Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 13:39
to prt:
ne myslel jsem dnesni jadrovku nebo poter 40kg, 25kg je brnkacka :-) Cement ma take 40kg
na omitky pouzivam tento typ malty, tak jsem jich uz par natahal a spotreboval

10kg navic na motoru, take muze vice zneprijemnit manipulaci
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 14:09
no stando jestli taháš DVA pytle po 40kg,tak seš fakt dobrej.Neříkaj ti doma Franta Kocourek? thumbs up smiley hele že ty nás lakuješ ty kluku jeden yawning smiley Já jsem měl se starým cementem 50kg co dělat když jsem ho měl někam zvedat,ale asi budu už ta generace co k ničemu není eye rolling smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 17:49
Stando, cement má buď 25kg nebo 50kg. Asi si myslel unimalt, to je směs vápna a cementu v jednom a jen se dá písek, ten unimalt by měl vážit těch 40 kg ale možná 35kg já už ho dlouho v ruce neměl
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 17:50
nelakuju, nemam to zapotrebi
neni potreba vypadat jak F. Kocourek nebo Arnold:-) i tzv. houslista muze mit vetsi silu nez 2m chlap. Staci trenink v podobe odnoseni hromady viz. obrazek
sam s podkrovi a jen kyblech, kazdy den cca 3hod. po praci a celou sobotu a nedelu, rekord je 120kyblu za den
tj. cca 4,5 tuny :-)
Tahal jsem to nekolik tydnu a prisel o 17kg, ktere stejne byly navic :-), pak prijel borec s bagrikem a za den to bylo odvezene
Tak takovy trenink ti pomuze zvednout 2x40kg v podobe pytel jadrovky.
Jinak samozrejme, kdyz potrebuji nosim to po pytlu nejsem blazen.
Ohledne generace....myslim, ze jsme na tom stejne, mam jeste "dlouhy" cas do duchodu




Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (28. 01. 2011 18:56).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 17:52
to Luky:
jj, cement tak jak zname ma 50kg, ale napr. cement od cemixu ma 40kg a 25kg
ale ja mel na mysli jadrovku od cemixu, kterou jen naredis vodou, ale je to jedno vazi to stejne:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (28. 01. 2011 17:53).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 17:58
Nechceš pomoct na baráku? Taky bych potřeboval trošku do léta zhodit ale v kancl. křesle a autě se mi to jaksi nedaří angry smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 17:59
ty filuto...to jsi neřek že ti říkaj ´´houslista´´ to je samej člun a motor a on je vlastně přes smyčce thumbs up smiley

Jinak já mám něco podobného za sebou ze stavbě chaty,ale to jsem zhubnul jen asi 12 kg yawning smiley .Ale na ty dva pytle se necejtím...to by mne asi vezli k doktoru lékaři ...to ale dělá asi ten hnusnej Pražskej vzduch...u vás je asi lepší podnebí spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 18:03
Trosečníku, raději to ani nezkoušej bo tě od února nebude mít kdo ošetřit thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 01. 2011 18:12
to Luky:
uz mam zaizolovano + paroteska, podlaha (rost) je nove udelany, tak uz jen SDK a sucha podlaha tj. brnkacka
omitky take hotove, tak uz nic narocneho
za par mesicu zase lehnu a nebudu nic delat, tak se vse vrati do normalu a kg poleze zase nahoru

