doplňkem a jeho použití u nafukovacích člunů do 4 m délky. Vím, že jdou na rám připevnit poziční světla, vlajka a že to na člunech plní i estetickou stránku - vylepšený vzhled. Nevím, zda je to skutečně mimo zmíněné upevnění nějakých zařízení užitečné. Díky za Váš názor.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 02. 2011 13:23
to stenly:
dle me pouze na paradu a jako drzak neceho, plati pro tebou zminene gumaky
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 02. 2011 13:45
to lukas vlk: za obrázek budu vděčný, mail mám pod nickem
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 02. 2011 13:27
to zahajskej - pošlu vám foto na e-mail
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 02. 2011 23:40
Nazdar kluci, je to tady nějaký mrtvý a tak sem dám něco co sem až tak nepatří. Už někdo z vás kutí něco na svém parníku aby byl připraven na sezónu nebo sem "jeblej" jenom já grinning smiley
Dnes bylo celkem hezky a tak sem začal s úpravami lodičky, nejdříve nerez podklad na zrcadlo a pak jsem začal kutit podlahu do lodi z Iroka a z toho samého ještě doplňky např. pod volant atd. Jestli má někdo nějaký vlastní výtvory ze dřeva do lodi tak sem s nimi, rád poberu inspiraci i jinde grinning smiley
Tady jsou prozatímní výtvory [luky2chybny-odkaz-rajceJak_se_delala_podlaha_a_doplnky_ze_dreva_Iroko_na_nasii_lodi]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (12. 02. 2011 23:41).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

789
Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.