to trosecnik:
ty dva pytle tj. tak max. jednou dvakrat do podkrovi po schodech, pak jsem hotovej, takze max. jeden na rameni
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 14:02
Taky dávám do pucu barák. Když jsem to koupil, barák stál už více jak sto let. Ze začátku jsem dělal jen víkendy, později, když byla část už obyvatelná a nastěhovali jsme se, tak i v týdnu po příjezdu z práce. Z baráku zbyly jen obvodové zdi a střecha. Jen té suti, co se muselo odvýzt. Naštěstí obec přistavila valník, já ho naplnil a za 360,- si to odvezly. Na valníku cca 5t bordela a všechno pěkně v teplejch. Téměř vše si dělám sám, od elektriky, zedničinu, tesařinu atd. Jen topení, vodu a odpady mi v základu dělal obsoused, dodělávky a rozšiřování si už taky dělám sám. Když jsem dělal sádru v podkroví, vzal jsem si k ruce kluka z vedlejší vesnice, aby mi pomohl vytahat desky do 1.patra a zaklopit strop. Příčky atd.už jsem dělal sám. Když to tak vezmu, prošlo mi rukama desítky tun materiálu. Bohužel z toho taky byla tříselná kýla a šup pod kudlu a dneska už pytel 50kg nezvedám. Vím proč. Když musím něco těžšího už zvednout, cítím kýlu dva dny, než se to srovná. O zádech ani nemluvím. Holt jsem byl blbej a nešetřil se a dneska to má dozvuky. Naštěstí barák je z nejhoršího venku a teď už jsou jen takový ty natíračky futer, lepení lišt, pokládání plovouček, prostě práce který mě nebavěj a pak ty co mě bavěj, třeba zateplování fasády.
Nějak jsem se rozpovídal, ale je to reakce na to, zda tahat těžký věci. Jde to, ale jen s rozumem.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 14:41
To Zahajskej:Aby som nezomrel sprostý, čo je to pre Boha "tříselná kýla"??? užíval som si u Vás 2 roky prázdnin (vojna), ale tento výraz som tam nezaregistroval.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 15:03
na Slovensku tomu hovoríme tuším pruh...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 15:09
ďakujem za preklad! fakt som to ešte v živote nepočul.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 15:49
kýla je dobrý svinstvo.....já když jsem naposled zvedal něco hodně těžkýho,tak se mi to vyrazilo v sedací části thumbs up smiley kdo je stejně postižen,tak ví co to je. Pan doktor lékař říkal že to ještě neviděl eye rolling smiley Já bych se kolektivně usnesl na tom,že ty pytle 50kg necháme na standu yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 17:47
neboj, uz neblbnu, diky te suti cca 25tun a dalsich veci a hlavne tem schodum, mam uz 1 1/2 roku nekde v nartu zanet, takze to take uz nemohu prehanet.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 19:31
takže to jediné dobré co nám Evropská unie zavedla jsou pytle co maj jen 25kg thumbs up smiley ten ještě unesu .

Teď budu ale muset na dovolené po schodech tahat člun co má 40kg a to to ti pacholci určitě uváděj bez podlážek eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (29. 01. 2011 19:33).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 20:32
to trosecnik:
jj, mas pravdu, mam 25kg sadrove omitky a to je balada, radeji jit vicekrat s mensim pytlem nez.... .

uvadena vaha clunu je i spodlazkou

ja mel na ten mensi skladaci s AL podlazkou vak s uchama, vse se dalo do toho vaku narvat a pak pres rameno odnest
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 20:47
To Trosečník: Ako ďaleko budeš od mora že chceš každý boží deň ťahať ten gumák do apartmánu? Místní budú mať srandu, lebo tam na vode budú člny aj stokrát drahšie a nikto to neťahá do baráku. Ja si berem akurát benzín, motor mám zamknutý a to je všetko. Kriminalita v Chorvátsku je minimálna. Keď tam dojdeš sa opýtaj domácích, či to môžeš kludne nachať na vode.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 21:21
Ozzie..neboj nechci to tahat každý den yawning smiley. Podle obrázku by to mělo být tak 20m,ale samé schody.Budu ho tam muset nechat uvázanej celou dobu pobytu.Dotáhnout to tam jen musím od auta a složit to až u vody ( domů to samé ). Jedině že bych mohl domů tahat motor...uvidíme.Jelikož jsem nakonec koupil ten 2takt,tak by to váhově neměl být vůbec problém.Je o hodně lehčí než ten Europytel thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 22:41
to trosecnik:
me se nejlepe motor tahal, kdyz jsem si ho dal na rameno, hadr a pak motor
pisu o 5HP 4T necelych 30kg, ten tvuj bude podstatne lehci.
Kdyz si poradne podlozis motor aby netlacil (kus dobre karimatky nebo silny hadr) muzes snim jit i na pivco :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 01. 2011 22:46
jo už to mám vyzkoušený z toho jak jsem ho tahal doma...je to v pohodě.Tohle ( 5HP,2takt) se dá nosit s prstem v nose.Jen když by fungovala dělba práce...já ho ponosím a on mne povozí thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 13:07
Tak motor je doma...................je to tento model..................................ještě pohled dovnitř.................................a nachystaná "kosmetika"

Je to sice starší kousek, dovezeno údajně ze Švýcar, jen sladká voda. Už jsem ho přivezl v úterý, ale teď jsem se k němu konečně dostal. Chytnul na druhé zatáhnutí, nechal jsem ho trochu prohřát a protáhnul. Zatím šlape jako hodinky. Dle doporučení p.Valúcha jsem mu udělal benzín trochu mastnější, protože pokud déle stál, ať se promázne. Vyměním olej v noze,dám novou svíčku a asi preventivně šňůru,i když vypadá dobře, ale jistota je jistota. Mrknu na impeler i když vodu dává hezky. Místo té plechovky koupím plastovou. Kdyby ji náhodou někdo chtěl, je volná.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (05. 02. 2011 13:08).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 13:50
Ahoj

pěkný kousek, vypada super , není tedy vidět pořádně noha a vrtule,
a mě se líbí... To máš od p.Valucha? Jsem tam nějaký podobný viděl.
Budu muset něco taky pořídit jako záložní....na kolik přišel?

bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 13:52
Vypadá to velmi dobře na ty roky thumbs up . Seš klikař yawning smiley
Jestli tou plechovkou myslíš ten motor,tak já bych si ho teda vzal thumbs up smiley

koukám že to snad maj tak vymakaný,že tam máš zasunutou i náhradní závlačku na vrtuli nebo co ...jsem za ty hrozný peníze já nedostal eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (05. 02. 2011 13:54).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 17:17
Tyhle staré Yamahy jsou úžasné držáky. Loni jsem také byl v Chorvatsku poprvé se člunem a měl jsem ještě starší 5HP Yamahu (cca 1978) a chodila naprosto spolehlivě. Ale to byl ještě model se vzduchovým chlazením hlavy a náporovým vodním chlazením nohy.
Náhradní závlačky a střižné kolíky mají ty Yamahy standardně, já je tam měl také.
Co se ti nelíbí na plechové nádrži? Žádný problém jsem s ní nezaznamenal a to jsem ji měl celých 10 dnů připoutanou ve člunu na vodě a jen jsem ji dolíval z kanystru.



Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 17:37
Motor stál sedmičku. Koupil jsem ho na inzerát od chlapíka, co s kolegou občas něco přivezou zvenčí. Když jsem volal druhý den po tom, co inzerát vyšel, divil se, že už nemají co prodávat, že se po motorech jenom zaprášilo. Inzerát je na www.plavidla.cz,číslo inzerátu 4-0000026785.
Před chvilkou jsem vyměnil olej v noze, svíčku a podíval se na impeler. Ten je snad novýj, nemá ani otahaný hrany na lopatkách a je měkoučkej.
I podle toho, že šly šrouby lehce, tak to není tak dlouho, co to bylo rozebraný. Jinak to byl porod dát to dohromady. Táhla v pohodě, ale trefit trubičku na vodu zpátky do tělesa. Chtělo by to ruce gynekologa.
Jinak v tom držáku je skutečně jeden kolík (druhý chybí) a dvě závlačky na vrtuli. Ještě nějaký přikoupím.Vrtule je trochu omlácená, ale to asi jinak nejde.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 18:42
Nazdar vlci, tož sem si taky včera udělal radost grinning smiley Jinak za tu nádrž plechovou buď rád, jsou to nezmar nádrže a vydrží dýl jak ty plasťáky. Moh si dopadnout "hůř", mohl jsi mít na tom motoru nádrž vestavěnou a to bys pak nadával jak špaček když bys co chvíli musel dolívat benzín z kanystru po 1-2L thumbs up smiley


[luky2chybny-odkaz-rajceMercury_60HP_EFI_2010]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luky (05. 02. 2011 18:51).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 18:44
Tak s těma fotkama to nejni se mnou tak slavný, už sem to dlouho nedělal moody smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 18:44
hele Luky neházej mi hračky do kanálu jo eye rolling smiley já mám vestavěnou a zatím nevím co mne čeká,ale proč stahovat kalhoty když moře je ještě daleko thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
05. 02. 2011 18:50
Trosečníku, já to tak nemyslel, kdybych věděl že máš vestav tak sem na ni pěl ódy thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.